Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti

• USA Batman v Superman: Dawn of Justice (více)
USA, 2016, 151 min (Special Edition: 183 min)

Režie:

Zack Snyder

Předloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bob Kane (komiks) (více)

Kamera:

Larry Fong

Ben Affleck, Henry Cavill, Amy Adams, Jesse Eisenberg, Diane Lane, Laurence Fishburne, Jeremy Irons, Holly Hunter, Gal Gadot, Kevin Costner, Scoot McNairy (více)

V době, kdy svět řeší otázku, jakého hrdinu skutečně potřebuje, v obavách z naprosto nekontrolované moci téměř božského superhrdiny se střetává respektovaný a mocný ochránce spravedlnosti ve městě Gotham s nejuctívanějším spasitelem moderní doby ve městě Metropolis. A zatímco mezi sebou Batman a Superman válčí, rychle se vynořuje nová hrozba, která představuje pro celé lidstvo ještě větší nebezpečí než kdy v minulosti. (Freeman Ent.)

Diskuze

Bluntman

Bluntman (hodnocení, recenze)

higuain

Nebylo, ale bylo to naznačeno v jednom prequelovém komiksu (věnovaného rovnou Luthorovi, myslím). Je Velkým Bratrem, který dohlíží na všechny skrze kamery, a tak mohl odhalit identitu Batmana i Supermana.

BackPa

Jasně, ale na to, aby nějak zjistil, že Superman nevidí skrz olovo, měl taky ty dva roky po událostech v MoS. A myslím, že se to určitě nějak zjistit dalo. Jen to v tom filmu nebylo vysvětleno.

na příspěvěk reagoval Bluntman

BackPa (hodnocení, recenze)

higuain

Tak na toto měl několik let, u Batmana ještě dýl než u Supermana. Navíc, kdo má takovouhle techniku, musí mít i přístup k penězům, takže výběr na Batmana měl značně zůženej. Supermana taky mohl "lehce" vystopovat podle událostí v MoS....

na příspěvěk reagoval higuain

GigaPudding

GigaPudding (hodnocení, recenze)

Ištván87

Tohle moc nevychytaný není vzhledem k tomu, že Lex Luthor je v první řadě vědec a pravděpodobně už ze základní školy ví, že olovo nejsilněji zabraňuje průchodu nejrůznějšího záření. :)

Ištván87

Tak Lex si docela dost souvislostí dal dohromady tak nějak "mimo záběr kamer", včetně těch elementárních jako kdo je Batman nebo kdo je Superman.

na příspěvěk reagoval BackPa

Uživatel Ištván87 smazal svůj příspěvek.

Ištván87 (hodnocení, recenze)

Camulator

To je jedna z věcí, na kterou jsem neslyšel žádnou výtku, ale taky mi to vrtá hlavou. Tohle je opravdu nevychytaný. Mohli někam zkusit šoupnout nějakou vsuvku... Pokud to Lex nezjistil při Zodově pitvě.

na příspěvěk reagoval higuain, GigaPudding

Echelon1

Echelon1 (hodnocení, recenze)

Camulator

Pravdepodobne, keďže mal kontakty v armáde, mu povedali, že má rentgenový zrak. Takže to asi riskol, že jeho oči fungujú rovnako. :-D

Echelon1

Těžce nenápadná, kromě Lexe Luthora jistě nikdo nezaregistroval, že dopadla doprostřed Metropolis a zbořila přitom několik mrakodrapů :D

GarfieldM

GarfieldM (hodnocení, recenze)

Ultimate edition - Dobrý.Chtělo by to vysvětlení,jak se lex dozvěděl o jeho lodi?Něco málo nenavazuje nejlíp.Víc je vysvětleno v animáku Superman - Doomsday.Ten konec je ufiklej a zbytečně natáhlej - Dávno vím,že sperman vstane a vyléčí se.Bitky dobrý i psycho Batman...Docela bych chtěl vidět tu alternativu,jak se to jmenuje?Všechno je jinak a sperman je temnější až padouch s vousama...

Nakonec ho stejně lex dostane tím,že na něj něco stříkne a on se přebije energií ze slunce a bouche ve vesmíru.

na příspěvěk reagoval Deryll, Echelon1

(hodnocení, recenze)

dragon94 , BackPa

O ničem? To snad nemyslíš vážně!!! A jak jako nějáký postavy na letišti vůbec nebyli? Jestli je to zase narážka na Visiona, tak to bylo asi proto že kdyby se zapojil tak by je zabil. On nemá zrovna schopnosti který by mohl používat na spacifikování. A ten konec byl ultimátní. Scéna kdy se Iron man dozví víš co, tak to byl mazec. Samozřejmě ten film není úplně bez chyby, ale většinou jsou to jen chyby v detailech.

Přesně tak, ten film smysl dává. Ikdyž to není tak dokonalé jako BvS.

Uživatel smazal svůj příspěvek.

BackPa (hodnocení, recenze)

dragon94

Ale vyvolat konflikt mezi Starkem a Rogersem byla podstata filmu a za mě toto bylo zvládnuto dobře. Ten film dával smysl.

dragon94 (hodnocení, recenze)

Protože je to po příběhové stránce o ničem.. po akční sice lepší jak Avengers 2, ale je na tom vidět jak se nezvládlo tolik postav... hlavně na letišti kde některý postavy jakoby vůbec nebyli. A závěr... to už jsem se mlátil do hlavy, protože takhle blbě a strašně účelově vyvolat konflikt tam kde nebyl je opravdu o ničem. Navíc celej ten film je jen jedna z dalších Marvelovek, které nemají osobnost.

na příspěvěk reagoval BackPa

(hodnocení, recenze)

dragon94

Proč? Po příběhové stránce pecka a po akční taky. Strážci galaxie sice uběhly rychle, ale když jsem to dokoukal, tak jsem neměl důvod to vidět znovu. Když to srovnám se Sebevražedným oddílem, tak Sebevražedný oddíl se mi líbil mnohem víc. Sice je to to lepší v marvelu, ale že by to byla nějáká pecka, to napsat nemůžu. Prostě DC jede.

na příspěvěk reagoval dragon94

dragon94 (hodnocení, recenze)

Ta mi přijde jako jedna z horších. Nejlepěí jsou bezpochyb Strážci galaxie.

Martas81

Martas81 (hodnocení, recenze)

Bluntman

myslel jsem předloha , bavily jsme se o komiksech , to není ironie Snydera mam rád už od 300 (Miller , autor předlohy)

Martas81

Martas81 (hodnocení, recenze)

Watchmen je od DC ? Sorry to jsem nevěděl , ono to má tak daleko od Batmana a Supermana(kvalitou) že jsem to považoval za unikát :D , bezpochybně jsem to považoval Moora za samostatnou jednotku .

na příspěvěk reagoval Bluntman

Akira777

Akira777 (hodnocení, recenze)

Pak je tu možnost Image, ale kdy těm naposledy vyšel film, nebo Bubble Comics, ale ti teprve začali

Superman: Legacy nabírá další herce

Superman: Legacy nabírá další herce