The Possession of Michael King

Michael King (Shane Johnson) neverí ani v Boha, ani v diabla. Po nečakanej smrti svojej manželky sa však rozhodne nakrútiť film o hľadaní nadprirodzených síl prostredníctvom experimentu, v ktorom sa sám stane pokusným králikom. Povolí preto démonológom, vyvolávačom mŕtvych a ďalším praktikom okultných síl vyskúšať na ňom ich najtemnejšie a najsilnejšie kúzla a rituály. Je presvedčený, že všetci zlyhajú a on tak raz a navždy dokáže, že náboženstvo, spiritualizmus a nadprirodzeno nie sú ničím iným než mýtom. Stane sa však čosi, čo neočakával, a kontrolu nad jeho telom prevezme temná a desivá sila. Sila, ktorá ho už nikdy neplánuje pustiť zo svojho zajatia. (Incantator)

George Stobbart

Michael King je zarputilý neveriaci, ktorého smrť manželky vyprovokuje do extrému, až kým sa na vlastnej koži (doslova) nepresvedčí, že keď bude na nadprirodzenuô dostatočne dlho pi*ovať, tak mu nadprirodzenuô môže vypi*ovať aj naspäť. Pomerne vyčerpávajúci found footage príspevok do hororového possession subžánru, ktorý by podľa mňa fungoval dobre ako kraťas, no na plnej dĺžke som ho už príliš nezvládal a skôr som čakal na záver. Ten bohužiaľ (tak ako celý film) nijak nenadchol a iba obstojne uzavrel dovtedajšie stereotypné a predvídateľné dianie. Samozrejme sú aj omnoho horšie found footage počiny, takže pozerať sa to v pohode dá, nevyzerá to nijak zle a dokonca to má občas pekné, napínavé a atmosférické chvíľky. Má to však aj zbytočne otravné ľakačky; lacno sa spoliehajúce na útrpne hlasné zvuky a celkový dojem z toho proste nemám príliš vysoký. ()

BlackHood

Skvělé!!! Žádný nudný rozjezd, jak je typické pro horory, hned se něco děje! Napínavý a jeden z nejděsivějších hororů tohoto roku. Skvělé, možná i lepší, než skvělý film o démonech jménem The SHRINE. Démon skvělý, nemám co vytknout. ()

*CARNIFEX*

Mladý muž hľadá všetky možné spôsoby ako za pomoci čiernej mágie vyvolať diabla. Jedného dňa navštívi starší manželský pár, ktorý mu ukáže "smer". Prvotný pocit z rituálu, ktorý Michael považuje za nezdarený, sa odstupom času prejaví viac, ako by si prial. Tento subžáner je jeden z mojich naj. Snaha tomuto "posadnutému FF" sa rozhodne uprieť nedá. Dokonca nemôžem tvrdiť, že by ma vyslovene nebavil. Z hororových prvkov tu toho vidíme akosi pramálo. Mňa proste tie pohľady či výkriky do kamery nijak nestrašia. V niektorých prípadoch mi to samonatáčanie prišlo nelogické a stupídne (od kedy berie posadnutý do rúk kameru a natáča svoj vlastný ksicht pomocou nočného videnia?). Já neviem, nie všetko na prvý pohľad nápadité, mi príde ako vhodné. Nikoho kto ma "pozná", asi neprekvapím, keď opäť číta môj komentár, a ja opäť "frflem". Aby som ale len nekritizoval. Posledná polhodinka zdvihla kvalitu tohto hororu. A len vďaka nej zažmúrim oko a udelím - 50% ()

Havaj8

Přijde mi už opravdu velká nouze vymejšlet příběh o tom, jak se někdo nechá dobrovolně posednout démonem. A pak se tomu ještě diví co se to děje. Nebo možná ani nediví, protože je absolutně mimo. Co by za to dali lidi, který to posedne samo od sebe. Mě to nepřišlo ani pořádně promyšlený, proč měl vůbec zapotřebí něco někomu dokazovat. Sice ztratil ženu, ale furt měl prostě dceru na krku. Tak proč riskovat? A tohle mi prostě vrtalo hlavou. Co se týče samotnýho hororu, tak si to víceméně vystačilo bez extra triků jenom s lekačkama. Ale moc mě to neoslovilo. Přehnaná byla až ta úplně poslední scéna pod autem. ()

ricci.s

Ďalší handycam, od ktorého som vôbec nič nečakal, ale napokon som režiséra podcenil - možno preto, lebo sa jedná o jeho prvotinu, a možno aj preto, lebo tento hororový žáner rozhodne nevítam s otvorenou náručou. Ani nehovorím, že sa mi to páčilo, ale na druhej strane to nepokazili. Príbeh o Michaelovi, ktorý sa po smrti svojej ženy snaží urputne dokázať, že nadprirodzené sily neexistujú, a tak nakrúca dokument, v ktorom na sebe necháva vykonávať všelijaké experimenty a rituály, až kým ho tie démonické sily naozaj neposadnú a začne sa meniť. Je to len taká typická žánrovka, nabehne zopár nefunkčných ľakačiek, nočná zelenkavá a podobne, ale akonáhle hlavný hrdina zbledne, sčervenajú mu oči, po tele sa mu začnú premávať mravce a začína so sebapoškodzovaním, tak je to už omnoho zaujímavejšie. Musím uznať, že vyzeral presvedčivo "posadnuto". Prvá polovica je skôr taká nepodstatná vata, pri ktorej som sa párkrát pozrel na hodinky, ale zase záver mi to vynahradil, tam som už bol pozorný dostatočne. Celkovo za mňa priemer, ale stále 100x lepšie ako debilný sedemmiliónový "megahit" Devil's Due. ()