Star Wars: Vzestup Skywalkera

• Česko Star Wars: Epizoda IX - Vzestup Skywalkera (více)
USA, 2019, 142 min

Režie:

J.J. Abrams

Kamera:

Dan Mindel

Hudba:

John Williams

Daisy Ridley, Adam Driver, Oscar Isaac, John Boyega, Naomi Ackie, Carrie Fisher (a.z.), Lupita Nyong'o, Domhnall Gleeson, Richard E. Grant, Mark Hamill (více)

Lucasfilm a režisér J.J. Abrams znovu spojují síly, aby diváky vzali na epickou výpravu do předaleké galaxie ve filmu Star Wars: Vzestup Skywalkera. Ve strhujícím závěru stěžejní Ságy Skywalkerů se zrodí nové legendy a odehraje se konečný boj za svobodu galaxie. (Falcon)

Diskuze

Bluntman

Bluntman (hodnocení, recenze)

Gladiator15

Až na to, že na tom se dlouho nepodílel, protože dělal na filmech. A osobně finále Lostu považuji za výborné, nepotřebuji odpovědi na záhady, když o tom ten seriál nebyl.

na příspěvěk reagoval darthvader77

Darth_AK

Úprimne neviem s kade to ľudia berú ale nemusíš byť znalec v niečo aby si spoznal podobnosti, tak má oko na bojové štýly a všíma si pohyby, keď som si to pustil znovu tak som si tiež všimol medzi nimi podobnosť ale skôr mi jej boj príde ako boj niekoho kto vie bojovať ale meč drží prvý krát (tým vie bojovať myslím to že s tyčou vie zmlátiť hocikoho ako nám bolo ukázané), no a Kyla porazila len preto že bol ranený.

MartyM1

Podľa mňa mal Abrams v zámere od začiatku že Rey bude jeho vnučka ale jediný oficiálny alternatívny scenár na ep 9 ukazuje že vo filme Palpatin byť nemal.

Rypicong

Rypicong (hodnocení, recenze)

styl boje ? čístá náhoda...

btw styl boje Anakina, se po přechodu na temnou stranu síly změnil ( tím nemyslím když už byl na půl stroj ), ale třeba na Mustafaru je znatelný zcela jiný styl - více arogantní, seběvědomý, agresivní...

Co tím chci říct. Přijde mi jako kravina, aby jenom geneticky se přenesl styl boje. To by Luke mohl bojovat stejně jako Anakin/DV :)

Závěrem, nic promyšleného nebylo, protože jak E7 ( kde se Rey tvářila jako příbuzná Luka ), tak v E8 ( scéna v jeskyni ), nic nenasvědčovalo příslušnosti k Palpatinovi...

MartyM1 (hodnocení, recenze)

No říkal jsem si po e7 že by mě nepřekvapilo kdyby se v dalších epizodách točil dej i okolo Palpatina, ale je pravda že v e8 to mu zase asi nic nenasvědčovalo, to si Johnson natočil dá se říct svůj film, a v e9 po scéně s tou lodí jak se pretahovali, tak to sem si zas říkal že to musí být něco s ním že má takovou sílu. Jo a ta scéna v tejeskyni tak to nevím do dneska co to mělo znamenat ale rád bych to věděl:)

Merengues9

Merengues9 (hodnocení, recenze)

MartyM1

Ne nevěřím protože je to blbost. Podobnost boje s mečem je sice pěkná, ale co z toho když vše ostatní neukazuje nic proč by měl být její děd.Co třeba měla znamenat scéna v jeskyni v ep8? Jak souvisí s tím, že je to její děda?

Darth_AK

Darth_AK (hodnocení, recenze)

To s tím stylem boje byla youtube teorie, a musel bys podle mě být znalcem forem boje se světelným mečem, abys něco takového vydedukoval, ne člověk co několikrát viděl všechny fil.y. Thats not how the Force works. Jo a .. promyšlený to nebylo ani omylem - to musí cítít každej kdo tu trilogii viděl.

na příspěvěk reagoval Krnac

Merengues9

star wars žeru už od malýho děcka a viděl jsem to nesčetněkrát, takže znám hodně detaily, ale chápu že ten kdo to viděl párkrát, tak si asi jen tak všimnout nemohl no:/

Gardis

Přesně, sice ta trilogie nebyla úplně od začátku nejspíš promyšlená, ale ta návaznost je tam vidět, i to že se s dějem okolo Palpatina počítalo už od sedmičky, kdo totiž nepoznal podobnost boje se světelným mečem Rey a Palpatina tak jeho chyba :) Měl jsem dve teorie, že buď je Rey jeho vnučka, což nakonec je:) nebo že se do ni nějak vtělil a postupně by přecházela na temnou stranu.

na příspěvěk reagoval Merengues9, Krnac

Eodeon

Eodeon (hodnocení, recenze)

Krnac

tady vycházíš spíš z fan teorií než oficiálních informací. Snoke měl podle všeho existovat kdesi v pozadí už za Klonových válek a měl sledovat (dost možná jen z velkého povzdálí) vzestup a pád Impéria. potud dobré. ale ta druhá část o tom, jak jej Palpatine tušil a pátral po něm, to už je fan teorie, která se odráží od poznámek z expandovaného univerza, které mohly, ale také vůbec nemusely souviset se Snokem. a pak informace o nějakých pokusech s ovládnutím mysli... o tom slyším úplně poprvé a přirozeně to bez odkazu na zdroj považuji opět za nějakou jůtůberskou fan teorii.

Eodeon

Eodeon (hodnocení, recenze)

Krnac

ne že bych chtěl obhajova, že to s Palpatinem měli kdovíjak promyšlené. neměli. ale někdo by se měl vymezit vůči tomu nesmyslu, že byl zveřejněn původní scénář. nebyl. bylo jen nahrubo přes YT přetlumočeno cosi, co by mohl i nemusel být scénář v některých jeho verzích. důvěryhodnost té informace je pochybná a i když osobně jsem třeba nakloněn tomu věřit, do faktu to má daleko.

na příspěvěk reagoval Helo

Gardis

Ono keď niečo potvrdia tak to veľkú váhu nemá, Snoke behom ep7 bol v kánone s popisom že je to mocná bytosť čo žila už cez Impérium.

Palpatín jeho moc cítil a pátral po ňom v nepreskúmaných oblastiach, Snoke sa niekoľko krát pokúšal Palpatínovy ovládnuť myseľ ale kvôli vzdialenosti to bolo samozrejme nemožné aj keby nebol tak mocný.

Samozrejme príde ep9 a naraz je s neho klon lebo si to ľudia priali, ako v tom filme to veľa nemení ale proste zahodili možnosť mať ďalšiu dobrú postavu v dobách Impéria a asi aj dlho predtým, pôvodný scenár ep9 chcel s neho urobiť niečo ako užívateľa temnoty nezávislého od Sithov ktorý má aj svojho majstra ktorý má v čase ep9  7000 rokov.

Marvel proste ukázal Thanosa s rukavicou v potitulkovej scéne v Ultronovy a dodržal to, Marvel je jedno čo o nich ľudia hovorili a čo ľudia chceli s časovou linkou nebol nikdy problém.

na příspěvěk reagoval Eodeon

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

29.05.2024

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023

Nové Star Wars mají synopsi a datum natáčení

Nové Star Wars mají synopsi a datum natáčení

22.06.2023

Nový Star Wars film pokračující příběh Rey (Daisy Ridley) má oficiální název, synopsi a také předběžné datum začátku natáčení. Tzv. Skywalker sága skončila v roce 2019 snímkem Star Wars: Vzestup… (více)