Reklama

Reklama

Young Detective Dee: Rise of the Sea Dragon

  • Čína 狄仁杰之神都龙王 (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Na čínskou flotilu zaútočí neznámé mořské monstrum a císařovna (Carina Lau) pověřuje Yuchiho (Feng Shaofeng), aby vše rychle vyšetřil. Ve stejnou dobu přichází do hlavního města Luo-jangu mladý Ti Žen-tie (Mark Chao) s doporučením pro místo soudce. Náhodou vyslechne plán zločinců na únos krásné kurtizány Yin Ruiji (Angelababy) a vydá se ji zachránit. A tak začíná úplně první případ proslulého soudce Ti, který se v něm musí vypořádat s mořskými příšerami, vzbouřeneckými zabijáky, i nevyzpytatelnou císařovnou. (mortak)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (21)

MaedhRos 

všechny recenze uživatele

Jsem (aspoň zatím) o něco méně okouzlena, než v případě jedničky, ale spokojená rozhodně jsem. Tsui sice přešel na jiný živel (voda hasí oheň, tož příště by hezky podle pěti fází mohl bejt nějakej ten zemskej díl, ne? ;-)), jinak ale obšlehnul recepturu z prvního dílu skoro jedna ku jedné. Poněkud divoká, ovšem nikoli nepřehledná zápletka, úžasně fantaskní jedy, brouci a substance, šílené bojové scény, nestandardně barevný sidekick, okázalý vizuál, okouzlení detaily a relativně kosmopolitní tangskou městskou kulturou, divoké tempo, jeden dost divný doktor a nějaké to obludárium - a spiknutí a piklení, samozřejmě. Třeba přistoupit na fakt, že Tsui je magor, a že "jak" ho evidentně baví a zajímá o něco více, než "co". Prequel k prvnímu filmu o Di Renjiem je poměrně derivativní, drží pohromadě hůř, než jednička, a tak celkově naplňuje stereotyp "oproti jedničce větší, ale nutričně ošizená porce téhož". Přesto bych se vůbec nehněvala, kdyby se Tsui s vyšetřovatelem Dim ještě neloučil. I want mmmmoar!!!! ()

Vavča 

všechny recenze uživatele

Tsui Hark je mistr vizuálních i akčních orgií, hračičkovských detailů a vůbec liška podšitá, která dovede naprosto parádně skloubit několik žánrů (detektivka/thriller, dobrodružný) do pohádkového fantasy hávu. Mladý detektiv Ti se pouští do složitého případu mořského monstra a únosu známé kurtizány. V cestě mu stojí podezřívavý nadřízený a kupa namakaných oponentů. Vizuálně se Tsui dostal ještě dál, než v 1, město Luoyang vypadá uvěřitelněji, organičtěji, má to větší koule, atmosféru. V akčních scénách vsadil místo na kamerové efekty více na skutečné koně, schopnosti herců. William Feng ruluje jako vrchní komisař Yuchi Zhenjin, geniálním tahem bylo obsadit do role Ti Marka Chao, taiwanský herec, který má solidní charisma a slušné akční schopnosti, kráska Angela Baby je nezbytným fanservisem . Zápletka rozhodně není lame, napětí občas prolomí nějaký vtípek (doporučuji koukat do konce titulků), postavy jsou slušně prokreslené. Hudbu jistí Kenji Kawai, takže co více si přát? Nejpovedenější spektál letošního roku v Asii pro mě, jehož tempo Vás strhne, stejně jako audiovizuální stránka. ()

Reklama

Morholt 

všechny recenze uživatele

Detektiv Dee řeší záhadu žabího muže a přitom odhalí spiknutí polojaponských rybářů. Plus mínus na stejné úrovni jako předešlý díl. Jako už tradičně se popírají fyzikální zákony, je tu mořský drak a nějaká ta láska. Popravdě zítra si nejspíš oba příběhy detektiva Dee budu plést. Škoda, že tohle nenatočili před dvaceti lety. Byl bych z toho hotovej. 50% ()

Niktorius 

všechny recenze uživatele

Pokus propojit zákonitosti hollywoodského blockbusteru s čínskou estetikou a tradicemi tentokrát Tsui Harkovi vyšel o něco lépe než v Záhadě smrtícího ohně. Co prequel dluží původnímu filmu v oblasti spektakulárnosti akčních scén a charismatu ústřední postavy (co si budem povídat, Andymu Lauovi je těžké se vyrovnat), to dohání příjemnějším temporytmem a koherentnějším vyprávění (to je ovšem oproti hollywoodským velkofilmům výrazně upozadněné ve prospěch řetězení diváckých atrakcí). V neposlední řadě trumfuje mladý detektiv / soudce Ti nad tím starým v míře, do jaké dovede vtáhnout do svého fikčního světa. Za to vděčí mimo jiné i zdařilejšímu zkombinování kulis s CGI efekty. Jen je škoda, že se do příběhu nepodařilo lépe zapojit onoho titulního mořského draka; ten je z hlediska vyprávění prakticky nadbytečný, jen by bez jeho přítomnosti film nemohl končit "povinným" epickým finále napěchovaným akcí a efekty. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Opolidé buď opět brutálně pohrdají mrtvými indoevropskými fyziky, anebo má ten bambusák, co visí zaháknutý špičkami prstů za římsu kolmo k baráku namazané podrážky sekunďákem a místo páteře fošnu. Ale v tomto dílu je drak, naštěstí bez tygra, proto se to dá považovat za pohádku a ten CuiHrk to zase natočil naprosto pompézně a zábavně. Přimhuřuji tedy koukače, vytírám si prdel Fyzikem snadno a rychle a levitujíc nad gaučem hážu tři hvězdice najednou rovnou do černého. ()

Galerie (175)

Zajímavosti (1)

  • Mezi závěrečnými titulky je ještě jedna scéna. (griph)

Reklama

Reklama