Duben 1945. Zatímco se spojenecká armáda pokouší o finální ofenzívu na evropské frontě, ujímá se válečný veterán, armádní seržant Wardaddy (Brad Pitt), velení tanku Sherman a vydává se s jeho pětičlennou posádkou na vražednou misi v týlu nepřítele. Tváří v tvář přesile početní i palebné a v doprovodu naprostého zelenáče, který se v jejich četě souhrou okolností ocitl, je Wardaddy se svými muži nucen získat navzdory veškeré pravděpodobnosti štěstí na svou stranu a dovést do úspěšného konce své hrdinské pokusy zaútočit na samotné srdce nacistického Německa. (Falcon)

Dont

Jeden z těch lepších válečných filmů za poslední dobu, o to větší škoda, že tvůrci naprosto nezvládli závěr, který byl nepříjemnou blamáží. Film se opírá o výborné herecké výkony (v čele s Shiou LaBeoufem, který opět ukazuje, že když chce, hrát umí) a nabízí několik parádních válečných sekvencí, zejména souboj s německým Tigrem je skvěle nasnímaný i nastříhaný. Přehnaně heroický konec bohužel dojem z filmu kazí. Mimochodem Panzerfaust byl na blízkou vzdálenost poměrně účinnou protitankovou zbraní a při záběru na pochodující vojáky ho měl kdekdo. Nemluvě o tom, že kdokoliv by vystrčil hlavu z amerického tanku, okamžitě by o ni v podobné přestřelce přišel... ()

evanka

Válečný film nejen pro milovníky historie a války. Příběh, který ukazuje, jaká válka byla, jaký to byl pocit se jí účastnit. Vykresluje drsnou stránku, kdy se člověk nesmí utápět v emocích a prostě jet dál, aby byl schopný ty hrůzy psychicky přežít. Zároveň ukazuje paradox, že si vojáci válku taky "zamilovali" - "nejlepší práce, kterou jsme kdy měli". Brad Pitt jako drsný voják se smyslem pro spravedlnost a empatií. Herecké obsazení skvělé. ()

Aleee89

Tak nějak jsem tušila, že Fury nebude můj šálek čaje. A taky že ne. Zpočátku to byla dost nuda, děj nabral na obrátkách až v druhé polovině a jakž takž gradoval při závěrečné scéně, kdy naši hrdinové v čele s Pittem bojovali se skopčáky. Bohužel jsem si ale po celou dobu nebyla schopná najít k postavám vztah, byly mi celkem volné, tudíž jsem u filmu ani nemohla zažít kýžené emoce. Škoda, z klaustrofobního prostředí tanku šlo vytěžit mnohem více. Takhle válečné drama nevypadá. ()

higuain

Já tomu Ayerovi ne a ne přijít na chuť. Poměrně trefně to popsal David´82 - Fury je podivný mišmaš, který se místy tváří jako vážný válečný drama, místy jako videohra, v půlce si Ayer chvíli hraje na Tarantina a finále působí jako trailer na Suicide Squad. Obsazení je super, ale ten scénář snad nikdo nemohl brát vážně. ()

Martpod

Celkem slušná válečná záležitost, ze které by stálo za to ustřelit pár minut, přeskočit rádoby intimní a hrozně dojímavé citáty z Bible a oholit Shiovi ten příšerný movember. ()

kinderman

Jeden den (a noc) v dubnu 1945 jako esence života (a smrti) osádky amerického tanku. Nejlepší film od Ayera, včetně westernového finále- last stand, Alamo, odtud neodejdeme, dokud nezařveme, nebo dokud nepřijede "kavalerie". ()

rastlinka

Sklamanie takmer na celom fronte. Koľko hrdinstva a pátosu v jednom filme. Pokiaľ viem, nemecká armáda bola špičková (po technickej aj taktickej stránke), ale tu vykreslené scény a konanie jej vojakov nedávali miestami žiadny zmysel a tá ich "nešikovnosť" bola až na smiech :) ()

dee-key

Z tanku se stává hnusná vlhká konzerva plná smradlavých vrahounů s nevyčerpatelnou zásobou arzenálu a nadávek. Rozhodně super atmosféra a v první polovině filmu i parádní přestřelky. Finální bitva trochu zklamala, jelikož lehce připomínala posledního Ramba a celá se odehrávala ve tmě. Lehké připomínky bych měl k obsazení a docela mě točí, že když do Němce střelíte pistolí tak ho to rozhovní na miliardu eintopfů po celé místnosti, ale dva granáty pod židlí Američana jen decentně usmrtí, aniž by ho to byť rozcuchalo. Ale jinak budiž, slušná válečná řež. ()

Parlay

Fury je po většinu stopáže přesně takové, jakým jsem si jej přál mít. Špinavé, syrové, uvěřitelné a připomínající, že válka je čirým a těžko představitelným zlem a nikdy tomu nebude jinak. Výjevy válečných hrůz, nováčkovo bolestivé sžívání se s realitou fronty, válkou vypěstovaný a nevyhnutelný cynismus, komornější chvilka při navazování americko-německého přátelství - ve všech těchto momentech Fury šlape jako hodinky. Nepříjemné chvilky nastanou až se závěrečným heroickým aktem, který nastolený trend otočí o 180° a při kterých jsem si pomyslel, že takto nějak podobně by se vyřádil Rambo v kulisách 2. WW... Pro mě to byly opravdu velmi nepříjemné a zbytečné chvilky, které v mých očích částečně degradují celý snímek. P.S. Po herecké stránce je Fury bezchybné, příjemně mě překvapili Logan Lerman a Shia LaBeouf. ()

TheDon

Pecka. Asi tomu nemám nic moc co vytknout. Jen snad jedinou věc. Dva granáty uvnitř tanku, pět cenťáku od Bradíka. Bum. A světe div se, Bradík místo toho, aby tekl po stěnách, má pořád dokonalej účes. Dobrá práce maskérek. Vlnka pořád drží. A zůstanu u těch dvou granátů a otevřenýho poklopu dolů. Percy by už asi neměl nohy, tlakovka a síla výbuchu by se vydrala jediným možným otvorem ven. A tím byl poklop dolů. Ale kurva jebat. Dobrý to bylo. 85% ()

fallangell odpad!

Když už 5 statečných vesnických chlapců z USA na sebe nepokřikuje sprostá slova, tak sedí v rozbitém tanku proti pluku po zuby ozbrojených SSáků, kteří místo aby po nich střelili pár panzerfaustů, tak statečně běhají na tank k Bradovi pro autogram a nechají se při tom střílet. ()

Eržik

Pro mne především velice precizní plejáda hereckých výkonů, už jen za to bravo a potlesk. Vizuální zpracování také za jedna. Příběhově to už jde dolů, ale atmosféru to mělo velice hutnou a chytlavou. Úplný konec bych asi ocenil více kdyby byl jiný, ale celkově závěrečná bitva byla výborná. 80% ()

Fíla

Především chci poděkovat za předpremiérovou projekci, redakci ČSFD. Dějově nijak obsáhlé dílo, ovšem zaujme Vás svou zarputilostí, obětováním se pro druhého a hlavně neústupností. Herecky hodně kvalitně obsazené a musím říci, že tam nebyla jediná špatná volba. Wardaddy Pitt jako táta tanku Sherman velí výbornou strategií, a i když mnohé nevypadá nikterak růžově, jeho nápady nedocházejí. Logan v roli zelenáče, ze kterého se stává muž, jak svými činy, tak prožitky ať už jsou jakkoliv děsivé. ()

Jigy

Úžasný syrová podívaná. Válka bez obalu a bez zkrášlování. Žádní hrdinové, jen vojáci a zabijáci, kteří plní svou službu a přežívají- za každou cenu. Konec je sice trochu americký a ubírá na kráse- jak dlouho odolá tank rotě SS s panzerfausty? Ale jinak úžasná podívaná. Přestřelka s tigrem představuje vrchol tankové bitvy a pro fanoušky válečných filmů se stane jednou legendární. ()

Cl3ricK

Ano ano, už dlouho tady nebyl další skvělý válečný biják. Upřímně, kdyby ten konec dopadl trochu jinak, šel bych do plného počtu, takhle to jsou jen 4 rány do palice. Válka nebyla žádný med, obzvlášť v tanku. Co dodat, syrové to bylo, správně špinavé, superně ozvučené a klidně bych si to dal znova. BUM. ()

lioncel

Bráno hlavou - je to místy opravdu až neskutečná fíčovina, která po pár kotrmelcích vyvrcholí momentem, kdy zcela nechráněný nepojízdný tank a jeho hrdinná osádka téměř rozpráší prapor Panzergrenadiere .. a k tomu všemu, už téměř po velkém finále, vybuchnou v uzavřeném kokpitu tohoto tanku dva ruční granáty a následek pro vedle sedící lidské tělo je odřená tvář ... ale je to jen film .. je to jen film! ... takže, když to beru jako dobrodružný příběh (pohádku pro velké kluky) - parádní podívaná, myslím obraz + zvuk .. a po dlouhé době 2. světová válka .. takže, hmm .. = nepřemýšlet, nemyslet, nesoudit .. dívat se a bavit (u filmu z války ? - no co, podělali to klasicky, amíci !) ... ()

maverick10

Medvídek Ajér dokazal z elitní jednotky SS udělat bandu orangutanů, kterým když do klece hodíte jednou místo banánu bagr od matela, začnou kolem něj zběsile pobíhat a spiklenecky tvořit debatní kroužky, co že to před nima stojí. Udělat z vojáků takové debili, nedokáže snad ani sám velký Uwe Boll, no řekněte sami, vyobrazit SS vojáka, jako vypatlanýho bezmozka, co neni schopen panzerfaustem na 10 metrů trefit křehký tank z kartonu? Být to komedie s Funesem, pak by to dávalo smysl. Ale ve filmu, kde si všichni hrajou na to jak moc je to vážny a surealistický dílko, tak z toho mám nutkání o rektální prostrčení manuálu tanku Sherman a zjistit z jak silné vrsty adamantia je onen americký skvost poslepován. Možna bych se dočetl, že tento bagr, je vhodný i pro použití jako nukleární kryt. ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Miliardový podvod v Hollywoodu

Miliardový podvod v Hollywoodu

20.02.2022

Hollywood následuje skutečný život, který zase následuje Hollywood. Herec Zachary Horwitz, známý také jako Zach Avery, se v malé roli objevil třeba vedle Brada Pitta ve filmu Železná srdce. Nejspíš… (více)

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

Shia LaBeouf si zahraje svého otce