Reklama

Reklama

Dynamický, dobře načasovaný thriller vypráví nadčasový příběh o chamtivosti, nespravedlnosti a muži, který čelí zkorumpovanému systému. Ve filmu svými elektrizujícími výkony zazářila trojice herců, která působivě ztvárnila čím dál vyostřenější boj peněz, morálky a vůle... Napětí narůstá v okamžiku, kdy Rick Carver (Michael Shannon), který se vlastní pílí postupně vypracoval na realitního magnáta na Floridě a v současnosti přebírá majetek od lidí neschopných jej splácet, na čemž vydělává ohromné peníze, nechá vystěhovat nezaměstnaného otce samoživitele Dennise Nashe (Andrew Garfield) dřív, než se může Nash vůbec postavit bance, která ho podvedla. Otřesený Nash je odhodlaný za každou cenu získat zpět domov, kde se svou rodinou prožil celý dosavadní život, a před hrozivými následky ochránit svou matku (Laura Dern) a syna (Noah Lomax). Charismatický Carver – tentýž muž, který Nashovi ukradl sny a který zároveň umí chodit v systému, jenž Nashe zničil, – vtáhne zoufalého muže do lukrativního světa obcházení bank, vlád i obyčejných lidí s cílem vydělat majlant na zabavování majetku kvůli neschopnosti dlužníků splácet úvěry. Nash doufá, že se mu podaří získat zpět svůj dřívější život, a tak tajně, aniž by o tom rodině řekl, uzavírá pakt s ďáblem. S přívalem peněz a nutností chovat se čím dál víc bezcharakterně a zkorumpovaně si však Nash uvědomí, že cenu za snadno nabyté bohatství v Carverově světě už není ochoten dál platit. (Skylink 7)

(více)

Videa (18)

Trailer 5

Recenze (105)

Real Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

"AMERICA WAS BUILT BY BAILING OUT WINNERS! BY RIGGING A NATION OF WINNERS: FOR THE WINNERS – BY THE WINNERS!" -------------- Michael Shannon vo svojej zrejme najlepšej roli vo filme, ktorý by bez neho nebol pravdepodobne tak fantastický. Film o kríze, americkom sne, absencii/prítomnosti svedomia, veľkých vilách, nesprávnych rozhodnutiach, sile bánk a konexií. 100 nadupaných minút zavŕšených klišéovitými piatimi, na ktoré radšej zabudnem (pachuť zalievam útržkami Partosovho soundtracku). Tak či onak, stále platí to isté – Shannon na trón! ()

Kaka 

všechny recenze uživatele

Škoda posledních pěti minut, které člověk čuje různými náznaky a střípky už od poloviny a ano, je to průser. Jinak by to byla neskutečná palba. I tak je to ale v rámci tématu "americké ekonomické/realitní/hypoteční krize" ještě o chlup lepší než Big Short, který je zbytečně vrstevnatý, s velkým množstvím nasteroidovaných superbrokerů, užvaněný a pro laika složitý s velkým množstvím nicneříkající změtí čísel. 99 Homes je neskutečně přímý, bezprostřední a syrový film, kde krize nevyniká přes čísla na papíře, ale přes stres a utrpení na ulici, přímo v akci, to když chudáci přicházejí o své nemovitosti a nekompromisní Michael Shannon jen diriguje ze svého nového Range Roveru svoje další démonické galapředstavení, tentokrát materialistického makléře. Tak intenzivní, že se dostane pod kůži. Nebýt závěru, tak je to jeden z nejtvrdších filmů za poslední dobu. A ač jsou protistrany jasně rozvržené a ví se kdo je good guy a kdo je bad guy, nelze v jistých aspektech nechápat obě současně. ()

Reklama

andrii 

všechny recenze uživatele

A jedinec, sám mudrující oběť, bude nucen mít žaludek, fakticky vzít za kliku démonické demolice šedé eminence, prašivých praktik. Brát klíče ostatním, aby odemkl ten svůj. Světlo znovu usedlo na křeslo prázdných, tichých pokojů, na zpustlé, zarostlé, zaprášené verandy. Ponížené, poničené nepokoji vrchnosti doby. Před stovkou dát stopku stokám v zemi strýčka Sama. Zazdít obvod bankrotů. ()

drackula 

všechny recenze uživatele

Veľmi dobre zvolená téma a skvele podané konkrétne osudy rodín, ktoré kríza nemilosrdne zomlela. Od momentu, keď sa Nash pridá na stranu nemilosrdného realitného makléra, začína byť film moc predvídateľný a predvádza len klišé, v ktorom je idealista konfrontovaný zo surovým biznisom. Záver bol taký nejaký a okrem toho, že sa nám hlavný hrdina zosypal, nepriniesol prakticky nič zaujímavé. 60% ()

campix 

všechny recenze uživatele

Americký sen v přímém přenosu, kde se z lidí ze dne na den stávají bezdomovci. Film plný hodně nepříjemných scén a povedené proměny hlavního hrdiny, který se v systému naučil chodit a rozhodl se, že na něm vydělá. Hutné drama, které svou atmosféru nezapře a výrazné výkony Shannona i Garfielda v hlavních rolích. Sociální drama jak se sluší a patří. ()

Galerie (50)

Zajímavosti (7)

Reklama

Reklama