Džejkop

Na Johnovi je nejlepší jeho ukotvení v zajímavém fiktivním světě, který se mi líbil. V této zemi policie existuje jen na papíře a tak jediným místem, kde funguje zákon, zůstává tamní hotel Hilton. Na kodex uvnitř hotelu dohlíží tajemná postava majitele, na pořádek venku stylová úklidová četa. Postavy se díky tomu nacházejí v prostředí, ve kterém je možné nakopávat zadky z jakýchkoliv banálních důvodů. A jeden takový důvod si najde i Baba Jaga. Musím říct, že to jsou jatka. Tenhle film je fajn, ale na můj vkus byl příliš monotematický a taky mě bylo líto Harryho. ()

GodComplex

Cekal jsem vic. Na jedne strane je to sice cool stylova a dobre natocena akcni jizda. Na druhe strane je to ale neskutecne plocha jednohubka. Navic kdyz podobne vrazdiciho borce hraji treba Denzel, Liam, nebo v Cine Chow Yun-fat, tak jim to zeru. Keanuvi jsem tuhle polohu nesezral. 6/10 ()

JJ.Gibson

John Wick je dost podobný Equalizeru s Denzelem Washingtonem, ale trochu méně nápaditý řekl bych. Nadruhou stranu, assasiní hotel, odstřelovačský William Defoe a velmi rázná akce killera Keanu Reevese, který rozdává headshoty po desítkách měla svoje kouzlo. Chtělo to jen malinko více poladit a nic by nestálo v cestě jít do plných, ale nestalo tak. To znamená, že si tento akčňák odnáší pouze čtyři solidní hvězdičky... ()

zipper111

John Wick by nakopal prdel i Neovi... Syrový akční výplach, jehož absenci vrstveného příběhu s deseti zvraty mu může vytýkat jen naprostej mamlas. Jasně, Wick tady drtí všechno co mu přijde do cesty a tolik headshotů jsem nedal v CODu nikdy za celou střední, ale o tom to je. Jede si to svoje a jede si to zatraceně dobře, vše je parádně a PŘEHLEDNĚ (fuck you Míšo Bayi, Expandables atd.) natočeno a plyne to zdárně do konce, který je bohužel asi nejslabší část celého filmu. Mě se Nyqvist jako záporák docela líbíl, ale bohužel se tvůrcům nepovedlo akci vygradovat až do finále, které bylo takové nemastné, neslané a závěrečná bitka více úsměvná než bylo asi zamýšleno. Zkrátka je to sranda, je to oddychovka a je to zatraceně dobře natočenej akčnáček, jednou za čas rozhodně neuškodí. 4* ( ()

kaylin

Nadupaný akční film, který si na nic nehraje. Keanu Reeves přesně té roli, která mu dokonale sedne - moc nemluví, není vtipný, ale prostě kolem sebe mlátí a střílí. Tohle je strašné klišé, ale ona je ta akce opravdu dobrá a celý, prezentovaný svět vás natolik strhne, že si to prostě od začátku do konce užijete. A to opravdu nejde o nic jiného než o to, aby chlap vyvraždil co nejvíc jiných, hlavně rusky mluvících chlapů. ()

MultiTobi

Wick nám ukazuje, že i béčková akce může být zabalena do krásného obalu, stačí jen přidat trochu dobré hudby k akci a je vymalováno. Nádherný příklad toho, jak udělat z jednoduchého scénáře výbornou zábavu :) ()

erased

Na akčnímu filmu, který formou působí jako pohlednice z časů před Bournem a zároveň si bere všechno nejlepší z jeho akčních fines, je hledání chyb za trest. Na druhou stranu, o to víc ty drobné šmouhy na kráse kazí jinak perfektní obrázek. Jednoznačně sporné je už tradičně obsazení Keanu. Při samotné akci sice konečně znovu řádí v plné formě (na rozdíl od Man of Tai Chi, kde byl vedle opravdového profíka až k smíchu), ale mimo ni je jeho kamenná tvář, bezbarvý hlas a prkenné herectví k vzteku, protože třebaže se takto v roli Strašáka dá pochopit, je to už obličej tak okoukaný, že v těch četných neakčních scénách prostě otravuje. Filmu ani příliš nesedne ten občasný závan potemnělé atmosféry, stejně tak je chvílemi ku škodě i dokonale přehledná, dynamická, ale jaksi sterilní akce, na kterou se od začátku do konce skvěle dívá, ale občas jí chybí to oomph, co dělá (povedené) zběsilé stříhání tak zábavné. Toto všechno je však jen remcání, John Wick je prostě bez nejmenších pochyb jedním z nejlepších akčních filmů poslední doby a přestože kromě Continentalu pro nájemné vrahy do žánru nepřináší nic nového, jako směska všeho osvědčeného je jednoduchou a svižnou zábavou. ()

filmsim

Akční nářez roku? Né zcela, ale rozhodně se k tomu John Wick nejednou přiblížil. Je to čiré akční béčko se vším všudy, ale i tak Stahelski vybruslil ze všech klišé a přinesl nám velmi svěží podívanou. Keanu Reeves se po delší době opravdu předvedl a jeho jednotvárný výraz nepřestává být impozantně drsný a cool po celou stopáž. I jeho hlášky stojí za to, když už tenhle drsňák promluví, tak se jedná o opravdou perlu při které se mi nejednou zachvěla bránice. Celkově se film nese v odlehčenější atmosféře a je vidět, že se tvůrci skutečně něberou vážně. Akčních scén je tak akorát, díky tomu nepůsobí jednotvárně či přeplácaně. Akční pasáže se velmi povedly, ať už se jedná o přestřelky či bitky na tělo, tak je každá nadprůměrně dlouhá a spolu se zajímavými filtry, kamerou a skvělým soundtrackem působí neokoukaně a energicky. Také se mi líbilo, že se neplýtvalo zpomalovačkami, takže když už nějaká přišla působila o to lépe. Scénář je sice velmi jednoduchý, ale i tak v některých případech překvapí a najde se tu pár pozoruhodných nápadů (systém hotelu, interakce mezi hlavní postavou a ostatními aktéry,..). Doufám, že tento film uspěje, prostor na prequel či sequel by se tu jistě našel. Čistých 8/10. ()

Makky

Plnokrvný a tak číry prostý akčňák sme tu nemali už pekne dlho. Úvod pochopiteľne dojme, ten malý hafan bol zlatý, list sa však veľmi rýchlo obráti, keď Keanu nahodí výraz pomstychtivého hitmana a zhodí ho až o zopár stoviek mŕtvol neskôr. Potemnelé prestrelky a razantné headshoty bavia ako nič, pomáhajú tomu najmä vychytávky typu hotel pre zabijakov alebo upratovači mŕtvol. Tak ako bol záporák v podaní Nyqvista drsný a trefný, tak bol finálny battle smiešny, záver som si predstavoval inak. John Wick každopádne pobavil, výborné štyri hviezdy. ()

Alementina

Keanovi to porad nejen hrozne slusi, ale porad mu to i dobre strili, ale jinak ze by me to nejak uplne nadchlo... to se bohuzel rict neda. ()

blackrain

Film o cestě bez návratu. Klasické téma pomsty a odplaty. Nic víc a nic míň. Bylo příjemné vidět Keanu Reevese zase ve filmu, který je celý postaven na něm. Zdá se, že je v moc dobré formě a to mu svědčí. Jen tak dál. Fascinoval mě ten ledový klid, s jakým vykonával svou práci. Dafoe mohl mít větší roli, ale i tak díky za něj. Ke spokojenosti mi chybělo něco víc. ()

gogos

Není radno srát Johna Wicka! Pod triviální zápletkou se skrývá jednoduchá a přímočará řezničina, která se pyšní nejen skvělou choreo akčních scén či výborným Keanu Reevesem, ale také tím, že si na nic nehraje. Film si jde čistě za svým finále, které je jasné už od desáté minuty filmu a i když nedostaneme prakticky nic, co jsme už někde neviděli, tak to prostě bez problémů funguje a jako akční výplachovka to funguje naprosto na jedničku. Překvapení na poli akčního filmu, jaké jsem již dlouho nezaznamenal. ()

UncleG

Zábavnej akčí brak, co má dobrý tempo, hodně dobře zvládnutou akci a v podstatě nulový hluchý místa. Vtipná je i podivná premisa tajného klubu profesionálních zabijáků, kteří mají svoje vlastní platidlo, safehouse a nepřekročitelný etický kodex. Samozřejmě otázkou zůstává, jestli kvůli štěněti musel John Wick zabít víc lidí než mor s cholerou dohromady... Ale to už nechme na starost katedře filozofie na Tajné Zabijácké Univerzitě. ()

Mikita

Ruská mafie ho přezdívá Baba Jaga, a bubák se místo Chucka Norrise má bát právě Johna Wicka, tak je trochu divné, že dostává tolik nařezáno. Ale zvládá to všechno přežít a znovu a znovu kosí další padouchy v cestě za svou pomstou. Moc se toho ve filmu nenamluví a jde o klasický akčňák, kde se stále střílí nebo soupeří tělo na tělo. Pobavilo mě nejen několik vtípků, ale hned několik nápaditých scén a lokalit (např.úprk přes taneční parket, hotel zabijáků, ...) ()

Rakosnicek77

Pro mne to byla celkem skvělá jízda, protože od okamžiku, kdy John přišel o psa, to byla nepřetržitá akce, pomalu až do závěrečných titulků. Je pochopitelné, že v tomhle žánru nejde hledat žádnou závratnou kinematografii, navíc dějová linie byla od počátku jasně daná a předvídatelná, přesto to je alespoň pro mne skvělá oddychovka na volný večer. ()

Kaluž

Nelítostný PETA terminátor bez mrknutí oka vyvraždí kompletní osazenstvo nechvalně proslulé a ruskou mafií sponzorované fejsbukové skupiny "Pes je jídlo, ne kamarád" a ani se u toho moc nezapotí. Johna Wicka od tuctového akčňáku na jedno uzívané zkouknutí dělí svižná zápletka s pečlivě budovanou atmosférou, přehledná a nadmíru účinná choreografie přestřelek a jeden bezvadný nápad s hotelem a vrahounským cechem. Hlasité plácnutí v jinak stojatých vodách akčních výplachů z mainstreamových končin. Krvavý palec nahoru. HAF! ()

ben666

Drsná parádní akce dle mého gusta. John Wick se jde pomstít za to, že mu zabili psa ( parchanti), takže zabije pár lidí ( asi 60), zláme pár kostí, rozdá pár headshotů a pak si jde v klidu domů ( frajer). John Wick je 101 min přímočaré a oldschůlové akce, žádné vybočování děje ale prostě jenom akce, akce a akce . Vííc takových filmů do roka a budu štˇastnej jako akční blecha. ()

Bob Odenkirk znovu v akci

Bob Odenkirk znovu v akci

25.06.2024

Během covidové pandemie se mnoho úspěšných filmů neobjevilo. Každý zářez, který účetním filmových studií přinesl alespoň nějaké dolary, měl cenu zlata. I proto se rázem po premiéře akčního filmu… (více)

Další Jurský svět natočí David Leitch

Další Jurský svět natočí David Leitch