Backcountry

Na první pohled obyčejný výlet do nedotčené přírody se pro mladý pár změní v noční můru. Zpočátku vše vypadalo skvěle. Alex, který je na výpravy do přírody zvyklý, přesvědčí přítelkyni, která má raději město, aby s ním vyrazila do Provincial Parku, konkrétně do odlehlé oblasti Blackfoot Trail. Jenže to, co na první pohled vypadalo jako skvělý nápad, se postupně mění v jednu katastrofu za druhou. Nedotčená příroda totiž nemá jen svoje krásy, ale i nebezpečí, mezi které patří jak nelítostné přírodní podmínky, tak divoké šelmy. Tento výlet se tak stane největší zkouškou jejich vztahu. (topr harley)

JohnCZ

Film trochu klame tím, že má v žánrech zastoupen horor. O Backcountry jsem dopředu prakticky nic nevěděl kromě toho, že tam hraje Missy Peregrym a můj oblíbenec Eric Balfour. No, horor to skutečně je, ale trochu jinak, než jsem očekával. Předně je to ale parádní survival, místy krásně obyčejný, ale hodně syrový a solidně natočený. Střih je občas trochu zmatený, zejména v jedné zásadní scéně to působí trochu až amatérsky, ale jinak nemám vůči kameře výhrad. Kanaďani se pro jednou zase vytáhli. ()

*CARNIFEX*

Alex berie svoju priateľku na romantický výlet do odľahlej časti prírody rezervácie Blackfoot Trail. Spočiatku príjemne strávené chvíle vo dvojici sa nečakane menia na tvrdý boj s občas krutými pravidlami zrádnej prírody. Pri porovnaní s prednedávnom svetlo sveta spatreným "Grizzlym", predsa len slabší kúsok. Bez najmenších pochýb však možno povedať, že do pozornosti sa pred oči hororového fanúšika pchá ďalší solídny "eco" horor. Strašná škoda, že scén s medveďom nebolo viac. No zároveň treba dodať, že tá jediná čo sa objavila, mi totálne vyrazila dych. Veľmi, veľmi nepríjemný pocit. Správanie postáv vo všeobecnosti rozhodne nemožno považovať za logické, čo sa patrične odrazilo na hodnotení - 55%. ()

sniper18

Mám rád tématikou podobné survival thrillery z drsnej prírody, ale tento je už v tých samotných základoch tak nefunkčný, že je často len nasmiech. Podľa mňa absolútnym základom tohto subžánru je fakt, že sa hlavné postavy dostanú do skutočných problémov, kvôli čomu stratia kontakt s civilizáciou a tým sú odkázaní len sami na seba, či už kvôli havárii, vážnejšiemu zraneniu, strate potravín a podobne a samozrejme kľudne aj ich kombinácii, ale tu dlho sledujeme dvoch normálnych turistov, z ktorých sa jeden správa, akoby všetko vedel a všade bol, ktorí celý čas idú bez problémov po vyšliapanej ceste, aby si v polovici filmu uvedomili, že nie sú tam, kde čakali, že budú a tak sú vlastne stratený a asi im má ísť aj o život, alebo čo, miesto toho, aby sa len kľudne vrátili po tej vyšliapanej ceste späť. Celú túto časť sa vo filme vlastne nič nestane, s výnimkou stretu s dobrodruhom, ktorý chce zmiasť diváka, ohľadom skutočnej hrozby, ale nemal som s tým problém, lebo mi bolo jasné, že si film len pripravuje pôdu pre to hlavné, až kým mi v tej polovici nedošlo, že tu sú všetci úplne mimo, nielen postavy, ale hlavne samotní tvorcovia, keď sú schopní tváriť sa napínavo aj vtedy, keď sa niekto údajne stratí na vyšliapanej ceste a už som len dúfal, že aspoň ten hlavný bod, teda stret s medveďom bude za niečo stáť. To sa síce podarí a jeho útok je slušne brutálny a krutý, ale tým to opäť končí, lebo zvyšok filmu sa absolútne nič zaujímavé nestane, len sa hlavná hrdinka tvári utrápene a párkrát ešte uvidí medveďa, nič viac. Takže na konci som skutočne len premýšľal, či to bol zo strany tvorcov len nejaký vtip. Takže po akčnej stránke prakticky nie je o čo stáť, s výnimkou jedného útoku medveďa sa tu nič nenájde a ani tie tradičné dobrodružné prvky, aké sú typické pre filmy s touto tématikou tu buď nie sú, alebo jednoducho nefungujú. Postavy tiež nestoja za nič, hlavný hrdina je nesympatický a hlavne sa tvári, akoby snáď prešiel všetky osemtisícovky, ale aspoň v tej zásadnej situácii sa zachoval trochu dôstojne, jeho priateľka ma vôbec nebavila a už tu vyniká len Eric Balfour ako tajomný dobrodruh, ale ani ten ma nezaujal. A sklamaním je aj réžia, vizuál pôsobí lacnejšie, než by mal, ale aspoň ma to hodinu filmu nerušilo, no ten zvyšok je už len séria nevhodných záberov kamery a tak aj v tej fáze, kedy sa už odohrávalo to hlavné som len čakal nakoniec. Takže skutočne som nečakal, že aj film s takýmto jednoduchým námetom sa dá tak skaziť, netrpel som síce od začiatku až do konca, ako pri tých skutočne zlých filmoch, ale takmer vo všetkom dôležitom je to zúfalo nefunkčné a tak je to len strata času. 40% ()

Pítrs85

Jo vole, zas někdy pojedu do lesa... ani houno! :-)) Backcountry překvapilo, takovej malej filmík a dokáže pocuchat víc než kterákoliv áčková prodakšn. Ústřední dvojice pokud ne přímo sympatická tak aspoň stravitelná, ale prím tu hraje samozřejmě ten tmavohnědej chlupáč a ten teda je (jak ho vytáh z toho stanu a prej pocem :-o :-). Plus čarukrásná natúra. Každopádně "stanové scény" včetně té !té!, tak to teda fakt síla, hoodně sugestivní zážitek. Konec sic vykradenej ze 127 hodin, včetně té "sigurroské" mjůziky, ale na to hážu medvědí bobek, kam se na tohle hrabe nedávno viděný Grizzly, to je jak srovnávat kafe z Oxalisu a ze Starfucksu. Nebo tak nějak :-) Uno, duo, tré, quatro- čtyři hvězdy jak vyšitý. ()

POMO

O ústrednom páre nám toho film moc nepovie a tráviť s nimi hodinu, potulujúc sa po lesoch a často sa hádajúc, moc diváckej radosti neprinesie. Od onoho rázneho zdramatizovania (drsného, krutého) ale snímka naberie napätie a posledná tretina stojí za to. V kľúčových scénach veľmi neprehľadný strih, zachraňuje to ale desivý rev obete, z ktorého cítite agóniu bolesti. Ambientná hudba a s ňou ladiace občasné psychedelické zábery pôsobia vo filme z divokej prírody zvláštne, ale akceptovateľne. ()

• Natáčelo se pouze v kanadských lokacích, jmenovitě jsou to North Bay, Powassan a Restoule provincial park. (herr_carter)
  • Vo filme hrajú dvaja medvedi čierni, Chester a Charlie zo spoločnosti Animal Insight. Táto spoločnosť sa riadi filozofiou Noemovej archy, pričom poskytuje zvieratá len v pároch, takže zvieratá majú pri natáčaní "kamaráta" a pôsobia pokojnejšie. (Wargoo)
  • Film bol natočený za 16 dní. (Grims)