Black Panther

• USA Black Panther (více)
USA, 2018, 134 min

Režie:

Ryan Coogler

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Kamera:

Rachel Morrison

Chadwick Boseman, Michael B. Jordan, Lupita Nyong'o, Danai Gurira, Martin Freeman, Daniel Kaluuya, Letitia Wright, Winston Duke, Sterling K. Brown (více)

Film od studia Marvel Black Panther je dobrodružstvím válečníka T’Chally, který se po smrti svého otce, krále Wakandy, vrací domů do odloučené, avšak technologicky vyspělé africké země, aby se stal novým právoplatným králem. Když se však znovu objeví mocný dávný nepřítel, jsou T’Challovy schopnosti jako krále a Black Panthera podrobeny těžké zkoušce, neboť T’Challa je vtažen do konfliktu ohrožujícího nejen Wakandu, ale i celý svět. Tváří tvář zradě a ohrožení musí mladý král zmobilizovat své spojence a využít naplno sílu Black Pantera, aby porazil své nepřátele a zajistil svému národu a jeho kultuře bezpečnou budoucnost. (Falcon)

Diskuze

Spinosaurus

Spinosaurus (hodnocení, recenze)

Podle mě je klidně možné, že tu cenu za nejlepší film vyhraje. Přičtěte si k politické korektnosti to, že v Hollywoodu se teď vede válka proti Donaldu Trumpovi. Takže je možné, že to hodnotitelé naschvál nechají vyhrát, aby naštvali Trumpa a bílou Ameriku.

na příspěvěk reagoval higuain

Apollyon09 (hodnocení, recenze)

Yoshitsune

Nie, ja som napísal, že v porovnaní s tým čo pácha "politická korektnosť" (viď poslednú zrúdnosť od Netlixu s Trójou) na kultúre, umení a histórií je ďaleko horšie ako nacizmus. Čím nezľahčujem dopady nacizmu, ba práve naopak, "politickú korektnosť" považujem ešte za väčšie zločiny. Politická korektnosť spôsobila utečeneckú krízu, politická korektnosť ohrozuje našu kultúru a históriu, politiká korektnosť je svojim spôsobom obdoba normalizácie, je to hotová kultúrna revolúcia alla Mao Ce Tung. Oproti týmto zverstvám boli nacisti malý chlapci na pieskovisku.

Nikto nemôže za to, že černosi nevedia natočiť film, ktorý by si to ocenenie zaslúžil. Toto je skurvený rasizmus a čierna nadradenosť. Iné filmy si zaslúžili byť nominované, ale černosi sú skurvení rasisti, tak sa zas prelobovali do nominácií, aby svetu ukázali moc svojej nadradenosti.

na příspěvěk reagoval AloeB, GigaPudding, Yoshitsune

AloeB

AloeB (hodnocení, recenze)

Ideálně je Black panther v nominacích jen proto, aby černochy uklidnil. Prostě jej nominovali s tím, že určitě nevyhraje. Pokud se ovšem stane podobný trapas jako když vyhrál Moonlight, čert nás chraň, čeká nás černá budoucnost :D

na příspěvěk reagoval Apolskis, Yoshitsune

dragon94

dragon94 (hodnocení, recenze)

Apollyon09

Souhlasím, až na to, že komiksovky nemají co dělat mezi nominacemi. Záleží o jakou komiksovku by se jednalo. Takový Temný rytíř třeba jsi určitě nominace i oskara zasloužil.

Apollyon09 (hodnocení, recenze)

Nominácia komiksovej marvelovky na najlepší film roku 2018 je vrcholom zvrátenosti politickej korektnosti. Celá situácia je o to závažnejšia, že v rovnakom roku vyšli ďaleko lepšie komiksovky, aj keď komiksovky nemajú čo robiť medzi nomináciami. Celý tento paškvil stačí už iba korunovať udelením oskara pre najslabšiu marvelovku za posledné roky. Oproti týmto zverstvám boli nacisti neškodnou politickou stranou.

na příspěvěk reagoval DJ_bart, dragon94, Yoshitsune

Yoshitsune

Jak říkám, ztráta času, k věci očividně nic nemáš. A za gifík ala "moudřejší ustoupí"..to opravdu neschováš. Neboj, oplocovat se nebude. Bohužel. S mimozemšťany to ale nemá co dělat.

Yoshitsune

A pokud to byl pokus o nějakou humornou bagatelizaci, tak ani ten se ti nepovedl. Spíše se z toho tvého projevu dá soudit velmi neblahý intelekt.

manonfire (hodnocení, recenze)

Co si to proboha vyzvracel? Jakýho psa? Mluvím tu o šíleném nepoměru mezi zastoupením v populaci a procentem těžkých trestných násilných činů. O tom, že v jednom etniku je zločinec jeden z pětadvaceti, kdežto ve druhém je podíl zločincům xnásobně četnějším úkazem. Jde tu o procenta  a to nevyvrátíš tím klasickým klišé, že i mezi bílými najdeš spoustu zlech lidí a mezi černými Morgana Freemana. Vysvětlím ti pěkně polopaticky rozdíly v chování mezi rasami, které jsou v masivním měřítku nepopiratelné... a ty vybliješ tohle? :))) Ztráta času s hlupákem.

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

manonfire

(potichu, co nejvíc co to jde) já nesoudím lidi na základě barvy pleti, ale na základě charakteru, osobnosti, jak se kdo chová atd. Si myslíš že černoši, bílý, asiati a další etnické skupiny nemohou být zlý zmrdi, co jdou a toho psa nakopnou. Ale pak se objeví bílý, černoši , asiati a další etnické skupiny, ty zlý zmrdy zbijí, a o to psa se postarají, ošetří ho a dají mu domov. Ale pšššššššt, jestli se tohle dostane ven, ta to bude průser jako Čapák, takže pšššššššššššttttttt je ti to jasný.

Yoshitsune

Klidně si žij dál při svém názoru, že je to vše zcela neopodstatněné. Že je nenávist bílých američanů vůči extrémně problematickému etniku černých či hispánců...nepřirozená.  Že je normální, když je v USA černé etnikum zastoupeno v populaci 12%, kdežto v kriminálech jejich kolem 50%. -(to samé v bleděmodrém při srovnaní romského etnika v rámci ČR)-  Žij si dál v přesvědčení, že je chování arabských  přistěhovalců v Evropě normální a adekvátní. Stejně tak, že je košer zcela zjevné upřednostňovaní uměleckých děl nikoliv pro jejich kvality, nýbrž pro barvu tvůrců a protagonistů, aby se snad vykompenzovaly dávné plantážnické či posléze segregační křivdy:))  Nechtěj ale tuto svou naivitu i po jiných. Jsi asiat? Nemám s tím jako běloch nejmenší problém. Jen proto, že máš jinou barvu kůže, tebou rozhodně nebudu pohrdat. Není k tomu totiž jediný důvod. O to tady totiž vůbec nejde. Iritovat mě můžeš jedině svou naivitou, nebo v horším případě záměrným pokrytectvím.

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

manonfire

no abychom nenakazili ostatní, si vem, že to byl průser, jako OKD. No v South Parku to tak fungovalo. A tady u nás v džungli, žádnou tu nenávist nemáme, jako proč, k čemu ???

Yoshitsune

Izolace sedmi miliard jedinců? To asi těžko, ty naivko. Kvůli rasismu? Vždyť je to přirozený a vzájemný projev všech tří ras. To se u Vás v pralese ještě nerozkřiklo?:))

Lacike (hodnocení, recenze)

manonfire

Presne si to trafil. Oscary uz dlhsi cas nie su o samotnych filmoch ale o trendoch, ktore ovplyvnuju spolocnost a nim sa prispôsobuje vyber nominovanych filmov.

Utechou môze byt to, ze o rok si aj tak nikto nespomenie aky film ziskal Oscara.

Lacike

Ok, já myslel, že bodoval i v "kulturnějších" kategoriích. Každopádně už jen získáním nominací se dává najevo, jakej druh filmu jsou schopni brát v úvahu a o to jde. Panther ať to klidně vyhraje, Oscar je už dávno anketa pofidérní. To mě netrápí. Horší je samotný fakt , jak se v těchto preferencích odráží trendy a zájmy ve společnosti celkově.

na příspěvěk reagoval Lacike

Lacike (hodnocení, recenze)

manonfire

Avatar netriumfoval. Ziskal 3 technicke Oscary, ktore si zasluzil a basta. Verim, ze aj Black Panther odbavili tym, ze ziskal nominacie, ale Oscarov neziska.

Druhý Black Panther přepisuje rekordy

25.04.2022

Hvězda Black Panthera bojkotuje očkování

Hvězda Black Panthera bojkotuje očkování

07.10.2021

Pandemie Covidu-19 nadále způsobuje potíže v celé řadě odvětví, a to filmové není výjimkou. Jediným efektivním bojem proti nemoci a jejímu šíření je zatím očkování, a tak je naprosto logické, že čím… (více)