Posádka hvězdné lodi U.S.S. Enterprise zkoumá nejvzdálenější kouty a nezmapovaná místa vesmíru. A zde se setkávají s novým, záhadným nepřítelem, který je i celou Federaci vystaví těžké zkoušce. (Cinemart)

Diskuze

Prometheus69

Prometheus69 (hodnocení, recenze)

Moogwi

Tak tohle bych rozhodně bral! :P

Snad někdy přijde i na Borgy... dokud z nich nezačali dělat uvědomělé jedince ve velkém... byli to podle mě nejlepší ST "nejen záporáci. :)

na příspěvěk reagoval Moogwi

Prometheus69

Prometheus69 (hodnocení, recenze)

Bluntman

Nemyslím si že by to bylo nějak vyžadováno... upřímně, hodně homosexuálů které znám tuhle absenci sexuální identity vyžadovali či snad prosazovali... Ok bude tam tedy scéna kdy spolu z nějakým partnerem budou vychovávat dítě. Budiž, když to nedospěje ke kokotijusu... nemám z tím problém. :D

na příspěvěk reagoval Moogwi

Moogwi

Jinak naprosto stejná kritika se snáší i na Kingdom comes, kde přímo na Gamasútře o tom psali, že Dan Vávra je rasista.

Moogwi

"Takei tried to convince him to make a new character gay instead. "I told him, 'Be imaginative and create a character who has a history of being gay, rather than Sulu, who had been straight all this time, suddenly being revealed as being closeted.'" Z článku co jsi uváděl, tak je asi stejný homofob jako já, podle zdejšího pomatence Bluntmana :D

Moogwi

jo jo přesně já jsem to tu nechtěl zmiňovat, protože pak by sem naběhl duševní omezenec bluntman a začal by to rozjíždět ten svůj shitstorm.

Bluntman

americká nevládní LGBT organizace GLAAD (Gay & Lesbian Alliance Against Defamation) no, tak hlavně že to mají spočítaný :) přijde ti 17% hodně nebo málo? Tohle je taky dobrý "Několik švédských kin zavedlo nový systém filmového hodnocení, který se soustředí na to, zda jsou ženy ve filmu z genderového hlediska zobrazovány korektně. Jedním z měřítek je například podmínka, aby ženy ve filmu mluvily o něčem jiném než o mužích." Nemůžu si pomoct, ale přijdou mi tyhle statistiky a škatulkování prostě ujetý.. Ale zpátky k panu Sulu :) Má ta scéna s výchovou dítěte nějaký smysl v rámci příběhu, podstaty či smyslu star treku, nebo je to dle tvého názoru čistě vypočítavaý kalkul, jak jinak říct, že pan Sulu je gay ? Chápu tvé argumenty, ale přijde mi to prostě násilně naroubované, abychom si udělali další procento v těch slavných statistickách.

na příspěvěk reagoval Prometheus69, Bluntman

Uživatel Moogwi smazal svůj příspěvek.

Bluntman (hodnocení, recenze)

Moogwi , Moogwi

"bohužel je to další případ té dnešní pojebané korektnosti, kdy doba si vyžaduje, aby v každém filmu byl za každou cenu černoch hispánec lesba gay apod." - Hlavně, že je to na co hodit, že? Problematika je mnohem komplexnější, nezjednodušuj. Neexistuje jediný rozumný důvod, proč by film nemohl odrážet rozmanitost skutečného světa a proč by tím nemohl oslovovat další divácké skupiny, zvlášť když to koresponduje s významovým rámcem Star Treku už dobře půl století, že. Jinak moc hezká pseudoargumentace zjednodušením a většinou.

"Pochybuju, že by někomu vadilo, že ve filmu o NBA hrají samí černoši, nebo že Harvey Milk je gay, ale tohle prostě ve Star Treku nemá co dělat." - Pořád ten stejný nesmysl. Je rozdíl mezi snímky o skutečných událostech a reálných postavách a mezi počiny vytvářející zcela fiktivní vesmír. Tvrzení "nemá co dělat" poukazuje leda na nesmyslně normativní nároky pisatele/pisatelky. Jinak hezká pseudoargumentace dichotomií.

"Jak jste psali, dříve orientaci Sulu nikdo neřešil a každej si mohl myslet co chtěl, ale takhle mi to přijde vyloženě jako kalkul, koukněte na nás, sme sluníčkoví multikulti. Doufám, že ve čtverce se dozvíme, že Scotty je traňdák a Spock satanista.." - Ano, orientaci Sulu-a nikdo neřešil, až nyní mají mnozí tu potřebu, protože je samozřejmě velký problém, když je zmíněno, že je gay vychovávající dítě. Jinak hezká pseudoargumentace slaměným panákem.

"na nás za každým rohem čeká nějaká menšina a pořád dokola se to téma musí předhazovat a řešit jak kafemlejnek, tak přesně tohle beru jako ústup původním ideálům a přizpůsobení se době, kdy money talks." Fakta jsou taková, že podle zjištění GLAD pouze 17,5% velkých filmů uvedených v loňském roce (126 celovečerních počinů) do kin mělo LGBT postavu; pouze 8 z 22 velkých studií prošlo tzv. testem Vita Russa, což je nejmíň od roku 2012, kdy se taková měření začala provádět, tristní výsledky měl Paramout, Disney a Warner Bros. A pokud ony původní ideály Star Treku byly o překonávání rozdílů, resp. naprosté indiferenosti v rozdílech, je ještě co překonávat. Jinak hezká pseudoargumentace domnělou většinou a ohýbání pravdy.

na příspěvěk reagoval Moogwi, Moogwi, Moogwi

konvicce

Nebo ta kritika že v Zaklínačovi nejsou žádní černoši, že jich tehdá ve středověké evropě bylo co? :D Bluntman správně psal že Star Trek je o překonávání rozdílů, a to je to, co jsem na Star Treku oceňoval a co se mi líbilo, že se ve starých seriálech nebáli obsadit černocha, nebo rovnoprávnost žen, kdy hrály kapitánky atd, v té době to bylo něco šokujícího a nečekaného a šli tak proti proudu s kůži na trh, za což je řádně jebali, ale v tomhle spočívala ta nadčasovost a nadhled, kdy se nechovali podle toho, co doba vyžaduje, kdyby přišli s gay postavou před 20 lety tak jim zatleskám, ale v současnosti, kdy na nás za každým rohem čeká nějaká menšina a pořád dokola se to téma musí předhazovat a řešit jak kafemlejnek, tak přesně tohle beru jako ústup původním ideálům a přizpůsobení se době, kdy money talks.

na příspěvěk reagoval Bluntman, konvicce, konvicce

Moogwi (hodnocení, recenze)

Zrovna jsem se dodíval na blood and fire a k mému překvapení synovec Kirka byl taky gay :D A ohledně pana Sulu... bohužel je to další případ té dnešní pojebané korektnosti, kdy doba si vyžaduje, aby v každém filmu byl za každou cenu černoch hispánec lesba gay apod. Chápu že nový Star Trek musí být barevnější akčnější kůlovitější, aby to oslovilo masy, ale zrovna tomuhle jsem doufal, že se vyhnou. Docela mi stačilo, že tím pojebali stargate universe, kde se to celé nakonec zvrhlo k řešení nějakých psychických problémů, lesbických vztahů, depresí a dalších píč... Jak jste psali, dříve orientaci Sulu nikdo neřešil a každej si mohl myslet co chtěl, ale takhle mi to přijde vyloženě jako kalkul, koukněte na nás, sme sluníčkoví multikulti. Doufám, že ve čtverce se dozvíme, že Scotty je traňdák a Spock satanista... Pochybuju, že by někomu vadilo, že ve filmu o NBA hrají samí černoši, nebo že Harvey Milk je gay, ale tohle prostě ve Star Treku nemá co dělat. Na konečný soud si ale ještě počkám, pokud to proběhne formou nějaké krátké zmínky či pár scén, tak ok, ale proboha ať se v tom moc nepitvají.

na příspěvěk reagoval konvicce, Bluntman

filmfanouch

Budeš se divit, ale jsem já jsem úplně klidnej, chci se bavit v klidu o filmu a slibuju že na toho primitiva už reagovat nebudu, já s tím problém nemám :D

na příspěvěk reagoval filmfanouch

filmfanouch

filmfanouch (hodnocení, recenze)

konvicce

Tohle mě nejvíc štve na diskuzích na csfd. Místo abychom se bavili o filmu (V tomto případě Star Trek) tak tady je nějaká žabomyší válka uživatelů.

na příspěvěk reagoval konvicce

Bluntman (hodnocení, recenze)

konvicce

Chápu, že tu trollíš. Doporučuji si mě ovšem nebrat do klávesnice, protože i když na ČSFD nejsou žádná pravidla pro diskuze a chybí zde správci potírající "existence" tvého typu, porušení zákona v podobě nenávistných projevů zde mazáno i banováno je. Já jen, že tvá neskryváná nenávist vůči skupině osob se dá velmi snadno nahlásit.

na příspěvěk reagoval konvicce

Čtvrtý Star Trek možná přece jen dorazí

Čtvrtý Star Trek možná přece jen dorazí

28.03.2024

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Tarantino a krvavý Star Trek?

Tarantino a krvavý Star Trek?

08.12.2017

Loňská sci-fi Star Trek: Do neznáma vydělala o 120 milionů méně než její předchůdce, což v Hollywoodu obvykle znamená stopku. Chystaný čtvrtý film s posádkou Chrise Pinea se tak přestal řešit (měl v… (více)