Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti

• USA Batman v Superman: Dawn of Justice (více)
USA, 2016, 151 min (Special Edition: 183 min)

Režie:

Zack Snyder

Předloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bob Kane (komiks) (více)

Kamera:

Larry Fong

Ben Affleck, Henry Cavill, Amy Adams, Jesse Eisenberg, Diane Lane, Laurence Fishburne, Jeremy Irons, Holly Hunter, Gal Gadot, Kevin Costner, Scoot McNairy (více)

V době, kdy svět řeší otázku, jakého hrdinu skutečně potřebuje, v obavách z naprosto nekontrolované moci téměř božského superhrdiny se střetává respektovaný a mocný ochránce spravedlnosti ve městě Gotham s nejuctívanějším spasitelem moderní doby ve městě Metropolis. A zatímco mezi sebou Batman a Superman válčí, rychle se vynořuje nová hrozba, která představuje pro celé lidstvo ještě větší nebezpečí než kdy v minulosti. (Freeman Ent.)

Diskuze

LizianShaw

LizianShaw (hodnocení, recenze)

U MoS to takhle bylo taky, takze to zas tak prekvapive neni. Nekteri lide uz trailer chteli v prosinci.

Johnny_SVK

Johnny_SVK (hodnocení, recenze)

Vysvetlí mi niekto prečo pustili ukážku do sveta už teraz keď film má premiéru za 7000 rokov. Alebo mám za všetkým hľadať € ?

na příspěvěk reagoval wenca, tomas.malo

Uživatel gagun smazal svůj příspěvek.

Camulator

Camulator (hodnocení, recenze)

wenca

No Arrow bych jako vzor dospělosti zrovna nevytahoval. Měl dobře našlápnuto, ale co tomu seriálu provádí teď je zcela obyčejné znásilňování.

wenca (hodnocení, recenze)

MEGAJOHN

Já bych neřekl, že je to o předloze. Vem si třeba, že základna v Antarktidě ve Smallville byla klasická Fortress of Solitude jak ji známe z filmů a komiksů a Man of Steel místo toho měl malou vesmírnou loď. (Což je inovace pro mě naprosto bombastická a krystalové kktiny to pro mě sráželi). Spíš jde o to, že tam byli všichni retardovaní, a během pár let Clark poznal všechno co Superman poznal za celej svuj život v mnoha komiksovejch Universech, ale je pravda že většina věcí byla strašně převrácená viz Brainiac .. to bylo na přes držku. Seriál nemá halvu ani patu, v každé serii řeší nějaký specialní symbol, element, věc .. whatever aby to natahovali. V jedné sérii je Lana mala studentka, pak se stane supermankou, pak je špionka, pak je posedlá čarodějkou z 15tého století, pak se stane nějakým přizrakem... Serial Superman byl prostě daleko inteligentnější na to, že byl o tolik let starší. Protože ty díly byli koukatelny, navazovali, měli děj, smysl a byli fakt dobře udělané. Snad jediná věc v čem byl Smallville dobrej byly desítky ruzných hereckých mini rolí, camei. Dneska stanice CW už trochu dospěla Arrow je super, Flash byl zezačatku druhej Smallville ale rozjel se slušně. Jen mě mrzí že Brandon tam nehraje Supermana, ale Atoma. :D

na příspěvěk reagoval Camulator

dragon94

Za mě nejlepší Smallville byl bezkonkurenčně 4. série. Jinak někdy v té 8. mě to taky přestalo bavit a na začátku 9. série jsem to úplně přestal sledovat, takže jsem vlastně ani nedokoukal seriál, jenž ve svém nejlepším období patřil mezi mé nejoblíbenější.

MEGAJOHN

Budiž, ale zvolená forma je právě to, co třeba chytlo lidi ve věku 15 let. A když to ten seriál dotáhl na 10. sérií, tak svojí fanouškovskou základnu mít musel.

dragon94

dragon94 (hodnocení, recenze)

higuain

Smallville byl dobrej několik prvních sérii. Kolem 7-8smé série se to, ale změnilo jen na pitomé kecy a ještě pitomější epizody, které končili tím, že Clark proběhl a chytil kulku a bylo po všem.

na příspěvěk reagoval higuain, mikessc

MEGAJOHN

Že Smallville popíral spoustu věcí ze Supermana je pravda, to ale imho automaticky neznamená, že je to hnůj. Prostě si to šlo svou cestou a cílovka byli teenageři. On i Donnerův Superman není co do scénáře žádná sláva, u něj mnohé dělá nostalgie a Williams.

na příspěvěk reagoval MEGAJOHN, MEGAJOHN, dragon94

TheDarKnig

Možná. Ale zde již mluvíme o době, ve které když někdo chtěl, tak si rychle našel o kom že to ten jeho oblíbenej seriál pojednává a mohl porovnat jak moc se rozchází s původní ideou (články o komiksech v časopisu Score, případně časopis Crew (cca někdy v té době), plus už byl myslím i internet docela rozšířenej....).

Je fakt, že mě Lois&Clark:New Adventures of Superman také chytl ve věku kolem 15-ti let, takže mi asi taky díky tomu hodně přirostl k srdci, ale i přes to jsem znal původní filmy s Reevem a porovnával jsem...

na příspěvěk reagoval Camulator

TheDarKnig

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

MEGAJOHN

No o to jde, neb někdy v patnácti kdy měl člověk mnohem menší zkušenosti s filmem a s tím, jak poznat co je fakt dobré a co už ne, tak to působit klidně mohlo. Navíc CW se zaměřuje právě na typickou teen tvorbu, která ví, jak působit.

higuain

Tu vůbec nejde o to v kolika letech člověk shlédne Smallville, protože to je prostě hnůj, který popírá vše co bylo o Supermanovi vymyšleno v původních komiksech. Žádný jiný z navazujících filmů či seriálů toho nepomrvil tolik...

Pokud by se hlavní hrdina nejmenoval Clark Kent / Superman (+ ostatní by měli samozřejmě také jiná jména), tak je mi je to jedno. Jak jsem se dočetl v komentářích že Clark bojoval s učitelem tělocviku, který byl vlastně satan, nebo také se včelí královnou která je naštvaná že ji nezvolily ve volbách, tak by to mohla být i slušná prdel. Ale jako seriál o Supermanovi ROZHODNĚ NE.

Mj. první díl Supermana z Reevem vyšel dva roky před tím než jsem se narodil a stejně se mi líbí.

na příspěvěk reagoval TheDarKnig, higuain

MEGAJOHN

V menšině pravděpodobně jsem, ale Smallville mě zastihl v ideálním věku (když mi bylo kolem těch 15) a vytvořil jsem si k němu lepší vztah, než ke starým Supermanům, který navíc hodně zestárly. A ten seriál s Cainem a Hatcher mě nikdy nechytnul.

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

ach jo tagy byli zamítnuty protože se mu film nelíbil, takže toprovi se film nelíbil a proto tagy zamítnul........může......může mi to někdo vysvětlit, někdo prosím

wenca

Má krevní skupina ;-). Lois % Clark: New Adventures of Superman je skvělý seriál, především první dvě série.

Smallville já ale nesleduju raději vůbec, stačí že je mi špatně z událostí u nás a ve světě...

wenca (hodnocení, recenze)

higuain

Já jsem asi výjimka.. Supermana mám rád a nejlepší seriál je podle mě Nová dobrodružství Supermana.. Smallville sleduju už přes rok když mám dlouhé chvíle, je to stupidní seriál, ale už jsem v osmé řadě tak to dodělám. :D

Superman: Legacy nabírá další herce

Superman: Legacy nabírá další herce