Arkanoid

Párkrát sa budete cítiť ozaj nepríjemne, The Doors už nebudú, čo bývali a oceníte pritom výborné navedenie hororovej atmosféry. Poteší práca kameramana pri výbornej červenej scéne pomsty a výkony oboch hlavných predstaviteľov. No cez všetky klady, vďaka ktorým si tento film rozhodne zapamätáte, sa nezbavíte pocitu, že sa z toho dalo vyťažiť viac a s dejom a postavami sa dalo ešte trochu pohrať. ()

joora1

Pokud člověk bere film jako kriminálku s hororovým nádechem, tak je to v pořádku. Atmosférou nabitý, drsně vypadající film, který sází na Erika Banu a tíživou atmosféru. No jo, ale jako film s prvky hororu musím hodnotit také negativa. Velmi předvídatelné lekačky - to už snad ani není možné. Skoro vše vždycky směřuje do sklepa, pokud je někdo ve dvojici, tak se okamžitě nenápadně rozdělí, lekačka se udělá ze všeho možného i nemožného. Navíc tématika posedlosti už tu byla a musím říct, že Scott Derrickson není přeborník. Nicméně hodnotím jako průměr, protože jsem se nenudil. Film ale doplácí na to, že zkušení diváci ho ihned prohlédnou bez nějakého zamyšlení. ()

Wicky

Po vizuální stránce je to film vynikající. Navíc chtěl být Derrickson za krále když se mu povede sloučit krásně do sebe chladnou kriminálku s hororem. A funguje to? Né úplně tak jak by mělo. Režisér se sice hrozně snaží nám v každé scéně způsobit pocit úzkosti a strachu jako to dělal v Sinistru (a že se mu to párkrát fakt povede!), ale valná většina filmu je jen přehlídka lekaček, které stejně nevylekají a celé je to neuvěřitelně předvídatelné. I přes negativa mě to stále na hranici snesitelnosti bavilo (i když ta stopáž je trošičku přehnaná) a neměl sem nikdy pocit znudění a nebo nasrání jako kolega Vořežprut, který po cestě autem domů neustále nadával. A neštěstí to mělo sympatickou dvojku v čele - Bana, Ramiréz. (60%) ()

korndaddy

Recyklace snímků o vymítání ďábla, kdy to zrecyklované nemusí býti vždy dobré. Zkouknout jo, ale zkrátit, vyměnit herce a nebo nenatočit. ()

Seti

Navzdory tomu, jak mě horory povětšinou nebaví, a s těmi vymítačskými nemám snad ani žádnou zkušenost, tak pro mě bylo Deliver Us from Evil v pohodě koukatelné. Kombinace krimi a hororu, která se i ve své druhé nadpřirozenější polovině držela sympaticky při zemi, byla civilní a zároveň dostatečně napínavá. A přestože si dokážu představit lepší gradaci děje i scénáristickou promyšlenost, tak jako večerní pozvednutí adrenalinu na mě Deliver Us from Evil působilo víceméně úspěšně. ()

Han22

Jak píše třeba Pomo, opravdu se jedná o kombinaci hororu a áčkového thrileru alá Sedm. Moc jsem tomu nevěřil, ale funguje to bezchybně. Dvojice policajtů v ošuntělém, temném New Yorku řeší zdánlivě nesouvisející věci jako domácí násilí, mrtvolu ve sklepě nebo matku, co hodí dítě do výběhu lvů. Střípky zapadají a vedou k jasnému podezřelému, který je ale tak trochu posedlý. Policajti hláškují, dělají zásahy, hlavní hrdina má démony v minulosti a problémy s rodinou, vše jak má být ve správném thrileru no a v druhém plánu máme úplně luxusní hororové lekačky, nechutné i brutální scény. Vše podpořeno výborným scénářem a skvělými herci, které hrají neméně skvělé postavy. Navíc perfektní finále (takhle má vypadat vymítání!) a skončí to dobře. Nemám nejmenší výhrady. ()

HiddenDragon

Na jednu stranu kvalitni casting a herecke vykony, na druhou byl tohle po dlouhe dobe film, ktery jsem dokoukaval az druhy den a i tak mi to prislo strasne zdlouhave. Zatimco jine filmy utecou a chcete vic, tady jsem mel pocit, ze to ma tri hodiny. Nema to moc spad. Coz je zvlastni, Derrickson reziroval i vyborneho marvelovskeho "Dr. Strange" (2016). Mozna jen holt nebyla nalada, nebo jsem to zkratka videl v mnoha obmenach jinde, nevim. Vice mi sedi Conjuring Universe, coz je v soucasnosti asi topka ducharin, i kdyz i "Chran nas..." se take tvari jako "realna udalost", natocena dle knihy "Beware the Night" od hl. aktera pribehu, policisty Sarchieho. Nebyt ale opravdu uzasneho Seana Harrise, jdu asi i na dve hvezdy. Sice se mi vic libil jako hlavni padouch v Mission Impossible (2015, 2018), ale tady neni o nic mensi hnusak :) Hodne mi ale vadi takove ty typy rodin, kde manzelka (casto asi vylozene housewife, protoze jeji zamestnani neni nikde ukazano) jebe otce rodiny kvuli tomu, ze se jim nevenuje. Sama doma jen sedi na zadku, ale proste do nej hystericky stale huci :) Je to na flakanec a vzdycky me to ve filmech vytaci. Ale jinak je "Chran..." celkem fajn pripad z Bronxu, misty hezky nechutny :) ()

Adramelech

Když v zoologické zahradě předhodíte dvouleté dítě lvům, tak bezprostředně na to vypadne v celé ZOO proud. Aspoň ve filmu tomu tak je. Ale nemá smysl, aby si to člověk ověřoval a pak si stěžoval, že do lvího výběhu naházel celé osazenstvo jeslí a proud pořád ne a ne vypadnout; akorát lvi se přežrali. Věci se totiž mají tak, že když v tom nemá prsty Satan, tak k efektu s výpadkem proudu nedochází. Ano, je to Satan, kdo v tomto příběhu ponouká lidi k tomu, aby tropili různou neplechu, jejímž vyšetřováním se pak musí zabývat policie. Dokonce způsobuje i to, že v prostředí, kde je přítomen, nehoří svěcené svíčky, což představuje zajímavý teologický problém. Je toho víc, čím tento snímek diváka překvapí, jako například ukřižovaná kočka, ale další lahůdky už neprozradím. Z pohledu okultismu zde najdeme různé absurdity, ale není to učebnice démonologie, nýbrž mysteriózní film, který by milovníci tohoto žánru neměli přehlédnout. ()

ChrisBa

Scott Derrickson to proste vie. Ja som sa v kine bavil. Zopár ľakačiek bolo iba samoúčelných, ale zvyšok fungoval výborne ako je už u Derricksona zvykom. Atmosféra hustá, príbeh takisto bol celkom fajn, zvuk na vysokej úrovni a záverečný exorcizmus bol pekným klincom na záver. Žiadne stupidity, ba naopak, prekvapenie v podobe pár slušných vtipných hlášok nie je na zahodenie.. Neviem či sa dá hovoriť o horore, lebo je to aj kvalitná kriminálka (čo hodnotím ako plus), ale v každom prípade funguje film skvele, aj keď na druhej strane treba povedať, že neide o žiadne majstrovské dielo.. ()

AdamesWWE

[7/10] Po nie až tak dlhej dobe prichádza do kín nový horor spojený s exorcizmom. Trailer ma celkom naštartoval na kvalitný snímok, ale je fakt že nič nové tento film neprináša a ani nejaké skvelé scény na ktoré by som spomínal. Ale je to celé natočené v dobrom štýle, film sa zbytočne nenatahuje a rieši len to hlavné. Príbeh je dobrý ale mohli z toho vytažiť o niečo viac, je fakt že je tu okrem hororovej stránky aj stránka vyšetrovacia čo ma tiež bavilo, ale vedel by som si to predstaviť aj bez toho.Herci boli fajn, či už hlavný hrdina alebo aj zvyšné úlohy. Takže vo výsledky je to klasický dobrý a nadpriemerný horor ktorý ma nenudil, pobavil a niekedy si ho zase pozriem. ()

bloodline

20 rokov chce (skoro) každý ďalšie Se7en. Máte ho mať!!! Kvalitatívne bublajúce v rovnako pekelnom kotli, ale tu a tam sa vyskytla dierka (občas trhlina) krásy. Na budúce neopomeniem exorcistu a ujde sa plný kotol. In nomine Patris et Filii et Spiritus Sancti. Zbohom! 4 a 1/2* ()

MareT.

Par infarktovek se tu najde, pribehova kostra je taky celkem zdarila, ale posledni asi dvacetiminutovka je proste jen rvani, krvaceni a latiny a me to uz ve filmech prestava bavit. Z nejakeho neznameho duvodu mi Bana taky zrovna nesedl (nektere jeho repliky byly nechtene vtipne). ()

Corpsegrinder

PEOPLE ARE STRANGE. Spokojenost, neni to přímej horor jako Sinister ale slušně se to mixuje s kriminálkou která nenudí a je zajímavá. Eric Banán po delší době v roli co mu sedí, ten kněz neotravoval a celkově mi z postav nikdo nevadil. Příběh mi silně připomínal hru Condemned a jsem si jistej že se aspoň v maličkosti někdo z filmařů inspiroval právě tam. Hudba je tradičně nepříjemná v dobrým smyslu, stejně jako v Sinisteru je tu totiž nepříjemnej těžkej ambient s rozkmitaným řevem a působí to dost depresivně. ()

Hanys_

Místy parádní thriller, místy průměrný buddy movie. Derrickson umí vytvořit fantastickou atmosféru, ale co naplat když ten příběh skřípe._Druhé zhlédnutí už mi sedlo víc. Hlavně ty napínavé části umí Derrickon fakt neskutečně. 7.5/10 ()

ti88na

Som trochu na vážkach. Eric Bana bol veľmi znesiteľný, atmosféra miestami dosť hustá, hudba parádna, ale námet bol veľmi ohraný, nepriniesol nič nové, krimi zaniklo popri horore, čo ma asi najviac štvalo a aj som sa nudila. Hlavný záporák bol však namaskovaný super démonicky a záverečný exorcizmus bol asi ten najlepší, čo som videla. Ocenila som, že tam nebola taká tma ako v Sinister. Vychádza mi to tak na 70 %. ()

dopita

Kdybych to měl hodnotit vzhledem k filmové kvalitě, tak bych asi řek, že to není vůbec špatně natočenej film. Je v něm spousta napětí, ponuré atmosféry i zručně natočenejch scén. Ale kdybych měl říct jestli se mi film líbil, tak nelíbil. Jednak mě nebere příběh a navíc mě velmi nebavila ona výše zmíněná atmosféra filmu, což asi dokazuje že režisér odvedl dobrou práci když ve mě tyto pocity vyvolal, ale mě to vůbec nesedlo. ()

ZdenoLo

Napínavé, temné a skvelé spracované. Dokonca aj tie katolícke sračky držali na uzde a nepokazili to žiadnymi zjaveniami a prehnanými bigotnými kecami. 4+ ()

Krajní meze budou znovu děsit

Krajní meze budou znovu děsit

23.06.2014

Kdo natočí marveláckého Dr. Strange?

Kdo natočí marveláckého Dr. Strange?

04.06.2014