Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti

• USA Batman v Superman: Dawn of Justice (více)
USA, 2016, 151 min (Special Edition: 183 min)

Režie:

Zack Snyder

Předloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bob Kane (komiks) (více)

Kamera:

Larry Fong

Ben Affleck, Henry Cavill, Amy Adams, Jesse Eisenberg, Diane Lane, Laurence Fishburne, Jeremy Irons, Holly Hunter, Gal Gadot, Kevin Costner, Scoot McNairy (více)

V době, kdy svět řeší otázku, jakého hrdinu skutečně potřebuje, v obavách z naprosto nekontrolované moci téměř božského superhrdiny se střetává respektovaný a mocný ochránce spravedlnosti ve městě Gotham s nejuctívanějším spasitelem moderní doby ve městě Metropolis. A zatímco mezi sebou Batman a Superman válčí, rychle se vynořuje nová hrozba, která představuje pro celé lidstvo ještě větší nebezpečí než kdy v minulosti. (Freeman Ent.)

Diskuze

Sweat55

Sweat55 (hodnocení, recenze)

dragon94

Klasickej Snyder. První půlka filmu se vždycky odehrává během klidně několika dní, aby se poslední hodinka odehrávala třeba během jedné hodiny. Někomu to holt nesedí, což já plně chápu.

Hanyou

Ono těžko říct jestli to byl sen, protože, když se Bruce probudí pořád po místnosti poletují papíry tak jako při otevřeném portálu.

jhr

jhr (hodnocení, recenze)

Ratemus

Já chodím spíše na filmy od Marvelu (v kinech jich je objektivně více než od DC), ale BvS je podle mě naprosto v pohodě a bez problému mi dává smysl. Je velká škoda, že se po tomto filmu studio zaleklo temných a obsahově náročnějších filmů a místo toho se rozhodlo jít cestou řadových akčních jednorázovek jako je Justice League. Samozřejmě jim to taky nevyšlo a teď dlouho potrvá než se WB a DC nějak vzpamatuje.

Ratemus

Tak já jsem komiksy nečetl, ale s tím Flashem jsem neměl nejmenší problém - jasně, nevěděl jsem kompletní story toho, co to mělo znamenat, ale pro potřeby motivací ve filmu mi to stačilo. Nezáleželo mi na tom, jestli je to nějakej flashpoint nebo něco, stačilo mi z toho pochopit to, že je z určitý verze budoucnosti, kde... atd. atd., no problemo :)

na příspěvěk reagoval Ratemus, Hanyou

Ratemus

No Injustice je celkem úspěšná hra, ale ono to bylo ještě víc matoucí, protože i ve filmu je to podané tak, že si člověk nemůže být jistý jestli se to skutečně stalo nebo ne.

Co se XCU týče tak poměrně dobře do sebe zapadal než se udělala první třída, která to hodně zkomplikovala. Když teda budeme brát v potaz, že Sabretooth je někdo jiný než Victor Creed z Origins Wolverine... Budoucí minulost pak tyhle věci celkem slušně napravila. Teď záleží jak se jim povedou chystané sólovky a jestli se jim povede pokračovat dál i potom co hlavní příběh skončil.

woodsman

předpokládám že mi normálně neodpovíš na mé dotazy k filmu...:-D jak jinak, odpovědi prostě neznáš...a to jsem si myslel že to je film pro náročné diváky

woodsman (hodnocení, recenze)

Ratemus

ja som pochopil vsetko a nehladam v tom komiksi snyder si urobil co chcel co chcel si pozmenil to je take tazke pochopit ?

higuain

nehledě na to že Snyder vůbec nečetl předlohu, takže teoreticky neměl čeho se držet kromě dvou kopyt Terria a Goyera

Helo

no zrovna tohle pochopili opravdu jen čtenáři komiksů...a vsadím se že ani Woodsman nevěděl která bije protože co vím, a možná se pletu, tak do té doby o tomhle nebyl žádnej animák...film prostě nebyl určen široké veřejnosti, která by hlavně měla být nalákána do kina, ale pro čtenáře komiksů..kterých je teda menšina a rozhodně ti neudělají takové tržby jaké se od BvS čekaly....ten film je spletenec asi pěti komiksů a ještě špatně a chaoticky poskládaných že fakt normální člověk neví která bije...řekni mi nějakej podobný moment u MCU nebo XCU... i když XCU je také ořech, tam jeden film popírá ten předchozí

na příspěvěk reagoval woodsman, dragon94, Helo

higuain (hodnocení, recenze)

dragon94

Ano, já jsem v kině během první poloviny taky místy kroutil hlavou. Ale to je zase jen o tom, že prostě studio nařídilo film zkrátit a že když si pak člověk pustí Ultimate Edition, tak to do sebe (téměř) všechno zapadá. Jak z toho lze vinit tvůrce? Jestli v tomhle ohledu udělal Snyder něco špatně, pak pouze to, že si neprosadil svou. Jsou tam určitě i jiný chyby, za který Snyder nebo Goyer s Terriem nesou plnou odpovědnost, ale zase si nemyslím, že bych jich tam bylo víc, než je obecně v blockbusterech běžný.

woodsman

hele a to je přesně ono, ty pořád musíš zminovat Marvel...už jen to že ti lidi šli na to do kina, znamená že asi nejsou tak uplní marveláci ak si myslíš, že? a že je to pro tebe epický film, fajn nic se neděje, ale že to u jiných tak není neznamená že film nepochopili nebo že jsou to marveláci ty trdlo...ty máš pořád pocit že aby se člověku líbil DC tak se mu nesmí líbit Marvel, už se probud...když člověk nemá rád DC, tak na něj asi do kina nezajde ne? a že žrali popkorn? další kec vycucanej z prdele, mně se film v kině moc nelíbil, i řesto že jsem na něm byl dvakrát a to v kině nikdy nežeru

na příspěvěk reagoval jhr

Ratemus

Tak kupříkladu scénu s Flashem mnoho lidí nepochopilo a pak jim nedával smysl Brucovo nenávist k Supermanovi, např.

higuain

Abych pravdu řekl tak ty komentáře typu "scény na sebe nenavazují a jsou chaoticky poskládané" jsou pravda. U běžné verze tomu tak skutečně je v celé první polovině filmu. Nehledě na to, že se film nesnaží být přímočarej, ale má vícero dějových linií, které se postupně proplítají v možná, až moc zbytečně překombinovaném dramatu, jehož vyvrcholení v podobě toho co přišlo po "Marta" scéně, je naopak, až moc přímočaré a zvláštní... ale co to povídám smrt Supermana nemohla být lepší... :)

na příspěvěk reagoval higuain, Sweat55

woodsman (hodnocení, recenze)

Ratemus

ka nebudem citat slohy BvS je za mna epicky komiksovy film kopu ludi ho nepochopilo lebo asi zrali v kine popcorn alebo si zvikli na yolo farebny dej od Dračika

higuain

já teda nevim, ale co je tam tam na pochopení? čim je to tak náročné? já to prostě nevim....to je asi jako když se metalista hádá s hip hop fanouškem a každý řiká tomu druhému že prostě jeho styl nechápe a nemůže pochopit a proto poslouchá špatnou muziku :-D a že měl Luthor náročnej plán na pochopení jak poštvat ty dva proti sobě? uplně stejně bizzar plán měl Zemo v CW...já jen chci spíš vědět odpovědi na mé dotazy níže směřované k Woodsmanovi...prosím

na příspěvěk reagoval woodsman, Helo

higuain (hodnocení, recenze)

S tím "nepochopením" jde spíš o to, že BvS má poměrně komplikovanou strukturu, ve které se diváci snadno ztratí, a pak v komentářích tvrdí, jak se "věci dějí bez příčiny", "scény na sebe nenavazují" a podobně a je to ještě silně umocněno tím, že ten film je nuceně zkrácenej o půl hodiny. Pak si k tomu přičtěte absenci humoru a nějaký ty berličky ve scénáři a nepřiměřeně silnej hate je na světě. Tady pochopitelně vůbec nejde o to, že "komu se ten film nelíbí, ten to nepochopil". To tady vykřikují možná dva uživatelé, na který vůbec nemá smysl reagovat, natožpak je brát vážně. Ale divácky náročnější BvS je, to je prostě realita. Bohužel Snyder z toho nedokáže vytřískat tolik, co třeba Nolan.

na příspěvěk reagoval Ratemus, dragon94

Beckett51

Beckett51 (hodnocení, recenze)

Věřím v sólovku Batmana a v Aquamana, tak snad aspoň jedno z toho nezklame.

Ratemus

Což u tebe jakožto zdejšího komiksovýho guru sejm si ani nemyslel, že by to z tvojí strany bylo o nepochopení :)

Já bych byl rád, aby se DCEU trochu zvedlo, nejsem žádnej velkej znalec, ale přesto bych tam rád zase viděl něco pořádnýho.

Helo

já ti věřím, nenarážel jsem na tebe....ono z půlky se ten BvS líbil i mně, prostě průměrný film....akorát prostě Marta není žádná otázka dumání nad nějakými náročnými tématy....a pokud vynechám Martu jako takovou tak je tam pořád plno věcí, které prostě byly pro mě film srážející...a rozhodně to není nic o pochopení nebo nepochopení filmu, zas tak náročný film na chápání to není...to jen Woodsman si honí triko zase  vytahuje něco, co už je dávno pasé...nicméně čekám na jeho odpovědi....a souhlasím s tebou, ona MCU tvorba je pro mě aktuálně pořád lepší než DCEU tvorba, ale třeba se to za pár let změní...až bude mít DCEU více filmů

na příspěvěk reagoval Helo

Ratemus

Tak já nejsem žádnej zatvrzelej DC fanoušek, popravdě mi momentálně víc inponuje filmová tvorba Marvelu. TO ale nemění nic na tom, že BvS se mi líbil. A to s tím jakýmsi nechápáním, ač sám nechápu, jak to někdo mohl nepochopit, si nevymejšlím nějaký fan teorie, abych ten film bránil. To je skutečná historie.

Ratemus (hodnocení, recenze)

BvS rozhodně není podle komiksu, ten se komiksu ani neblíží a dokázal Snyder, ten předlohu ani nečetl, já třeba vůbec nemyslel Marta scénu ale obecně, film se někomu nelíbil a zarputilí pseudo DC fans to berou tak že film nebyl pochopen, to je pěkný nesmysl. mimochodem máte pravdu, asi je to opravdu intelektuálně náročný film na pochopení, protože já třeba nepochopil jak je možné, že Superman slyší Lois přes půl Země a zachrání jí, ale neslyší matku...prominte, Martu, která je někde na druhém konci města a navíc má na její záchranu půl hodiny, nepochopil kde vzal Luthor všechny znaky které jsou typické pro postavy (videa v pc), nechápu proč potřeboval Luthor Zoda na pokusy, když dávno před tím něž jej dostal, tak už z něj sejmul otisky prstů, proč Kal řikal zachran Martu místo zachran matku ....o Martě a otočení Bruce se bavit nebudu, tam si každej DC fanoušek....tedy DCEU fanoušek bude jako tonoucí chytat každého stébla aby dosáhl svého a kdo s nimi nesouhlasí tak to prostě nechápe, což je hlavní téma této diskuze momentálně že ano? ale chápu že mi to třeba Woodsman vysvětlí protože ten BvS pochopíl dokonale...i když u něj je jasný že i kdyby to točil Uwe Boll, tak to bude vzývat jako něco božského, stačí že to je DC....zase chyba DCEU jsem myslel samozřejmě....Woodsman mohl bys mi odpovědět na mé dotazy aniž bys u toho narážel na Marvel který s timhle nemá nic společného?

na příspěvěk reagoval Helo

Zek

No skutečně jsem to myslel spíše obecně při vzpomínce na shitstorm, kterej tady byl po premiéře. Netvrdím, že za kritiku může jen nepochopení, beru, že se to někomu nemuselo líbit i normálně... ale nepochopení tu taky hrálo značnou roli. Pamatuju si to moc dobře.

Superman: Legacy nabírá další herce

Superman: Legacy nabírá další herce