Nejlepší létající smrtící zbraň, co byla kdy vyrobena - Létající oko. Je vybaveno infračervenou kamerou, která umožňuje vidění skrz zdi, mikrofonem, který dokáže zaznamenat vaše nejintimnější rozhovory a 20milimetrovým rychlopalným kanónem, který bez problémů promění vaše sousedství v měsíční krajinu. Frank Murphy (Roy Scheider), pilot Létajícího oka, se dostává do střetu s podvratnou teroristickou skupinou Thor, která zabíjí nepohodlné politiky. Záhy zjišťuje, že v tomto boji neplatí žádné zákony a pravidla a že pouze lepší a tvrdší vyhrává. Brzy se nebe nad Los Angeles mění v explodující peklo. (oficiální text distributora)

Terva

Helikoptéra jako hračka pro dospělé. Kdo by nechtěl. Noční vidění - v pořádku, zaměřovací systémy - v pořádku a teď se podíváme co dává HBO - sranda. Tichý chod jim nežeru. Umí to všechno, kromě vaření snídaně. Závěrečný souboj byl divný a aerodynamicky nemožný. ()

corpsy

Osemdesiatková klasika s výbornou technickou stránkou a podobne vydareným hereckým obsadením. Nudiť sa rozhodne nebudete. ()

curunir

,,ORANŽOVÁ KOŠEĽA A KOVBOJSKÝ KLOBÚK. NECH ROBÍ ČOKOĽVEK, JE NÁPADNÝ." __ ,,Lietajúce oko" - alebo ako ho trefne nazval pend ,,Knight Rider vo vzduchu" je skvelý akčnák v ktorom som ešte miestami cítil doznievať 70-roky a aj keď obsahuje niekoľko zvláštnych chýb, po viac než 30 rokoch od nakrútenia je stále vo výbornej technickej forme. Samozrejme ktovie ako to bolo s autentickosťou, na ktorú sa v úvode tvorcovia odvolávajú, keďže všetky technické dispozície ,,Modrého hromu" - o ktoré určite išlo - mi prišli ľahko premrštené a skôr by som ich videl v arzenály armády než mestskej polície. V obsahu filmu by som videl istú prekombinovanosť. Obsahuje napr. rozvíjajúcu sa psychologickú rovinu, ktorá mala poslúžiť na kadečo, čo sa v priebehu deja len nejasne načrtlo a ak by sa scenár od toho oprostil, diváka by to zasiahlo iba minimálne. Na druhej strane som úplne nepochopil pozadiu celého spiknutia, nelogickom strieľaní proti pancieru a všimol som si, že keď sa zotmie, vyjde slnko tak povediac z minúty na minútu. Záverečná polhodina obsahujúca sústavnú akciu je však výborná, dokonca som v nej zbadal inšpiráciu pre Terminátora 2 (nahánačka v kanáli) alebo Spidermana (lietanie medzi mrakodrapmi). McDowell si zahral akurátneho hajzla a Scheiderov parťák Daniel Stern neskôr zahviezdil ako Marv z dua ,,Mokrých banditov" v ,,Sám doma". (1109. hodnotenie, 58. komentár k filmu) ()

dyfur

...nabitá miestnosť na internáte,hrozná kvalita,dabing jednou osobou ...jééé to sme čumeli....."zlatá " totalita ...... ()

Martin741

Akcna pecka, ktora bavila hlavne na ZS a trochu aj na gympli. Dnes film uz trochu zostarol, a Roy Scheider a Malcolm McDowell spolu s nim. 66 % ()

bourec

Badham má už svou filmovou kariérku pomalu za sebou,ale zůstala po něm řada dobrejch filmů.Tohle je (mnou podhodnocenej)film o spiknutí,vrtulnících a hnusnym McDowellovi.Starýale dobrý.80%. ()

papaJA21

Před 30. lety to byla asi žůžo akce, dnes je to však poněkud úsměvné. Ty by však ani tak nevadilo, jako naivita a stupidní scénář. ()

Tomes83

Pořádná dávka adrenalinu, jak ve vzduchu, tak na zemi. Jestli jsem žral Supermana, tak Modrý hrom dvojnásob! I v dnešní době rychlých a zběsilých efektů, neztrácí nic na své dynamičnosti! Ostatně jako spousta filmů ze století minulého! ()

noriaki

Vůbec netuším o čem ten film byl, a pochybuju že to věděl režisér. Blue Thunder zkombinoval dvě, nebo tři zápletky, přičemž ani jedna není dotažená, nebo vysvětlená. Akční pasáž na konci je docela fajn, a filmu nejde upřít pár dobrých nápadů, jenže k zábavnému filmu to prostě nestačí. ()

Prekarkar

Tenkrát, sledováno na BETĚ, to bylo něco nevídaného. Technické vymoženosti supermoderního vrtulníku mě, jako puberťáka, dostaly. A několikátá kopie a tedy horší kvalita v tom nehrála žádnou roli. Na svou dobu to bylo fakt pokoukáníčko. ()

VanTom

Nízkooktanový "eighties" policejní krimi-akčňák přibírá zápletku a scénář jenom do počtu, proč taky, když má hustou hi-tech hypermoderní helikoptéru, že? (Tudíž nevzrušivě povolává F-16, aby unikajícího hrdinu sundaly raketami v ulicích L.A., na nějakého toho obyvatele nehledě.) Kaskadérské průlety městem a přehledná vrtulníková naháněná v dlouhém finále, vše v reálu bez digitálu (herci samozřejmě před slabou zadní projekcí), ovšem dodnes nepostrádají specifický žánrovo-nostalgický "vibe". ()

Drony na velkém plátně

Drony na velkém plátně

18.03.2015

Když vyděláte s 50 odstíny šedi půl miliardy dolarů, jak ty peníze nejlépe utratit? Přece za remake akčního béčka z roku 1983! Takhle nějak přemýšlí producent Dana Brunetti (Social Network, Kapitán… (více)