Reklama

Reklama

Tyran

(seriál)
Trailer
USA, (2014–2016), 25 h 42 min (Minutáž: 40–61 min)

Tvůrci:

Gideon Raff

Hrají:

Adam Rayner, Jennifer Finnigan, Ashraf Barhom, Moran Atias, Noah Silver, Alice Krige, Sibylla Deen, Anne Winters, Fares Fares, Mehdi Dehbi, Justin Kirk (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(32)

Obsahy(1)

Barry Al-Fayeed, který už dvacet let žije a provozuje lékařskou praxi v Kalifornii, se u příležitosti svatby svého synovce vrací s celou rodinou do rodné blízkovýchodní země, odkud v 16 letech utekl před svým tyranským otcem... (TV Prima)

Videa (1)

Trailer

Recenze (68)

KevSpa 

všechny recenze uživatele

Gideon Raff, tvůrce Hatufim a producent jeho amerického bratříčka Homelandu, má nový seriál odehrávající se ve fiktivní zemi na Blízkém východě, kam se na pár dní z Ameriky vrací syn místního diktátora i se svou rodinou. Úvodní díl je rozehrán parádně, ať už jde o nástin nevyřešených rodinných vztahů či všechno to pozlátko, za kterým se skrývají zvrácené věci. Rozhodně to není předvídatelné a pilot nabízí pár zajímavých dějových zvratů. Na další díly jsem velice zvědavá. Pilot - 90% Po třech dílech absolutní závislost... První řada je za námi a já jsem nekriticky nadšena, pro mě nebylo jediného slabšího dílu, pomalejší tempo jsem vítala. Tvůrci rozehráli parádní hru plnou nenápadných zvratů a po skvělém season finale nezbývá než doufat, že bude odklepnuta další řada. 1. série - 100% Druhá série je jedna velká jízda od začátku do konce bez nejmenšího zádrhelu. Oproti té první je tu navíc mnohem více akce, která přidává na dynamičnosti. A tvůrci nám opět naservírovali skvělé finále, po němž je ještě spousta prostoru pro rozvíjení příběhu... naštěstí se další řady dočkáme. 2. série - 100% Tyrant to nakonec dotáhl až do třetí řady, která nabídla především dlouho očekávaný přerod hlavního hrdiny v tyrana. Mnozí diváci nejspíš očekávali více akce, ta mně osobně ale nechyběla. Celá řada krásně ukázala, jaký chaos na Blízkém východě vládne a jak je situace v podstatě neřešitelná a nic není černobílé. Bohužel samotné finále nebylo ideální. Tvůrci si totiž otevřeli spoustu možností, jak příběh dále rozvíjet, ale vzhledem k ukončení seriálu už to nestihnou, což mě hodně mrzí. 3. série - 90% --- Nejoblíbenější postava: Barry Al-Fayeed (Adam Rayner) ()

Idahou

všechny recenze uživatele

Tak je to uděláno zajímavě, ne že ne, nicméně během chvilky je jasné, že jde čistě o konzumní seriál. Možná se to ještě vybarví, ale není to o blízkém východě, ale o tom, jak by vypadala amerika s diktátorem na blízkém východě. Jasný, dá se pochopit, že třeba byty a domy (tvůrci amerických seriálů očividně nedokáží pochopit, že jednotlivé bydlení se na světě neliší jen počtem koberců) a jsou na takové úrovni jelikož (citace) "máme o 18% větší HDP než jakýkoliv jiný arabský stát", ale proč je tam tolik bělochů? Amerika ve své nekonečné víře ve svobodu a toleranci k sotatním národům a rasám totiž i jako kompars najmula bělochy, aby předstírali araby... Ignorace východních zvyků v oblékání je taky docela očividná, jo jasný, ženský na "rozlučce" maj barevné poloprůhledné šaty, ale tím to hasne. Navíc dále bude očividně následovat ukázka jak je diktatura prohnilá, špatná a spojená s tyranií, zatímco americký model je jediný správný. Pokud si to v dalších dílech přestane hrát a skutečně se to obuje do daného prostčedí, mohlo by to být zajímavé. Jinak to bude jen další americká blbárna ()

Reklama

emma53 

všechny recenze uživatele

To, že scénáristou je Gideon Raff, který se proslavil Homelandem, ještě neznamená, že bude repete s Tyrantem. - Po skončení desátého dílu to jen potvrzuji. Shrnuto a sečteno - Tyrant byl jako kniha, kterou bych si vzala na dovolenou.... něco dobrodružného, exotického, ale přitom odpočinkového a nenáročného. Ke konci bych už to asi nevydržela s tím protahováním a mrkla bych se rovnou na konec. V reálu jsem to neudělala a poctivě jsem sledovala i celý poslední díl, který byl ale opravdu moc zdlouhavý. Nicméně bych si asi do knihovny pro druhý díl zašla, protože konec k tomu přímo vybízí a jsem plémě zvědavé, jak to s tím Bassamem dopadne a to nemluvím o Jamalovi, který mně byl značně nesympatický a tím narušeným dojmem skutečně působil, takže mít takového prezidenta, šupem emigruji. Ale to bych musela i z........:-) Je to na hraně. 75% ()

noriaki 

všechny recenze uživatele

Představuji si že zhruba takhle vypadá vlhký sen americké administrativy. Vtrhne do nějaké muslimské země a její vojáci svým neodolatelným charismatem a láskou ke svobodě pouhým příkladem místní domorodce přesvědčí, aby se z nich stali demokracii milující liberálové. V seriálu se to obejde bez střílení, bombardování, ekonomických sankcí a nevyhnutelné revoluce proti proamerické vládě. Skutečnost ovšem tak krásná nebývá. Ergo, to co mi na tom vadí nejvíc není rozředění slibného námětu do muslimské telenovely, ale všeobjímající naivita scénáře. Postavy jsou šablonovité až hrůza, děj je jednoduše předvídatelný a pokud se objeví nějaká neřešitelná situace, tak na ní stačí selský rozum a trochu toho nadšení. Vždyť jsme přece všichni made in USA, jen nás musí někdo popostrčit. ()

Birgi91 

všechny recenze uživatele

Zajímavý pohled za oponu diktátorem ovládaného státu. Dobře vybraný casting, z něhož vybočuje především svým vynikajícím výkonem Ashraf Barhom v roli otcem zkaženého Jamala. Jeho interakce s mladším zapadně uvažujícím bratrem slibuje do budoucna plno zajímavých momentů. Je vidět, že za seriálem stojí tvůrci vynikajícího Homelandu. Tyrant působí značně autenticky (pokud pomineme to, že všichni protagonisti mluví místo své mateřštiny anglicky) a bez příkras dává divákovi možnost náhlédnout do světa, který se pro něj může zdát do určité míry absurdní a nepochopitelný. Pokud si seriál udrží stejnou kvalitu jako pilotní díl, tak nás čeká parádní jízda. ()

Galerie (656)

Zajímavosti (3)

  • Howard Gordon, producent seriálu, se nechal slyšet, že Abuddian vznikl smícháním několika blízkovýchodních zemí dohromady. Dále také uvedl, že se producenti záměrně vyhýbali reálným jménům. (vizek1984)
  • Seriál nabízí řadu paralel se syrskou dynastií al-Asad. (Mbali)
  • Natáčení probíhalo především V Izraeli, konkrétně v lokalitách Kfar Saba, Petah Tikva a Tel Aviv. (vizek1984)

Reklama

Reklama