Liga spravedlivých: Záchrana světa

• USA Justice League: The Flashpoint Paradox
všechny plakáty

V této napínavé adaptaci komiksu z roku 2011 cestuje Flash v čase s cílem napravit klíčové události v životě své rodiny. Jenže to způsobí řetězovou reakci a dojde k vytvoření katastrofální roztříštěné alternativní reality, ve které Liga spravedlivých nikdy nevznikla a Superman není k nalezení. Uprostřed nového světa pustošeného nelítostnou válkou Wonder Woman a Amazonek s Aquamanem a Atlanťany se Flash musí spojit s mnohem krutějším a násilničtějším Batmanem i vládním agentem Cyborgem, aby se společně pokusili obnovit Flashovu původní časovou linii. (HBO Europe)

Adasin

Jeden z nej superhrdinských animáků, co jsem kdy viděla, z těch od Marvelu se mu zatím vyrovná jenom seriál Avengers: Nejmocnější hrdinové světa. I ve srovnání s komiksovou předlohou (u nás vyšla až na podzim 2019) dopadl naprosto skvěle. Kéž by takhle povedené byly i současné hrané filmy z DCEU. Někde jsem četla, že místo druhé Ligy spravedlnosti a sólovky Flashe chtějí natočit právě hraný Flashpoint (ale těžko říct, jestli se toho filmu někdy dočkáme) tak snad se kromě přečtení předlohy aspoň jednou kouknou na tohle. 9/10 ()

Spiker01

Naprostej luxus a rozhodně jeden z nejlepších DC animáků, co jsem doposud viděl. Tohle kdyby bylo ve filmu v nějaké podobě převedeno, tak bych byl mega spokojený. Uvidíme jak si s Flashpoint Paradox poradí nadcházející 3. řada Flashe PS: Flashpoint Batman naprosto nejlepší postava!...10/10 ()

cjmafia

Jelikož k nám v zimě 2014 dorazí seriál Flash, rozhodl jsem se, že se na něj navnadím tímto snímkem a docela se to povedlo. O snímku jsem si nic nezjišťoval a tak jsem byl velice překvapen příběhem, který se velice povedl. Děj zasazen do jiné reality byl skvělý nápad, realita je pěkně temná, tak to snad v komiksech umí jen DC. Máme tu pár pěkných akčních epických scén, desítky hrdinů a pana Waynea, ale tentokrát trošku jinak. Komiksový fanda by měl být potěšen 7,5/10. ()

Tom_Lachtan

Pokaždé když se dc nebo marvel odkloní od tradičního dušínovského pojetí, bývá výsledek dobrej. Tady se podle mého všechno povedlo, krom jediného - díky naturálnějšímu ztvárnění ostatních hrdinů působí Flash podobně jako čivava s mašličkou uprostřed hejna divých, vyhladovělých vlků z tundry. Jinak si ovšem nemám na co ztěžovat, krom mé tradiční nelibosti nad jednotným vzhledem všech superhrdinskejch animáků, který je tak neoriginální a nudný, až mě z něj bolí sklivec, díky tomu pak i dobře ztvárněná akce nepůsobí tak dobře, jak by mohla. ()

Ratemus

Jednoznačně nejlepší animák, co jsem kdy viděl. DC je na animáky prostě machr, zde je tolik brutality a drsných scén, až to hezký není, opravdu v některých situacích to není pro děti. Výborný film ze světa DC trochu jinak, u mě naprostá spokojenost...byly momenty kdy se mi téměř zastavil dech a kdy jsem jen s napětím očekával, co bude dál. Nemám nic, co bych vytkl. ()

• Film je založen na komiksové sáze od DC Comics "Flashpoint" z roku 2011, kterou napsali Geoff Jones a Andy Kubert. (Shadowspark)
  • Jedná se o první animovaný film o Justice League, kde se neobjeví Martian Mannhunter. (jh666)