Gotham

USA, (2014–2019), 72 h 58 min (Minutáž: 42–50 min)

Tvůrci:

Bruno Heller

Předloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks)

Ben McKenzie, Donal Logue, Jada Pinkett Smith, Camren Bicondova, Robin Lord Taylor, Andrew Stewart-Jones, John Doman, Cory Michael Smith, Sean Pertwee (více)

Dlouho předtím, než se stane komisařem, se policejní zelenáč James Gordon postaví zločinu a korupci v Gotham City a chce pomstít vraždu rodičů Bruce Wayna. (Netflix)

Diskuze

DarkKnight (hodnocení, recenze)

jh666

Jenže nejdřív tam právě musí přijít Joker.

A musim říct, že by to bylo poprvý, co bych Jokerovi fandil, aby ublížil někomu, na kom Gordonovi záleží, což pro tvůrce není moc dobrá vizitka...

LizianShaw

LizianShaw (hodnocení, recenze)

A jeste soucasny cliffhanger, ktery se ani nechova jako cliffhanger. Zadne napeti. A Penguin si z par dolaru vykouzli luxusni vohoz.

LizianShaw

LizianShaw (hodnocení, recenze)

Byla to skvela epizoda, ale druha byla pro me lepsi. Nejlepsi byl asi Bruce, jeho rysovani a Bathlasky jsou uzasne. Ikdyz nekdy to do divaku az moc cpou jako Selina se boji psu (trapny) a Penguin ma rad tunaky....(to jeste jde, ale jestli si priste objedna Kinder Pengui nebo Makrelu....) Minuly cliffhanger, byl jaksi divne preorientovan, kdy Gordon objevil svou schopnost teleportace a premistovani lidi. Selina byla v pohode nic moc se nedelo, ale to nevadilo. Alfred no comment. Ale Wayne a Nigma budou tahouni serialu.

Nejbozstejsi zaporak zatim! Aneb vigilantism je proste super, a to jak to na konci vsechno krasne vysvetlil a ptal se Gordona - skvele. A to jsem si myslel ze bude Professor Pyg (jediny docela vhodny zaporak pro tenhle serial).

Penguin musi zabit cca 2 lidi za dil....ale i tak je to v pohode postava, lesbicky pomer se snad bude vyvijet a Mario Pepper ackoliv je mrtvy, tak je dost slavny,

Zkratka fantasticka epizoda s uzasnym zaporakem jejimz jedinym zaporem byl nechutny 'drsnacky" (bohuzel asi trvaly) soundtrack (Bullockovo postizeny vyslech... buu) a obcas Bullock, ktery se ze super zkorumpovaneho charakteru meni na ftipneho drsnaka. + Gordonovy nove superschopnosti: Teleportace & nezranitelnost pri padu z min. 6 metru.

Takze je to neco na urovni pilotu a o kousek horsi nez dvojka, ale Arkhamu se desim nejvic.

DarkKnight (hodnocení, recenze)

Jelikož je Fish Mooney vytvořená speciálně pro seriál, nemá komiksové kořeny, tak je šance, že ji zabijí, s Barbarou to bude horší... Ale ta by mohla zase na chvíli odjet třeba na společný víkend s policistkou a byl by pokoj.

Mr.Ripley

Mr.Ripley (hodnocení, recenze)

KevSpa

Za vším protivným v Gothamu hledej ženu. Obávám se, že se těch iritujících ženštin jen tak nezbavíme.

Akira777

Akira777 (hodnocení, recenze)

Ach bože, zab tě někdo ty dvě ženský (policistku a tu Fish nebo jak) obě jsou mi naprosto nesympatické. Už od prvního dílu, i když herečka Fish se snaží být aspoň charismatická i když to moc nejde.

na příspěvěk reagoval KevSpa

majkl44

majkl44 (hodnocení, recenze)

Mě se 3. díl naopak docela zamlouval.. Když jsem viděl scénku Barbary a policajtky, ta jsem si chvíli říkal, jestli jsem minule něco nepřehlédl, ale myslím, že to tomu seriálu neuškodí, i když je to trochu ujeté.. Jinak se mi všechny dějové linky u tohoto dílu dost líbily. Ale nečekal jsem teda, že se Oswald objeví tak brzo v Gothamu a navíc u Gordona, ale budiž.. Uvidíme, co z toho bude :-)

Havaj8

Havaj8 (hodnocení, recenze)

Musim rict, ze ta Brucova nenapadna linie je husta, kdo by pred Batmanem a tim vsim tohle cekal, kdyz by to videl. A ten Penguin, souhlasim s castem i jeho postavou a ze by se chtel odvdecit Gordonovi nebo co cekat? Nic extra, ale koukat se na to da v pohode

Katarine

Katarine (hodnocení, recenze)

Za mě teda zatím hodně velké zklamání. 3. epizodu jsem nudou skoro ani nedokoukala. Ne, že bych četla komiksové předlohy, ale některé postavy mi nějak moc nesedí věkem. Falcone je už teď nějak moc starý, stejně jako Alfréd, který je k tomu všemu nesympatický. Lesbická minulost Barbary mi přišla už úplně mimo.
Celkově na nás v 1. epizodě naházeli rychle rychle všechny postavy a už teď začíná být děj celkem o ničem, nebýt scén s Oswaldem nebo Brucem. Škoda, asi jsem čekala víc s tím příběhovým potenciálem. :-/

dO_od

dO_od (hodnocení, recenze)

DarkKnight

Ale notak :D ta bloncka není k zahození, ta policajtka taky jde takže proč ne... čistě z takového GP hlediska by mi nějaký jejich flashback nevadil. Jestli se to zvrhne ve trojku s Gordonem tak už ale jdu od válu :D

Colin Farrell se vrátí jako Tučňák

Colin Farrell se vrátí jako Tučňák

08.12.2021

Obvykle je zvykem nejprve uvést film, v tomhle případě komiksový reboot Batmana od Matta Reevese (Válka o planetu opic) čistě pojmenovaný The Batman, počkat si, jestli bude úspěšný a fanoušci s vizí… (více)

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Spin-off Batmana se zaměří na Gordona

Spin-off Batmana se zaměří na Gordona

20.04.2021

A teď jedna špatná zpráva pro fanoušky oceňovaného komiksu Gotham Central. Před pár měsíci jsme informovali o tom, že se chystaný komiksový snímek The Batman s Robertem Pattinsonem dočká seriálového… (více)

Sebevražedný oddíl 2 má nové scenáristy

Sebevražedný oddíl 2 má nové scenáristy

11.06.2018

Zatímco hodnocení kritiků nebylo v případě Sebevražedného oddílu nijak oslnivé, po finanční stránce se filmu dařilo. Momentálně tak vzniká pokračování, které do kin pošle zkušený režisér Gavin O… (více)