Wishkah

Důkaz, že akční vypalovačky neumřely v devadesátých letech. Sice už se neobjevují tak často, ale čas od času se vznikne film, který dokazuje, že i když je teď v kurzu mít ve snímku superhrdinu ve spoustě CGI akce, případně mít rozervaného hrdinu v akci dokumentárně roztřesené, diváci na poctivou kaskadérskou práci prostě slyší. Nic proti Bourneovi, Bondovi a jejich dokumentární akci, případně proti velkolepým komiksovým spektáklům, ale není nad dobře nasnímanou akci s dobrou choreografií. Tvůrci Johna Wicka si pravděpodobně zahráli Maxe Paynea,pak si nejspíš střihli GTA, koukli na pár filmů Johna Woo a pak si řekli:"Hmmmm... To bysme mohli dát dohromady." A je to tu všechno. Noirová atmosféra a hrdina s cejchem pomsty (May Payne), vybroušen akce s téměř tanečními prvky (John Woo) a jako velké plus hotel Continental, který je něco jako safehouse (napadla mě série GTA, ale každý doplňte hru dle svého přání). Navíc se mi líbí i perfekcionismus Johna Wicka, který i když svého protivníka spolehlivě zabije, tak mu pošle jednu jistotní do hlavy. Je to prostě akční vypalovačka, ze staré školy, ale v novém kabátku. Jen víc takových filmů. Paráda ()

dormouse

Jsem nekritický milovník psů, ale i tak mi připadalo ubohé kvůli zcizení motorového vozidla a zabití bígla povraždit celou ruskou mafii Nového Yorku, i když je to jistě záslužný čin. Keanu Reeves se celou dobu tváří tragicky a bolestínsky, jakoby trpěl zácpou, a nechápu, odkud se rekrutují jeho nekritické fanynky. Jediný zajímavý je Michael Nyqvist ()

Pavkan

Keanu Reeves mi v posledních letech připadá "jakési ztuhlé". Je fajn, když z toho někdo udělá přednost. Není ale fajn, když na sobě člověk pozoruje známky rostoucího věku a zjišťuje, že to, co mu stačilo v devadesátkách, už mu zdaleka nestačí. Bez mučení přiznávám, že ať John Wick dělal, co dělal, občas jsem si klimbnul. Škoda, že ve scénáři nebylo víc perel typu "hotel pro zabijáky a jeho pravidla". ()

IvoB

Příjemné překvapení. Jasně, s motivacemi postav a příběhem si nikdo moc hlavu nelámal, servíruje se jedno klišé vedle druhého a podstatná část akčních scén vypadá jako z nějaké videohry… ale já byl spokojen. Věčně nasranej Reeves pokosí řadu mafiánů, občas ucedí nějakou mačo hlášku a pokračuje dál. Přímočarost dokážu u akčního snímku odpustit – hlavně když se jedná o tolik efektní akci s úderným soundtrackem, a dobrou atmosférou. John Wick je tedy prostě „jen“ nenáročná, skvěle rozpohybovaná a zábavná akce. - 7/10 ()

lucijelucije

Rozparáděná věc, i když jednostranná. K. reeves se vrátil a s ním pořádek. Rozhodně akce nepochybila a přestože tady byly scény lehce přesazené, já mám protismyslné věci ráda. Jako bych se ocitla v jiném matrix světě. A to mě baví. ()

ondrula

Jako akční film docela dobrý. Neo (tedy John) je nasranej týpek, kterej sřílí do všeho a všech proto, že mu nějakej fracek zabil psa. A z toho důvodu John zabije asi 100 lidí - to je naprosto neuvěřitelnej nepoměr, kterej ovšem z Johna dělá jednoho z největších záporáků a magorů ever. ()

Honzeek95

Vynikající akční film, tradiční vyvražďovačka, která baví od začátku do konce. John Wick je elegantní a stylový. Nelogičnosti jsem nehledal, zde to vůbec nebylo na místě, John Wick je prostě superhrdina, který nemůže umřít! Opravdu jsem si užíval herecké dovednosti Reevese, který to ve svých padesáti neskutečně roztáčí. Velmi příjemná podívaná, navíc akurátní stopáž, co víc si přát. Je to samozřejmě na čtyři hvězdy, ale když vidím těch 73 %, tak to je hotový výsměch! Proto dávám pět. ()

Elyonka

Podle mě je to výborně natočené. Moc se mi líbila kamera, hudba a choreografie akčních scén a bitek. Navíc to má takovou zvláštní atmosféru. Keanu Reevese mám ráda a tahle role mu podle mě skvěle sedí. Ale znova už to vidět nechci. Jsem prostě citlivka a mrtvé štěně je pro mě naprosto nepřekousnutelná věc. Kvůli tomu na ten film asi v životě nezapomenu. ()

Hanes88

Akční pecka s výborným Reevesem. Docela dobře zmáknutý děj a efekty zase super. Jinak styl je trochu jiný než při podobných filmech takže taky plus. 80%. ()

jasiska

Bojové scény, hotel pre zabijákov a vybudovanie atmosféry okolo Johna Wicka ako bubáka sa podarilo a smrť psa ma fakt dostala, ale tým sa pozitíva filmu končia. Absolútne jednorozmerné postavy, trápne dialógy, nulový humor a celkovo neoriginálny dej. ()

orkadimenza

Začátek byl velmi dobrej. Asi tak prvních 15 minut. Pak se rozjela akce, Keanu nasadil typický neherecký kamenný výraz a John Wick si šel za svou odplatou. Samotná akce byla až nechutně neinovativní, nic jiného než zlomený vaz, nůž a headshot jsme ve filmu v podstatě neviděli a příběh stál taktéž za starou belu (existoval vůbec?). Když už jsem si myslel, že přichází konec (s docela slušným navozením na další díl), chtěl jsem Johna nechat plavat s průměrnýma třema hvězdama. Jenže konec nepřišel a v poslední patnáctiminutovce přišlo víc WTF momentů než bylo v předchozím průběhu filmu, že jsem znechuceně zíral na titulky upozaděné stým pohledem na záhadné město. Nejen závěrečné "pobodat a odejít po svých s novým kamarádem", ale i drzé udělení bezvýznamné minutové role pro představitele legendárního akčního hrdiny (narozdíl od zdejšího) mě nutí hodnocení u Johna Wicka snížit, protože když tak nad tím přemýšlím, tak ten film byl úplně o hovně. ()

Fryštok

Keanu je klasik, ale celej film fakt utáhnout nemůže. John Wick je film, který má hodně mezer, jak ve scénáři, tak i v samotném technickém zpracování. Nemá cenu v tom nic hledat, nic tam najít totiž nejde... při tomto filmu se musí vypnout mozek a neřešit žádné velké podrobnosti. Dávám 3 hvězdy za Kaeanůa a Williema Dafoeho, jinak takový mistr Darek Kolstad by si měl koupit Screenwriting tutoriály na Masterclassu, protože je fakt potřebuje, pleskot jeden. ()

Bingos

Škoda, že to nemá předlohu ve hře, byla by to nejlepší videoherní adaptace. Mám z toho chuť zahrát si prvního Maxe Payna... ()

Patrik256

Rozpočet_ 20 miliónov dolárov // Tržby_ 86 miliónov dolárov // Tržby v ČR_ 5 156 240 Kč // Diváci v ČR_ 37 289 // Tržby v USA_ 43 miliónov dolárov ()

Stranger885

Super nabouchaná akční nadílka okořeněná spoustou černého humoru. Keanu Reeves podává skvělý výkon. Akční scény jsou výborně a zkušeně natočené. Držení zbraně, taktické nabíjení, bojové umění, to vše vypadalo a bylo zahráno profesionálně. Film má drsnou atmosféru, hudbu a tzv. ,,drive´´ už jen proto, že Baba Jaga (K:R.) chodí předními dveřmi, a když vychází je potřeba rezervovat stůl pro 95 lidí (jenž K.R. ve filmu zabije). ()

Bob Odenkirk znovu v akci

Bob Odenkirk znovu v akci

25.06.2024

Během covidové pandemie se mnoho úspěšných filmů neobjevilo. Každý zářez, který účetním filmových studií přinesl alespoň nějaké dolary, měl cenu zlata. I proto se rázem po premiéře akčního filmu… (více)

Další Jurský svět natočí David Leitch

Další Jurský svět natočí David Leitch