Hroši v Africe

• Česko Krokodýl a jeho hroch (neoficiální název) (více)

Bud SpencerTerence Hill musí spojit síly proti gangsterovi, který si z africké přírody dělá soukromé safari. Kdo není s hrochy, jde proti nám! Doprostřed africké savany se padákem snese dobrodruh Slim (Terence Hill) a s sebou má vše, co potřebuje: kolo, pušku a dobrou náladu. Sotva přistane, podaří se mu přerušit výpravu na safari vedou Tomem (Bud Spencer), u kterého má Slim už několik vroubků. Oba spolu totiž jako kluci vyrůstali, ale Slimovy eskapády kdysi přišly Toma dost draho a zdá se, že s jeho příchodem se vše vrací do starých kolejí. Slimovi se ale podaří věčného bručouna přesvědčit, aby se spolu pustili do podnikání. Víc než o zisky jde ale Slimovi o místní lidi a přírodu, jež ohrožuje bezohledný gangster a mistr těžké váhy Ormond (Joe Bugner). Se svými nohsledy zabírá půdu, pašuje divoká zvířata ze země a je dost bohatý na to, aby úřadům platil za beztrestnost. Slim a Tom si tak budou muset zase jednou vyhrnout rukávy a vyříkat si to s Ormondem jediným jazykem, kterému rozumí – pěkně ručně. (Česká televize)

TheDarKnig

Skvělá safari jízda napříč Afrikou. A hlavně je tu i Terence Hill, který okouzluje svým šarmem, vtípky, neustálým štvaním Buda a zajimavými fintami v soubojích. pašeráci zvířat to nebudou mít lehké a nevyváznou z toho ve zdraví. Znovu klasická Budterencovka, která vehná do žil adrenalin a rozesmívá tunou bitevních eskapád. Děj to nemusí mít žádný, hlavně když je zábava ()

SNCIS

"Víš, proč je ten cumel růžovej?" - "Ne." - "Protože moje maminka chtěla mít holčičku." Rošťák Terence Hill a věčný mručoun "Já rozhodují!" Bud Spencer. Dvojka se tu skvěle pošťuchuje, nechybí pověstné rvačeky a pěkný hudební podklad. Zaručeně se pobavíte. - 80%. ()

topi80

Člověk by řekl, že jde o typický film s osvědčenou dvojicí, ale ono to až tak úplně neplatí. Podobně jako u Dvou machrů mezi nebem a peklem se tady hraje i na vážnější notu, takže film vtipem nepřekypuje, a to ani přes tradiční Terencovo škodolibé popichování a tahání Buda do průšvihů či jednu fackovačku za druhou. Na to, aby se dal považovat čistokrevně za dobrodružný, je však děj zase moc chaotický a soustředěný do několika povinných scén (hostina, kasíno atd.). Co však trochu chybí na formě, to dohání exotické prostředí a krásná africká zvířata. ()

Kubaso

Tohle už je bohužel trochu slabší film. Ze začátku ještě vypadá celkem slibně, ale postupně je humor pořád schematičtější (asi na úrovni Spencerových "Policajtů v...") a stává se z toho trošku nuda. Pár scének a hlášek se ale povedlo a nebýt dost vlezlé hudby, dal bych za ***. Celkem to určitě není nejhorší, jenže nevidím důvod, proč nesáhnout radši po nějaké osvědčené klasice: třeba u "Dvou poldů" jsem se nikdy nenudil... ()

Pitryx

Obvyklá ptákovinka s obvyklým dějem, nepřinášející vůbec nic nového. Ve filmu je i dost nesmyslů, ale přesto musím uznat, že jsem se bavil. A když se u filmu bavím, musím dávat plusy. Klidně někdy kouknu podruhé. 20130803 nest.///Nic nového, ani překvapivého, některé scény (oběd), jsou zbytečně natahované. Celkově se na to však, samozřejmě, dívat dá. Bohužel hodnocení snižuje absence závěrečné kolektivní řeže, na kterou je divák prostě u těchto filmů zvyklý. Jako plus je třeba připočíst velmi slušnou hudbu.201502209711/9812 ()

• Aj v tomto filme môžeme vidieť tradičný mýtus o puškohľade. Jedná sa o záber, v ktorom strelec proste namieri kríž v puškohľade na cieľ a strela zasiahne presne to miesto. V skutočnosti však dráhu strely ovplyvňuje mnoho faktorov ako gravitácia, vietor, a na väčšie vzdialenosti dokonca rotácia Zeme. Strelec musí vziať do úvahy všetky tieto faktory, nestačí len proste zamieriť hľadáčik na terč. (ČSFD)
  • V Německu dostal film název Das Krokodil und sein Nilpferd, v překladu ''Krokodýl a jeho hroch". (chleba24)