Rychle a zběsile 7

• USA Furious 7 (více)

I auta můžou létat. Alespoň pro nesmrtelnou sérii Rychle a zběsile to platí. Její hrdinové už stihli prožít a přežít neuvěřitelné věci, teď však narazí na nepřítele, vedle něhož všichni jejich dosavadní soupeři připomínají bandu dětí z mateřské školky. Statham hraje Deckarda Shawa, živý stroj na zabíjení, který vycvičila elitní vojenská jednotka. Pokud vám příjmení téhle postavy něco připomíná, pak se nepletete. Shawův mladší bratr Owen obtěžoval naše hrdiny v šestém díle tak intenzivně, až ho připravili o život. A rozrušený Shaw starší se rozhodne, že na oplátku připraví o život je a všechny jejich blízké. Bez ohledu na to, jak rychlí či zběsilí budou. (Cinemart)

Patches1984

Mně se prostě líbí, kam v posledních asi třech filmech tahle série míří. Osmička už v podstatě připomíná Expandables v autech se vším, co k tomu patří. Hodně honiček, nějaký to střílení, hláškování, charismatičtí herci, zkrátka přesně to, na co jsem do kina šel. Děj, to už je jenom takovej bonus, u kterýho stačí, když je aspoň průměrnej. Což i přes všechny nedostatky a nelogičnosti nakonec docela je. To už mi víc vadil ten přeslazený rozlučkový konec, jinak bych možná dal i pět hvězd. 8/10 ()

liquuid

Vždy jsem šel do kina na akční americký filmy a při odchodu jsem slyšel od ostatních, jaká to byla nereálná hovadina. Nebral jsem tyhle kecy nikterak vážně, protože mi to zase takové nepřišlo, protože film musí mít nějaký náboj. Takže jsem si zkrátka myslel své. Když jsem šel do kina na Fast 7, tak jsem čekal podobný průběh, jenže tohle už vážně přehnané bylo. Prostě bylo. Nejvíce ze všeho mě štval šíleně zesílený a moc charismatický Jason Statham, který byl všude včas, všechno věděl a to se mi nelíbí. Některé scény za to stály, některé jsem schroustnul. Nejhezčí moment ve filmu je jistě na konci - pomyslné rozloučení Vina a Paula, což dostalo i mě. Finálně ale 3 hvězdy, více ani náhodou. ()

intro

Tohle už nemá s Rychle a zběsile nic společného. Spíš s agentem 007. Spoiler : na konec pěkný rozloučení s Paulem. ()

borohub

Pokud to porovnám s pětkou a šestkou tak tohle byl fakt nejslabší díl. Na druhou stranu asi nejvtipnější.. Fóry asi nebyly úmyslné ale spíše jsem se musel smát občasné blbosti.. Kdo má rád Dwayna Johnsona tak si ho moc v tomhle snímku neužijete. Je tam celkově asi 5 minut, bohužel.. Konec není tak sentimentální jak jsem očekával, ale je docela pěkný.. Pokud to shrnu křížem krážem tak musím hodnotit stejně 5 hvězdami i přesto že je to fakt jeden z těch slabších dílů už jenom z důvodu úcty k Paulu Walkerovi.. 85% ()

boumik

Film nabitý akci . Soundtrack opět super . Ovšem s Rychle a zběsile to mělo společné snad jen název. Film už od začatku disponuje spoustou WTF momentu snad vice než kde jake sci-fi, možná to filmu škodí možná ne každý každý necht rozhodne sám. Statham coby psychopatický žoldák byl super. Kurt Russell se do role velícího agenta hodil výborně. Bojových scén co se týče absolutní spokojenost Stathan vs Rock skvěle navnadí , souboj žen v Abu Dhabi ( Michelle Rodriguez vs Ronda Rousey) rozpálí a závěrečný fight Diesel vs Statham srazí do kolen.Ovšem i přesto vše bych to nazval spíše Expendables na cestě kolem světa : mission impossible ! Jako rozlučka s Walkerem rozhodně super. ()

PATWIST

Rýchlo a zbesilo to dotiahlo fakt vysoko a čoraz viac zvyšuje úroveň akčnosti a adrenalínu, tentoraz tu doslova lietajú autá. Do príbehu vstupuje ďalšia postava, Deckard Shaw ktorú stvárni populárny herec známy z akčných filmov Jason Statham. V kombinácií s The Rockom sa z filmu stáva niečo ako Expendables len z autami. Film obsahuje dramatické, akčné a taktiež humorné scény vďaka známej dvojke Roman (Tyrese Gibson) a Tej (Ludacris). Zbesilá partia má pomôcť pri vyhľadaní čipu s programom božie oko, ktoré je v skryté v beštiálnom športiaku a popritom im je v pätách Deskard Shaw, ktorý sa im chce pomstiť. Film je dosť dlhý takže si užijete veľa zábavy. V zatiaľ poslednom pokračovaní nie je nejaká pesnička, ktorá by ma zaujala ale pozrite si videoklip k skladbe, ktorá sa tam objavila Wiz Khalifa - See You Again ft. Charlie Puth, sú tam zábery zo starších dielov rýchlo a zbesilo a text sa hodí k smurtnej udalosti Paula. Som zvedaví čo prinesie ďalšie pokračovanie, kedže to stále stupňuje na adrenalíne a dĺžke filmu. (Briana pri konci zahral jeho brat) ()

Stranger77

V žádném případě nezklamalo, vše podle dobře zajetých kolejí, dokonce bych řekl, že lepší než šestka. Spokojenost a důstojná rozlučka s Paulem. Více zde ()

arconike

Po vizuálnej stránke naozaj nemám čo vytknúť a film ponúka niekoľko solídnych akčných scén, za ktoré musím dať 4 hviezdy. Ale tam by som radšej skončil. Pretože siedma časť už zďaleka nemá nič spoločné s predošlými časťami a taký mix Robokopa, Terminátora a Jamesa Bonda , kde už len k všetkým tým hviezdam chýba snáď len Justin Bieber, som už dávno nevidel. Je to tak neskutočné sci-fi, že Transformeri sú oproti tomu životopisná dráma. Je to taká solídna zábavka pre začínajúcich tínedžerov, ktorým sa ešte len formujú mozgové bunky. Ale záver bol pekný. ()

XXXXXXXX

Máme tu vysoce nesympatického záporáka, se sledovací frekvencí kterou by mu vaše domácí stíhačka mohla závidět, který dokáže skopat do krychličky i dvojnásobně steroidy zásobeného Dwayna Vepře Johnsna, pohlednou heckerku snědé pleti, (proč jako nemůže být tím hackerem třeba 89letý Rom, to by bylo alespoň něco), a Dominica Torreto, jenž dokonce pro špehovací softvér i přes tři mrakodrapy s autem skočí. A na párty dokonce přišel i šikmooký asiat Tony Jaa, no co víc si přát??? Dvě hvězdy jako tribjút Paulu Chodci. ()

kotasbk

Co by se dalo hodnotit? Možná že jen auta a hudba a to ej tak všechno. Herecké výkony jako vždy podprůměrné, boje nereálné, pády na nepřežití a rošrtovaná auta, která ještě jedou a nakoenc z nich vyjde někdo živej. To je zkrátka Rychle a zběsile. Nedá se na to ani koukat. Za mě hodnotím 15%. ()

gicous

Letecký den u jedné velké rodiny, které pevnou rukou vládne Vin Diesel. Jeho upřený pohled dokáže porazit i slona, a když je potřeba umí i patřičně zafilozofovat o nesmrtelnosti brouka. Prostě hrdina jak má být!!! Nuže, dorazilo ke mně sedmé pokračování této nesmrtelné série, a jak dobře čtete, moc se mi nelíbilo. Akce je opravdu bombastická (za to moje dvě hvězdičky), ale do celku ji nic nespojuje. Hrdinové se pouze přesouvájí po jednotlivých bodech na mapě, jako na nějaké dětské deskové hře. Při každé zastávce potkají svoji britsky mluvící Nemesis, která se vynoří a spořádaně zase zmízí, aby o pár desitek minut později zase zafungovala jako bájná deux ex machina a pomohla všem včetně scénaristů posunout příběh kupředu. Zmíňované létání na mně fungovalo možná napoprvé, ale když jsem do vzduchu zavítal ještě několikrát poté, začalo to na mně působit trapně a nudně. Tuším, že se osmý díl bude odehrávat v kosmu a Vin Disel bude obsluhovat nějakou vesmirnou napodobeninu své nabušené káry a bude volat: "Tak teď už opravdu poslední let". Poslední rozladění přišlo s posledními minutami, ve kterých mělo dojít k důstojnému rozloučení s Paulem Walkerem. Je mi to líto, ale na mě to nefungovalo a bylo mi nechtěně do smíchu. Tohle je zbabraný díl a podle mých utržkovitých vzpomínek zřejmě i nejhorší film celé série. 4/10 ()

Dinsberg odpad!

Neskutečný maglajz. Sázka na jistotu, ano. Příběh, není místo. Hvězdy, je jich moc. Snaha o cool vizáž, 200 %. Filmařská snaha, absolutně žádná. Neváhám to hodit do odpadu, protože to je stejné jako mít úžasně natuněné Lambo bez motoru. Jako rozlučka s Paulem Walkerem to taky moc nezafungovalo. Tohle už nemá s Rychle a zběsile nic společného, už je to jen Blbě a šíleně. Postrádá to nejen podstatu fyzikálních zákonů, ale i podstatu filmařského umění. Matně si vybavuju slova Zdeňka Izera když parodoval ředitele jedné nejmenované české komerční televize: "...prostě buďte rádi, že to je barevné, hýbe se to a je to na pokračování." ()

J.Cobra

Jasně že je to blbost. Jasně že je to reálné stejně jako existence Perautkova článku Hitler je gentleman. Jasně že jsem žral každý hustý tvrďácký slovo a hlášku. Jasně že mi běhal mráz po zádech a koutky úst olizovaly ušní bubínky při každém husťáckém pohledu kde jakého tvrďáckého Vina nebo Diesela či ještě tvrdší Michelle Rodruguez. Jasně že jakékoliv zákony, včetně a hlavně těch fyzikálních a gravitačních, nemají v tomto filmu místo. Ale to je přece to, co od této série čekáme. A to co chceme, dostáváme vrchovatě. A k tomu všemu připočtěte vyhodnocování vašeho mozku "Je to digitální Paul? Není to digitální Paul?", sem tam nějakého Stathama s čímkoliv po ruce či noze, vysvalenýma Dwayne Johnson rukama s rotačním kulometem a Khaleesinu služebnou v plavkách na pláži v Abu Dhabi a pak se mi zadívejte hluboko do očí přes výfukové plyny a různé věci rozmetané kolem a řekněte, že se vám to nelíbí. Já se náramně bavil a nestydím se za to. ()

RyanRainheart

Bože, to zase jednou byla blbina, a to jsem si myslela, že už tuto sérii začínám mít ráda. Poté, co mě dokázali přesvědčit vynikajícím pátým dílem, tak už zase série Rychle a zběsile jde pro mě do kytek. Nechápu, proč nás musejí tvůrci a scénáristé nutit sledovat hloupé, draze udělané scény, kde auta létají vzduchem a přistanou si jen tak na silnici či prolétávají srz mrakodrapy! Vrcholem všeho pak jsou nevyužití herci, jako třeba Statham, který tam sice hraje padoucha, ale moc jsem mu to nevěřila, ale co mě doopravdy nakrklo, tak byl Tony Jaa, který se prakticky neukázal v žádné pořádné soubojové scéně (třeba s Rockem nebo Dieselem). No a Dwayne toho taky moc nepředvedl, asi neměl čas. Změna režiséra pro mě nepřinesla žádný viditelný rozdíl, takže ve výsledku je úplně jedno, kdo to režíroval - vesměs Wan okopíroval styl Lina. Ne, já spokojená rozhodně nebyla, akční filmy mám ráda, ale to co mi bylo tentokrát naservírováno, mi bohužel jaksi nechtnalo. ()

carodejb

Wanovi viac sedia horory, aje keď aj tu sa snaží. Avšak nestačí to, dobre natočená rutinná akcia je nanič, ked scenár nič neponúkne. Jednié dve svetlé veci filmu: The rock a Rusell. ()

arbeit

Tenká je hranica medzi debilitou a genialitou, obzvlášť pri akčnom filme. Chýbajú hlášky, humor (ten trápny černošský sa neráta) a charizmatické postavy. Žiadnej z kladných postáv sa nedajú držať palce a akoby to nestačilo ešte je to aj zbytočne dlhé (aj výbuchy vedia omrzieť). Tohtoročný konkurent Mad Max fakuje FF7 s prehľadom a ukazuje ako sa to má robiť. ()

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

29.04.2019

Vrátí se Paul Walker do Rychle a zběsile?

Vrátí se Paul Walker do Rychle a zběsile?

20.08.2018

Když při natáčení sedmého Rychle a zběsile tragicky zahynul herec Paul Walker (Osm statečných, Zběsilý útěk), podařilo se tvůrcům filmu dokončit jeho scény s pomocí jeho bratrů Caleba a Codyho. I… (více)

Rychle a zběsile 8 s Paulem Walkerem?

Rychle a zběsile 8 s Paulem Walkerem?

17.09.2016

Jen těžko vám uniklo, že se Rychle a zběsile 7 proměnilo ve velkou rozlučku s Paulem Walkerem. Jeden z tahounů série tragicky zemřel před koncem natáčení a studio muselo zaangažovat jeho bratry… (více)

Flash má nového režiséra

Flash má nového režiséra

05.06.2016

V srpnu se konečně dočkáme Sebevražedného oddílu a příští rok se comicsový vesmír od DC rozroste o sólovku Wonder Woman a Justice League. Studio Warner Bros. už ale pilně chystá i sezónu 2018, která… (více)