Rychle a zběsile 7

• USA Furious 7 (více)

I auta můžou létat. Alespoň pro nesmrtelnou sérii Rychle a zběsile to platí. Její hrdinové už stihli prožít a přežít neuvěřitelné věci, teď však narazí na nepřítele, vedle něhož všichni jejich dosavadní soupeři připomínají bandu dětí z mateřské školky. Statham hraje Deckarda Shawa, živý stroj na zabíjení, který vycvičila elitní vojenská jednotka. Pokud vám příjmení téhle postavy něco připomíná, pak se nepletete. Shawův mladší bratr Owen obtěžoval naše hrdiny v šestém díle tak intenzivně, až ho připravili o život. A rozrušený Shaw starší se rozhodne, že na oplátku připraví o život je a všechny jejich blízké. Bez ohledu na to, jak rychlí či zběsilí budou. (Cinemart)

Havaj8

Další z řady těch neskutečnejch a vyhajpovanejch jízd. Upřímně jsem doufal, že taky poslední, i přesto, že mě ty lidi furt dokázali bavit. Ba co víc, když už si člověk myslí že viděl všechno (scéna s tankem nebo trezorem), tak můžou přijít jiný (skákání mezi mrakodrapama nebo autobus). Nic se ale nevyrovná těm hereckejm charizmatům. Už od jedničky to je totiž jedna velká rodina, do který už bychom mohli započítat i Dwayna nebo tady jako protivníky Stathama s Tonym Jaa. Protože ty akce s nima byly na úplně jiný úrovni. Příběhově to je poslední dobou furt to samý, ale i tak to nějakým způsobem má i hlavu i patu. Bohužel v průběhu se stalo asi něco, s čím nikdo nepočítal. Paul byl obrovská ikona celý série a musim uznat, že to celý kolem něj vyřešili asi nejlíp jak mohli. Nebylo vůbec poznat, že by to nedohrál sám on osobně. Každopádně k jeho vlastní úctě prostě není fér, že chtěj točit dál. Podle mě si byli ti herci tak blízcí, že i dotočit tu sedmičku muselo bejt těžký, ale kdoví co se do tý doby stane. Jinak k Wanovi, docela respekt, že se dokázal postarat i o něco jinýho než horor. ()

Chen

I pro mě, jakožto člověka, pro kterého není série srdcovou záležitostí, docela dojemné rozloučení s Paulem Walkerem. Je to bombastické, velmi přitažené za vlasy, má to rychlé tempo a samozřejmě je to plné drsňáckých hlášek a proslovů o důležitosti rodiny. Prostě klasické Rychle a zběsile. Pro mě jsou světlými body hlavně pěstní souboje, které jsou stylové a naštěstí i přehledné (jen ony záběry s rotující kamerou byly dost rušivé) a účast několika nováčků (naštěstí využitý Tony Jaa, Kurt Russell a samozřejmě Jason Statham). Nebýt toho, že jde o rozloučení s Paulem, byl by to další standardní přírůstek do série. Nic víc, nic míň. ()

Martin741

VYFUKOVE BECKO 7 alebo odborne Rychle a Zbesile 7. Reziser James Wan sa dobre rozumie hororom, coho dokazom suverenne je The Conjuring. Ale akcnakom a letnym blockbusterom ako Rychle a Zbesile nerozumie. Statham /Expendables 1, 2 a Kuryr/ sa na roly zaporakov nehodi, Vin Nafta nic nepredviedol, akcne sceny az samoucelne a Pala Chodca som mal na haku uz od prveho Vyfukoveho becka. Pre mna len priemerny, rezisersky zrucne natoceny letny blockbuster, este dobre, ze som na tom nebol v kine : 60 % ()

joeybarbaro2

Ano, možná už to příznivce závodů štve, že to není co to bývalo, ale za mě jedině dobře. Stali se z toho mladší Expendables a Vin Diesel je takový Barney Ross. Jason Statham mě tu neskutečně štval, že jsem mu na konci fakt přál ať mu Toretto roztrhá prdel, ale roli zvládl perfektně a sérii opět o něco pozvedl. Tyrese Gibson to je prostě cool týpek, The Rock tu působil tak trochu do počtu, ale v posledních scénách se z něho stal Arnold a už to jelo a Paul Walker a jeho rozloučení zahrálo na city. Jasně dějově to je slabší než minule a většina lidí na to šla jen jako na Poslední jízdu Paula Walkera, ale jinak James Wan jako rejža na jedničku a jako taková třešnička na dortu působí Pan Nikdo v podání Kurta Russela, kterej jim ukázal jak se dělaj akčnáky ze starý školy. Zkrátka zábavná, někdy až přehnaně, ale to k sérii patří show. A poznámka nakonec - od tohoto dílu už sérii potáhne jen jeden člověk , a tím je Vin Diesel, ale toho se asi bát nemusim, protože jsou tady ještě pořád Russel, The Rock a Statham. Viděl v kině. 90 % ()

Vojťas

Pocity po předpremiéře předpremiéry ve 4DX: rozporuplné. Změna režiséra se totiž minula účinkem - vůbec není poznat, že na režisérském postu již není Justin Lin. James Wan se tak moc snažil zachovat ducha celé ságy, že tomu chybí přidaná hodnota z jeho strany. Dalším mínusem (tentokráte scénáristickým) je superhrdinský komplex - o hlavní protagonisty se divák oproti předchozím dílům ani trochu nebojí - chtělo by to pro příště zase trochu uzemnit. Na druhou stranu akce je opět zvládnutá jak choreograficky tak kamerově a dokonce je i o fous méně přepálená než v 6ce (za to palec nahoru). Plus i za Ramsey, Mr. Nobody, Deckarda a velké plus Rockovi, který měl dostat více prostoru. Dávám spravedlivých 70% zaokrouhlených nahoru z úcty k celé sérii. Btw. Dopřál jsem si o víkendu kompletní maratón 1-6, takže za čerstva ..... Řazení chronologické: 1, 2, 4, 5, 6, 3, 7. Řazení kvalitativní: 1, 4, 5, 6, 7, 3, 2. Řazení dle přepálenosti akce: 6, 7, 5, 4, 2, 3, 1. ()

raptorrr

Jako jsem schopen uvěřit, že by Vin Diesel přežil ten pád z útesu, že by Paul Walker zvládnul ten útěk z autobusu, ok. Ale představa, že by Paul Walker dokázal bitkovat s Tonym Jaa dýl než tři vteřiny je prostě směšná. A z těch věčných pindů o rodině a pohřbech by měl jeden bolehlav. Navíc se Vin nepoučil z minulých dílů a opět se snaží hrát. A opět to nefunguje. ()

Attta odpad!

Na tenhle díl jsem koukal jen v podstatě jen kvůli Paulovi a ten zbytek byl dle mého očekávání ještě větší sračka než Fast Five, kterou jsem chtěl původně sérii F&F uzavřít (proto jsem neviděl ani šestku). Na tomhle filmu není ani co hodnotit a očividně tu je spusta lidí, kteří mají rádi totální popkorňáky pro nenáročné americké teenagery, které jsou bezduché narvané nesmyslnou akcí postrádající hlavu a patu. Jsem rád že mi poslední scénou připomněli jak moc odlišný byl první díl, který byl z celé série nejlepší. Další díly (pokud budou natočeny) zcela jistě sledovat nebudu, protože tohle mi fakt nesedí. ()

Rocky88

Jestliže jsem v komentáři k minulému dílu psal, že kvůli haprování gravitačních zákonů vás na film neřipraví ani lobotomie, tak mi tady dochází přirovnávací argumenty. Nejenže se zde létá (přitom umrlec Walker na začátku tvrdil, že auta nelétají - asi nečetl scénář), ale dokonce už jsme nesmrtelnější než Kal El. Srolovat se s autem z ostroskalnatého stometrového srázu, vylézt z auta a jen tak si prokřupnout rameno a jet dál? No problemo. Být vystřelen tlakovou vlnou z okna, dopadnout po 20metrovém pádu na auto, totálně ho slisovat a přežít? No problemo. Sestřelit sanitkou drona naloženého výbušninami a opět vstát, popadnout gatlinga a jít zmasakrovat vrtulník? No problemo. Kdyby tu byl cítit nadhled, neřeknu nic a bavím se, ale tady se bere všechno vážně. Snad kromě sundávání sádry, to nadhledem přetéká a závratně baví. Kdejaká komedie závidí. Výčet nesmrtelnosti by samozřejmě mohl pokračovat, ale je zbytečné to sem psát. HLAVU ZKRÁTKA NECHTE DOMA ZAMKNUTOU VE SKLEPĚ!. Pokud tak učiníte, čeká vás ucházející (i nápaditá) akční jízda bez příběhu prokládaná supr kárami (Lykan!), vrtícíma prdelkama a totálně stupidníma a nudnýma kecama o rodině. Choreografie soubojů není špatná, nicméně kameraman Parkinsonem přeci jen trochu trpěl. V komentáři k 5. dílu jsem psal, že je škoda, že od prvního dílu, který přinášel příběh z uzavřeného a utajovaného světa (a tím pádem zajímavého), se série odvrátila k obyčejnému loupení v autech. Tady jsme se už pohnuli k Mission: Impossible mastered by a group of Immortals. Jednou a dost. Poslední záběr se povedl. ()

carlos 2010

Kvalitne natočená akčná jazda s prehnanými digiefektami a absolútne uletenými akčnými scénami bez príbehu. Posledné minúty venované Paulovi Walkerovi. R.I.P. PW. ()

joker.george

Jestli se série našla v tomto stylu, tak nejsem zrovna nadšený. S příběhem si nikdo hlavu vůbec nelámal, až to občas vážně nebylo hezké. Za to na akci se osazenstvo vyřádilo pořádně, nejednou překonalo moje představy toho, co půjde vymyslet a ztvárnit, takže mi občas bylo jedno, co se děje. Nicméně souboje „na tělo“ byly obzvlášť vydařené díky, a to i díky nápadité kameře. Postavičky se pohybovaly chaoticky, jen podle toho, kde byly zrovna nejvíce zapotřebí, ale do budoucna se s nimi ještě dají určitě udělat velké věci... ()

Nach

Po pětce nejlepší díl, který jsem začal sledovat (když nepočítám jedničku) od pátého dílu. Opět zde máme starou známou partu, které však tentokrát dýchá na krk jeden z nejlepších záporáků této série. Vin Diesel a Dwayne Johnson tak získávají výborného padoucha v podobě Jasona Stathama. Za režií stojí král filmového hororu James Wan, jehož styl se v některých scénách promítl hlavně do stylu a délky záběrů. Akce se stala daleko přehlednější a nový snímek občas jakoby vypadl ze staré školy filmu. Jak jsem řekl, jde o nejlepší díl po pětce. A poslední díl s Paulem Walkerem, který se jeho konce bohužel nedožil. Rozloučení s ním je zde opravdu důstojné a smutné zároveň. Ač je ve výsledku šťastné. To, že film již ignoruje něco čemu se říká fyzika je znatelné od pátého dílu a negativní palec dolu tomu nedám, neboť tyto scény vždy byly světlými body na kvalitách této série. Díky bohu se zde méně kecá a více mlátí, takže má hlavní výtka a mínus k šestce byla zažehnána. Ve výsledku tedy sedmička ode mě získává čtyři slunce. A snad si tuto kvalitu a styl udrží dále. 80% ()

TomikZlesa

1* nevím zaco..Kokotina s velkým K..jen jestli Paulova smrt nebyla sebevražda po to´m co si uvědomil jakou hovadinu natočil. Logika nefunguje...fyzika nafunguje.....1* vlastně za bitky Tonyho, Rondu a Jasona... ()

bourec

No jo,zase je to pecka.Akce parádní,sice na konci sem měl pocit,že to je spíš katastrofickej film,ale budiž.Je mi jasný,že pro věčně šťourající to je peklo,na tenhle film musíte bejt hodně votevřenej,a nechat se bavit,jinak se z toho poserete.Podle hodnocení,a počtu vodpadů je tady dost těch,co si myslej,že auta nelítaj.Světe div se,ale to si já myslim taky.A přesto se mi film líbil .No nic, film si samozřejmě koupim na nosiči,a budu čekat,jestli těm autům nenarostou křídla.80%. ()

C0r0ner

No, s původním filmem už to nemá společného skoro nic, tým je skoro celý nový, příběh neexistuje, zato se z toho stal šílený výplach rychlosti, výbuchů, honiček a tak podobně. Vadí mi to? Trochu. Ale zároveň si říkám, že vydržet skoro dvě a půl hodiny bez mrknutí oka je velké plus pro tvůrce. Škoda Walkera. 70% ()

necisty

F&F7 naprosto vyjebává se všemi akčními filmy. Rozumějme, ten týpek se silně britským přízvukem nám hned v úvodní scéně v nemocnici jasně dává najevo, jak máme celý film brát. Brutální akční nářez střídá jedna hláška za druhou, auta vzrušují i mě a tentokrát už nestačí bojová scéna s Vinem a Johnsonem alá Terminátor, tentokrát to musí být Michelle vs. nějaká arabka, jak ty záběry dělali, to fakt nechápu nebo ten průlet nejvyššími budovami v Abú Dhabí, u toho mi fakt stály i chlupy na prdeli... Prostě paráda. Vážné to začíná být až v posledních minutách a to je opravdu něco, takže Paule: Moc krásné rozloučení, děkujeme! ()

MzK

Paul Walker v minivanu, nadupadný káry, sexy holky v bikinách, drsná bitka Dwayna Johnsona vs Jasona Stathama, vtipy o IT, vtipný situace, perfektní hlášky a závěrečný RIP potlesk v kině pro Paula included. Auta nelétají. ()

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

29.04.2019

Vrátí se Paul Walker do Rychle a zběsile?

Vrátí se Paul Walker do Rychle a zběsile?

20.08.2018

Když při natáčení sedmého Rychle a zběsile tragicky zahynul herec Paul Walker (Osm statečných, Zběsilý útěk), podařilo se tvůrcům filmu dokončit jeho scény s pomocí jeho bratrů Caleba a Codyho. I… (více)

Rychle a zběsile 8 s Paulem Walkerem?

Rychle a zběsile 8 s Paulem Walkerem?

17.09.2016

Jen těžko vám uniklo, že se Rychle a zběsile 7 proměnilo ve velkou rozlučku s Paulem Walkerem. Jeden z tahounů série tragicky zemřel před koncem natáčení a studio muselo zaangažovat jeho bratry… (více)

Flash má nového režiséra

Flash má nového režiséra

05.06.2016

V srpnu se konečně dočkáme Sebevražedného oddílu a příští rok se comicsový vesmír od DC rozroste o sólovku Wonder Woman a Justice League. Studio Warner Bros. už ale pilně chystá i sezónu 2018, která… (více)