Gotham

USA, (2014–2019), 72 h 58 min (Minutáž: 42–50 min)

Tvůrci:

Bruno Heller

Předloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks)

Ben McKenzie, Donal Logue, Jada Pinkett Smith, Camren Bicondova, Robin Lord Taylor, Andrew Stewart-Jones, John Doman, Cory Michael Smith, Sean Pertwee (více)

Dlouho předtím, než se stane komisařem, se policejní zelenáč James Gordon postaví zločinu a korupci v Gotham City a chce pomstít vraždu rodičů Bruce Wayna. (Netflix)

Diskuze

DarkKnight

DarkKnight (hodnocení, recenze)

Konečně příběh, který věřím, že by se odehrál ve Batmanově světe. Penguin je samozřejmě nejlepší postavou a díky svému představiteli i nejsympatičtější. Fish snad brzy Falcone zabije... A s Barbrou se tvůrci již úplně bláznili. Převažovali ale klady a jedná se o zatím rozhodně nejlepší epizodu. - 3. epizoda = 90%

na příspěvěk reagoval dO_od

Spiker01

Spiker01 (hodnocení, recenze)

Souhlasím s dO_od v tom, že třetí díl mě vyloženě bavil jen proto, že se odehrává v oblíbeném světě a čerpá z oblíbené mytologie. Po řemeslné stránce nic extra, ale oproti jiným paskvilům nabízí alespoň nějaké individuality, které potěší. U mě jmenovitě samozřejmě Selina a Bruce s Alfredem, což sou pro mě nejsympatičtější vedlejší postavy. Fish Mooney mi nevadí, ale ani nijak extra nebaví, spíš mě ve trojce bavil hlavní případ s Balloon-manem, to celkem šlo, až na to, že se z něj vyklubal divnej týpek, co vypadal hubenější :D

A jsem hodně zvědavý, jestli do příběhu výrazněji zasáhne Maroni, protože se tvůrcům povedl výborný casting, když obsadili David Zayase. Skvělý krok.

na příspěvěk reagoval Sylviiii

dragon94

dragon94 (hodnocení, recenze)

Larrysbride , Beckett51

V týhle epizodě to dorazila tím jak sebe práskla před Falconem, že nařídila to přepadení na jeho přítelkyni .. To jsem jaksi nepochopil... a ještě víc to, že pak Falcone řekl, že si myslí, že to byl Maroni.

Jinak jsem rád, že se mi konečně zalíbil i Gordon, ale pořád u mě z těch všech postav vede Harvey Bullock. Ty jeho scény si naprosto užívám. :D

Larrysbride

Larrysbride (hodnocení, recenze)

Beckett51

Narpostý souhlas!!! Nikdy jsem neměla nic proti Jadě, ale její "herecký" výkon v Gothamu je naprosto na facku... Nevím, jestli je ta postava tak debilně napsaná, nebo je to přímo jí, ale pokaždý, když se objeví na scéně, mám chuť ji přetočit...

na příspěvěk reagoval Beckett51, dragon94

Beckett51

Beckett51 (hodnocení, recenze)

mě osobně jaksi začíná vadit linka s Fish Mooney (nebo spíš ta postava). Kdyby tam dali víc Bruce s Alfredem vůbec bych se nezlobil

na příspěvěk reagoval Larrysbride

dragon94

dragon94 (hodnocení, recenze)

Mně se naopak třetí díl líbil zatím ze všech nejvíc. Konečně už to nepůsobí tak zmateně a zkratkovitě jako předchozí epizody. Dokonce se ani nuda nedostavila takže znovu zvedám na 4*.

dO_od

dO_od (hodnocení, recenze)

Začínám být už lehce zklamaný... jako fajn, pořád sleduju svůj oblíbený svět v jakémsi jakž takž provedení s jakž takž atmosférou ale z nadšení a těšení se, co dostanu příště se ty moje pocity přetavily v čekání, jestli někdy vůbec tvůrci příjdou s nějakým dílem, který by mě dokázal posadit na zadek.

Larrysbride

Larrysbride (hodnocení, recenze)

Souhlas. Třetí epizoda nenadchla, ale jsem ráda, že jsou všechny propojené a nejde jen o náhodné řešení případů. Stále solidní noirová kriminálka. A stále mám nejraději Bruceovu linii :D

FriendWithin

FriendWithin (hodnocení, recenze)

Třetí epizoda byla trošku slabší, ale jako konec se mi líbil. Oni to umí tak hezky ukončit, aby se člověk zase týden těšil.

Uživatel luka4615 smazal svůj příspěvek.

LizianShaw (hodnocení, recenze)

No ja nechci aby byli vsichni padousi Bruceova veku, spis aby meli vek podle komiksu to se rovna jestli je Batovi 40 a Two-Faceovi 46- Bruceovi je 13 a kolik je Harveymu?.... 34.  Az se Bruce stane Batmanem budou vsichni padousi v duchodu. Ja bych tam nedaval tolik znamych Batzaporaku a jestli ano tak pouze jejich vek, jinak takove ty dobre nezname...

Blackhand47

Blackhand47 (hodnocení, recenze)

LizianShaw

Kdyby měli být všichni padouši Bruceova věku, tak žádní pořádní asi nezůstanou. Navíc seriál je zaměřen na Gordona ne Batmana, tak proč je nevyužít ?

LizianShaw (hodnocení, recenze)

Nicholas D Agosto sice neni perfektni Harvey Dent, ale Eckharta by prekonat mohl... I presto to ale podelali protoze Harvey je jenom o par let starsi nez Bruce.

na příspěvěk reagoval Blackhand47

Uživatel LizianShaw smazal svůj příspěvek.

Colin Farrell se vrátí jako Tučňák

Colin Farrell se vrátí jako Tučňák

08.12.2021

Obvykle je zvykem nejprve uvést film, v tomhle případě komiksový reboot Batmana od Matta Reevese (Válka o planetu opic) čistě pojmenovaný The Batman, počkat si, jestli bude úspěšný a fanoušci s vizí… (více)

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Spin-off Batmana se zaměří na Gordona

Spin-off Batmana se zaměří na Gordona

20.04.2021

A teď jedna špatná zpráva pro fanoušky oceňovaného komiksu Gotham Central. Před pár měsíci jsme informovali o tom, že se chystaný komiksový snímek The Batman s Robertem Pattinsonem dočká seriálového… (více)

Sebevražedný oddíl 2 má nové scenáristy

Sebevražedný oddíl 2 má nové scenáristy

11.06.2018

Zatímco hodnocení kritiků nebylo v případě Sebevražedného oddílu nijak oslnivé, po finanční stránce se filmu dařilo. Momentálně tak vzniká pokračování, které do kin pošle zkušený režisér Gavin O… (více)