Duben 1945. Zatímco se spojenecká armáda pokouší o finální ofenzívu na evropské frontě, ujímá se válečný veterán, armádní seržant Wardaddy (Brad Pitt), velení tanku Sherman a vydává se s jeho pětičlennou posádkou na vražednou misi v týlu nepřítele. Tváří v tvář přesile početní i palebné a v doprovodu naprostého zelenáče, který se v jejich četě souhrou okolností ocitl, je Wardaddy se svými muži nucen získat navzdory veškeré pravděpodobnosti štěstí na svou stranu a dovést do úspěšného konce své hrdinské pokusy zaútočit na samotné srdce nacistického Německa. (Falcon)

aLPaC

Solidní, hodně realistická, drsná a výborně natočená válečná a v závěru i akční jízda. Jedná se sice spíše o několik sestříhaných delších scén, než o nějaký ucelený příběh, ale to vůbec nevadí. Hlavně scéna o dobytí města a následná návštěva dvou místních roštěnek je vynikající (jak tu někdo zmiňuje, jak od Tarantina). Ta závěrečná řežba je poněkud přitažená za vlasy a po předchozím průběhu docela nečekaná, ale vidět Brada, jak kosí z tanku nácky je opravdu cool. Ten je ostatně frajer jako vždy, zbytek osazenstva spíš tak přicmrndává, ale neuráží, snad až na Shiu, ten byl děsnej. ()

Zombi

Paráda. Drsný a špinavý válečný film z pohledu posádky amerického tanku. Ayer se s tím nemaže a ukazuje jen tak mimochodem a na pozadí hrůzy války, v popředí je pak parta různorodých týpků tísnící se v prostorách ocelové potvory. Příběh není nějak celistvý s jasným počátkem a koncem - cílem, jde spíše o sled misí, kterými je posádka pověřena, ale to vůbec nevadí. Podstatné je, že film je natočen se zvláštním důrazem na perfektní akci, herci jsou výborní, závěrečná bitka, i když je přepálená, dokáže vzedmout emoce a fandíte. Na to jak je film dlouhý, mi hrozně rychle utekl, přál jsem si vidět další bitvy. Slabších 5 hvězd. ()

TwoFace

Skvěle natočený válečný film, s úžasnou hudbou a napínavými momenty, který se může směle zařadit mezi takové velikány moderních válečných dramat jako jsou Zachraňte vojína Ryana a Černý jestřáb sestřelen. ()

1945

Laser game / Star Wars, klišé s bílým koněm, škádlení nováčka, pár kilo gelu na vlasy, retardované německé jednotky, Brad i v největší palbě mgéček vyvalenej venku, Sherman s hromadou trofejních cingrlátek a v neposlední řadě spousta "hlubokých" myšlenek. ()

geimz

Brada Pitta a jeho ultra-badass rolí som už nejakú dobu prejedený - a jednoznačne tomu nepomáha ani hrdinský záver, ktorý prináša od Ayera presne to, čo som po skvelej Patrole nečakal. A to patetickosť. Pritom keby si Fury radšej vyberie cestu, ktorou sa uberá zhruba do polovice - t.j. vykreslenie nezmyselnosti a hrôzy vojny, a nie ten Rambo-fest na konci - mohlo ísť o jeden z najlepších (post-Ryan) vojnových filmov posledných rokov. ()

NaughtyKoopa

Žádná velká očekávání jsem od tohoto snímku neměl, říkal jsem si, že to bude další průměrný válečný film. On ale překvapil, reálné vykreslování války pro mě občas z dosud nevídaných míst mě překvapilo. Co s vámi může fronta udělat, když na ní nejste připraveni nebo také to, co je nutné provést druhému, aby vás jeho neschopnost bojovat nezabila, zde bylo dobře zpracováno. Brad Pitt odehrál solidní výkon, Shia mi spíš připadal, že se u filmu staral a catering, celé dny krájel cibule a občas si skočil natočit nějakou tu scénu, výborný byl Jon Bernthal jako naprostý neandrtálec no a Logan Lerman si taky stál obstojně. Také jsem konečně viděl, proč je německý Tiger takovou legendou... To není tank, ale zasranej terminátor! Proč ale jen tři *, když doposud o tom mluvím kladně? Druhá půlka mi sedla o dost méně než ta první. Sentimentální muzika happened, tma která padne během tří minut happened, side story s Němkou jsem jim docela baštil, ale přeci jen to pak nemusela být taková náhoda... A ten "have mercy" konec byl taky moc... Tihle pár věcí a ještě nějaké další mi zkazilo zpočátku velmi dobrý dojem z filmu. 6,5/10 ()

Nethar

Tak odbydeme si nejprve zápory. Nedokážu odborně posoudit, do jaké míry je či není tento či podobný film realistický, ale v určitém momentu asi dojde každému, že tady je to trochu přitažené za vlasy. Ale v rámci příběhu je to asi potřeba a celkově je to povedené. Postavy jsou šablonovité, charakterové rozdělení na "ten umí to a ten zas tohle". Film je o relativně krátkém časovém období z konce druhé světové války a zblízka sleduje pětičlennou posádku tanku Sherman, která zažije tak nějak všechno, co se dá nepěkného v tanku zažít. Je tam i nějaké to setkání s civilními Němci, kteréžto se také vyvíjí vcelku předvídatelně. Nicméně Pitt jako obvykle výborný. Vizuálně parádní podívaná a musím vyzvednout i ozvučení - zvuk plus velmi atmosférická hudba, hrozně mi to tam sedělo. Některé bojové scény jsou díky ní skvělé. Válka je svinstvo, to se tady dozvíte. Američani jsou dobří, Němci hlavně špatní, ale ne všichni, to se tady taky klasicky dozvíte. Žádné hluboké psychologické sondy, jak říkám, nalajnováno je to klasicky a bez invence. Film, na který jsem se dlouho těšil, a přes všechny výtky nejenom, že mě nezklamal, hodně mě potěšil. ()

Ollie235

Poměrně zajímavé téma, výborné herecké obsazení, zajímavé jméno na režisérské stoličce, zpracování ale přes to všechno nepřesvědčilo. Jak jsem ze začátku velmi oceňoval, že Ayer líčí válku surově, nelítostně a věrohodně, tak jsem s postupem času nadával u přestřeleně dramatických scén plných zbytečného patosu a nemalé dávky klišé. Jednotlivé bitvy a přestřelky mezitím svou barevností připomínají ohňostroj a i když jsou díky tomu až nezvykle přehledné, do válečného filmu mi to příliš nesedlo. S čím jsem naopak spokojen, jsou jednotlivé postavy, snad jen s výjimkou Normana, jehož přeměnu jsem tady prostě nežral (nic proti Lermanovi, jehož slibně se rozvíjející kariéru budu nadále sledovat). Celkově průměrné 3. ()

kamigava

Pro mě to bylo docela zklamání. Pitt je sice pořád skvělej herec, ale jen on sám Fury nezachrání. Film měl slušné momenty, ale bylo jich hodně málo. Většinu času jsem se nudil scénářem, který si Ayer prý pečlivě připravoval několik let. Ani žádnou vyloženě kulervoucí scénu jsem neviděl. Závěrečná btika má svoje kouzlo, ale místy působí hodně temně a nepřehledně. Od slušné Patroly je to od Ayera velký pokles dolů. Jedna hěvzda je za Pittovu zuřivost vůči SSákům a druhá za herecký debut legendárního tanku Tiger. Fury podle mě postrádá syrovost, i když někteří ho zde za to vychvalují. Nechápu to. Oproti Hanebným parchantům je Fury pohádka bez kapky krve. Steven Price se také moc nepředvedl po skvělé hudbě ke Gravitaci. Naopak se mi líbilo barevné rozlišení střel jako ve Star Wars - hodní amíci mají červenou a zlí náckové zelenou. Alespoň jsem věděl, kdo a kam v té tmě střílí. ()

petrskoc

Tohle mě spíš naštvalo, než zklamalo. Zhruba první půlkou to Ayer rozjíždí mému vkusu tím nejlepším možným směrem - velmi osobní, intimní a komorní drama se špetkou skvěle zvládnuté akce, dostatečně surové (ale zbytečně nešokující), navíc z prostředí, které není úplně běžné - o tankistech se moc filmů nenatočilo. Herci hrají jak o život, klasicky geniální Shia stojí hrdě herecky vedla Brada a ani zbytek posádky neztrácí dech. Tam kde v mých očích přichází problém je zhruba druhá půlka filmu, kdy nejdříve přijde několik laciných scén - nebudu spoilovat (ve spojení s nějakými náboženskými nesmysly to celý film posouvá ještě o úroveň níže), aby následně vše vyústilo v zbytečně přepálenou akci až komiksových rozměrů. To považuji za velký přešlap, i když uznávám, že tak dobře natočenou akci jsem hodně dlouho ve válečném filmu neviděl. Tvůrci to prostě překombinovali a nedokázali se udržet na uzdě. Té akce mělo být o půlku méně, vyperličkovat dialogy a trošku pozměnit scénář - a bylo by to silné. Takhle po skončení zbyla jakási pachuť. Musím vyzdvihnout ale scénu s Němkou a její neteří - ta byla skoro až tarantinovsky vygradovaná - pro mě nejsilnější moment celého filmu - paradoxně ten zcela bez akce. ()

Ukko

Hutná atmosféra druhé světové války, badass posádka a několikatunová plechovka na mě udělali docela slušný dojem. Nevím do jaké míry film sází na věrohodnost, ale docela jsem se bavil. Žádný světový milník, ale na to, že je to holywood, je to dobrý, takže slušný tři. "Becouse best job ever had." ()

ArthasKarfa

6. 12 .2015: No na to, že tohle vzniklo v roce 2014, parádní film. Celou dobu je to jako ve starých dobrých amerických válečných filmech plných špíny, krve a různě znetvořených mrtvol. Souboj m4ae8 vs Tiger je úchvatný a převážně mě zaujaly vizuální efekty odražených střel při střelbě na tanky a jiné pevné body. Až teda na ten konec, poslední scéna je spíš ze sci-fi, elitní jednotky SS nemají taktiku a pobíhají kolem tanku tak, aby je obránci mohli jednoduše zabíjet a že tank stojí ve volném prostranství a vojáci na něj zezadu skoro neútočí nepůsobí moc realisticky stejně jako to, že při pochodu má každý druhý Panzerfaust a při boji je skoro nepoužijí. Celkově, ale mohu doporučit všem milovníkům válečných filmů a převážně milovníkům tankových bitev. 11. 7. 2022: Velká paráda i po letech mě to fakt baví. Akční snímek a přitom vypadá jak stará dobrá klasika. Až na konečnou scénu vlastně velmi dobrý film s taktikou amerických tankových sil v Evropě. ()

Matixed

Konečně nějaký kvalitní válečný film, který nebyl klišé, od dob zachraňování vojína Ryana. Snad jediná věc, co mi vadila, byly výstřely zbraní s barevnými efekty star wars laserů. Asi to plnilo svou funkci, kdy byl boj přehlednější pro diváka a vypadal hrozivěji, ale ubralo to na realistickém vzhledu. ()

filipvrbik

Další válečný film (tentokrát s Bradem Pittem), kolik jich už bylo..... No celkově je to kvalitní podívaná akce však převyšuje kvalitu scénáře....80% ()

laepus

Hodně syrová a hodně špinavá válka. Nékteré scény jsou možná trochu zbytečné nebo natahované, ale ty bojové (a zejména souboj shermanů s tigerem) stojí za to. Apokalyptické scény na začátku a na konci mají ohromnou sílu a i muzika filmu pomáhá místo aby mu škodila (jak se to občas děje). Výborný válečný film. ()

Oralfabet

Nemám rád válečné filmy. Fury bylo vlastně docela v pohodě, dost drsné, pěkně obsazené. Jenže prostě... Nemám rád válečné filmy. ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Miliardový podvod v Hollywoodu

Miliardový podvod v Hollywoodu

20.02.2022

Hollywood následuje skutečný život, který zase následuje Hollywood. Herec Zachary Horwitz, známý také jako Zach Avery, se v malé roli objevil třeba vedle Brada Pitta ve filmu Železná srdce. Nejspíš… (více)

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

Shia LaBeouf si zahraje svého otce