Reklama

Reklama

Zamysleli jste se někdy nad tím, proč vlastně ti žluťoučcí a k sežrání roztomilí Mimoni dobrovolně slouží Gruovi, padouchovi s velkým P? Odpověď přináší animovaná komedie Mimoni, která z nich konečně a především zcela zaslouženě dělá hlavní postavy jejich vlastního příběhu. Odpověď na výše uvedenou otázku najdete hned úvodu, který mapuje historický vývoj Mimoňů. Představte si, že tihleti dobráci od kosti vidí odnepaměti smysl své existence v posluhování tomu největšímu darebákovi široko daleko. Kdykoliv shodou náhod, ke kterým často přispívali oni sami, o svého pána přišli, hned si hledali dalšího. A tak to šlo celá staletí, od Tyranosaura Rexe, přes hraběte Drákulu a císaře Napoleona až do okamžiku, kdy žádného nového nadřízeného najít nedokázali a upadli do hluboké deprese. Tu zvýraznila i skutečnost, že se v onen tragický moment nalézali v zemi věčného sněhu a ledu. Naštěstí se v jejich středu zjevili tři hrdinové – hrdý Kevin, hladový Stuart a lehce vystresovaný Bob. Ti vyrazili do světa, aby všem svým mimoňským kamarádům vrátili smysl života. Štěstěna je zavedla až do Ameriky, na floridský festival zločinců všeho typu, jehož se měla zúčastnit i absolutní královna světového zločinu, Scarlett Odkráglová. „Ta a žádná jiná!" řekli si Kevin, Stuart a Bob a okamžitě zahořeli touhou začít pro Scarlett pracovat. Sympatie rozhodně nebyly oboustranné, přesto se zlodcera s trefným příjmením rozhodla vyzkoušet jejich schopnosti. Co takhle šlohnout britské korunovační klenoty? A tak se Kevin, Stuart a Bob vydávají do staré dobré Anglie, přičemž zdaleka netuší, že v příštích dnech není v sázce jen to, co bude Alžběta nosit na hlavě, ale také samotná existence jejich živočišného druhu. (Cinemart)

(více)

Videa (15)

Trailer 3

Recenze (732)

Tsuki 

všechny recenze uživatele

Samotní Minioni sice mluví jak v původním znění, tak v českém dabingu víceméně stejně (až na pár záměn slov), ale i tak mi je docela líto, že jsem film nemohla vidět celý v původním znění. Vsadím se, že většina hlášek ostatních postav vyzněla o něco vtipněji či zajímavěji (určitě se tam taky dal slyšet nějaký ten britský přízvuk). Miniony (mimoně) mám celkově hodně ráda, ale řekla bych, že ač se těší oblibě i staršího publika, jejich film byl přece jenom zaměřen hlavně na malé děti, jelikož většina vtipů stála na primitivnějším humoru. Nehledě na to, že mnoho z humorných scén už bylo bohužel "vyplýtváno" ve filmových upoutávkách. A to je trochu škoda. Vizuálně to bylo moc pěkně udělané a ocenila jsem právě to zasazení do britské monarchie, ale menší zklamání bohužel nedokážu skrýt. ~(3,3)~ ()

Vančura 

všechny recenze uživatele

Překvapivě vtipné, a vůbec ne tak blbé, jak by se mohlo na první dojem zdát. Nejvtipnější mi ten film přišel ve scénách, kdy líčil historii Mimoňů, samotný příběh už mi tak dobrý nepřišel. Kapitola sama pro sebe je speciální mimoňský jazyk, který je naprosto geniální. Většině animáků se obvykle obloukem vyhýbám, ale tenhle u mě celkem zafungoval, ve 3D je to celkem fajn. Snad jen škoda, že to CinemArt pouští do kin jen v českém dabingu, osobně jsem byl hodně zvědavý, jak se Sandře Bullock zadařilo namluvit postavu Scarlett. Děti na novinářské projekci kvičely nadšením, takže cílovka bude podle všeho spokojená. ()

Reklama

ORIN 

všechny recenze uživatele

Spin-off mimořádně úspěšné animované franšízy Já, padouch, která má podobný komerční potenciál jako "kdysi" Shrek (a na áčkový animák dost nízký rozpočet okolo 70 milionů dolarů), je zároveň i prequelem celé série. Nutno podotknout, že zcela logicky, resp. pro projekt samostatného mimoňovského filmu se model prequelu jeví jako jediné možné řešení. Mimoni jsou totiž z kategorie těch postav, které velmi vhodně doplňují původní film, ale samostatný zdaleka neutáhnou. Poetika Mimoňů, jestli to tak vůbec nazývat a celá ta mánie kolem nich tkví v situačním humoru, doslova ve scénkovitosti, vizuálních gazích, jejich hatmatilce někde na pomezí angličtiny, francouzštiny, italštiny, španělštiny a obecně o napodobování těch nejelementárnějších a často protichůdných lidských vlastností - Mimoni jsou milující, přátelští, závistiví, hraví, zbrklí, nešikovní, dobrosrdeční, společenští, sukničkářští atd. Je tedy ideální Mimoně v podstatě zcela dějově odtrhnout od Gruovy postavy a prezentovat je nezávisle s jen minimální návazností a standardním cliffhangerem. Takže komerční úspěch zaručen, na to je fanouškovská základna příliš silná, ale žádná přidaná hodnota. A navíc animace je až příliš precizní, což filmu paradoxně z mého pohledu spíše škodí. ()

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Konečně se i nejvtipnější charaktery z filmů Já, padouch dočkaly vlastního filmu, nicméně musím konstatovat, že jsem byl s výsledným filmem vcelku zklamán. Nejvíce mě na tom všem rušily lidské postavy, které na mě působily až příliš trapně a infantilně. Jasně, je to pro děti, ale všechno má svoje meze, že? Samotní Mimoni byli vtipní a roztomilí, ale stále se tam opakovaly ty stejné vtípky dokola, takže už ke konci nebavilo stejně jako na počátku. Musím bohužel říct, že Mimoňům více slušely částečné role v původním animáku s Gruem nebo v jednotlivých krátkometrážních filmech. Zkrátka průměrný film, který sice pobaví, ale prostě jsem očekával něco lepšího. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Plastovému pouzdru na hračku z Kinder vajíčka se přidělá oko nebo dvě, rozmluví se jazykem připomínajícím turistovu španělštinu po šesti cervézách, párkrát se s ním švihne o zem a je tu postavička populární u dětí a nepopulární v prkenicích jejich rodičů („Prosím dvakrát velký popcorn v kyblíku Mimoni a dvakrát sprite v kelímku Mimoni s malou figurkou neandrtálce nahoře.“ - „Budete to 275.“ - „Que? Mama minio, roberio..“). Universal zkrátka zavětřil potenciál a žlutí podržtaškové z Despicable Me mají svůj spin-off. Něco si v něm najdou i dospělí (soundtrack, Londýn, přechod na Abbey Road, studiový Měsíc), ale suma sumárum no mucho grande funo.. ()

Galerie (103)

Zajímavosti (33)

  • Film se odehrává v roce 1968, tedy 42 let P.G. (Před Gruem). Přidáte-li 42 let k 1968, tak vám vyjde 2010, tedy rok kdy byl do kin uveden první Já, padouch (2010). (Maulincio)
  • Rodina Nelsonových, která vezme Mimoně (Pierre Coffin) na Villain-Con, má personalizovanou SPZ "LUV-2-ROB. Stát New York však nezavedl personalizované SPZ až do roku 1977. Film se odehrává v roku 1968. (Larrysbride)
  • Barva Mimoňů (Pierre Coffin) je zcela přesně určená. V hexadecimálním zápisu se dá popsat jako #F5E050, v RGB je to pak 245, 220, 80. Říká se jí Mimoní žlutá a má evokovat naději, zábavu a optimistickou náladu. Zároveň to po třech letech byl první odstín barvy, kterou vydal Pantone Institute, zabývající se přiřazováním ochranných známek k barvám. (kubixix)

Související novinky

Mazlíčky čeká pokračování

Mazlíčky čeká pokračování

03.08.2016

Asi vám neuniklo, že se velké hollywoodské projekty točí kolem slavných značek. Jen málokdy se rozjíždí zbrusu nová série, takže potěší, když si něco najde diváckou podporu. Co zcela originálním… (více)

Chystá se pátý Shrek

Chystá se pátý Shrek

16.06.2016

Když se v roce 2001 objevil zelený zlobr Shrek, byla z toho malá kreslená revoluce. V DreamWorks Animation do něj totiž nacpali popkulturní odkazy a vtipy, u kterých se místo dětí bavili hlavně… (více)

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

10.12.2015

Pražská kina Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádájí od 10. do 16. prosince tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů druhé poloviny roku 2015 za jednotné… (více)

Universal překonal dvoumiliardový rekord

Universal překonal dvoumiliardový rekord

17.08.2015

Utržit na americké půdě 2 miliardy dolarů za rok se hollywoodskému studiu podaří jen výjimečně. Nejrychleji se na tuhle metu vyškrábali Warneři, kteří ji v roce 2009 zdolali 25. prosince, teď ale… (více)

Reklama

Reklama