Reklama

Reklama

Ve službách Jejího Veličenstva

  • Česko V tajné službě Jejího veličenstva (více)
Trailer

Obsahy(1)

Nebojí se nepřátel ani smrti. Bojí se jen opravdové lásky. Nová tvář a nové dobrodružství agenta 007. Agent britské tajné služby James Bond zachrání před sebevraždou půvabnou italskou komtesu Teresu di Vicenzo, zvanou Tracy (Diana Riggová). To je dcera vlivného mafiánského bosse Draca (Gabrielle Ferzetti). Ten v Bondovi vidí muže, který dokáže v jeho dceři vzbudit lásku a pomoci jí tak z psychické lability. Výměnou za to, že se Bond bude Tracy věnovat, nabídne agentovi 007 informace o jeho největším nepříteli, Ernstu Stavrovi Blofeldovi (Telly Savalas). Blofeld se totiž neoprávněně pokouší získat hraběcí titul prostřednictvím britského genealogického úřadu. Bond skutečně Blofelda vypátrá, a to v jeho soukromém sanatoriu pro léčbu alergií. Institut se nachází na vrcholu jedné z alpských hor a je dokonale hlídán ozbrojenými strážci. Blofeld zde připravuje rafinovaný plán, jak vydírat vlády celého světa s pomocí nového viru, který hodlá rozšířit po celé Zemi. James Bond opět uchrání lidstvo před katastrofou. Mezitím se mu však stane něco, co dosud nezažil: on a Tracy se do sebe zamilují... Bondovka V tajné službě Jejího Veličenstva, kterou v roce 1969 natočil režisér Peter Hunt, poprvé nabídla divákům jiného představitele hlavní role než Seana Conneryho, jenž byl nečekanou enormní popularitou během několika let znechucen. Agenta 007 zde ztvárnil manekýn australského původu George Lazenby, který se do té doby objevil jen v několika reklamách. Přeobsazení „pravého" představitele se u diváků nesetkalo s pochopením, a to ještě předtím, než měl film premiéru. Snímek, hýřící nápaditými akčními sekvencemi, odkazy na předcházející bondovky i správnou mírou sentimentu, měl i přesto ohromný kasovní úspěch a mezi fanoušky bondovské série dodnes patří k nejvýše ceněným dílům. (Česká televize)

(více)

Videa (3)

Trailer

Recenze (538)

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Lazenby není charismatický, ale spíše arogantní, Bond-girl nesympatická kravka a mdlý scénář nechává 007-čku plout příběhem, kde se první hodinu nestane absolutně nic, pak se ukradnou dokumenty ve Švýcarsku, chvilku se lyžuje a nakonec útočí na Blofeldovo sídlo. Dvě a půl hodiny ukrutné nudy. PS: Fakt, že Blofeld Bonda v první společné scéně (vzhledem k tomu, že film tak nějak navazuje na předchozí film) nepozná, mě udivuje víc, než ta profláknutá svatba. ()

Goldbeater 

všechny recenze uživatele

Moc nechápu tu všeobecnou zášť vůči tomuto dílu série, který i přes četné odkazy k předchozím filmům může vlastně fungovat jako samostatný celek a jako jeden z mála v sérii se navíc pokouší o jinaký přístup i vyznění. Emotivnější scénu než zdejší závěr v raných bondovkách, a dost možná ve všech, nenajdete. George Lazenby sice jako Bond přišel a hned zase odešel, ale ve filmu funguje skvěle a v nějaké alternativní dimenzi bych si přál více dílů s ním (stejně jako s Timothym Daltonem později). Jedinou skvrnou na kráse díla pro mě i po letech zůstává objektivně šílený střih akčních scén, tvůrci to zkrátka v té době ještě neměli v ruce. A do závěrečných titulků, potažmo jejich melodie, měli střihnout taky až o pár vteřin později. Já bych je nechal tiché. ()

Reklama

Rominator 

všechny recenze uživatele

6. Bondovka - Nejslabším článkem šestého filmového dobrodružství agenta 007 s povolením zabíjet je jeho druhý herecký představitel George Lazenby. Filmu by slušela kratší minutáž, protože zajímavějších akčních scén se divák dočká v poslední třetině. Nejlepší hláška filmu "This never happened to the other fellow“, tedy "Tohle se tomu druhému chlapíkovi / kolegovi nikdy nestalo", kterou George Lazenby jako James Bond pronese ve chvíli, kdy zachrání ženu a ona ujede autem. Hláška odkazuje na Seana Conneryho, který byl Jamesem Bondem pět filmů před ním, ale má také význam v kontextu příběhu. ()

Zodd 

všechny recenze uživatele

Zdejší hlavní plakát téměř připomíná něco málo ze Seagala, co jsem viděl, ale realita a Lazenbyho herectví je naštěstí velmi daleko od toho. Musím však říci, že mi úplně nesedlo jeho pojetí Bonda, byť jinak než u Craiga. Jediný Bondův herec, který není z území Spojeného království, britskou velkohubost konceptu postavy nahrazuje typickou australskou velkohubostí, která alespoň v Hollywoodu stereotypy nebourá přinejmenším na plátně dosud. Kdyby se to nerozjelo v druhé polovině, musel bych jít s hodnocením ještě níž, i když jsem u scény s lanovky nevěděl, jestli fandit nebo se smát. Ale to by zase nebylo fér kvůli významu jednoho z hlavních twistů série na konci. ()

Djoker 

všechny recenze uživatele

Neházel bych všechnu vinu pouze na Lazenbyho. Už na castingu přece museli vidět, že má charisma ukrajinského dělníka. Svěřit nováčkovi tak výjimečnou pasáž Bondova života zkrátka nebylo chytré a v roli osudové ženy bych čekal větší kost. Příliš netáhne ani akce. Třeba noční honička na lyžích, kterou zub času ohlodal až na kost, je naprosto příšerná. Znovu však nezklamala hudba a v rámci série překvapivě emotivní závěr. ()

Galerie (206)

Zajímavosti (96)

  • Ve filmu je k vidění řada zimních sportů: sjezd, jízda na bobech, bruslení, závody sériově vyráběných aut na ledě i curling, který se hrál přímo na Piz Gloria. (džanik)
  • Dům Bondova šéfa „M“ se jmenuje Quarterdeck. V tomto filmu ho vidíme poprvé a potom zase až v Casinu Royale z roku 2006 (a ovšem také v neoficiálním Casinu Royale z roku 1967). (džanik)
  • Do nezbytných lyžařských scén, jako dabléři, kompars i pro vedlejší role, byla povolána řada olympijských závodníků a jiných expertů. Předním hercům lyžování nebylo umožněno s ohledem na regule v pojišťovací smlouvě. (džanik)

Související novinky

Zemřela herečka Diana Rigg

Zemřela herečka Diana Rigg

10.09.2020

Z Velké Británie dnes přišla smutná zpráva, ve věku 82 let zemřela filmová, televizní a divadelní herečka Diana Rigg. Informaci s odvoláním na jejího zástupce zveřejnila stanice BBC. Hereččina dcera… (více)

Reklama

Reklama