Reklama

Reklama

Malaria

Krátkometrážní / Animovaný / Western / Akční
Brazílie, 2012, 6 min

Režie:

Edson Oda

Scénář:

Edson Oda

Obsahy(1)

Pistolník Fabiano byl najat otcem dívky trpící malárií, aby zabil samotného Smrťáka. (RakeW)

Recenze (33)

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Úžasné. Tvůrce nad tímhle musel strávit zřejmě nekolik let práce. Dokonalá tvůrčí kreativita, skvělá forma vyprávění i zpracování, dobrý zvrat i příběh, tady bez debat plný počet. 6 minutový zážitek. 10/10. ()

Beckett51 

všechny recenze uživatele

Nejlepší kraťas, kterej jsem v poslední dlouhý době viděl. Atmosféra silná jak noha od kulečníku, hudba překrásná jako pocit, když zvítězíte nad zácpou a celý je to originální jak prase. Příběh sice jednoduchej jako pacient Bohnic, ale o to je to lepší, že se něco tak jednoduchýho udělat tak složitě a úžasně. ()

pornogrind 

všechny recenze uživatele

Proč není dobré zabít smrťáka ? To už jsme se dozvěděli i v pohádce " Dařbuján a Pandrhola. Takže příběh zas tak originální není. Ale to provedení určitě za pozornost stojí. ()

HoneyBunny 

všechny recenze uživatele

Wow. Neskutečně originální zpracování, ve kterém se kombinuje hraný film a komiks. Těžko se to vysvětluje, tohle prostě musíte vidět. Já byla z té formy, která je svěží a na šesti minutách tohohle filmu funguje skvěle, naprosto nadšená. Od pěti hvězdiček Malárii drží jen fakt, že z toho příběhu (ačkoli je hodně fajn) se naposadíte na zadek. Film je mimochodem zdarma k vidění na YouTube i VideaČesky. Doporučuju. ()

Kothy 

všechny recenze uživatele

Zajímavý komixový kraťas ve westernovém stylu. Zpracování je opravdu originální. Pistolník a lovec odměn si povídá v baru se samotnou smrtí. ()

PetrPan 

všechny recenze uživatele

Příběh se kapku nepovedlo promyslet ( možné zabití smrti mi dech zrovna nevzalo a rozuzlení - no aha, haha), ovšem ta forma, ta forma, ta forma, ta forma .. ( Pozn. opakování v závěru svého komentáře jsem zvolil záměrně v zájmu zachování originality svého příspěvku, který pouze opakuje zde již několikrát opakované, ovšem opakovaně) ()

kolda1990 

všechny recenze uživatele

Jeden z nejoriginálnějších kraťasů, který sem viděl. Ani nejde tak o příběh jako spíše o zpracování. Každopádně skvělé! ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Ten příběh není nic moc, vlastně je hodně obyčejný, ale tady prostě zvítězila forma nad obsahem. To, jak je snímek vyprávěn, je naprosto unikátní a mně to učarovalo. Tohle je způsob, jak divákovi ukázat, že mám fantazii a že jsem schopen do filmu dát něco víc, co tam nikdo jiný nemá. ()

easaque 

všechny recenze uživatele

-4* jak už tady napsal někdo jiný, tak v tomto kraťasu vítězí forma nad obsahem a provedení je jedinečné a nápadité. Příběh z divokého západu už tak originální není, ale v tomto případě přimhouřím obě oči a dám své čtyři hvězdičky. Trochu jsem koukal na autorovo portfolio a vidím, že nápaditost mu nechybí, tak budu zvědavý na jeho další kousky. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 0 /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

Aljak 

všechny recenze uživatele

Waw, tak to už áno! Ten komiksovo-hraný štýl spracovania poriadne pridal na celkovej výnimočnosti tohto krátkeho filmu. Navyše celý ten dialóg mal úžasnú a silnú atmosféru s úžasnou pointou, ktorá človeka napokon donúti zamyslieť sa nad tým všetkým. Kto je vlastne smrť? Len zberačka mŕtvol? Alebo aktívna vrahyňa? ()

C0r0ner 

všechny recenze uživatele

Že kraťasům většinou pět hvězdiček nedávám, tak tady nejde jinak. Předvést v necelých šesti minutách takový příběh, invenci a napětí, to se vidí málokdy, nehledě na bezvadné westernovské prostředí. Prosím víc takových nabušených a povedených drobnůstek! 95% ()

geklon 

všechny recenze uživatele

Musíte vidět. V pěti minutách tolik originality a westernovskýho kýče až z toho mrazí. Smrt asi nezabijete, tak aspoň nudu. ()

vyfuk 

všechny recenze uživatele

Svým způsobem tak prosté, ale zároveň originální. I když to asi moc nechápu, stejně je to k zamyšlení a celkově... způsob provedení je něco co se nevidí a i příběh je podle mne námět na samotný film. ()

Forsberg11 

všechny recenze uživatele

Jednoduchý , priamočiary a úderný kraťas. Ale ukritne originálny. Chlapík nám pred kamerou doslova v rukách defiluje rôzne obrázky rozprávajúce príbeh z čias divokého západu, keď sa jeden neohrozený pištoľník rozhodne zabiť samotnú smrť za 30 zlatých. Snímka má skvele budovanú atmosféru a parádne nadabované postavy. Niečo tak úderné a zároveň prosté som už dlho nevidel. 85 %! ()

Reklama

Reklama