Star Wars Povstalci

USA, (2014–2018), 27 h 30 min (Minutáž: 22–44 min)

Hudba:

Kevin Kiner

Vanessa Marshall, Tim Curry, Freddie Prinze Jr., David Oyelowo, Steve Blum, Greg Ellis, Taylor Gray, Jason Isaacs, Billy Dee Williams, James Arnold Taylor (více)

Star Wars přichází na Disney Channel s novým animovaným seriálem vyprávějící příběh čtrnáctiletého pouličního zlodějíčka Ezry a posádky povstalců z lodi Stín, jenž neúnavně bojuje proti všepohlcujícímu Impériu sužující celou Galaxii.
Děj se odehrává mezi původními epizodami Pomsta Sithů a Novou nadějí, přesně 5 let před událostmi Nové naděje v době temna, kdy jsou rytíři Jedi rozprášeni a císař pomocí svých nemilosrdných stoupenců vládne tvrdou silou. (Disney Channel)

Diskuze

Hyger

Je faktem že originalitou zrovna neoplývá-co mě ještě napadlo, koukám na to a Inkvizitor sletí do díry (potom co se mu rozpadne ten "vrtulníkový" meč) a Dartha Maula tam později shodí Kanan, ale Maul to nějak záhadně přežije-i když ono to asi k pozastavení není, Maul už je nesmrtelná postava SW univerzia, ten by přežil i kdyby ho trefila Hvězda smrti.

na příspěvěk reagoval Blackhand47

Darth_AK (hodnocení, recenze)

Po opakovaném shlédnutí poslední části mě napadlo, jestli se z Kanana nestala náhrada za mistra Rahma Kotu z PC hry the Force unleashed. To jen tak mimochodem.

na příspěvěk reagoval Hyger

MiniMinion

MiniMinion (hodnocení, recenze)

Tak po shlédnutí finále 2. série jsem se seriálem spokojen. Poslední díl seriál dost pozvedl, až na ty dafak vrtulníky to byla fakt pecka, chvili jsem jim vázne věřil, že Maul ke "kladná" postava. Finále epický, posledních asi 10 minut jen lightsaberovy souboje, a Kanan se konečně dostal do mojí TOP něco postav ze SW, to jak bojoval jen pomocí síly...super! A ten poslední záběr byla libovka! Jinak doufám ze jim Filoni&Company do příští série upgradujou oblečky, hlavně Ezrovi, Heře a Kananovi... A už se těšim na temnýho Ezru!

Hyger

Ber to prostě jako pohádku pro nejmenší která to je. Rebels jsou určený ještě pro mladší publikum než CW, nebo mě to aspoň tak připadá :) Možná to doopravdy chce jen čas, ono v CW se taky pokud si dobře vzpomínám v prvních řadách moc neumíralo :) Třeba tomu jednou dám víc než dvě hvězdy.

CCCPrincess

No mně jde o to zabíjení Jediů... Je to únavné, že on a inkvizitoři jsou banda tragédů, kteří nedokážou vyřídit partu nesympatických mamlasů a Ahsoku. Ale co čekat od Disneyfiloniho. Chce to někoho, kdo má koule. I v seriálu pro děti přece může umřít i někdo jiný, než jenom méně podstatné vedlejší postavy.

na příspěvěk reagoval CCCPrincess

SeTTi

Možná tak v EU/Legends, tam Jedie zabíjel. Co jsem proletěl Vaderův kanonický článek na Wookieepedii, tak tam nebylo nic.

na příspěvěk reagoval CCCPrincess

Merengues9

Dobře, tak jinak. Většinu zbývajících jedi zabil během prvních let impéria. Tohle se odehrává nějakých 18 let po 66, takže nemusel deset let potkat adekvátního soupeře. Už navíc nemohl používat stejný styl boje. Klidně ten souboj mohl prohrát.

na příspěvěk reagoval Hyger, MiniMinion

Merengues9 (hodnocení, recenze)

SeTTi

No vek zas takovou roli nehraje...spise naopak. Podivej se jak mocny byl Palpatin, Dooku nebo Yoda a to nebyli mladici.

na příspěvěk reagoval SeTTi

Merengues9 (hodnocení, recenze)

jh666

No vsak tak to beztak dopadne...a taky z toho duvodu co jsi napsal vyse. Nicmene by bylo nejlepsi kdyby ji Vader zabil...preci jenom v te dobe byl na vrcholu a nejaka Ahsoka mu nesaha ani po kotniky.

na příspěvěk reagoval SeTTi

CCCPrincess

TAk se do E4 může někde schovat jako Yoda :( :D Ahsoku mi prostě nemůžete vzít! :D Ezra ať klidně padne, to by mohlo bejt fajn. A když už by Ahsoka měla umřít, tak nějak pořádně a epicky... a ne že zaleze kamsi do černý díry... :D

Helo

Ale zrovna ta by měla zemřít. Upřímně doufám že prostě tohle je její konec, že ten odchod do temnoty byl jen taková metafora a to kleknutí co tam jde tak letmo je smrt :) Ne že bych jí neměla ráda ale prostě do začátku E4 by mělo u Rebelů být co nejmíň svítících mečíků :) nebo nejlíp žadnej jinak by Leia neměla důvod kontaktovat Obika :)

Furt tak nějak doufám že mají v plánu Ezru nechat padnout a skončilo by to soubojem Kanan vs Ezra.

na příspěvěk reagoval Hyger, Helo

Hyger (hodnocení, recenze)

Takže Ahsoka přežila, jo? Filoni prostě nemá koule, to samé s tím Maulem.

SeTTi

Ale tak kdo ví, co se ještě stane do New Hope. Nebo se ví, že jsou tihle všichni naživu? A ano, Ahsoky meče jsou boží :3

SeTTi (hodnocení, recenze)

Každopádně se mi ale konečně začaly líbit meče, které má Ahsoka. Pěkně je naanimovali a celkove si dali na tom souboji dost záležet. To jak v New hope nejsou už rytíři jedi nám to Ashoka dala krásné vysvětlení." Já už nejsem jedi." Pokud tedy fracek nedokončí trenink nebo se nebude řídit kodexem tak bude jen uživatel síly, kteří se v universitu teď legends vyskytují. U Kanaana je jeho status takový na hraně. Nějaké zdroje uvádí že výcvik dokončil a jiné že byl pouhým padavanem. A ti opět v universiu jsou i v době čtvrté epizody.

Darth_AK

Podle mě tam už pár náznaků o Ezrově lákání k temný straně bylo. A ani tady ten závěr nemusí znamenat, že je z něj rovnou Sith, ale třeba jen že tak začal přemejšlet (Jak pravil Maul) a něco si z tý temný strany bere. Co se týče Ahsoky bez nohy, tak se pusť ještě jednou tu závěrečnou scénu, jak tam ta postavička zachází do stínu (někde se tu válí i gif týhle scény) :)

Darth_AK (hodnocení, recenze)

No, tak jsem to taky dodíval a co k tomu dodat-, asi zatím nejlepší epizoda i když možná mírně přeplácaná. Co se týče Ezry, no sice neumřel (for me škoda), ale hlavně mě naštval ten závěr. Takže ten holokron může otevřít jedině Sith. A z Ezry se jako za ten jeden den stal Sith? Blbost! K čemu pak byl ten několikaměsíční trénink? Co se týče Maula-přesně dle předpokladu, jeho postava v charakteru nevykazuje žádný posun a pořád je to jen : "And I will destroy all my enemies..bla bla". Popravdě i když je mi sympatickej, už bych uvítal kdyby v Rebelech umřel, začíná to být poněkud přehnaný. Kdo rozhodně potěšil bylo duo Kanan-Ashoka, měli velice dobré souboje-jen je podivné že všichni inkvizitoři na to jací byli postrach tak rychle zemřeli všichni (k tomu ještě ty wtf vrtulníky). Kanan si u mě získal ještě větší sympatie svým "oslepnutím", je mi ho už docela líto, nemá to lehký, blbej fracek a teď ještě oslepl. Jinak souboj Vader vs. Ashoka netřeba komentovat, krása. Jen by mě opravdu zajímalo, zda-li to Ashoka přežila. Z komerčního hlediska přežila určitě, ale z normálního by to pro ni byla teoreticky čest, umřít s 2. nejmocnějším Sithem v galaxii a ještě k tom use svým bývalým mistrem-rozhodně lepší, než když se zase objeví v polovině třetí sezóny že to přežila ale s urvanou nohou nebo rukou..Celkově děj považuji za velice pozitivní, ale Ezrův příklon k temné straně mi přijde až zbytečně rychlej a uspěchanej, jak kdyby chtěli v jednom díle co nejvíc šokovat-možná že kdyby to takhle točili už od začátku, tak by to mělo i na CW a nemusely by být výplňové epizody. Howgh, domluvil jsem. May the Force be with you.

CCCPrincess (hodnocení, recenze)

No tak mám to za sebou a celkem to šlo, kromě vrtulníků :D které působili zvláštně. Maul mě trochu zklamal čekala sem něco víc a doufala sem že se společně s Ashokou postaví proti Vaderovi, podle mě by to bylo epické byvalá Jedi s bývalým Sithem proti největšímu postrachu s nadějí že Ezra si vezme od každého učení něco. Jen je škoda že ani teď neměli tvůrci odvahu jí zabít, nato že se to odehrává 5 let před E4 tak tam furt pobíhá moc Jediájů :D :D

Chvíli sem i doufala v Revanův odkaz ale bohužel marně.

SeTTi (hodnocení, recenze)

Ne. Popravdě dost pochybuju, ze by měli odvahu na to ji zabit. V současné době je to stále jedna ze tři nejpopulárnějších postav SW. Takže by si tím zabili i zdroj příjmu z hraček a podobných blbosti. Epizoda jako taková byla zajímavá i když zase trochu naivní.

M@rťas

Jo, tuhle scénu jsem si musel několikrát pustit, abych se ujistil a zahnal slzu :D Naprosto boží epizoda, kéž by se vyprdli na ty dětský vaty a točili to jen v tomhle stylu.

jh666

jh666 (hodnocení, recenze)

Merengues9

Proč zesměšnění, kolaboval chrám, takže je mohly trosky od sebe oddělit během boje. Navíc měl Vader poškozenou helmu (což pro něj není dobrý), takže by jí pak asi nehledal.

na příspěvěk reagoval Merengues9

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023

Hayden Christensen se vrátí v hrané Ahsoce

Hayden Christensen se vrátí v hrané Ahsoce

24.10.2021

Studio Disney se naplno začalo soustředit na produkci nových hraných Star Wars seriálů, jež zatím alespoň u fanoušků sbírají daleko lepší ohlasy jak ty filmové. Po Mandalorianovi tak už letos o… (více)

Lucasfilm oznámil nový Star Wars seriál

Lucasfilm oznámil nový Star Wars seriál

14.07.2020

Streamovací služba Disney+ si objednala nový animovaný seriál od společnosti Lucasfilm. Novinka The Bad Batch bude vycházet z animovaných Klonových válek a bude vyprávět o titulní skupině klonových… (více)