D'Artagnan, slavný kapitán mušketýrů mladého krále Ludvíka XIV., dál vyhrává slavné bitvy, svádí krásné ženy a uniká svatebním osidlům. Jeho život je sice trochu nebezpečný, ale celkem vzato bezstarostný. Zrovna začínají jeho milostné pletky s paní de Chaulmes, když ho kardinál Mazarin pověří úkolem přivézt vězně z ostrova Svaté Markéty. Nikdo nesmí znát původ a tvář mladého muže, který je zřejmě nebezpečím číslo jedna pro celou Francii. Ale d'Artagnan přijíždí pozdě, vězňovi se právě podařilo z ostrova uprchnout. Začíná příběh plný intrik, lásky a obnažených mečů, začíná odkrývání tajemství muže se železnou maskou, na kterém se podílejí věčně mladý Jean Marais, krásná Sylva Koscinaová a rozverný Jean Rochefort. (Česká televize)

Pitryx

Odlehčená verze příběhu, místy až moc přehnaně romantická s pár dlouhými dialogy. Dobré k pobavení i oddechu. Nic nadprůměrného.      **A PŮL ()

ostravak30

Přestože mám staré filmy rád, a ty s Jeanem Maraisem zvlášť, tak tento snímek mi přišel trochu jako úlet. Největší zábava byla z hlediska komedie, když si D´Artagnan namlouval dámu a nikdy jim to nevyšlo. Jenže představiteli slavného mušketýra táhlo už na padesát a bylo to znát. Ta těžkopádnost. Možná i z tohoto důvodu ubylo šermířských soubojů. Celá anabáze se zamaskovaným mužem pak působí zvláštně. Hlavně, když se maskovaný, a původně uvězněný muž, vzdává trůnu a riskuje, že se zase vrátí na ostrov. Ale zase neustálé výměny obou bratrů byli vtipné. Tento film je třeba brát trochu s nadhledem, ale pravdou je, že třeba americký Muž se železnou maskou byl dramatičtější a napínavější. A také měl přes dvě hodiny. Toto je však komedie, ale chvílemi jsem si říkal, že dvě hodiny jsou moc. ()

Gig

Upřimně bych dal 3,5*. Ale půlhvězdy tu nejsou.... Co říct. Má to punc Francie a rytířksko-historických románů s hrdiny bez bázně a hany. Má to dobré obsazení, skvělého krále a jeho bratra Filipa. Jde jinou cestou než původní román Alexandra Dumase. Máme tu skvělého zlodějíčka v podání Jeana Rocheforta. Až na to, že Jean Marais tu až moc přehrává a dělá si ze sebe srandu. Je až moc gaskoňský a famfarónský coby stárnoucí D'Artagnan. Takže pro mě zatím zůstává nejlepší verze ta britská, televizní s Richardem Chamberlainem, které chybí zase ta francouzská romantika a zbývající tři mušketýři. Což chybí i tu. ()

MrKrahujec

No, je pravda, že ze všech těch úchvatných rytíren šedesátých let je tohle asi nejupřímnější sranda (i když, zaplaťpámbu, více než z padesáti procent chtěná), přesto je vidět, že je tak trochu odfláknutá, a že se herci při natáčení spíš bavili, než vážně pracovali. Úplně nejlíp asi hraje Jean Rochefort, ten dokázal vytvořit skutečnou filmovou postavu, Jean Marais je venkoncem všude vlastně stejný, jako i Noël Roquevert, který zde sice brilantně, ale opět předvádí svého klasického humpoláckého neotesance, jako ve Fanfánovi i mnohde jinde. Ale koukat se na to dá, o to žádná. ()

FuLister

Výborná taškařice, zejména v podání Jeana Maraise. Obzvlášť na konci, když už se schyluje k tomu, že uvázne v chomoutu, ale naštěstí ho zase povolá král a on musí okamžitě vyrazit. ()

Dataminer

Spíše parodické než klasické zpracování.  U filmu je jako žánr uvedeno pouze "Dobrodružný / Historický", což by případné zájemce mohlo uvézt v domnění že půjde spíše o poctivé klasické zpracování. Jak jsem ale uvedl je to spíše (sebe)parodující, velice uvolněné zpracování, takže by bylo fér k žánru přidat i "Komedie". Řada diváků bude překvapena a možná i zklamána dějovým pojetím. ()

Vlamik

Príbeh bol prijatý netradične, bolo tu veľa pokusov o humorné scény, ale podla mňa sa im moc nevydarili. A Jean Marais mi do úlohy D´Artagnana vôbec nesadol. ()

Ziral

A opět je zde nový dabing, který je absolutně zbytečný, protože starému nedosahuje ani po kotníky !!! V novém dabingu je zvolený tragicky TELECÍ  HLAS hlas dabéra Štěpničky, který dabuje Jeana Maraise. Totéž platí i o ostaních postavách. Jeden z neslabších filmů Jeana Maraise. Velice špatný způsob boje, kdy při šermu reakce při předbíhá akci. ()