Wolverine (Hugh Jackman) se vrací. Jenže je na tom nyní trochu hůř. Jeho schopnost uzdravování pomalu vyprchává a elánem také zrovna nehýří. Navíc je na vše skoro sám. Z X-Menů přežívá ještě Charles Xavier známý také jako Profesor X (Patrick Stewart), který je ale vážně nemocný, ztrácí paměť a trpí nebezpečnými záchvaty ohrožujícími jeho okolí. Společně se ukrývají v opuštěné továrně na americko-mexické hranici. Jejich utajení ale skončí, když se objeví Laura (Dafne Keen), dívka, která má překvapivě stejné schopnosti jako Wolverine a v patách má navíc nelítostné pronásledovatele, kteří se jí snaží zmocnit. Ve chvíli, kdy Wolverine a Profesor X přijmou Lauru „do rodiny", stávají se z nich štvanci, kterým jde po krku velmi brutální a vytrvalý nepřítel. Hrdinové na útěku mají k dispozici jen zbytky sil starých X-menů a Lauřiny schopnosti, které však ona sama těžko zvládá. A tak přichází čas, aby Wolverine v sobě našel zbývající vůli a sílu nejen k boji, ale i k tomu, aby Lauře předal své zkušenosti. (Cinemart)

Pythonator

Komiksový film, který si hraje na něco víc, ale nejde mu to. Artové snahy skončily ovšem jak jinak, než unuděným žvatlaním a umírajícím tempem. S unylým tempem umírá i jedna z nejlepších komiksových postav všech dob, takže není moc o co stát. Jednoznačně nejhorší film s Rosomákem. ()

marketpla

No já musím za sebe říci, ze je Logan v první řadě Xmen. Ale bohužel spojitost na xmeny - žádná. V tomto filmu ožili 2 již mrtvé postavy. Proč? Nemocný rosomák? Jak? Kde vzali dna na dceru? Vůbec zkrátka nedodrželi nic z předchozích dílů. Film nedává smysl. A nezachránili to ani akční scény ani trapně sladký konec " tati". ()

PeterSch

Je to mezi 4 a 5 hvězdami, ale za to Rko si to zaslouží podporu. Ta krvavost opravdu komiksům sluší a jen více takových filmů. Povedlo se herecké obsazení a tak třeba X-23 si krade diváky pro sebe. Wolvieho bylo akorát dost a upřímně doufám že ho tvůrci již nechají pod drnem, vesmír xmenů má zajímavější postavy k zfilmování. Celkově ten komornější scénář filmu prospěl a digibordel mi ani nechyběl. Deadpoolem a Loganem byl nastaven zajímavý směr dospělích komiksových kousků, já jen doufám, že se v tomto trendu bude pokračovat. ()

Tomulka

Film se velmi povedl až na jednu věc a to, že působil uměle. Neměl žádnou srdcervoucí dějovou linku. Jsem zcela jistě ovlivněn čteným komiksem, protože i po druhém shlédnutí mne stále ovlivňuje velmi silný, nevídaný, nečekaný a velmi emoční příběh čteného. Což je mimochodem asi nejlepší komiks co jsem kdy mohl číst či vidět! Nic méně tento film se povedl až na jednu věc a to je punc umírání X-men. Fanoušek jako já nechce X-men vidět umírat! Wolverin přeci přežije všechno a to je prostě dogma! V tomto filmu bohužel ne. A faktem je, že pokud má velký tvrďák a hrdina formátu Wolwerina umřít tak by to mělo být ve velkém stylu a to je přesně to co chybí v tomto filmu-velikost. I při umírání Profesora X velký styl chybí. Xavier Charles umře jako důchodce. Je to jako reklama na domov důchodců.On by umřel za velký ideál on by umřel za každého člověka či mutanta a umře naprosto beze smyslu. Teda v uvozovkách skrytý smysl tam je , ale opět vyumělkovaný. Umře naprosto vágně, ale umře pro rodinu. Rodinu vymyšlenou a vyumělkovanou pro tento film. A umře jenom proto, že už je čas, že už musí umřít.Smutné ano, ale hodno Charlese NE! Ztělesňoval více zasloužil si lepší konec! ()

j1981

Bylo to hrozný,doufám,že už nikdy víc.A doufám,že ho už nikdy nikdo neožíví. P.S. Jinak je samozřejmě má nejoblíbenější postava X-manů,ale tohle si fakt mohli odpustit. ()

Tranda

Mangoldovi se klaním za neuvěřitelnou brutální, emociální a akční jízdu, kterou dokázal v posledním wolverinovském filmu. A Jackmanovi a Stewartovi tleskám ve stoje za jejich herecké výkony. Předešlé filmy Wolverina nebyly bůhvíjak dobré, ale Logan se povedl. Pro mě nejlepší film roku. Říká se, že poslední filmy trilogie občas stojí za nic, ale Logan již od traileru bylo znát, že film bude oslavovaný jak u diváků tak i u kritiků. Musím podotknout to, že nebýt Deadpoola, nebyl by Logan takový jaký je ! Pro mě spolu s CA Winter soldier nejlepší Marvelovka a možná i nejlepší komiksový film (Nolenův Temný rytíř je pořád nej) 10/10 ()

KuceraJohny

Neskutečný film. Nejsem moc velký fanda X-Menů, protože mi přijdou chaotický a bez pořádného příběhu. Ale logan to je úplně jiná liga. Příběh je jednoduchý, ale díky tomu je ten film skvělý. Myslím že zaměřit film na starší diváky byl dobrý tah. Někdy si říkám že tak měly X-Meni vypadat už od začátku. Deadpool byl taky pro starší a jaký sklidil úspěch. Je to opravdu hezká tečka za jednou z nejvíce známých filmových postav. Nikdy nehrál Wolverina nikdo jiný než Hugh Jackman a právě ten je v jeho posledním představením v roli nesmrtelného mutanta skvělý. Jeho herecký výkon byl hoden na nějaké ocenění. Přál bych si aby Loganem navždy zůstal Jackman a nebo aspoň co nejdéle. Byl to dost brutální film ale taky hodně hezký. Emocím se tu neubrání snad nikdo. ()

Skylwalker42

Naprosto vydařené zakončení X-menů. A je to z mutantního universa nejlepší pohled do tohoto světa. Ano, byl jsem nadšen z První třídy. Ale u Logana jsem přímo v extázi. Naprosto souhlasím s Pomem - akce jak vystrihnuta od Camerona. A Jackman dal do své životní role opravdu vše a tímto se důstojně rozloučil se svou ikonickou postavou. ()

alcachocolat

Ani nemůžu říct, jak moc jsem se těšila a jak moc jsem odcházela zklamaná. Pocit rozčarování, bezmoci a naprosté konsternace mě provázel celým filmem. Sledovat, jakou trosku udělali z profesora bylo téměř nesnesitelné. Vím, že většině lidí tento film přišel epický a skvělý. Nemůžu si pomoct, ale pro mě to byl nejhorší možný konec celé ságy x-menů. V podstatě jsme se nedozvěděli, proč už x-meni nejsou, co se stalo profesorovi, proč je na x-meny opět hon, existuje to místo z komixu, dostali se tam ty děti? Nevíme nic. Jen to, že z Logana je naštvaný morous, který ztratil svoje kouzlo a z profesora na prášcích závislá troska. Vážně je tohle konec, který si zasloužili? Ne, není. Vážně jejich smrt takhle odbyli? Ano, odbyli... A co ostatní x-meni? Co se s nimi stalo? Nevíme. ()

SinisterBlac

Tak a Wolverine to má za sebou... ale nechal nám tu roztomilú no zato krvilačnú dcéru ktorá bola v niektorých prípadoch lepšia ako Logan v najlepšej forme. Perfektné ()

Hrr.nec

Tak bohužel mé velké očekávání, způsobené pozitivními ohlasy, nebylo naplněno. Jako film je to dobrej, ale žádný extra zážitek si z něj neodnáším. ()

hesonic

Premyslim, ze kdyby mi bylo 20, nejspis bych tento film nechapal a dal bych mu maximalne 2-3 hvezdicky, nebot temata v nem obsazena (stari, boje z oslednich sil, blizici se konec) jsou mimo schopnosti mozku 20-ti leteho cloveka. O 20-30 let pozdeji, kdyz spousta veci cloveku dojde a jeho pohled na svet je zcela jiny, je to ale jine drama. ()

Vaisak

Vskutku parádní zakončení jedné éry a rozloučení se s Wolverinem v podání Hugha Jackmana..bude mi chybět.. ()

kodwin

Hodně brutality, málo překvapení. Sice vizuálně hezká, ale nijak nadstandardní marvelovka, které stejně moc nemusím. Hvězda nahoru za Jackmana. ()

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu