Reklama

Reklama

Smrtelné zlo: Probuzení

  • USA Evil Dead Rise (více)
Trailer 6

Snímek Smrtelné zlo: Probuzení, od tvůrců hororové klasiky, přesouvá děj z lesů do města a vypráví zvrácený příběh dvou odcizených sester, jejichž shledání přeruší probuzení démonů posedlých masem, což je vrhne do totálního boje o přežití, v němž čelí té nejhorší verzi rodiny, jakou si lze představit. (Vertical Entertainment)

Videa (3)

Trailer 6

Recenze (521)

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Pod raimiho komentář se klidně podepíšu. Žádná revoluce se nekoná, nové Evil Dead je názornou ukázkou woke propagandy, která jako rakovina sežrala komplet celej Hollywood. Holky si tu hrajou na kluky (a opačně), osmiletá holčička chytřejší než dospělé matky, chlapi v mini rolích, aby mohli do pár vteřin zařvat. Vyserte se už na to! Navíc tu dost citelně chybí zběsilé kamerové nájezdy, tolik typické pro původní trilogii, černý humor ( ale ten absentoval už minule) a co je hlavní - změnilo se prostředí. Z děsivého a odlehlého lesa se děj přesouvá do klasického paneláku (i když tmavého jako prdel!) a atmosféra je najednou v hajzlu. Mít to jiný název a nelákat na slavnou značku, s kterou to má jen pramálo společného, hodnotil bych asi líp. ()

Kudly4 

všechny recenze uživatele

Z těch letošních Hororů, co jsou už venku, je Evil Dead Rise, jasný vítěz a to po všech stránkách. A jelikož se blíží letní Hororová odstávka, tak jsem si jistý, že tohle už jako No.1 v první polovině letošního roku zůstane. V té druhé to vidím na Saw 10. Samozřejmě, co se brutality týče. No každopádně, tohle jsem si hodně užil. Už od úvodních minut bylo jasný, že to bude naprosto děsivá jízda. Perfektní Gore (u scény se struhadlem, jsem měl co dělat), slušný tempo, strašně rychle mi to uteklo, skvělá kamera, bylo to nechutný, zvrácený, litry krve, no prostě paráda. V závěru nechyběla motorovka ani krvavý déšť. Tady prominu i ty děcka, které v tomhle žánru moc nesnesu. Jasná pětka, parádní Hororový zážitek. ()

Reklama

Vančura 

všechny recenze uživatele

Vlastně mě to dost příjemně překvapilo - nečekal jsem, že to bude tak dobré, respektive tak zábavné. Především krvavé finále se fakt povedlo - krví se zde skutečně nešetřilo, a to je jedině dobře. Největší výtku tak mám nakonec k nedostatku originality - dějově tam není asi nic, co by člověk neviděl už stokrát jinde (osobně jsem si u toho vzpomněl například na loňský horor Venus), ale fandům série tohle určitě nevadí, a jako povyražení na jeden večer to funguje více než dobře. ()

Faustka 

všechny recenze uživatele

Jako každá správná hororová fanynka se ráda koupu. Hrát si s kačenkou ve vaně přetékající krví, to zbožňuji. Některé vychytávky mě opravdu zaujaly, například zodpovědná (to mi u ní bylo sympatické) emo-sestřička chroupající skleničku s pohledem upřeným na tetu: "Taky nechceš mít nic v bříšku?" Smrtelné zlo: Probuzení je vymazlená pocta sérii Evil Dead v současném, modernějším kabátku. A tak jsem to přijala. S nadějí, že Lee Cronin nás v budoucnu ještě něčím překvapí. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Nový Evil Dead je audiovizuální porno a brutální nekompromisní jízdou. Lee Cronin se teď slušně vyhoupl do první ligy a snad se bude hororů držet, rozhodě má, co nabídnout. Změna prostředí v bytovém komplexu je vítaná a refrešující. Jsou tu sympatické úplně všechny postavy, které překvapivě i výborně hrají (malá holčička hraje úžasně- nový dětský talent na scéně), technická stránka s kamerou je vyhnána k dokonalosti, po řemeslné stránce je to TOP Tier 1 hororová událost a to samé se dá říct i o zvukových efektech a maskách, tady zkrátka není žádná konkurence. Potěší i výborně zpracované Gore ( byť jsem upřímně čekal ještě větší masakr, chtěl jsem více sousedů na masomlejn a překvapil i off screen kill), to je jediná větší výtka, ale kvůli tomu nehodlám srazit hvězdu, protože finální gore combo motorovka-drtička se zařadí mezi Top gore scény všech hororů vůbec. Potěší, že krví je zalitý nejen celý barák od střechy po sklep, ale i parkoviště společně s hlavní hrdinkou. Došlo i na příjemné odkazy ( brokovnice, motorovka nesmí chybět), přečítání stránek Necronomiconu je tu podáno správně děsivě a povedla se i atmosféra, která je místy nepříjemná a správně creepy. Alyssa Sutherland a její úsměv rozhodně znepokojí a je to záporák jak se patří. Potěší, že ikdyž tu vystupují děti, tak na prdel tu dostane úplně každý. Někdo si stěžuje, že tu absentuje humor, ale upřímně si tu humor nedokážu představit, tohle není žádný odlehčený comedy splatter, ale temný, zlý, atmosférický, brutální a nekompromisní horor, kde odlehčenost by mu jen ubrala na síle a intenzitě. Letos nic brutálnějšího v kinech neuvidíme. Při sledování se mi vybavovaly všechny pecky z dětství od Inside po Martyrs a přesně mezi tuhle sortu patří nový Evil Dead. PS: Snad film finančně vydělá, protože 10 lidí na premiéře je bída. 9/10. ()

Galerie (28)

Zajímavosti (26)

  • Natáčení začalo na Novém Zélandu 6. června 2021 a skončilo 27. října 2021. (HanzoBureshi)
  • Pizzerie, ze které děti mají pizzu, se nazývá „Henrietta's Pizza“. Toto je odkaz na Henriettu Knowby (Lou Hancock), jednu z postav ve snímku Smrtelné zlo 2 (1987). (HanzoBureshi)
  • Při přehrávání gramofonových desek jsou značené jako: One 13. listopad 1923, Two 24. leden 1923, Three 24. leden 1923. Navíc u „dvojky“ hlas mnicha datum potvrdí. Chronologicky to tedy nedává smysl a deska č. 1. by měla být správně datována 13. 11. 1922. (Haymar)

Související novinky

Sam Raimi se opět točí kolem hororového žánru

Sam Raimi se opět točí kolem hororového žánru

12.07.2024

Populární režisér Sam Raimi (Lesní duch, Spider-Man) nám nadělil svůj zatím poslední režijní počin v roce 2022 díky příspěvku do marvelovského univerza, kterým byl vlažně přijatý Doctor Strange v… (více)

Další Smrtelné zlo je na cestě

Další Smrtelné zlo je na cestě

27.04.2024

Legendární hororová série Evil Dead se po letech rozjíždí do vysokých otáček. Poté, co loňský počin Smrtelné zlo: Probuzení od Leeho Cronina zaznamenal v kinech velký divácký zájem a na světových… (více)

Hororové spin-off filmy na obzoru

Hororové spin-off filmy na obzoru

06.02.2024

Krvelační démoni divákům nehodlají dát pokoj. Po komerčním úspěchu loňského snímku Smrtelné zlo: Probuzení to vypadá, že hororová série Evil Dead po letech chytila nový dech. Film Leeho Cronina s… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Rok 2023 se uchýlil ke svému konci a přišel tedy čas, abychom vám stejně jako v předešlých letech opět představili výroční topky tří filmů a případně taky tří seriálů podle některých z… (více)

Reklama

Reklama