Všechny roztleskávačky zemřou

(festivalový název)
  • USA All Cheerleaders Die (více)

První mrtvou roztleskávačkou ve filmu je Lexi. Její tragická nehoda přijde vhod novopečené kapitánce středoškolského týmu roztleskávaček Tracy, která chodí s Lexiným bývalým přítelem, fotbalistou Terrym. Lexiyně kamarádce Maddy se ale Tracyina romance nelíbí, a proto vstoupí do družstva roztleskávaček, aby se Tracy a Terrymu pomstila. To se ale zase nelíbí Leeně, která k Maddy chová mnohem hlubší, než jen přátelské city. Ještě menší radost jí ale udělá, když Maddy a dalších několik roztleskávaček zemře při nečekaně drastickém incidentu s chlapeckým fotbalovým týmem. Leena naštěstí ovládá černou magii, takže přivede mrtvé roztleskávačky k životu. Jenže, aby se udržely při životě, musí obírat ostatní o jejich životní sílu. Tvůrce hororové morality Žena Lucky McKee tentokrát zvolil mnohem odlehčenější přístup k žánru a spolu s Chrisem Sivertsonem natočil krvavou komedii připomínající teenagerské horory z osmdesátých a devadesátých let, kde ke každé pořádné středoškolské párty patřila duchařská seance a kde se puberťáci měnili v ohyzdné zabijácké démony s gustem trhající hlavy svým někdejším kamarádům. Jejich přehlídka zábavné brutality dušičkově rozjímajícím divákům napoví, že smrt může být i velmi komickou událostí,... zvlášť když se jedná o smrt někoho jiného. (Festival otrlého diváka)

Xeelee

[FOD 2013 Special] Pejsek s kočičkou natočili film. Byla tam spousta zajímavejch nápadů, ale vzniknul z toho slepenec bez pořádnýho tahu na branku. Vše se odehrává někde ve vzduchoprázdnu, kde okolí jako by nic nevnímalo, psychologie postav je podivná a hlavní záporák je charakterově naprosto odfláklej a nezajímavej. Perfektních momentů, jako je třeba smrt první roztleskávačky, je ale film plnej a jo, kouká se na to vážně pěkně. ()

kingik

Co udělat se všemi provařenými hororovými klišé? Naházet je do jednoho inovativního kotle a navařit z nich novou a chutnou hororovou krmi. Hororový specialisté Lucky McKee & Chris Sivertson tedy nejdříve nechají zemřít své čtyři lepé hlavní protagonistky při automobilové nehodě, aby pak s nimi rozehráli neotřelou zombie hříčku, která v sobě odvážně kombinuje filmy z americké střední, tak jak je dobře známe , sexy povrchní filmečky ve kterých je maximum záběrů na nadité dívčí dekolty a zadečky z říše fantazie s příměsí lesbického sexu a zombie horůrky s woodoo motivy s nadhledem a s cíleným výplachem mozkovým. Sličné roztleskávačky středoškolského týmu NFL zemřou. Následně jsou oživeny pomocí síly magických kamenů, jejichž kouzelnou moc ovládá jistá a okolím neoblíbená mladá čarodějka s gotickým vzhledem. A všechno je zdá se ok jen s tím problémkem, že se dotyčné musí krmit lidskou krví nebo masem. A každá z nich má zatracený důvod někoho ze svého okolí zabít. Rovnice je tedy z přímého hlediska konceptu jasná a je překvapením, jak do ní tvůrčí dvojice postupně dosazovala inovativní prvky v nemalém poměru a udělala z toho téměř rovnici o dvou neznámých s (téměř) nepředvídatelným postupem. O co hůř nebo líp, jak si kdo vybere, že v první třetině se film o horor sotva otře a převážně se soustředí na představení jednotlivých protagonistů z nichž sympatie k nim nevzejdou okamžitě. Casting si dal záležet na tom, aby nepříliš známé mladé herečky vypadaly pokud možno co nejvíc v souladu s diváckým efektem zvaným "Wau"., který se dostaví za film hned několikrát. Zpočátku respektive před proměnou slečny nijak nevybočují ze standardu povrchních krásek. Ten obdiv k nim přijde paradoxně až teprve s jejich návratem mezi živé. Najednou tady máme čtyři sexy slečny, z nichž každá je typově i charakterově jiná, které mužské publikum doslova udolají svým dráždivým sexappealem a dokonce i hereckými schopnostmi zahrát svoje postavy se sympatickým nadhledem. Jejich více než časté obnažování v tomto případě nelze vnímat jako čistě samoúčelné, ale je plnohodnotnou součástí děje, který příjemně překvapí v jednotlivostech. Jako celek se občas nedokázal zbavit ne vždy efektivní snahy dostat do filmu, co se jen dá, i když už tam toho bylo dost. A rozjezd filmu byl přece jen zdlouhavější. Další výtka směřuje k technickému provedení stěžejní scény havárie, kdy bourající auto kamera neukázala. Následně bylo vidět jen mrtvá těla ležící v řece. To bych pochopil u českého filmu, kdy by skutečné auto nahradil dost možná papírový model slepený z "ábíčka", ale u amerického filmu je to celkem prohřešek. Pozornému divákovi jistě neunikne, že se po dívkách za celou dobu neshání nikdo z jejich rodiny. Gore bylo na slušné úrovni. Speciální efekty byly horší a jejich působivost zabíjela lacinost, ačkoliv film vypadal z hlediska rozpočtu velmi dobře a vizuál byl líbivý. Film postupně gradoval a dost často se nebral vážně. Je škoda, že po tom všem vršení originálních scén s dobrými herečkami tvůrci utli film v tom nejlepším. Pár minut navíc by filmu neuškodilo, zvláště, když se v závěru vynořila postava se kterou už film ani divák rozhodně nepočítal. Film označím za sexy horor roku s neotřelým pojetím, které tady dlouho scházelo. Kdo se mu bude chtít vyhnout obloukem, vystavuje se nebezpečí, že si ho "mrtvé" roztleskávačky najdou. Tenhle horor by měl dostat z diváckého hlediska svoji šanci a lepší hodnocení než má. Mé hodnocení: 90% () (méně) (více)

korbitch22

Podobná čurákovina jako Bacha Kouše.Jak už napsal bratr, na film s takovým názvem se to bere až moc vážně a humoru se dočkáte vážně minimálně a když vám přijde nejvíc vtipné, jak blbá blondýna dostane brutální dělo do xichtu, bude něco špatně, jen teď nevim jestli se mnou, nebo režisérem.V každym případě mě ty plochý a přeafektovaný lesby tak lezli krkem, že jsem skoro až doufal, jak je ty lítající Bompary rozloží na atomy.Bohužel jsem se dočkal jen tří z pěti a tak tomuhle podivnému americkému výblitku můžu dát maximálně 2* a to hodně slabý a ještě jen díky docela vtipnýmu konci. Mělo to pár míst, který šli, ale jako celek hrozná debilita.30%. ()

dr.horrible

Zábava sama. Zmes všetkého čo mám rád; od slasheru a pocty rokom 80.tym, 90.tym; až po bádanie v horore súčasnom, keď found footage a samoúčelná všadeprítomná exploitácia, zabúdajú na klasické hororové potešenia vecí vymyslených a magických, vtipného upírstva, rape and revenge, svetielok, kúzel a lezbického sexu. Vynikajúci soundtrack, originálny scenár, žánrové prebudenie. Zážitok, aký som čakal od nového Evil Deadu. 100% ()

Korbitch

Od filmu s takovým názvem jsem čekal podstatně větší porci humoru. Ony tam nejspíš určité náznaky byly, ale tomu by se smál leda retardovaný gibon. Většinu stopáže se to snad tváří i vážně a já nechápu, co si tvůrci mysleli, když napsali všechny postavy jako kretény, blbky, štětky a ňoumy. Nenajdete jedinou postavu, které by jste fandili, natož aby jste se s nějakou ztotožnili. Jestli bude part 2, chtělo by to někoho, kdo netrpí mozkovou obrnou a vyblije sem tam nějaký ten gag. Takže to dejte celý Tommymu Wirkollovi. ()

• Jednou z lokácii, kde prebiehalo natáčanie, bola škola Cathedral High School v blízkosti Čínskej štvrti v Los Angeles. Škola bola založená roku 1925 na mieste, kde stal kedysi cintorín. (beso74)