Wolverine (Hugh Jackman) se vrací. Jenže je na tom nyní trochu hůř. Jeho schopnost uzdravování pomalu vyprchává a elánem také zrovna nehýří. Navíc je na vše skoro sám. Z X-Menů přežívá ještě Charles Xavier známý také jako Profesor X (Patrick Stewart), který je ale vážně nemocný, ztrácí paměť a trpí nebezpečnými záchvaty ohrožujícími jeho okolí. Společně se ukrývají v opuštěné továrně na americko-mexické hranici. Jejich utajení ale skončí, když se objeví Laura (Dafne Keen), dívka, která má překvapivě stejné schopnosti jako Wolverine a v patách má navíc nelítostné pronásledovatele, kteří se jí snaží zmocnit. Ve chvíli, kdy Wolverine a Profesor X přijmou Lauru „do rodiny", stávají se z nich štvanci, kterým jde po krku velmi brutální a vytrvalý nepřítel. Hrdinové na útěku mají k dispozici jen zbytky sil starých X-menů a Lauřiny schopnosti, které však ona sama těžko zvládá. A tak přichází čas, aby Wolverine v sobě našel zbývající vůli a sílu nejen k boji, ale i k tomu, aby Lauře předal své zkušenosti. (Cinemart)

Thalin

Logan je skvělá, hořkosladká akční podívaná, kde se stárnoucí a zapomenutý hrdina musí potýkat s posledním problémem. Kromě chřadnoucího těla a částečně i mysli mu na krku skončí asociální divoká holka, která mu rozhodně nedopřeje klid. A i přes tu svou nabručenost mu na ní svým způsobem záleží. A právě jejich podivný vztah to dost táhne. I ta ponurá atmosféra tomu dost přidává a rozhodně je to pro mě jeden z těch opravdu povedených filmech o hrdinech a to  bez zbytečné omáčky kolem. ()

SimcaJB

Tak co bychom měli čekat od posledního filmu ze světa X-men. Všechno, co začalo před dlouhými 17 lety, tak musí také končit. Ani "dojná" kráva tak dlouho nemůže dojit. To co se nepodařilo Bryanu Singerovi, to se podařilo Jamesu Mangoldovi. Je to drsný, syrovy a brutální film. Plný krve, usekaných hlav a proto je to velmi důstojné rozloučení s X-Men universem, jak jej známe z prvních filmů. Ze staré party žije jenom Wolverine a Profesor X a jak Hugh Jackman, tak Patrick Stewart do filmu přináší zkušenosti s postavami. Na těchto dvou celý film stojí. Zdárně jim sekunduje tichá Dafne Keen. Celá trojice zkušeně drží celý film v nadprůměrné kvalitě. ()

harry456

Nejdříve jsem nevěděl, jestli se na film skutečně těším a popravdě jsem netušil, zdali na mě v kině bude čekat zklamání nebo ohromení. A nakonec přišlo to druhé. Třetí a poslední sólovka s Wolverinem je jednou z nejlepších celé trilogie. Nemohu příliš srovnávat s X-Meny, jelikož tam jde hlavně o vizuální stránku a nadpřirozené padouchy. Logan vypráví lidský a realistický příběh o ztrhaném muži, kterého dohnal věk a je na pokraji svých sil. Pokud jste čekali, že dostal film eRkový rating pouze pro pár kapek krve, pak vás rychle vyvedu z omylu. Snímek má neuvěřitelně brutální akční scény, ze kterých mě pokaždé pokaždé mrazilo a jediné, čeho jsem byl schopen bylo ohromeně zírat s otevřenými ústy. Postavy jsou zajímavě vykreslené, přirozeně se tu nadává a celkově je to celé naprosto vyšperkované. 17 let jsme čekali na tuhle akční pecku? Ale no tak! Tohle je Wolverine, na kterého jsem tak dlouho čekal, servírující krvavé žně na stříbrném podnose! ()

D.C.Striker

Mangolde Mangolde .... Nevím proč ale tenhle člověk mě nedokáže asi tak dostat jak bych si přál. Emočně mě tenhle film prakticky zasáhl jenom lehce asi ve 2 scénách. Poslední to nebyla. Což mě docela mrzí možná to bylo tím ,že jsem nemohl uvěřit kdo ví. Já to teda nejsem. Podle mě se obecně z tohohle filmu dalo vytřískat víc. I moje přítelkyně řekla ,že se tam víceméně dělo prd. Ovšem to je možná záležitost předlohy a i toho jak se na film dívat. Mám rozporuplné pocity ale rozhodně jsem z kina odcházel jak si neuspokojený, Proč ? Třeba se to dozvím příště. Ale porovnávat tady Lauru s Loganem a dvojci z Last of US Joela a Ellie je sice možná na místě ale ač nerad to řeknu tak Mangold nebyl schopen emočně propojit Logana s Laurou natolik aby mě to zasáhlo. V rámci procent tak ten vztah je tak 15 procentni oproti už zmiňované konzolové hry. Proto mě víc ladil vztah mezi Charlesem a Loganem. Hvězda za R rating,Charlese a Logana a toho ducha v jakém byl film točen.A když porovnám ostatní filmy kdy jsem dal Apokalypse 2 hvězdy tak přeci jenom to je něco mezi 3 a 4 takže krásných 3,75. Víc takových děl v takovém duchu ale nejsem si jistý jestli Mangold (+scénáristi) je ten pravý. Ono to možná stačí ale hold někteří z Nás jsou trošku náročnější. ()

malahradna

konečne...takto mal Wolverine vyzerať už od začiatku...je to dospelé, drsné a krvavé. Film má svoj vývoj, sem tam síce príde nejaká hluchá pasáž, ale v zápätí je vystriedaná brutálnou akciou...za mňa jednoznačná spokojnosť :) ()

LosMichal

Ako sa hovorí, lúčenia bývajú ťažké. Platí to aj v tomto prípade, kde sa lúčime rovno s dvoma hercami ktorý boli pri zrode X-Men série. A rozlúčka to je teda poriadna, som veľmi rád že to Hughovi vyšlo a jeho posledné zbohom nedopadlo ako predchádzajúce časti. Tomuto filmu nemám ani čo vytknúť, možno len tie slzy v očiach pri záverečných minútach.. 10/10 Bežte na to do kina ^^ Ten R-kový rating robil svoje ()

Mach Tom

Poznal jsem v tom několik westernů, ale jinak dost brutální a takový jaký měl být Wolverine hned od prvního dílu. Ta holka je prostě parádní. ()

Bruce0659

Jeden z najlepších filmov v rámci komiksového subžánru. Akčná dráma s R-kovým ratingom, ktorú musí vidieť aj každý nefanušik komiksového sveta. Všetky očakávania boli splnené, akurát Hugh Jackman svojím výkonom a Marco Beltrami úžasnou hudbou ponúkli ešte niečo navrh, vďaka čomu neváham dať 5* ()

CampaHD

Imax premiéra Bory - lastoffusovska chémia starocha a mladej ktorá funguje na jednotku, pár zadrhelov tu je ktoré sa dajú oočakávať/ guľka aj ocko/ no i tak je to pecka. Hugino to zvládol bravúrne a excelentne sa rozlúčil. Mladá to dala s prehľadom. 90% + A odstupom času to len zreje. +5% ()

Venum

* Obsahuje nepatrne spoilery* Videl vcera v kine a musim uznat ze hodnoceni 92% tomu dost sedi , lidi co tomu davaj v rozmezi 2-3 hvezdy neppochopili pointy celeho tohodle endingu. To neni jen film sam o sobe , je to neco vic , jde to az Za film. Lidi co na to koukaj od prvnich xmenu kde jsme poprve videli wolverina mi daji za pravdu. Je to mozna trosku bez emoci , ale co by jste cekali od chlapka co uz dosluhuje a jen se snazi splnit posledni svuj ukol co mu dal jeho byvalej ucitel. Je az k neuvereni co se z wolfika stalo a jak upadl , pamatuji si ho jako nadupany monstrum ktery rozsekalo ty nejvetsi zmrdiky a tady je to takovej tiny dedula , kterej to porad stale ma , ale jelikoz se rozhodl ze nechce pokracovat tak si musel celej film odkulhat.kazdopadne film ve me nechal stopu , koukam na to jako by moje generace odchazela , prvni xmeny jsem videl dva roky po tom co vysli od ty doby jsem ani na jednem dilu nechybel,myslim ze je to dobra cesta jak vyjit ze stereotypu a jak ukoncit jednu generaci mutantu a zacit novou. Popravde jsem myslel ze budouci minulost jeste hugha , stewarta a mckellena nakopne ale dohromady daji kolem 200 let a chapu ze uz chcou klid a rest. Film ma vsechno akci , krev maly humor a dost nostalgie , kde vidime ze xmeni nebudou co driv ( nezlobte se ale napr xmen apokalypsa je totalni bullshit kterej neocennim nikdy a kdybych to mel postavit vedle xmen 1-3 tak zde neni posouzeni ). Nakonec bych chtel rict jedno velke Diky H.Jackmanovi za to jak dlouho to vydrzel a taky bych mu chtel vzkazat ze ho opravdu nikdy nikdo nahradit nemuze, thank you Logan ()

honza.kuzel

Akční nášup jaký tu hodně dlouho nebyl (tolik propíchnutých hlav asi nikdy)! Současně dostatečně dramatické (více než mnohá dramata), kruté i poutavé. Zkrátka důstojné, a přesně takové jaké by mělo být, zakončení jedné dějové linie. Nečekal bych, že banda vraždících dětí a celkem drsný hon na ně (především na Lauru) bude tak zajímavý (a vůbec kdy vznikne v USA). Hugh standardně velice dobrý výkon, kterému perfektně sekunduje Patrick Stewart (a občas ho dokonce přehrává), ale i (defakto) premiérová Dafne Keen. Vše podkresleno skvělou hudbou (patrné už z trailerů). Pecka! ()

clash

Srdcovka spomedzi srdcoviek. Popri Loganovi mi pripadajú iné komiksovky (vynímajúc Nolanove) takmer ako plytké báchorky. ()

bukajik12

Epická rozlúčka s Wolwerinom . Jasných 10/10 . Neskutočný zážitok, množstvo emócii . Smial som sa , plakal som , pozeral s otvorenými ústami . Herecké výkony hidné Oscara. FILM predčil moje očakávania . Ešte dlho budem rozdýchavať. ()

BranuliQ

Úchvatný koniec! Vlastne, Wolverine, jedna z najikonickejších postáv filmového plátna, si ani žiaden iný koniec nezaslúžil. Toto bola naprostá bomba. Historické tabuľky sa opäť prepisujú lebo takáto komiksová adaptácia vzniká raz za pár rokov. Geniálne spracovanie po všetkých stránkach, meno James Mangold si určite zapamätám, jeho réžia a scenár berú dych a takého Hugha Jackmana a Patricka Stewarta som nikdy nevidel hrať lepšie, pričom im zdatne sekunduje fantastická Dafne Keen, ktorá to v budúcnosti určite dotiahne veľmi ďaleko. A teraz prejdem k akcii, najbrutálnejšej a zároveň najlepšej akcii za posledné roky, pričom nenarážam len na komiksové filmy, ale filmy celkovo a je treba sa zamyslieť nad tým, že aj tým najlepším akčným filmom sa nepodarilo to, čo teraz Loganovi. Pri niektorých scénach som doslova nedýchal a srdce mi búšilo ako o závod. Po emočnej stránke film taktiež funguje, čo je dosť podstatné. Neraz som sa prichytil ako sa mi slzy tlačili do očí, a to množstvo zimomriavok, ktoré mi počas filmu prebehlo po tele sa ani nedá zrátať. A samotný záver ma proste odzbrojil. Nemôžem inak než ohodnotiť plnou paľbou, žiadna komiksovka od čias Temného rytiera tak dokonale nepracuje s postavami ako táto, mal som pocit, že som tam s nimi a prežíval som všetko, čo prežívali oni. Obrovský mýľnik a naozaj som si nemyslel, že sa niekedy niečo vyrovná Nolanovej trilógii, ako som sa len mýlil. Naozaj dokonalé! 100% ()

majorzeman13

Drsný,brutální,působivý,krvavý,syrový akční sekvence filmu ! Zcela určitě nejlepší Wolverine ! Herecké výkony Hugha Jackmana a Patricka Stewarta a holčičky jménem Laura jsou skvělé !!! ()

Vlaidmar

Absolútne najlepší wolverine zo všetkých. Namakane akčné scény pri ktorých som ani nedychal a určite je toto film ktorý pozriem znova a určite zas v kine. ()

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu