X-Men: Apokalypsa

• USA X-Men: Apocalypse (více)

Od počátku civilizace byl uctíván jako bůh. Apocalypse, první a nejsilnější z mutantů marvelovského světa X-Menů načerpal sílu ostatních mutantů a stal se tak nesmrtelným a neporazitelným. Probudil se po tisíci letech a je rozčarovaný ze světa, který nachází. Rekrutuje tým mutantů včetně zklamaného Magneta (Michael Fassbender) s cílem očistit lidstvo a nastolit nový světový řád, kterému chce vládnout. Osud Země tak visí na vlásku. Raven (Jennifer Lawrencová) s pomocí profesora X (James McAvoy) stane v čele týmu mladých X-Menů, aby společně zastavili svého největšího nepřítele a zachránili lidstvo před úplným zánikem. (Cinemart)

m.cone

hroznej teenage sranec. Takové hunger games od Marvelu. Velké zklamání :-/ Sansa jako Jean mi tam vůbec neseděla, vypadala spíš jako matka těch ostatních adolescentů. ()

Lubik333

Film se mě velice líbil, záporák supr, efekty supr, dokonce i příběh měl smysl a to jsem myslel, že po několika dílech to bude kravina. ()

Yamatosan

Stejně jako "první trojka" i tato se značně nepovedla... Několik scén je pravda výtečných (Quicksilver - jenže to už jsme tak nějak viděli, či např. Fenix na konci), Magnet a ProfX jedou svůj standardní herecký nadstandard, Psylocke je úžasná... ale celek působí jako nepovedený pokus o rychlé vybudování universa á la Marvel. Jenže ten tomu dal roky času a hromadu filmů a seriálů, které postupně a jaksi přirozeně začaly zapadávat do sebe. ()

Tess92

X-meny znám především animované, ale pár filmů jsem viděla. Je to trochu divné najednou koukat na úplně jiné ksichty a je to teda trochu nuda. Rádoby umění v podobě flákání tam cizích jazyků naštěstí kolem půlky přestalo, jinak bych to asi nevydržela a vypnula. Chudáček zlý Magneto mě teda nedojal a Apokalypsa byl taky nic moc. Jediné co mě na filmu opravdu chytlo byl Quicksilver, škoda akorát, že během filmu snad ani jednou nezaznělo jeho jméno a tak jsem ho musela googlit. ()

zekon

Natočené je to skvěle a dívá se na to dobře. Jenže.....stejný člověk mění scény a historii z předchozích dílů? Jako kdyby to byl jiný režisér, ale Singer si nepamatuje jaký byl příběh a vývoj mutantů v prvních dílech? Pak to pro znalé budí dojem omáčky a kečupu a sere to! Ano, je to podstatně lepší než otřesný Russo ale přece jen oživlá mumie...... smíšený pocit. Je to na hraně 4* ale pokud zhodnotnotím ignorování starších dílů tak 1*. ()

mine.slayer

Další díl další boj proti zlu které chce vyhladit lidstvo, saktra ať už se to nějakému povede... Jediná zábavná scéna, jinak nekonečné skoro dvě a půl hodiny nudy. Omílání stále stejných pouček a pravidel o X Men, ble. ()

Trunks

Singer zabředl do svých zajetých kolejí. Ani ta ohromná porce efektů nepomáhá, když už samotný příběh stojí za vyliž-řiť. Nové tváře bez potřebného charisma se brzo okoukaly a kromě opět dobrého Quicksilvera nestojí za zapamatování. ()

HororSamael

No, mělo to šťávu. Nečekal jsem, že dokážou udělat nějaké kvalitní pokračování, ale tím spíše jsem byl překvapen. Opravdu dobré. 70% s přehledem. ()

papy

Absolutně jsem nepochopil proč SUPERTURBOEXCITING nejmocnější mutant všech dob, potřebuje armádu přisluhovačů + 4 idioty. Nehledě na ten digibordel všude okolo ze kterého se mi chce zvracet, a jako bonus je tu partička těch hodných mutantů kteří jsou extrémně nevýrazní a vypadají jakoby právě vylezli z kadeřnického salónu. ()

mansonn odpad!

uz staci ........ kazdy diel musi byt vacsi, sialenejsi, silnejsi nepriatel a i tak ho daju dolu myslim ze sa stratili v deji a i v tom co chceli vlastne povedat filmom uz bolo dost x menov su nudni ()

Pythonator

Neřekl bych, že je to nějak výrazně slabší než předchozí film. Pro mě je to dokonce asi o něco lepší, jelikož egyptský prvek tomu dodal větší šťávu. Každopádně na První třídu to nemá ani náhodou. Singer prostě neumí. Nástup Wolverina byl ovšem úchvatný. Též sympatický Quicksilver a jeho scéna záchrany všech z vybuchujícího domu nemá chybu. ()

johnny_vasku

Apokalypsa značky X-men pokračuje a dá se říct, že je i dokonána. Singer si vypůjčil šablonu, podle níž se posledních pár let točí komiksové adaptace, a dokonce nemá ani jakoukoliv snahu ji alespoň trochu (jakkoliv, prosím!) obměnit či aktualizovat. Tím pádem tu máme tradiční zápletku o zlém mutantovi, který samozřejmě chce ovládnout svět, naverbuje několik mutantů, kteří ale samozřejmě nejsou tak mocichtiví jako on, zlému mutantovi se společně s hodnými mutanty samozřejmě postaví (hah) a jak to celé dopadne, to všichni víme dopředu. Mladá krev je tu na rozdíl od První třídy na obtíž, zvlášť o to víc, když zabírá místo Fassbenderovi a dalším (ok, prakticky pouze jemu), kteří mají stále dostatek charismatu a hereckých (super)schopností, aby udrželi tuto sérii nad vodou – zatím je ale velice blízko dnu, uvidíme co Logan. 45 %. ()

Apofis28

Stále vizuálně skvělé, ale nemohu se zbavit dojmu velmi špatného castingu, Sophie Turner je jako Jean dost matná, postava Storm je stále dost nesympatická. Celkově je to taková nemastná neslaná omáčka, leč úplně špatná není. ()

malyLibor

První polovina nebo i dvě třetiny filmu dobré... ale pak to šlo do háje. Snaha o velkolepé scény a apokalyptickou bitvu to pak pohřbila úplně. Po skončení filmu bych dal asi jen jednu hvězdičku, ale za první půlku a skvělý výkon Jennifer Lawrence to bude těch 50%. ()

zurivymlok

Kolik musí ten Erik pozabíjet lidí, aby se vždy na chvíli polepšil. Je za ním už tolik mrtvol, že to je vlastně masový vrah a jakkoliv mohou být jeho pohnutky způsobené smutnou událostí, už způsobil tolik utrpění, které musí hravě předčít to jeho. Hlavně, že Xavier v něj pořád věří. Stupidita zápletky je naprosto děsivá. Hlavní záporák je naprosto k smíchů stejně jako finální souboj. Ten film je v mnoha ohledech fakt neskutečně špatnej. Je k pláči, že to tak skvěle rozjel Matthew Vaughn a na co skvěle navázal i Singer, nyní sám neskutečně pohřbil. Scénáristé pracují s abstrakcí, kdy na citech hlavních hrdinů záleží, zatímco na milionech mrtvých nezáleží, hlavně že města jsou demolována efektně. ()

brkerez

Kromě Fassbendera prachmizernej casting odříkává fušerský dialogy v břídilsky vyprávěnym příběhu bez emocí a špetky zájmu o nezajímavý postavy. S přimhouřením oka slibná Magnetova linka v podání Fassbendera je zavražděná hned z kraje Polskou fraškou plnou WTF momentů, po který sem s otazníkama v očích sledoval bleskovej přerod taťuldy v tupý, planetu devastující labilní monstrum a zpět. Ze začátku slibnej záporák díky svým 160cm výšky působí směšně a ke konci je z něj jen barevná karikatura. Tomuhle filmu sem nevěřil nic. ()

zlishaack

Původně jsem dal tři hvězdy, ale hned jsem je zase stáhnul na dvě. Nelze totiž takto očividně příšerný film nadhodnotit jen kvůli tomu, že je to z mé srdcové série xmenů. To prostě nejde. Bohužel. Sračka. Gutalax na 143 minut. ()

Noví X-Meni se odsouvají na příští rok

Noví X-Meni se odsouvají na příští rok

27.03.2018

V roce 2018 měly jít do kin tři marvelovky od 20th Century Fox - Deadpool 2, Noví mutanti a X-Men: Dark Phoenix. Nebojte se, s Deadpoolem se nic neděje a dorazí už 17. května. Zbylé dva filmy ale… (více)

Bohemian Rhapsody má nového režiséra

15.06.2017

X-Meni fasují nové mutantky

X-Meni fasují nové mutantky

12.05.2017

V červnu 2018 má premiéru druhý Deadpool a v listopadu 2018 se dočkáme pokračování hlavní x-menovské série, jež bude mít podtitul Dark Phoenix. Je to všechno? Kdepak. Už v dubnu 2018 jde totiž do kin… (více)