Star Wars Povstalci

USA, (2014–2018), 27 h 30 min (Minutáž: 22–44 min)

Hudba:

Kevin Kiner

Vanessa Marshall, Tim Curry, Freddie Prinze Jr., David Oyelowo, Steve Blum, Greg Ellis, Taylor Gray, Jason Isaacs, Billy Dee Williams, James Arnold Taylor (více)

Star Wars přichází na Disney Channel s novým animovaným seriálem vyprávějící příběh čtrnáctiletého pouličního zlodějíčka Ezry a posádky povstalců z lodi Stín, jenž neúnavně bojuje proti všepohlcujícímu Impériu sužující celou Galaxii.
Děj se odehrává mezi původními epizodami Pomsta Sithů a Novou nadějí, přesně 5 let před událostmi Nové naděje v době temna, kdy jsou rytíři Jedi rozprášeni a císař pomocí svých nemilosrdných stoupenců vládne tvrdou silou. (Disney Channel)

Diskuze

MiniMinion

MiniMinion (hodnocení, recenze)

Ať si říká kdo chce co chce, díl 2x16 Honorable Ones byl super. Už jsem mnohokrát říkal že druhá série je pecková, a teď se to až na vyjímky zlepšuje od dílu k dílu. Šestnáctý díl druhé série jsem viděl třikrát a patří mezi mé top 3 díly. SPOILER ALERT pro ty co sledují a ještě neviděli: zrovna u Kalluse bych nečekal že bude mít sklony k dezertaci... To že se záporák stane klaďákem je klišé, ale vidět psychicky rozervaného Kalluse bojovat na straně Povstalců, to by mi vůbec nevadilo!:)

M.a.t.t.

M.a.t.t. (hodnocení, recenze)

Ayashiki

Mna aj v prvych dvoch seriach Clone Wars bavili viac, pricom poslednu seriu povazujem doslova za majstrstyk (az na ten dvojdiel s Jar Jarom, ten je iba dobry), ale suhlasim, ze Rebels istu kvalitu maju.  Nie som sice presvedceny ze sa raz vyrovnaju kvalite Clone Wars, ale ako SW fanusika ma s prizmurenymi ocami bavia - pricom pochopitelne beriem do uvahy aj to, ze su urcene skor pre mladsie publikum.

Ayashiki

Nevím, proč se omlouvat. Když jsem se poprvé setkal se Star Wars, byly pouze tři (nebo možná už čtyři) filmy. Pět mi sice nebylo, byl jsem o něco starší, ale žádný seriál jsem nepotřeboval. Knihy, hry a komiksy přišly až potom. Pro mě tento seriál a jeho tvůrci prezentují temnou stranu Star Wars a v budoucnu bych ho svým dětem určitě nedoporučil, když vím o množství lepších a zábavnějších věcí. Staří fanoušci mají na kritiku plné právo, když vidí, co Disney se Star Wars dělá. Některým to nevadí, jiným ano. A to je vše. Bez fanoušků, kteří drželi Star Wars nad vodou v dobách, kdy byly epizody I - III v plenkách, by se Lucas a ostatní mohli leda klouzat.

Ayashiki

Je to neuvěřitelně dětinský seriál, postavy jsou hodně jednoduché, děj takřka nulový a animace strašné. To je pravda, které se seriál nezbaví. Ale holt je dělaný pro věkově velice nízkou skupinu, které všechna tahle negativa nevadí. Alespoň mají startovací seriál světa SW (kdy pominu lego příběhy - ty jsou mnohem, mnohem horší). Časem (s narůstajícím věkem) alespoň ocení jak perfektně propracované byly CW.

Ayashiki (hodnocení, recenze)

Čítať túto diskusiu, to je na zaplakanie :) Neviem prečo "starí" fanúšikovia Star Wars majú stále pocit, že im niekto (či už Lucasfilm alebo Disney) niečo dlží a všetko Star Wars musí byť napasované len im na chuť a len pre ich cieľovú skupinu. Pričom pre väčšinu z nich by logicky prvé stretnutie so Star Wars malo byť v období detstva alebo ako teenageri, takže presne vek, pre ktorý je momentálne Star Wars univerzum stavané, ale nie, pretože oni vyrástli, mala by vyrásť aj séria. A decká z dnešnej doby sa môžu strčiť. Pričom sledovať Clone Wars s päťročným chlapcom pre ktorého je Anakin Skywalker najväčší hrdina na svete a vedieť, že sa krpec čoskoro dostane k filmom ktoré mu zlomia srdce alebo navštíviť Disney Store a pozorovať ako sa osemročné dievčatko vrhne k helme ktorú nosí Sabine, pretože "Sabine je tá najcool postava na svete a keď vyrastiem chcem byť maliarka ako ona!" sú fantastické zážitky. A viniť Rebelov z infantilnosti aj tak stále nie je na mieste. Páči sa mi, ako sa pred vydaním seriálu ľudia sťažovali na nelogickosti, ktoré potom boli v seriáli krásne vysvetlené (založenie Aliancie a Luminara napríklad), ale to už nikto neocení, radšej si nájdeme nové veci na kritizovanie, napriek tomu že Filoni niekoľkokrát dokázal, že väčšina vecí sa v jeho seriáloch nedeje pre srandu králikom a že si fanúšikov cení a opatruje. Hlavné kladné postavy (aspoň zatiaľ) neumierajú, ale so smrťou si aj tak Rebelovia tykajú. Minister Tua, napríklad, a arc s pätnásťročným chlapcom ktorý sa vrhá do pátrania po svojich rodičoch len aby na konci zistil že pred pár týždňami umreli, a z časti jeho vinou, mi nepríde tak celkom klasicky Disney. Kananove väznenie bolo síce prispôsobené publiku na ktoré je seriál cielený, ale z tých pár náznakov si starší divák ľahko vie predstaviť že to asi bolo oveľa, oveľa horšie. Ak má samozrejme nejakú tú predstavivosť. Zaujímavé, ako sa Star Wars fanúšikovia zakaždým rozhorčujú, keď im tvorcovia niečo vysvetlia, pretože pôvodná trilógia predsa nič nevysvetľovala, ale keď potom niekde treba zase zapojiť rozum, tak je to tiež zle. Tá nenávisť k animácii je už úplne na smiech komukoľvek kto niečo o animácii vie, vzhľadom na čas a rozpočet jednotlivých epizód je to nádhera, pohyby vlasov, Heriných lekku alebo Zebových chodidiel sú fantázia. Štylizácia je vec názoru, mne napríklad sedí viac ako hranaté Clone Wars, ale čo sa backgroundu týka, objektívne sú na tom Rebeli rozhodne lepšie. Dala som teraz behom asi dvoch týždňov na jeden dych TCW a Rebelov a naozaj oproti prvým dvom sériám TCW sú Rebeli lepší. Lepšie napísaní, lepšie dejovo vyvážení, vtipnejší - konečne po rokoch vysvetlenie prečo Stormtrooperi nevedia nič trafiť! A nie že Disney nechce nalákať decká do kín a na merchandise, je mi jasné že tam zhora nejdú rozkazy preto, aby láskavo predstavili SW novej generácii a že je to všetko kalkul pre peniaze, ale priamo tvorcovia seriálu očividne SW milujú a očividne milujú svoje postavy a vidno to. Naozaj som dlho v detskom seriáli/filme nevidela lepšie napísané postavy. Tak trošku trápneho, tak trošku neistého, tak trošku rozmaznane teenagerovského Ezru by som kľudne vymenila za Rey, nehovoriac o perfektnom vývoji charakteru - kto si ešte všimol ako po pár týždňoch na Ghostovi začal nanápadne kopírovať spôsob akým Kanan chodí, gestikuluje a rozpráva (nenápadne. A ževraj animácia je nanič)? Presne ako by to urobilo opustené pätnásťročné chlapčisko keď dostane mužský vzor. Plus zdieľa narodeniny s Lukom a Leiou. Ktovie čo z toho ešte bude. A rodinná dynamika medzi posádkou Ghosta tiež super, je to trošku iné, niečo trošku nové, a pritom to má presne toho ducha Star Wars.

Aj by som sa ospravedlnila za tento monštrózny komentár, akurát že ma nemrzí. Star Wars Rebels nie sú bez chýb, ale vzhľadom na všetky kolónky v zozname ktoré musí odškrtnúť, je skoro zázrak že má kvalitu akú má. A tá kvalita tam je. A hlavne je tam ten typický Star Wars šarm. Začínam mať pocit, že Disney nie je to čo zabíja sériu, ale skôr všetci grumpy fanúšikovia pôvodnej trilógie, ktorým nikdy nič nie je dobré.

na příspěvěk reagoval SeTTi, TommyRiha, Hyger, M.a.t.t.

Chlape, ty umíš potěšit :(

Tak to bude paráda, už vidím, jak z Thrawna udělají absolutního šaška. Geniální stratég bude vyšachován nezletilým smradem, už to vidím. Filoni, jdi už vážně někam. Vymysli si svoje vlastní postavy a ty si przni.

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Blackhand47

Kanan není hlavně ani jedi. Po 66 se stal "padavanem" vyloučené mistrine jedi a než ho stihla pořádně vycvičit tam ji zabili. Ono to podle toho i v seriálu vypadá teda :D

Blackhand47 (hodnocení, recenze)

SeTTi

Minulost neznáme, pouze u některých postav je nám nastíněna a Kanan má vlastní komiksovou sérii a v seriálu se nejvíce řešil Ezra.

Blackhand47 (hodnocení, recenze)

MiniMinion

Clone Wars taky z počátku nebyli nic extra. Tady to měli jen trochu horší, protože museli představovat více nových postav, zatímco u CW to byla jen Ahsoka. (Rex je klon, takže tam jeho minulost známe).

Helo (hodnocení, recenze)

SeTTi

Divil by ses, docela slýchám hlášky typu, že někdo SW neviděl a tak si kvůli E7 dal všechny předchozí epizody a nebo že ještě SW neviděl, ale totálně se musí podívat na starý epizody. Nevidím důvod, proč by dnešní generace nemohla koukat na starý epizody. Jasně, najdou se mladý, kterým se nebudou líbit ty loutky nebo případně ty pseudoefekty z "vylepšený edice", ale pak jsou zase mladý, který to budou žrát tak jako tak :)

Uživatel MiniMinion smazal svůj příspěvek.

SeTTi

Pochybuju, to není kánon... I když jak vidím v traileru ty Hammerheads, tak možná jednou bude.

Helo

Máš pravdu. Pro nás může být Han nejikoničtější postava, jenže cílová skupina Povstalců a nového remaku se ti na první trilogii koukat nebude. Pro ně je to stará vykopávka. Hana se navíc potřebovali zbavit. Ford odmítl točit další filmy a přeobsazovat jeho roli by byl problém. to už by mohli přeobsadit všechny tři postavy a nemusel vzniknout ten paskvil.

Helo (hodnocení, recenze)

SeTTi

Hana nepočítáš, ale přesto je to protimluv. Han je pravděpodobně nejikoničtější a nejoblibenější kladná postava SW, co se týče "obyčejných" fanoušků, kteří SW nežerou tolik, aby znali nazpaměť EU, ale filmy milujou a sem tam si například zahráli nějakou tu hru(to jsem například já). Zkrátka ta nejširší fanouškovská základna. A kdyby se Disney bál, tak hned v první díle nezabije takovou postavu.

na příspěvěk reagoval SeTTi, Hyger

Hyger

Hlavně nezapomínej na fakt, že Rey, Ahsoka a Ezra jsou vycházející hvězdy SW, které byly stvořeny aby oslovily určitou skupinu fanoušků., které si nebudou chtít rozházet. Na staré fanoušky původní trilogie disney kašle, ti už pro ně jsou zajímaví jen jako otcové a matky těch pro které produkuje filmy a vyrábí hračky. Tím, že zadupaly celé universium si uvolnili cestu. Navíc Disney je změkčilý producent, ten nebude zabíjet oblíbené postavy na kterých se dají vydělat miliony. Tak mě napadá jestli v posledních letech disney produkoval vůbec něco v vyšším ratingem, kde by tekla trocha krve. Jo a to že nechal umřít Hana nepočítám. Postavy ze staré trilogie umírat prostě budou.

SeTTi (hodnocení, recenze)

Snoke může být císař z swtor. Ten tam taky ne a ne umřít.

SeTTi

Tak to není jen o ní, celkově Povstalci by bez starých postav naprosto utřeli - Lando, Vader, teď Leia a Maul, droidi, Ahsoka, kloni... Ale tak o nějakou kvalitu moc nejde, když v tom má prsty Filoni. Ale prostě musí zemřít rukou Vadera, to už by byl vrchol, kdyby ji tento slavný lovec Jediů nechal jít. A Maul už musí zmizet taky, ubožák.

Jinak ezra prý Snoke být nemůže, protože Snoke dle knihy viděl vzestup i pád Impéria, a ezra se v době vzestupu teprve narodil.

Hyger

Po tom co ji na konci 5 série CW odklidili se na oficiálních stránkách spustila mela. Ona byla tou postavou na kterou se soustředil rating a věkové nastavení seriálu. Tím, že jí a Rexe přivedli do Povstalců jen chtěli získat diváky předchůdce. Protože co si budeme nalhávat nový seriál je jak po grafické stránce, tak po stránce nových charakterů ubohá náhražka. Banda zoufalců co si hrají na zapadlé planetce na povstalce moc sympatií nezíská.

SeTTi

Nejoblíbenější? To snad ne.

No já v to doufám, ne, že by mě to nějak trápilo, ale nemůžou pořád vesele všechno přežívat. Kdyby nechtěli, aby čelila svému osudu, tak ji nemuseli do seriálu vůbec dávat.

Hyger

No určitě zabijou nejoblíbenější postavu SW, když to nedokázali v původním seriálu.

Hyger (hodnocení, recenze)

A koukám, že je tam i Maul... Snad už konečně zemře, stejně jako Ahsoka.

na příspěvěk reagoval SeTTi

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023

Hayden Christensen se vrátí v hrané Ahsoce

Hayden Christensen se vrátí v hrané Ahsoce

24.10.2021

Studio Disney se naplno začalo soustředit na produkci nových hraných Star Wars seriálů, jež zatím alespoň u fanoušků sbírají daleko lepší ohlasy jak ty filmové. Po Mandalorianovi tak už letos o… (více)

Lucasfilm oznámil nový Star Wars seriál

Lucasfilm oznámil nový Star Wars seriál

14.07.2020

Streamovací služba Disney+ si objednala nový animovaný seriál od společnosti Lucasfilm. Novinka The Bad Batch bude vycházet z animovaných Klonových válek a bude vyprávět o titulní skupině klonových… (více)