DassemUltor

Za mě docela pohoda na sobotní večer. Ale nic víc. Jako chvílema jsem se docela i nudil, pořádně mě ta akce nechytla za koule. U Bank Jobu s vyholenou hlavou Jasonem jsem na konci cítil, jak se mi vaří krev v žilách. Tady nějak ne. Důvod proč dávám tři hvězdy je ten, že obětí Nýova útoky se stali rusáci. Simple as that. Každej film kterej je založenej na likvidaci původních obyvatel Karlových Varů, mi dělá velkou radost. S výjimkou nějakých instruktážních filmů jednotek SS, samozřejmě. ()

konysua

"Wake up, Keanu..." Přesně tohle viděl ráno na monitoru svého iMacu známý americký herec, kterému jeho herectví v posledních letech moc slávy nepřinesla. A tak vstal a natočil Johna Wicka. A proč? A proč kurva ne? Protože tenhle chlap dává samej headshot a když nemá svůj dej, prostřelí ti ještě kole, jen tak aby ses stihl podívat na tu krvácející nádheru a pak tě kulkou do palice dokonale vypne. Jeho klidný výraz ve tváři, mísící se se soustředěním a agresí (ale fakt je to všechno převlečený klid), při střelbě a vlastně kdykoli, až na souboje na blízko. Sakra, přesně tenhle výraz mu zajistil půlku charakteru v Matrixu. A co, že nemá tahle stylová smršť kulek příběh ala Inception, ale docela věrně mi připomíná dva filmy a to Odplatu, ale Mel má více osobních soubojů a samozřejmě Raid jedničku a ta zas je příliš přímočará. Všechny tři se dokážou vypořádat s jednoduchým příběhem po svém, ale stylové souboje, hutná hudba, která nemusí nutně doprovázet akční scény a nesmí chybět pořádný pytel charakteristických rozhovorů a padnoucích hlášek. Wickovi padla dobrá režie, které můžu po jejich debutu prohlásit za vskutku dobré, sám jsem zvědav zdali budou mít nakročeno na mé budou legendární režiséry, prý už makaj na dvojce. Kamera zabírá co má a třást se jí nechce. A na konec je tu po dlouho době ruský oponent, který má šmrnc. 9/10 ()

vlKousek

Konečně byl čas na nějaký film, když člověk leží doma nemocnej :) Tohle bylo celkem stylový, ani já jsem tolik headshotů nerozdal za mojí counter-strikovou kariéru nerozdal :) ()

widlisch

Keanu Reeves se pro tuhle roli narodil.. Čistokrevnější akčňák než je john Wick tu nebyl pěknou řádku let.. Za mě 10/10 za nejlepší inside přestřelku, co byla kdy ve světový kinematografii vůbec natočena.. ()

liquuid

Film zjevně dobrý, jen mi nějako nesedí to herecké zastoupení. Chtělo to možná více charismatiků, kteří by ve mně něco zanechali. Bohužel se tak nestalo, ikdyž nápad a zpracování jsou povedené. Bohužel nejdu nad tři.. ()

DoNotCross

Tady má někdo rád Maxe Payna. Má to vyprávěcí strukturu jedničky, nadhled dvojky a jednu celou akční scénu z trojky. Hlavní hérós se taky pořád tváří, jako by se už pár dní pořádně nevykadil, polyká prášky na bolest a i když občas dostane přes tlamu a sem tam jednu koupí, stejně je prakticky nezdolatelný. Má totiž silnou vůli, víme? Začátek překvapí tím, že vám je Babáka Jagáka poměrně líto, když drží v ruce to mrtvé štěňátko. A pak už je to rychlovka, Keanu chodí a zabíjí, někoho dříve a někoho později, nepřežije to ale nikdo. Musím se přiznat, že mě to upřímně bavilo. Už proto, že ten "pravý" filmový Max Payne je prostě příšerný a tohle je moc fajn náplast. Ale není to bez chybičky. Keanu Reeves mě se svým věčně nasraným výrazem trochu unavoval a nijak zvlášť jsem mu palečky nedržel a to mě hafíkova smrt dojala. Akce mi nepřišla zase tak úžasná - už proto, že to všechno John Wick kosí tak strašně bezchybně, jakoby ujížděl na cheatech a tak mu jenom počítáte zářezy. A pak jsou tu záporáci. Alfie Allen je skvělý siegr na zabití, ale Michael Nyquist jako hlava všeho zla nepůsobí úplně přesvědčivě. Celý film působí spíš jako hodný strejda, co to chce všechno co nejdřív urovnat, aby stihl uložit večer do postýlky svoje mimí. Přese všechno je to moc příjemná žánrovka a celkem rád si s Johnem tenhle výlet ještě zopakuji. ()

pmusic

Takhle si představuju správnej akční film - pořád se něco děje a než se naděju, je konec.. :) Film si na nic nehraje, je tak nějak "krásně jednoduchej", ale pořád akčňák se vším všudy: jasný motivy, klasická zápletka, hlavní hrdina, kterýmu fandíte od začátku do konce, starej dobrej ruskej mafián a kolem něj banda goril, který stejnak ve finále nezmůžou nic. A právě tohle se vám na tom líbí! Určitě do budoucna nezůstanu u jedný projekce a Johna Wicka znova ráda potkám. ()

DaweForeman

Nic přehnaného plného výbuchů a prvotřídní akce, ale přiblížení se realitě. Svět, kde každá akce má svou reakci a obzvláště pravidla jsou pravidla a čest má své pravoplatné místo. Sem tam ale nedotažené scény. Má to správnou prďáckost. ()

MartinTerran

Po půlhodinovém úvodu začne hodinová neutuchající akce plná kulek, krve a spousty mrtvol. Příběh o pomstě se o žádnou originalitu či přidanou hodnotu ani nesnaží. Film jinak žádnými logickými kopanci nebo něčím podobným netrpí, pouze reálnost akčních pasáží je na pováženou, ale film baví a o to jde hlavně. Keanu se role hitmana zhostil famózně. Takže jestli vám od filmů stačí strhující akce a hora mrtvol tak si Johna pusťte, jinak ale není o co stát. Hodnocení: 66/100. ()

JosefTomas

Akční zjevení hongkongské nostalgie, která tu chyběla. Po těch letech je sice patrné, kam se příběh osamělého zabijáka posunul, ale i tak má jednička své prvenství jisté, navzdory tomu, že někdy logika ohne pravidla tak, aby celek nějak držel, ale dokud to funguje, není co řešit. 85% ()

helrohir

Mohol to byť perfektný akčňák, nebyť však na hlavu padnutej zápletky s pomstou za psa (hoci keby mne niekto zabil psa, tiež by som mu aspoň dolámal ruky a odrezal gule), množstvu stupídnych dialógov a nevýrazného hlavného záporáka. Výsledkom tak je síce dobre obsadený, občas zábavný a akciou prekypujúci film, ktorý však postráda nejaký skutočný nosný motív. A akcia tiež nie je úplne tip top, lebo občas sa mi zdá trochu komixovo nadnesená a nereálna, hoci scéna v discoclube má napriek tomu veľmi slušné grády. Dosť výrazne ma sklamal záver (súboj Wicka s Vigom), ktorý pôsobil skôr komicky než napínavo alebo zaujímavo. Som však rád aspoň za dobrú rolu pre Keanu Reevesa, ktorý si vedie perfektne. Snáď dvojka by mohla príbehovo dopadnúť trochu lepšie, aby som sa nemusel zasa usmievať pri nejakej vypätej scéne, kde priviazaný Keanu hovorí o šteniatku...60%. ()

Nalimator

Jak jeden superzabiják na odpočinku vystřílí půlku americkýho velkoměsta, protože mu synek místního ruskýho mafiánskýho bosse zabije pejska. Často to bylo velmi pitomé a patetické, ale občas se objevila nějaká akční vychytávka, takže milovnící žánru jsou nadšeni. Keanu roli ale docela zvládl. ()

VlastaFlaksa

Pro mě pouze přiblblá střílečka s téměř nulovým dějem. Bylo mi líto akorát toho bígla, ostatní postavy mě byli ukradený. ()

Boudyy

Syrová akce, dobře natočená. Někomu může Reevesovo umění zabíjet přijít po určité době stereotypní, ale některé kamerové sekvence jsou velmi povedené a střih je perfektní. Z filmu nečíší přehnaná morální poselství, hlavní hrdina se chová přirozeně jako každý člověk na jeho místě a tolik kritizovaný protivník Nyqvist mi přišel takový "nerusky ruský", což je výhodou, že ruský mafián není přehrávající šikmooký pablb s padesátikilovou nadváhou a vodkou pod paží. A kromě toho je i zde několik originálních nápadů (hotel pro nájemné vrahy). Mě se líbilo. ()

subic

Baba Jaga 1. Žánrovka, která mi nějak unikla. A velmi slušná a parádně obsazená. Keanu Reeves není úplně nejnamakanější a nejtypičtější mafiánký zabiják podobně ani jako nebyl Viggo Mortensen v Dějinách násilí (2005). Ruská mafie v New Youru si tak nějak dělá, co chce, hlavně jejich cápkové. Tak běž a sejmi je všechny. Ještě že ti Rusáci mají všichni červené košile, proč se s nimi prát, je lepší je rovnou střílet do hlavy. A taky se hodí mít aspoň jednoho kámoše (Willem Dafoe), který kryje záda. Celá ta hra se zvláštními velkými zlatými mincemi je zajímavá a členství v prémiovém hotelu Continental taky. Hotel Continental a jeho "elitní" klub má 2 pravidla, nezabiješ nikoho v hotelu a plň dlužní úpisy. A je tam jedna taková malá parádní role starého uklízeče mrtvol a jeho party, hoši dojedou v dodávce, mrtvoly zabalí do fólie, naloží, vše vyčistí a zmizí - heslo dal bych si večeři. ()

fimler

Když si říkám jak dlouho ho mám v chci vidět chce se mi brečet! :D Je to tak super film....takový už jsem dlouho neviděl!Keanu vypadá pořád mladě a ohánět se umí taky pořád!Škoda jen, že ten Leguizamo tam byl takovou chvíli. ()

anyonecek

Nestárnoucí Keanu Reeves, který vypadá jako před 20 lety. Film má trošičku pomalejší rozjezd, kde se snaží hrát na city, ale kdo jde do tohoto filmu s tím co se o něm vykládá tak ho začátek určitě nudil a těšil se až přijde ta akce. Akce nakonec přišla a to relativně brzy. Skvěle propracované fighty s pistolemi, to se musí uznat, ale něco mi tam chybělo, bylo to takové moc chladné, postrádal jsem trochu větší motiv Johna Wicka než ukradené auto a zabitý pes a i závěr ve mně nic nenechal. Film mě bavil a měl spád, ale nebylo tam nic super co by mě vyloženě nenechalo chladným. ()

Bob Odenkirk znovu v akci

Bob Odenkirk znovu v akci

25.06.2024

Během covidové pandemie se mnoho úspěšných filmů neobjevilo. Každý zářez, který účetním filmových studií přinesl alespoň nějaké dolary, měl cenu zlata. I proto se rázem po premiéře akčního filmu… (více)

Další Jurský svět natočí David Leitch

Další Jurský svět natočí David Leitch