Black Panther

• USA Black Panther (více)
USA, 2018, 134 min

Režie:

Ryan Coogler

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Kamera:

Rachel Morrison

Chadwick Boseman, Michael B. Jordan, Lupita Nyong'o, Danai Gurira, Martin Freeman, Daniel Kaluuya, Letitia Wright, Winston Duke, Sterling K. Brown (více)

Film od studia Marvel Black Panther je dobrodružstvím válečníka T’Chally, který se po smrti svého otce, krále Wakandy, vrací domů do odloučené, avšak technologicky vyspělé africké země, aby se stal novým právoplatným králem. Když se však znovu objeví mocný dávný nepřítel, jsou T’Challovy schopnosti jako krále a Black Panthera podrobeny těžké zkoušce, neboť T’Challa je vtažen do konfliktu ohrožujícího nejen Wakandu, ale i celý svět. Tváří tvář zradě a ohrožení musí mladý král zmobilizovat své spojence a využít naplno sílu Black Pantera, aby porazil své nepřátele a zajistil svému národu a jeho kultuře bezpečnou budoucnost. (Falcon)

Diskuze

higuain

higuain (hodnocení, recenze)

Ratemus

Celkem výsměch, zvlášť když tam třeba First Man chybí. Ale asi holt museli splnit kvótu "černošských" filmů, aby je zas v médiích nezmastili za diskriminaci.

Ratemus (hodnocení, recenze)

SONITA

klid je to jen film a život je krátký na to být nasraný.....mně se tam něco líbilo a něco ne, ale celkově průměr

Nevka

Tá téma tam vôbec nemala čo robiť. Pokiaľ by sa dej zameral len na konflikt medzi BP a SERKISOM  tak by bolo všetko fajn. Lenže tvorcovia doslova odstránili najschopnejšiu zápornú postavu a nahradili ju ufňukaným bratrančenkom ktorý sa snaží spasiť ČERNOŠSKÝ SVET pred ZLÝMI BELOCHMI. Vy nevidíte tú chorú propagandu ? Pokiaľ by tomu bratrancovi naozaj išlo len o pomstu za svojho otca tak by som to chápala ale to fňukanie nad krutým osudom černochov ma proste znechutilo. NIE NIE NIE. Už dosť tej chorej politiky

na příspěvěk reagoval Yoshitsune, Ratemus

Nevka (hodnocení, recenze)

SONITA

Protože o politice prostě Black Panther byl. Nic to nemění na tom, že efekty byly hrozné, ale celkově se jedná o dost jinou marvelovku. I proto je tak těžko přijímána.

na příspěvěk reagoval SONITA

Spiker01

Čierna by to hodnotenie najlepšie vystihla. Jedna z posledných scén ( OSN ) ten film definitívne pochovala. Takto okato pchať politiku do Marvelovky no HNUS.

na příspěvěk reagoval Nevka

Merengues9

Robíš si srandu ? Ragnarok bola najlepšia zo všetkých 3 častí týkajúcich sa Thora. Skvelá akcia a humor a celkovo pútavý príbeh. Black Panther nič z toho nemá. Akcia je nepriehľadná, doslova trápna a humor takmer žiaden. A príbeh ? Človek nevedel či sa má smiať alebo plakať nad tým nezmyslom a najhoršie je že tí černosi to naozaj mysleli vážne.

Anarvin

A čo také by už len jeho mohlo stresovať ? Afroameričania jeho pokračovanie určite vychvália do nebies tak ako prvého BP. Je to jednoduché stačí párkrát spomenúť otroctvo, diskrimináciu, BELOŠSKÝ kolonializmus a hlavne z Wakandy urobiť ešte technicky vyspelejšie miesto. A aby som nezabudla treba ešte vypeckovať ku tomu nejaký ten Rapp a peniažky sa znova posypú rovnako ako v prípade NAJHORŠEJ Marvelovky s názvom BLACK PANTHER. ODPAD

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Ratemus (hodnocení, recenze)

Nevka

no pro mě je to vcelku příjemnej průměr, něco mě tam sralo, něco se mi líbilo a něco se mi hodně líbilo....ale jako celek pro mě průměr, samozřejmě jsou lepší MCU filmy a díky bohu i horší....takže více méně spokojenost, ale na 4 hvězdy to prostě pro mě nemá

Nevka (hodnocení, recenze)

Spiker01 , Ratemus

On je Panther hodně jiná marvelovka. Proto je pro něj těžší bavit i po dalším shlédnutí. To, že se tady moc kecá bych neviděl jako problém. Většinou to je k věci + T´Challa je prostě dost odlišná a specifická postava.

na příspěvěk reagoval Ratemus

Rayen1

Rayen1 (hodnocení, recenze)

Po akční stránce je to fajn, ale zbytečně moc se tam mluví... přesně to mě štvalo i na prvních Strážcích galaxie a Ronanovo politické plácání hubou. Klidně to mohlo mít 90 minut a stačilo by to. Jinak slabší Marvelovka, neurazila, nenadchla a asi se k ní vracet nebudu už (stejně jako k Neuvěřitelnému Hulkovi).

Camulator

Camulator (hodnocení, recenze)

Anarvin

První mě napadlo, že tak dobrej ten film zas nebyl. Druhý mě ale napadlo, že tak dobrých nebyla ani většina snímků, co byla nominována loni. A když může vyhrát něco jako Shape of Water, proč by nemohl vyhrát Black Panther...

Druhý Black Panther přepisuje rekordy

Druhý Black Panther přepisuje rekordy