Dagon

• Španělsko Dagon (více)

Idylické místo dovolené prozářené letním sluncem se rychle mění na temné místo, v němž si radostí života ale moc neužijete. Město mrtvých, v němž je prožít dlouhý a šťastný život zakázáno. Věčný život zde mohou prožít jen mrtví. Město vodních přízraků ovládané temným kultem, jenž kdysi přišel z hlubin moře. Město, z nějž není návratu. Mistři hororu - Stuart Gordon a Brian Yuzna přinášejí šokují a drsný horor z pera klasiky tohoto žánru H.P. Lovecrafta. (Vapet Production)

MaedhRos

Pro mě osobně velmi milé překvapení. Dokonalost sama to sice zrovna není, ale atmosféra byla solidní, většina hereckých výkonů rovněž a Dagonovi uctívači zejména v ranějších fázích mutace vypadali přesně tak, jak jsem si je vždycky představovala. Občasné komické odlehčení (obvykle obstarané hlavním hrdinou) kupodivu nepůsobilo nikterak rušivě... No a bod k dobru ještě za již zmíněného hlavního hrdinu. Přinejmenším zpočátku je to opravdu strašné kopyto, takže jsem se s ním velmi snadno a dost záhy dokonale identifikovala...:-) ()

Faustka

Gordonův nepolevující liják a člověčí osazenstvo(vj. místního obveselovače Ezequiela) přetvořil nadějně rašící výhonky jen v tlející bezedné rašeliniště. // CK Dagon nabízí Last minute : Španělsko; Imboca, ráj rybářů(vhodné i pro začátečníky), nepřeberné množství ryb i rozmanitých ploutvonožců:) NEVÁHEJTE; A VYUŽIJTE TUTO JEDINEČNOU PŘÍLEŽITOST!! ()

misterz

Predlohy podľa H.P. Lovecrafta mam vcelku rád, bohužiaľ takmer vždy výsledný pozitívny dojem stroskotá na priemernom spracovaní. V tomto prípade sa nedá hovoriť ani o tom priemernom, hotová katastrofa. Už úvod naznačil, že to bude utrpenie, neprirodzenosť a odfláknutosť vizuálnych efektov ma skoro prinútili aby som to vypol. Neskôr som to prestal vnímať a nechal sa len tak bezmyšlienkovite unášať priemernou atmosférou a vcelku obstojnými maskami. Koniec celkový dojem trocha napravil, dočkal som sa mini gore aj trocha napätia v štýle Indiana Jones. Myslím, že dve hviezdy sú až až. 40/100 ()

honajz2

Asi takhle - celé to vypadá strašně amatérsky, triky jsou slabé, herecké výkony toporné a dialogy se taky nepovedly. Jenže i tak Dagon má atmosféru a kromě úvodu je i dost napínavý. Evidentně je to tím, že to točili Španělé, ti ve většině případů mají smysl pro hororovou atmosféru a u Dagonu se to překvapivě povedlo taky, i přes ty obrovské mínusy, které ten film mohli naprosto jednoduše celý zkazit. Jenže ono to i tak funguje, dokonce to (co se příběhu týče) nějak drží pohromadě a nakonec se mi to celkem i líbilo. Dokonce to mělo i povedené gore, to mě taky dost překvapilo. Je to celé dost zvláštní a s originálním námětem (ale tak Lovecraft, že jo - i když já ho nikdy tolik nemusel), takže proč ne, byl to dobrý horor. Btw, snad jeden z mála hororů, kde je sekta poměrně promyšlená. Silné 3* ()

F.W.Colqhoun

Jsem neměl tušení, že může ve vyprahlém katolickém Španělsku tak pršet... Rád bych se nejprve vyznal ze své náklonnosti k Lovecraftovi: Právě jsem v knihkupectví narazil na tři ze čtyř svazků Spisů (čtvrtý SNAD také vyjde), začal to znovu hltat, a tak mě napadlo si připomenout i nějaké z jeho filmových selhání... Dagon je v tomto směru ideální pastva pro oči – natočen zjevně za směšné peníze, v reáliích, bez kulis a s CGI (lze-li to tak nazývat), která připomíná samohybné obrázky z nějaké devadesátkové počítačové hry. A přesto je to dobrý film. NO FUCKING JOKE. Z jeho kvalit nad jiné vyčnívá zdravý smysl pro nadsázku a odlehčení v těch nejnečekanějších momentech (pokus nastartovat vůz, mobilní telefon coby pěstní klín) a zručně uhnětená, nepolevující atmosféra, věrná předlohám, která dá kromě odkazům k mistrovi vzpomenout na o filmy typu „Lair of The White Worm“ či o třídu / či dvě / lepšího „Wicker Mana“. ()

• Paul (Ezra Godden) nosí oranžovou mikinu s nápisem "Miskatonic". Jde o název fiktivní univerzity, která se objevuje v povídkách H. P. Lovecrafta. Obyvatelé Imbocy opakují při rituálu frázi: "Cthulhu fhtagn". Ta pochází z Lovecraftovy povídky "Volání Cthulhu". (DanteZ)
  • Postava kněze, u něhož si jeden z hrdinů všimne, že má žábry, naopak v mnoha záběrech žábry postrádá. (Megalomaniac)

Zemřel režisér Stuart Gordon

Zemřel režisér Stuart Gordon