Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Film Lovci a oběti je inspirován skutečnými příběhy a životními situacemi, ve kterých se můžete už zítra ocitnout i Vy nebo někdo Vám blízký. Co máte dělat, když se ocitnete v nekonečné spirále dluhů? Jak se zbavit exekutorů nám hlavní hrdina Jakub (Martin Kraus) ukáže. Ale jak si poradit s partičkou gangsterů toho nejhrubšího zrna v čele s Jakubem Mohamedem Alim, před kterou žádný prachy neschováte? Nebo jak vyřešit podraz drsného lichváře Josefa Vrány a jeho asistentky Evy Decastelo s jejich pekelnými úroky, který naskakujou, jak puchejře v malejch botách? S tím Jakubovi pomůže mafián s ostrými lokty a neskutečně dlouhými prsty - jeho „Anděl strážný" Tomáš Hanák se svým právníkem Markem Vašutem a synem Pájou – Jaromírem Noskem, kterým kryje záda úplatný policista Zdeněk Mahdal se svým kolegou Milošem Vávrou. Tak to je hřiště, na kterém hraje Jakub hru jménem život ve stylu SEX, MONEY AND ROCKńROLL. Tedy až do chvíle než udělá pod nátlakem vymahačů krok vedle – za hranu zákona. V tu chvíli začíná jeho běh o život. Jakubovy problémy se dotknou i jeho rodičů Karla Heřmánka st. a Veroniky Freimanové. Pomocnou ruku se mu snaží podat jeho kamarádi Martin Písařík, Karel Heřmánek ml., zpěvačka EKI, raper JAY DIESEL, ale i psychiatr Zdeněk Podhůrský. A protože životní zoufalec Jakub je opravdu magnetem na problémy, sáhne si na dno i na poli lásky, a to s Nikol Kouklovou a Evou Marešovou. Tenhle film prostě jednou provždy změní Váš pohled na život! Jste připraveni vidět svět takový, jaký je? (oficiální text distributora)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (67)

Morholt 

všechny recenze uživatele

Do dluhové spirály se člověk dostane ani neví jak a jakmile skončí u lichvářů a vymahačů, je vymalováno. Pokud vše zůstává v téhle rovině, je to oukej a lovci i oběti si zaslouží punc věrohodnosti. Jakmile nastupuje na scénu Hanákova postava, film začne působit poněkud vachrlatě. Chápu, že jejím prostřednictvím chtěli tvůrci dát nahlédnout za kulisy podsvětí, policie a politiky, ale je to nejisté a rozpačité. Nicméně celkově mě film bavil a současné hodnocení rozhodně neodpovídá realitě. 70% ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Daň nezkušenosti režiséra představuje klipový styl včetně zpomalených záběrů a manýristických průletů Prahou, který do vážně míněného společenského dramatu vnáší prvek nechtěné parodie. Vymahačské mlátičky, žoviální zlosynové v luxusu, celé to otravné, protože stokrát viděné podsvětí se zkrátka podobá komparzu v duchu MTV. Je nasnadě, že si autoři chtěli vychutnat svou generační muziku i zálibu v akčním žánru, jenže obal nesedí k typizovanému scénáři, který svou stavbou odpovídá spíše publicistice než jedinečnému příběhu. O mechanicky střihovém pojetí erotických scén nemluvě. Snímek se rozpadá herecky. Martin Kraus v hlavní roli představuje dobrou volbu, přináší své přirozené kouzlo, které mu vyneslo přezdívku český Belmondo, třebaže vlastně nemá co hrát. Je odzbrojující jako prototyp mladíka, který hází problémy za hlavu s pubertální vírou, že se nějakým zázrakem vyřeší samy, ale bohužel vůči takovým postavám nelze u diváka pěstovat pochopení, natož soucit. ()

Reklama

KASUGI 

všechny recenze uživatele

Chodí Pešek po Praze, všude dluží peníze, kdo se na něj koukne, toho Pešek... mu ty peníze vrátí. Že se nějaký mladý režišér chce stát českým Guyem Ritchiem bych neviděl jako průser. Guy Ritche chtěl být zase anglickým Tarantinem, Tarantino chtěl být zase grindhouse, ale vykrádá své oblíbené filmy atd. Jsou tu horší věci. Žánrová rozplizlost je u tohoto filmu katastrofální, stejně tak kvalita kamery se tu neustále mění. Ze všeho nejhorší je ale nuda. Celý film chodí Kraus pujčovat a vracet peníze. Stačilo to párkrát na začátku. Výpovědní hodnota splní účel a můžeme se vrhnout na děj. Bohužel děj se objeví až ke konci, ke kterému se otrávený člověk prokliká přes neustálé a zoufale nudné dialogy. ()

vegetol.mp 

všechny recenze uživatele

Když pominu poměrně častý technický nedostatky, jako je mizernej zvuk, největším průšvihem tohohle filmu je jeho nesourodost. Co to má být vlastně za žánr? Drsný drama, cool gangsterka nebo snad podrazáckej film ve stylu Dannyho parťáků? To se nikdy nedozvíme. Faktem je, že rádoby akční scény působí ve filmu jako pěst na oko a hlavní hrdina je nezodpovědnej kretén, kterej by zasloužil pohřbít zaživa. Problém představuje i casting, kdy je plno lidí obsazených podle toho, kolikrát o nich psali v Rytmu Života a ne podle toho, jak jsou talentovaný. Pokud někdo čekal charakterovou studii nebo vážněj film ve styl Reiszova Gamblera, měl by se jít léčit. Tohle je taková konina pro patnáctiletý děcka. Ale abych byl fér, bavil jsem se. ()

Foox 

všechny recenze uživatele

Drtivá většina českých dramaturgů si asi vážně řekla - "hele, slyšeli jste o tý lobotomii? Prej je to to super věc, tak dem do toho ne!" Jak jinak si vysvětlit, že celá příběhová stránka, co se do kvalit týče, nevyrovná ani dramatickému kroužku speciální základní školy. Jako by nestačilo, že hlavní hrdina (Pan velká Obět) je sympatický jako něco mezi rektálním teploměrem a prázdnou placatkou, a to se Martin Kraus opravdu snaží! Jenže takhle papírově slabou postavu by neutáhl ani geneticky upravený syn Jacka Nicholsona a Meryl Streep. Ostatní postavy se vždy kolem něj pouze mihnou, často naznačí svou menší zápletku, ale buď se nevyřeší, nebo jen vyšumí, což irituje stejně jako páska na oku. Tomu všemu nasazují korunku snaživé, ovšem nepovedené, akční scény, těžce nezvládnutý střih a hudební motivy lacině vykrádající kultovní gangsterky. O to smutnější je promrhaný čas opravdu skvělých herců, nejenom zmíněného Krause, ale občasné zjevení Hanáka vždy potěší, ovšem největším kladem filmu je záporák v podání Jakuba Mohameda Aliho, jenž stojí za vyzdvižení. 30% ()

Galerie (156)

Zajímavosti (5)

  • V červnu 2013 byl natočen původně hudební film s grafickými prvky, přičemž se jedna jeho dějová linka okrajově dotkla citlivého tématu - zadlužení mladého muzikanta Jakuba (Martin Kraus). Po zkušebních projekcích filmu v listopadu 2013 se producent filmu na základě drtivého zájmu diváků právě o téma dluhů rozhodl právě toto téma rozpracovat do hloubky tak, jak ještě v žádném českém filmu dosud nebylo. Z původního filmu tak bylo použito pouhých 20 % současné stopáže a 80 % filmu bylo natočeno v květnu a červnu 2014 podle nového scénáře. Na finální verzi dialogů se podíleli i herci Tomáš Hanák, Jaromír Nosek, Martin Kraus a Jakub Mohamed Ali. (Zdroj: Nero Production)
  • Scéna z nelegálních zápasů byla připravena za spolupráce s kluby, které pořádají bojové večery Night of Warriors a účastnili se ho skuteční zápasníci MMA, K1, Muay-thai. Aby bylo natáčení naprosto reálné bojovali bez jakýchkoliv chráničů, boxerských rukavic apod. Do natáčení se tak vžili, že při natáčení další bojové scény, která se již netočila v ringu, ale na parkovišti, producent předem rozhodl, že se bojová scéna pojede maximálně na 2 záběry, aby se předešlo vážnějším zraněním. (Zdroj: Nero Production)
  • Při akční scéně (pronásledování kradeného auta) zasáhla do natáčení skutečná policejní hlídka, která projížděla kolem a přestože nebyly porušeny žádné předpisy, tak ze stylu jízdy 3 aut nabyla přesvědčení, že došlo k trestnému činu. Vysílačkami bylo okamžitě rozhodnuto, že bude obětováno auto s kamerou, které zastavilo. Po zhlédnutí záběrů z natáčení policisty, jsme dostali 30 minut na dotočení scény, za slibu, že vymažeme záběry ze zásahu skutečného policejního vozu. (Zdroj: Nero Production)

Reklama

Reklama