Marianne Gravesová je úspěšná advokátka, která náhodou při služební cestě do Detroitu pozná v automechanikovi u čerpací stanice bývalého snoubence, který před patnácti lety údajně zahynul při leteckém neštěstí. Marianne je bez sebe vzteky, že ji obelhal o svém skonu. On tehdy svědčil proti překupníkům drog z řad FBI a agenta Sorensena pomohl dostat za mříže. Pak se v rámci vládního programu na ochranu svědků skrýval pod jménem Billy Ray Bowers a nesměl kontaktovat nikoho ze své minulosti. Marianne ho poznala v nejméně vhodnou chvíli. Sorensen byl právě propuštěn z vězení a nyní si přichází vyřídit účty. Zakrátko po ní se objeví najatí zabijáci a zahájí palbu. Rick a Marianne jsou pronásledováni jak gangstery, tak i policií po celých Spojených státech. (TV Nova)

Gilmour93

Klasika z akčně-vtipných devadesátek, kdy vývoj děje a charakterů postav neznal slovo překvapení. Goldie má za úkol ječet a vystavovat sexy nohy, hezoun Mel ve svém vrcholném období má zase získávat dámská srdce a ukazovat prdel (předpokládám, že ta chlupatá patřila dublérovi, nebo nějakému šimpanzovi z vedlejších rolí). Škoda zdlouhavého finále v ZOO, u kterého jako by si producenti řekli, že když už jsme postavili ve studiu tak gigantické kulisy, tak ať je z nich ve filmu co nejvíce minut. P.S.: Nejdůležitější ovšem je, že Mr. Wiggly nezůstal o chlebu a vodě a to je vlastně jediné, o co tady jde. Pro ty co nerozumí, Malý Bobeš se dostal na mokrý břeh.. ()

VanTom

Ve velkém procentu případů mi přepálený humor, stavící na diskutabilním "rošťáctví" Mela Gibsona a nepříjemně uječené hysterii tuctové Goldie Hawn, přišel trapný, za což mohly také odbytý, klišovitý scénář a režie. Přestože pár intimních milostných chvilek či dynamická kamera v akci naznačily potenciál a celý film se nesl v okázale pohodovém duchu, z mládí si jej pamatuji podstatně výživnější (což vzhledem k jeho infantilnosti nepřekvapí). ()

Makky

Slušná akčná jednohubka v Melových najlepších rokoch a časoch, keď ešte aj Goldie bola kosť. Film sa vezie na chémii medzi hlavnými predstaviteľmi a to je najväčší atribút inak zabudnuteľného príbehu. Z nejakého zvláštneho dôvodu sa mi doteraz tento film vyhýbal. Bol to veľmi príjemný návrat do zlatého času tohto žánru. ()

Zagros

Bláznivá, dobrodružná a také vtipná krimi honička s dvojicí Mel Gibson a Goldie Hawnová to je Pták na drátě. Děj, akce a nakonec i film jako celek je hodně ztřeštěný, ale kupodivu mi to ani nijak nevadilo, stejně jako věčně uječená Goldie Hawnová. Velkou předností filmu totiž je skvěle fungující chemie mezi ústřední dvojicí a několik povedených scén. Při opakování by mohlo jít hodnocení dolů, ale napoprvé jsou to za mě tři hvězdy. ()

Aniki

Samozřejmě by se dalo napsat, ze jde o velmi nenáročnou blbinu, kde se hodně akční, jančí a kde se tvůrci moc nevyznamenali, jenže.....Na druhý pohled musím uznat, že je to vcelku povedená, ztřeštěná, dnes už retro komedie a v ní bez nadsázky excelují Mel s Goldie, která je navíc sakra sexy. Dialogy občas srší humorem a třeba čouhajicí nohy z pod spadeného auta v servisu, byly boží. Takže neřešit serióznost a jen se uvolněně dívat. ()

• Lietadlo na posyp úrody ako aj čierny vrtuľník, ktorý ho prenasleduje, lietajú hore nohami a dokonca urobia 360-stupňovú slučku. To isté použil John Badham vo svojom staršom filme Lietajúce oko (1983). (Arsenal83)
  • V scéne nákupného centra, keď Mel Gibson a Goldie Hawn kráčajú ku schodom, je možné vidieť provinčnú vlajku pre Saskatchewan, a keď začnú kráčať dolu schodmi, môžu byť zobrazené provinčné vlajky pre Ontario, Britskú Kolumbiu a Ostrov princa Edwarda, čiže všetko teritória Kanady, hoci sa film oficiálne odohráva v USA. (Arsenal83)