Reklama

Reklama

Agent Carter

(seriál)
  • USA Marvel's Agent Carter (více)
Ukázka z filmu 2
USA, (2015–2016), 12 h 35 min (Minutáž: 41–43 min)

Kamera:

Edward J. Pei

Hrají:

Hayley Atwell, Chad Michael Murray, Enver Gjokaj, Dominic Cooper, James D'Arcy, Lyndsy Fonseca, Shea Whigham, Kyle Bornheimer, Meagen Fay, Bridget Regan (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(2) / Epizody(18)

Píše se rok 1946 a nastanuvší mír uštědřil Peggy Carter silnou ránu, když je nyní zatlačována do pozadí muži vracejícími se z války za oceánem. Při práci pro tajnou organizaci SSR (Strategické a vědecké rezervy) tak musí Peggy vybalancovat své administrativní povinnosti s plněním tajných misí pro Howarda Starka. (oficiální text distributora)

Videa (2)

Ukázka z filmu 2

Recenze (180)

Matty 

všechny recenze uživatele

Tvůrci si pro navenek feministický seriál nemohli vybrat lepší časoprostor než poválečnou Ameriku, kde se zrodil „ženský mýtus“ (narážkou na to, že za války bylo postavení žen důstojnější, začíná každá epizoda). Ono hájení feministických idejí je ale opravdu hodně vnějškové a to, co postavy říkají, plně neodpovídá jejich narativním funkcím. Zejména během posledních epizod se nelze zbavit dojmu, že se série točí více okolo Howarda Starka (z jehož pověření Peggy jedná) a (nepřítomného) Kapitána Ameriky. Zmražený Steve Rogers, jemuž je hrdinka navěky oddána, slouží zároveň jako opatření proti námitkám, že Peggy nemá žádný vztah a žije jenom svou prácí. Úspěchu povětšinou dosahuje tím, že profesi podobně jako muži nadřazuje citům a rodině (kterou zřejmě vůbec nemá, nebo se o ní alespoň nic nedozvíme). Jako kdyby inteligentní, vždy perfektně upravená a sexy žena činu nemohla být zároveň ženou s bohatým vnitřním životem (což si tehdy většina společnosti skutečně myslela, ale v tomto případě jde o postoj seriálu, nikoli o reflexi postoje společnosti). Paradoxně jedině v armádě a po boku Rogerse mohla být Peggy sama sebou a nepředstírat, že je přihlouplou sekretářkou. Nostalgie za starými hodnotami jako čest a spravedlnost je zároveň steskem po ideálním chlapovi, kterému se žádný ze zbabělých trubců, jimiž je protagonistka po většinu seriálu obklopena, nevyrovná. Výjimečnost Peggy tak částečně vyplývá z neschopnosti mužů, s nimiž spolupracuje. Výjimku představuje vedle extrémně poddajného Jarvise o berli chodící agent Sousa, jehož paralelně běžící příběh o získání respektu dává vyniknout tomu, že ženství bylo dříve – a dodnes je – vnímáno jako svého druhu hendikep. Za subverzivní narážku lze počítat též povýšení agresivity, typicky mužského charakterového rysu, na hlavní hrozbu poslední epizody nebo upozornění na samozřejmost toho, že jsou hlavní zásluhy za úspěšně vykonanou práci přičítány muži. Tyto drobnosti ale neobratný pokus zakomponovat do mačistického superhrdinského narativu feministické myšlenky nezachrání. Kdyby Peggy byla přepsána na muže, ani by nebylo nutné provádět zásadní dějové úpravy (jenom by nás možná víc zaráželo, o jak charakterizačně odfláknutou a povahově bezchybnou postavu jde), což myslím nesvědčí o kdovíjak velké vnímavosti vůči „ženskému údělu“. 70% Zajímavé komentáře: HoneyBunny, maddy ()

Wysch 

všechny recenze uživatele

Nadvakrát. V době vysílání první řady jsem se nedostal přes druhou či třetí epizodu. Nešlo to. Tempo je neúměrně pomalé, postavy až na Peggy a Jarvise naprosto nevýrazné, ploché a ničím nevyčnívající z komiksovýho a televizního klišé. Ale v zásadě poslední třetina série dostane tak nějak podivně dobrý impuls v podání celé té jakoby zápletky s ruskou špionkou, německýho hypnotizéra a v podstatě všechny vedlejší charaktery mají najednou svou roli, byť v mnoha případech totálně over the top. Jo a holky v éře čtyřicítek byly podle tohohle seriálu tak nějak víc sexy - že Hayley je dračice, to víme od Kapitána, ale Lyndsy i chladná Bridget jsou fakticky perfektně vyšňořené, učesané a vůbec vystajlované. Žeru tu stylizaci jak holek a kluků, tak samotnýho seriálu skrze hudbu, barevný filtry, design interiérů a radio show Kapitána Ameriky. To se prostě povedlo na výbornou. A teď hurá na druhou řadu. V tuhle chvíli škoda, že i poslední. ()

Reklama

octopuska 

všechny recenze uživatele

Velmi povedená Marvelovka, pro mě asi nejstravitelnější ze všech Marvelovek. Pohodovka s výbroušenýma slovníma přestřelkama a břitkým ultra suchým humorem. Krásně vystižená padesátá léta. Chytrá, sexy agentka Carter, velmi dobře civilně ztvárněná s trochu zvedlým ADHD. Kdy spala je mi záhadou. Když se rozjede nemá problém dát všudypřítomným zloduchům pěknou nakládačku s grácií v kostýmku na míru. Kočkování mezi ní, neustále se kurvícím a v průserech zabředlým Starkem a extrémně upjatým Jarvisem, je na tom to nejlepší. Nemohla jsem si nevzpomenout na čarodějnickou sebranku Mee-Too, protože tady ten šovinismus stříká na všechny strany a Stark musí být navždy noční můrou. Takže u sledování této povedené taškařice si musejí nutně ohlodat pracky, až na kost. Možná by mohly u toho ohlodávání zapřemýšlet nad tím, že kdyby neměly takovej problém s oblíkáním, tak by je nechtěl každej chlap přefiknout na veřejných hajzlech, na kdejaké akci. ()

Chen 

všechny recenze uživatele

Svižné, se spoustou odkazů na MCU, vtipné, dostatečně akční, ale hlavně je to o Peggy Carter. Ta je zábavná, rázná a sympatická, stejně jako její představitelka Hayley Atwell. Škoda jen vedlejších postav, kdy je spousta z nich poměrně nevýrazná a hlavní dějová linka by mohla být napínavější. Jinak ale hodně povedená podívaná s příjemnou dobovou atmosférou. ()

Adasin 

všechny recenze uživatele

Pohodový seriál, který neurazí ani nenadchne, je to někde mezi. Říká se "zlatá střední cesta," ale tady by to v některých momentech chtělo přidat (nebát se víc to rozjet) a něco možná vyřadit (chápu, že je zde Howard Stark a další talentovaní vynálezci, ale chvíli jsem díky některým vychytávkám měla pocit, že se seriál posunul v čase z padesátek do současnosti). Příběh je v obou sériích přinejlepším průměrný a hodně připomíná první polovinu první série Agentů S.H.I.E.L.D.u a pokud Vám nesedla ta, tak Vám moc nebude sedět ani Agent Carter. Akce taky zrovna neohromí, ale aspoň jsou tu ty postavy, sympatickým hercům se celkem daří držet seriál nad vodou. Ve výsledku pořád celkem slušná zábava, která však podle mě přišla z křížkem po funuse, souhlasím s názorem, že nasazení po prvním Kapitánovi by seriálu určitě prospělo víc a možná bychom se dočkali i té třetí řady. Na jednu stranu mi vůbec nevadí, že se nepojede dál, ale na druhou bych chtěla vidět založení S.H.I.E.L.D.u. 7/10 ()

Galerie (596)

Zajímavosti (29)

  • V pilotním díle se objeví vědec Anton Vanko (Costa Ronin). S ním jsme se setkali už ve snímku Iron Man 2 (2010), kde je vysvětlen i jeho původ. Známější je však jeho syn Ivan Vanko (Mickey Rourke), který se nám představil jako Whiplash právě v Iron Manovi 2.
    (Mr.Baboon)

Související novinky

The Boys se dočkají animovaného spin-offu

The Boys se dočkají animovaného spin-offu

06.12.2021

Drsnému komiksovému seriálu The Boys aka Banda se na Amazonu extrémně daří. Seriál se brzy dočká již třetí série, streamovací gigant mu ale rovněž chystá i několik spin-offů. Tím prvním hraným bude… (více)

Kdo se vydá na Krypton?

Kdo se vydá na Krypton?

04.09.2016

Celovečeráky od DC teď možná trochu zaostávají za těmi od Marvelu, na malé obrazovce je ale situace opačná. Marvelu se daří jen u Netflixu a s Agent Carter a Agents of S.H.I.E.L.D zásadní úspěchy… (více)

Constantine definitivně končí

Constantine definitivně končí

08.06.2015

Americké televize zruší každý rok řadu seriálů, které si nenajdou fanouškovskou základnu. Obvykle jde o zcela originální projekty, o to podivnější je tedy osud seriálového Constantinea. Momentálně na… (více)

Marvel obsadil nové superhrdiny

Marvel obsadil nové superhrdiny

25.12.2014

Benedict Cumberbatch v roli Doctora Strange je pro Marvel velká výhra. Comicsový gigant ale roztahuje svoje sítě i na televizní obrazovce, kde se už v lednu objeví Agent Carter, a také na internetu.… (více)

Reklama

Reklama