Drákula

Již dlouhá staletí vyvolává Dracula v mužích strach - a v ženách touhu. V tomto stylovém zpracování klasického příběhu Brama Stokera předvádí dokonalý herecký výkon Frank Langella v roli krvežíznivého knížete Draculy, který se vydává hledat svou nevěstu. Proti krvavému panování Prince temnot, jenž obyvatelům Transylvánie vládne pevnou rukou, se staví proslulý a vytrvalý lovec upírů, Van Helsing (Laurence Olivier). Skvělé herecké obsazení, výborná režie a jedinečná hudba, která umocňuje atmosféru filmu, jsou zárukou, že na adaptaci jedné z nejznámějších hororových legend nikdy nezapomenete. (Magic Box)

Gilmour93

Zatímco se leckterý muž musí za ženou obrazně řečeno připlazit, aby měl sex, tady hrabě se připlazí hlavou dolů po zdivu a vezme si, co chce.. Williamsovy tóny, z kterých dle mého čerpal i Kilar, s ohledem na dobu vzniku výtvarná stylizace a všechno to prostředí se svícemi, pavučinami a mlhou, co nesvědčí revmatikům, se trošku perou se změnami ve Stokerově klasice a vůbec uchopením společností nepochopeného elegána, co nepije víno a zrcadlo považuje za marnivost. Langellu mám docela rád, ale tady s tím „jenom mukni a máš ho v sukni“ směrem k rajdě Lucy a valením bulv moc nebodoval. O charismatu Oldmana si mohl nechat zdát, když si přes den dával pod hliněnou duchnou sedm set dvacet.. ()

Morholt

Mě tahle verze přišla taková nemastná neslaná, takže celkově na mě ten film neudělal výraznější dojem až na jednu scénu, kdy jde van Helsing po svojí dceři a narazí na ní v tom podzemí - musim se přiznat, že napoprvé (bylo mi asi 11) mě Mína neskutečně vyděsila a ani v pozdějších letech jsem z ní neměl dobrej pocit, ale to bylo asi tak vše, co mi ten film dal. Je to průměr. ()

pakobylka

Musím konstatovat, že milý hrabě Dracula neměl vůbec žádné charisma - a nadmíru podivným a odpudivým kulením očí si svůj profil nijak nevylepšil. I tak na tom byl o dost líp než všichni ostatní protagonisté dohromady. Když už nic jiného, alespoň se uměl proměnit v pěkně stavěného vlčka nebo v legračně mrňavého netopýrka … a bez zvláštní námahy dokázal na dálku otevírat i zavírat dveře a lézt po zdi hlavou dolů - což jsou schopnosti hodné pozornosti. Zato co se kladných hrdinů týká, tak nesympatickou sešlost jsem už hezky dlouho neviděla. Atmosféra byla tudíž chabá a děj mě ničím zvláštním nezaujal. Až na jednu drobnost. ----- !!! MOŽNÝ SPOILER !!! ----- Nějak jsem nepochopila, proč nemrtvá Mina měnila svůj vzhled - patrně podle prostředí, ve kterém se zrovna nacházela, takže v podzemních prostorách vzdáleně připomínala Mrtvou nevěstu Tima Burtona. Sice to byl jeden z mála alespoň trochu zábavných momentů snímku, který se honosí hrdým označením "horor“, ale nedával žádný smysl. ()

BoredSeal

Poctivý zážitek z časů, kdy studia neváhala vrazit dobré prachy do výpravy a výtvarné stránky filmu. Film má temný depresivní styl, na studiový film tehdejší éry má lahůdkové násilí a nejede tak úplně podle klišé (s knihou nesrovnávám, protože jsem jí nikdy nečetl). Langella jako Dracula je obsazen výborně a společnost mu dělají další dobří herci, co dodat. ()

filmmovier

I přes tu ohrmnou spoustu změn cítím, že tenhle film je jednou z nejlepších adaptací proslulého románu Brama Stokera. Ty nejlepší momenty v tomhle filmu chybí, ale i tak je tenhle film ohromný zážitek. Obsazení je na jedničku a Frank Langella je velmi charizmatický a hypnotizující, takže se na Draculu hodí. Film jako takový má velice působivou a mrazivou atmosféru, je pěkně zpracovaný a zápletka výborně graduje. Kulisy Draculova hradu jsou působivé. Film se mi velice líbil, je to povedená "adaptace". Slastný hororový zážitek s výborným obsazením a gotickou atmosférou. A znovu musím vynachválit Franka Langellu. Jo a ta hudba, to je něco, JOhn Williams opět zabodoval!! Za mě je to slušných 80%, je to povedené. ()

• Jonathan Harker řídí Hispano-Suiza. (Chatterer)
  • Většina z role Sylvestra McCoye byla ve finální fázi vystřihána. (Chatterer)