James Bond, agent 007, skončil aktivní službu a užívá si zasloužený odpočinek na Jamajce. Klid však nemá dlouhého trvání – objeví se totiž jeho starý přítel Felix Leiter ze CIA a požádá ho o pomoc. Mise na záchranu uneseného vědce se ukáže být zrádnější, než se na začátku zdálo. Bond se během vyšetřování dostane na stopu nevyzpytatelného zločince, který disponuje nebezpečnou a velmi ničivou novou technologií. (Forum Film CZ)

dudunecek

Dlouho jsem nebyl tak moc proti většině. Ale nová Bondovka je pro mě naprosto nezáživnej film, kde jsem vůbec nechápal rozhodnutí tvůrců. Čekal jsem solidní akční a velkolepej film, který se bude loučit s Craigem. Spectre mi přišel sterilní a emočně prázdnej a podle traileru na tohle jsem čekal skvělé stunty, velkolepé scény a osudovost až na půdu. Střední spoilery, tak bacha Místo toho jsem dostal rodinné drama, kde postava Ley Seydoux, která mě srala už ve Spectre, dostala až moc prostoru brečet, křičet a dramaticky šeptat pokaždé, když jde do tuhého. Celkově vztah Bonda a Seydoux mi přijde tak strašně umělej a nepřesvědčivej, že jsem si reálně myslel, že jde o nějakou parodii, či záměr. Ti dva mezi sebou mají nulovou chemii a fakt jsem si myslel, že ji Fukunaga na začátku na dobro odklidil, protože to viděl už ve Spectre. Nedokážu uvěřit tomu, že Bond, který jen za Craigovu sérii ohnul aspoň tucet random holek, najednou tak seriozně miluje o 30 let mladší francouzku. Že se z něj stane patetickej sugar daddy, co místo toho, aby ho poháněla touha po pomstě, nebo čemkoliv jinym, řeší reálně to, že hlavního záporáka co ohrožuje svět, chce zastavit, protože miluje tuhle slečnu. Vždyť ve Spectru se defacto z generické bond girl, která je prakticky bez charakteru, stala totálně na sílu nejdůležitější žena v historii Bonda. Akční scény, na které jsem se těšil nejvíce tam prakticky nejsou. Je tam jedna skvělá scéna na Kubě, kde se představí postava Amy de Armas, na kterou jsem se těšil a vlastně mě z postav bavila jako jediná. Byla vtipná, roztomilá, nebála se tam někomu rozbít hubu a držet krok s Bondem. Říkám si "jo, konečně dobrá Bond girl, díky který mě to začne bavit" Nejvíc nasranej jsem byl, když Ama na konci té pasáže se s Bondem rozloučí, zavře dveře a už se tam nikdy neobjeví! Zbytek akčních scén jsou sice hezky natočené, ale postrádají energii. V době Johnů Wicků, Mission Impossible atd. člověk čeká víc než honičku 2-3 aut, které do sebe bourají, nebo Bonda co chůzí jde s puškou v ruce a na jeden hit zabíjí bezejmenné goony. V Casinu byla honička na jeřábu, setpiece na letišti, ve Skyfallu finále v baráku, nebo vlak. Tady nedokážu vypíchnout žádnou zábavnou akční scénu. Možná s přihmouřeným okem tu Kubu. Příběh a záporák? Rami Malek se tam objeví na 3 minuty jednou za 40 minut, aby velkohubě a rádoby osudově vedl monolog o něčem, co vůbec nedává smysl. Překombinovanost příběhu, kde do půlky člověk nemá šanci pochytat o co jde, aby ve finále dostal na poslední chvíli vycucanou záchranu světa. (Byla to teda osobní pomsta, nebo pokus o zničení světa a jaká byla vůbec záporákovo motivace, proč si ty dva chtěl na konci nechat a z jakého důvodu chtěl všechny zabít? A co má společnýho s Bondem? Asi jsem kretén ale význam záporáka mi fakt skoro úplně ušel. Jestli by byl někdo tak hodnej a vysvětlil mi to, byl bych moch vděčnej) Vedlejší postavy zas a znova jen předávají (ne)zbytnou expozici, jsou, a pak nejsou v příběhu využití. (Jakou roli tam měla ta 007? V důležitej moment prostě zmizí ze scény, aby se mohla ta důležitá scéna odehrát, i když tam měla být dřív než Bond a Seydoux?) Nejsem typ člověka co hledá chyby v příběhu, ale tenhle příběh mi fakt přišel úplně mimo mísu. Ve výsledku je to míň sterilní, ale víc na sílu protlačený kýč, kde interakce herců nefunguje, akční scény jsou rutinní a osudovost (až na nutných posledních pár minut) nulová. Spectre měl aspoň toho Hoytemu za kamerou, takže to hezky vypadalo. Fakt jsem chtěl vidět epickou akční rozlučku. Dostal jsem unavenou, špatně zahranou a překomplikovanou, téměř 3 hodinovou nudu. Nikdy se mi nestalo, že jsem reálně přemýšlel, že z toho sálu normálně odejdu. A že to bude zrovna u nejočekávanějšího filmu minulého, i letošního roku, který má průměrné hodnocení 81%, jsem fakt nečekal. V čem je to tak revoluční, jak píše Rimsy? Kde jsou ty nápadité akční scény jak píše MrHlad? 4/10 () (méně) (více)

HenryIvan

Áno, je to návrat k tomu, čo túto značku preslávilo. Nezničiteľný agent s mechom plným šarmu a vynaliezavosti, rozličné „ Bond girls ”, plno technických pomôcok a záporák s nejakou vadou, ktorý si o sebe myslí, že svet spasí tým, že ho v podstate zničí. Toto všetko tu je, ale snaží sa to podať príbeh, ktorý nie je úplne povrchný, útočí to aj na city a snaží sa to osloviť dnešného diváka. Najpodstatnejším faktom ostáva, že námet koreluje s faktom, že ide o poslednú bondovku s Craigom a je to cítiť. Nie som v „ cannone ” až taký zbehlý, no ide jednú z tých lepších bondoviek. ()

bararich8

No ty vole! Všechny ty odklady a čekání nakonec opravdu stálo za to a pokud to navíc vidíte v IMAXu, tak je to naprostá nirvána. Herecké obsazení je prvotřídní a vedle známých postav, tu máme krásné a skvěle vybrané přírůstky. Naprosto boží je Ana de Armas (jak jinak), s Craigem je skvělá dvojka a co tam předvádí je lahoda sledovat, škoda jen, že se tam mihla tak krátce. K záporákovi tentokrát není co dodat. Tenhle díl krásně pracuje s hudbou a ono celé je to fakt dobře udělané, vtáhne vás to a tempo téměř nikdy neustává. Akce je klasicky bondovská, takže to není žádné gore, ale je to protkané jemným humorem a hláškováním a navíc je to pěkně přehledné a oku lahodící. No a závěr jsem fakt nečekal, velice důstojné rozloučení, kam se hrabou romantické filmy, člověk je zase jednou rád, že je v kině tma, 5* ()

caramell

Tohle byla ta nejpodstatnější věc, na kterou se člověk dnes mohl spolehnout. Už není. Nikdy jsem u filmu tak nebrečel. ()

Dimo

Mám jen samá superlativa. Akční, epické, zábavné, napínavé, poutavé a ikonické. A Bondovské. Opravdu Bondovské. Craig je pro mě nejlepším Bondem. Smekám, vážení, tohle bylo skvělých 15 let a smekám před úctyhodnou tečkou. Dík. ()

geek.ondra

Fukunaga brilantně kombinuje nové a v rámci frančízy revoluční prvky a staré známé vychytávky. No Time to Die je náhul který funguje jak v akční tak i v dramatické rovině která je navíc podpořená skvělými herci. Dokonalá rozlučka nejlepšího Jamese Bonda. Děkuji za vše pane Craigu... 8,5/10 ()

kluzo

007 dospěl a zahynul... Jak rozumět dovětku "007 se vrátí"? Že by nový Bond byla dále černá žena? No uvidíme. ()

Torgal

Po nemastnom-neslanom Spectre dôstojná rozlúčka s Danielom Craigom, hoci aj tu mám problém vybaviť si po čase nejaký pamätnejší okamih. Ale za to môže aj dedičstvo predošlého filmu, pretože Fukunaga musel nemálo času venovať ukončovaniu rozbehnutých príbehových línii. Kvôli tomu nebolo už toľko času na rozvoj novej zápletky, čo si odskákal hlavne Malekov záporák, ktorý ani nestojí za reč. Highlightom filmu pre mňa bola akcia s Anou de Armas, ktorá vyzerala fantasticky (Ana aj tá akcia). Škoda, že sa na obraze len mihla, hneď by som ju vymenil za ľadovo chladnú Léu Seydoux (ktorej chémia s Craigom stále nie a nie fungovať). Každopádne Bond je pre mňa jedna z posledných istôt čo sa týka vysokorozpočtovej v realite ukotvenej akcii a v tomto ohľade som si aj tu prišiel na svoje. 8-/10 PS: Po záverečných titulkoch som čakal, či sa objaví klasické “James Bond will return” a bolo to tam, čo je s ohľadom na záver filmu dosť bizár. Tak to som z toho blázon ako si s touto situáciou poradia budúci scenáristi. ()

stanyslaw

Nemohu si pomoci, ale Wes Anderson dokáže Léu prezentovat mnohem lépe. (edit: je tam nahoře napsané 163 minut, ale pocitově tahleta srágora trvá asi tak 7 hodin) ()

Razzor_82

Nesnáším loučení ale po tomhle představení Bonda už bylo na čase. Začátek měl říz a super triky. Po půl hodině to začala být ale těžká nuda k uzývání. Pak přichází na scénu asi nejslabší záporák všech bondovek Malek. Závěr se snažil být těžce emotivní hrou na city ale na mě to moc nezapůsobilo. Postrádal jsem ten typicky sarkastický Bondův humor. Paloma mohla dostat víc prostoru. Seydoux odvedla sympatický výkon ale Craig se pořád tvářil kysele. Celkově je to takové neslané a nemastné rozloučení. 6/10 ()

DAPDO

Prvních 20 minut naprosto luxusních, ale pak jsem začal hrozně plavat. Sice jsem předcházející Bondovky viděl, ale nejsem až tak zažranej fanda, abych si pamatoval všechny postavy z dřívějška a o co tam přesně do detailu šlo. Takže ta spousta jmen, postav, názvů a odkazů na Specter mi udělala v palici slušnej guláš. Akční scény perfektní, tam není co vytknout, ale příběh já jako nefanatik Bonda neocením tak, jako jeho skalní fanoušci. ()

anitae

Pěkné rozloučení s Craigem, který mi nebyl jako Bond příliš sympatický. Záporák mohl být drsnější a rodinný konec byl dojemný, ale bylo to moc dlouhé. ()

jarah

Veľa Bonda, veľa akcie. Veľmi symbolické a veľmi "prorocké". Odkaz pre dnešnú dobu - človek má žiť, nie existovať.  Som rada, že sa Craig nechal ukecať na túto "bondovku". ()

aR3Zz

Tak tuhle Bondovku jsem si maximálně užil! Čekal jsem dlouho a oplatilo se. Za mne vrcholný výkon Daniela Craiga, o kterém jsem po prvním díle pochyboval. Dokázal utáhnout celý film prakticky sám, byť jej většinu času někdo příznačně doplňoval. Za nejlepší parťačku bych bez váhání prohlásil Kubánskou CIA agentku, byla roztomilá a přitom efektivní, navíc fungovala chemie s Bondem. Nová černoška 007, k tomu zatím nemám co říct, pocity smíšené, spíše negativní. Resp. nesahá Danielovi ani po kotníky zatím. Samotný film je přehlídkou akcí (jak to má být!) a celý se nese v pravém duchu bondovek. Navíc spojuje linky z předchozích Danielových bondovek a příběh tak pokračuje. A graduje, překvapuje, načež končí. Ano, konec byl plný emocí a svým způsobem pozitivní. Hlavně to, že tečka je prostě definitivní. Příjemná změna po některých temnějších dílech. 90% ()

Daiker

Tolik práce a přitom taková blbost.... Pořád samá pomsta... Už aby byl mladší bond a noví nepřátelé...... Jinak nejlepší byl asi ten začátek a ta nakunděná slečna, co měla jen 3 týdenní výcvik..... Pak už zas jen pomstaaaaaa blablabla.... ()

dalziel

Úprimne som sa tešil na vyvrcholenie danielovej púte v úlohe james bonda.Napriek tomu, že film má množstvo kladov a predpokladov stať sa dôstojnou rozlúčkou , nemohol som sa akosi od začiatku chytiť  a užiť si to . Zatiaľ nemôžem film ohodnotiť lepšia ako priemerný. Snáď  ak si to pozriem niekedy znova budem to vidieť v lepšom svetle. ()

Narayan

163 minut! Boha jeho, ke konci už jsem u toho doslova vytékal. Tomu, kdo tohle stříhal, asi trochu přeplo. Navíc smutným faktem je, že být to o hodinu kratší, tomu filmu by se absolutně nic nestalo. Logiku by to postrádalo tak jako tak. Stejně se ani za ty skoro tři hodiny času pořádně nedozvíte, co je vlastně motivace toho "záporáka" (nebo jak tomu gumovému ksichtu říkat), nebo o co mu ve výsledku jde. Děj je absurdně překombinovaný, ale bolestně postrádá hlavně jakékoliv tempo. Prakticky můžete odejít z kina po úvodní před-titulkové scéně. Ta je totiž z celého filmu jednoznačně nejzábavnější, zbytek času už jsem jen kombinoval kroucení hlavou a koukání na hodinky. Hvězda navíc za ten konec, ten přeci jen (pokud o tom člověk moc nepřemýšlí), nějaké ty emoce vyždíme. Ala ze ty tři hodiny porodních bolestí, to fakt nestojí. ()

Urukhaj98

Skvělé zakončení Craigovy éry v roli Jamese Bonda. Je dobře, že to neskončilo u Spectre. To by byl hořký konec. 8/10 ()

tranquill

"Všichni máme svá tajemství!" Řekl bych, že není tajemstvím, že tento Bond je pouze průměrný. A tak, pane režisére, ..."Je to vaše... kaše!" ()

Hledá se režisér příštího Bonda

Hledá se režisér příštího Bonda

27.08.2024

Dalo by se čekat, že touto dobou už budeme mít dávno mnohem jasněji o tom, kam bude směřovat legendární akční franšíza. Od premiéry poslední bondovky Není čas zemřít už uplynulo téměř pět let a… (více)

Aaron Taylor-Johnson je údajně krůček od Bonda

Aaron Taylor-Johnson je údajně krůček od Bonda

19.03.2024

Hollywoodem občas kolují fámy, které nejsou nikým potvrzené, ale mluví o nich tolik lidí, že se považují takřka za pravdu. Nejinak je tomu při šíření skazek o tom, kdo by si měl zahrát příštího… (více)

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě