Lucy je typická „blbá" blondýna, co se vždycky zamiluje do toho největšího ksindla v okolí. Ten poslední ji právě zapletl do obchodu s drogami, který řídí všehoschopný pan Jang (Choi Min Sik z kultovního Oldboye). Než se stačí pořádně rozkoukat, má v břiše zašitý balíček obsahující extrémně silnou syntetickou drogu, který má propašovat do Evropy, pokud chce přežít. Nešťastná náhoda nebo spíš brutalita strážců, kteří ji mají hlídat před odletem, zapříčiní, že se zásilka roztrhne a její obsah se začne vstřebávat do Lucyiina těla. Že se jedná o opravdu výjimečný „matroš", zjistí záhy, když bleskurychle zlikviduje všechny hlídače a uteče na svobodu. Ve všech směrech je najednou mnohem silnější, mnohem víc vnímá, rychleji uvažuje, dokonce si osvojuje nadlidské dovednosti. Může za to právě ta neznámá substance, která výrazně zvýšila procento využití její mozkové kapacity. Toto číslo navíc stále roste a Lucy si uvědomuje, že z daru by se mohla stát smrtelná hrozba. Vyhledá proto profesora Normana (Morgan Freeman), největšího odborníka na lidský mozek, aby jí zkusil pomoci. V patách má však Janga a jeho zabijáky, kteří nechtějí o svou kurýrku za žádnou cenu přijít. (Cinemart)

malyLibor

Tenhle film neměl špatnou myšlenku... to určitě ne. Ale je tady to ale. Nevím proč, nějak to nebylo ono. Spousta násilí a podivně zbarvené umělé krve mi prostě nějak neudělali dobře. Navíc jsem měl asi nějakou hodně divnou kopii, protože dabované tam byly jen některé postavy, jiné hovořily tu nějakou asijskou řečí, jindy francouzsky nebo italsky a otitulkováno to bylo ukrajinsky... Inu, špatná souhra okolností, na první shlédnutí dávám 3*. Uvidíme, jestli mne to příště osloví víc. ()

ElVory

Zajímavý nápad scénáristy... Avšak provedení už nějak pokulhává. Všechno je tak přímé, až to působí poněkud nudně. Velké plus je rozhodně Scarlett Johansson v hlavní roli, která filmu dodá alespoň nějaký "náboj". 50% ()

kubixix

Lucy je průměrný film průměrného režiséra, z něhož chvílemi čiší přebujelá fantazie. Zajímavý koncept byl přetvořen do ještě zajímavější zápletky, která zaujme. Začátek je lehce kostrbatý, střed diváka pohltí a konec zklame. Hvězdné obsazení bohužel negarantuje hvězdný film, přesto mě nepřestává udivovat lehkost, se kterou se Morgan Freeman vždy ponoří do své role. Celkově bych to hodnotil jako povedené dílo, jemuž škodí nepromyšlenost. Jo a myslíte, že ten USB disk měl na konci USB 2.0 nebo USB 3.0? ()

zurivymlok

Myslím, že vědci se u toho musí smát nebo naopak trpět a občas jsem se divil, že Morgan Freeman je schopen říkat své repliky s vážnou tváří. Možná by tomu prospělo, kdyby se Luc rozhodl, zda chce točit akčňák či scifi. Na akčňák to má minimum akce (zvláště konec je stupidní s ohledem na to, že tu žlutou sebranku mohla vyřídit jedním pohledem namísto toho, aby nechala pozabíjet kupu lidí) a na scifi je to zase příliš pitomé. ()

Pythonator

Toto že točil ten samý člověk, co Tajemství mumie? Besson je zpátky v plné formě a po Pátém elementu je právě Lucy jeho nejzábavnější film. Akční pseudovědecký nářez se sympatickou hrdinkou, který má spád a neuvěřitelnou jiskru. Je to dokonale vypilovaná kravina, na které je jasně vidět, že když se s tím režisér pomazlí, tak výsledek je kouzelný, což platí teoreticky o každé kravině, ale prakticky se na kraviny obvykle nedá dívat. ()

gezko

Normálne je akýkoľvek film so Scarlett pastvou pre oči. Ale teraz som si myslel, že vidím úplne inú herečku. Taká strašná asexualita z nej príštila, až to liezlo z monitora ako Samara z Kruhu. Ňé, ňé.... takúto Scarlett veru nechcem....ani bicykel oprieť. Keď otočím list, tak musím povedať, že teória o využívaní 10% mozgovej kapacity znela celkom pútavo. Freeman mi dokonca pripomínal Al Gorea, keď prednáša o klimatických zmenách. Ale potom, keď sa film prešvihol do Matrixu a Scarlett si vzala pomyselnú modrú pilulku, tak potom som zamrel. ()

WugWugs

Nečakaná vtákovina, ktorá mohla byť o kus lepšia nebyť toho nadbytočného vysvetľovania namiesto väčšej akčnej porcie. ()

DK197

Já se nějak nemůžu rozhodnout, co si o tom myslím. Jestli jsem víc nadšená, nebo mám větší obavu, co to bylo za blbost. Možná obojí. Tak zůstávám na pomezí. Ale vychutnala jsem si to, to tedy jo. ()

tulen odpad!

Slušně natočený jenže příšerná splácanina ... s Pátým elementem, který měl nějaký příběh, logiku a humor se to vůbec nedá srovnat. CHtěl jsem dát jednu aspoň hvězdu za vizuál, ale ten film si to nezaslouží. Nesnáším povrchní pseudofilozofické filmy, které si hrají na hloubku ale přitom jsou naprosto prázdné a plné klišé ... Škoda, že autoři nepoužili aspoň pár procent své mozkové kapacity. ()

mire.k

Krásná akční oddechovka. Je potřeba užít si film(akci) a nepřemýšlet nad nesmyslnými proslovy M. Freemana, které jsou tak blbé v orginále nebo jim český překlad ještě něco přidal. Páně Kulhánkovo srdce určitě zaplesalo. Já se dobře bavil. ()

Dupac

Slovy klasika, jak jednou vstoupíš do akčního béčka, vstoupí akční béčko do tebe a už se ho nezbavíš, i když máš zrovna mnohem větší ambice. Takže i s originální výchozí thesí, spoustou bulvyrvoucích obrazových nápadů (místy a la Malick, fakt) a očividně slušným rozpočtem z toho, Lucu Bessone, neuplácáš víc než zmatenou pavědeckou střílečku s už mírně vyžilou Scarlett, který leze z břicha modrá skalice. ()

Doffy

Za 95 minut se asi takový příběh pořádně rozvinout nedá. Celý film funguje jen jako taková oddechová blbost kterou si pustíte ve čtvrtek večer, vypnete mozek a díváte se na ní jen proto, že nic lepšího nedávají. ()

rime

Můj instinkt mě nezklamal. Besson vlastně nechtěně přispěl vědě tím, že dokázal nesmyslnost teorie o nevyužité kapacitě mozku a natočil tak dokonalej blábol. Vlastně za to ani nemohl. Fantazie je pěkná věc, ale takhle se ztrapnit, to už je moc. ()

vitek_korenn

Luc Besson se toho nebál a vzal si na triko zrežírování filmu, ve kterém se jedné bloncce podaří dosáhnout 100% využití mozkové kapacity. Ale je zase pravda, že když nikdo absolutně netuší, co by se s lidským mozkem a tělem po celou tu dobu dělo, tak si Besson musel prostě vymýšlet. A celkově se mu to vcelku povedlo. Některé věci tedy byli "až moc", ale to posuďte sami. Jinak Scarlett hrála skvěle, Freeman samozřejmě taky. To je bohužel skoro tak všechno, zbytek herců působí tak jaksi nízkorozpočtově. Ale pořád se to skvěle sledovalo. Ani chvíli jsem se nenudil a nemohl jsem se dočkat, co nového Lucy zase dokáže. Luciiny kousky pak byli občas prostříhány s věcmi, které nám přiblížili, jak se to s tou mozkovou kapacitou vlastně má. Zkrátka zajímavě zpracované sci-fi s rychlým tempem, se skvěle hrající Johansson v hlavní roli. Za mě 9/10 ()

JendaBenda

Super! Taková upoutávka na "Cestování červí dírou s Morganem Freemanem". Akce, něco k zamyšlení, trocha efektů. Za mě dobrý. 90% s přehledem. ()

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell