Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mladý šlechtic d'Artagnan opustil rodné Gaskoňsko, aby se v Paříži pokusil vstoupit do sboru královských mušketýrů, sloužících králi Ludvíku XIII. Už cestou se však střetne v souboji s neznámým šlechticem, který by ho porazil, kdyby nezasáhl vychytralý Planchet, jehož pak vděčný d'Artagnan přijme do svých služeb. Když pak v Paříži opět pronásleduje neznámého šlechtice, dostane se postupně do sporu se třemi mušketýry Athosem, Porthosem a Aramisem, kteří ho postupně vyzývají k souboji... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (128)

xaver 

všechny recenze uživatele

Do současné doby zřejmě nejlepší filmová adaptace klasického románu A. Dumase. I když režisérovi lze také vytknout, že se vždy nedržel předlohy, tak jako většina jeho následovníků, ale tento snímek se románové předloze blíží asi nejvíc. Nikdy však nepochopím režiséra, který v závěru nechá Constance propíchnout dýkou, když v románu byla otrávená. Proč? Co tím autor sledoval. Nechápu. Navíc scéna s otravou mohla být daleko zajímavější. Zejména věta, kterou v románu pronese Athos, když se d'Artagnan snaží přivolat doktora, aby pomohl Constance ...darmo, proti jedům které míchá ona (myslí tím Milady) nejsou protijedy... nemá chybu. Tato scéna mohla být svým způsobem vrcholem, místo přiblblého propíchnutí dýkou. Nicméně i přes tuto skvrnku dávám 5*. ()

higuain 

všechny recenze uživatele

Žádná adaptace Tří mušketýrů nedokázala lépe vystihnout atmosféru Dumasovy předlohy a zřejmě se to už ani žádné nepovede. Je z toho cítit tolik zdravého filmařského nadšení a lásky ke klasice, že je to v kombinaci se skvěle vybranými herci dokonale podmanivé. Mylene Demongeot je v roli zákeřné intrikářky de Winter bezkonkurenční, lepší femme fatale sedmnáctého století by se hledala stěží. ()

Reklama

Morien 

všechny recenze uživatele

Jako skalní fanda americké (mezinárodní) adaptace z roku 1973 jsem šokována tím, jak moc se mi tahle nelíbí. Výhrady mám asi ke všemu, ale nejvíc k hereckému obsazení, protože jsem se za celou dobu trvání filmu nebyla schopná od sebe ty jednotlivé úlisné chlápky s knírem rozeznat. V tomto směru se blýskl pouze kardinál Richelieu, protože byl v červeném, aspoň za to dík. Ale zda je tamten knírač d'Artagnan nebo Buckingham, když si pořád mění šaty, to bylo opravdu nad moje síly. Taky mě docela rušila neustálá jásavá hudba, podivně historizující, ale nikoliv historická výprava a absence nějakého protipólu k neustálé snaze o vtip a srandu. Já chci taky temnou stranu síly. ()

junxi91 

všechny recenze uživatele

Tak tohle je ta starší zfilmovaná verze Tří mušketýrů? Zdála se mi taková jasnější, čistější a estetičtější, než ta z roku 1973. [odkaz. Kostýmy vypadaly tak hezky, že jsem měl chuť si nějaký takový koupit a chodit v něm. Postavy byly neuvěřitelně charismatické, sympatické, inteligentní a dialogy mezi nimi měly vtip a šmrnc. Příběh mladého, krásného, statečného a velmi bojeschopného šlechtice D’Artagnana, který se vypravil z rodného Gaskoňska, aby se v Paříži přidal ke královským mušketýrům – Atosovi, Portosovi a Aramisovi. Tito čtyři mušketýři společně ve službách krále bojují za pověst královny Anny Rakouské, proti které kuje pikle vychytralý kardinál Richelieu, kterému věrně slouží gardista Rochefort a krásná blondýnka jménem Milady. D’Artagnan se nejenže ukáže jako ochránce královské rodiny, ale navíc sbalí krásnou Konstanc Bonacieux, kterou přebere majiteli domu, u kterého žije v podnájmu – jak mohla být tak krásná a mladá žena vdaná za postaršího a obézního chlápka? Tento film je prostě krásný od začátku do konce! ()

McMastamind odpad!

všechny recenze uživatele

A co se vám na tom jako líbí? Ani s přihlédnutím k době natočení to prostě nejde, upřímně jsem větší sračku snad v životě neviděl. Neuvěřitelná nuda, nechutné vtipálkovství, která se jako smrad line celým filmem, Herci se chovají, jako kdyby měli v análu venušiny kuličky... Už v té době naprosto okoukané téma natočeně naprosto okoukaným způsobem. Nevidím na tom nic dobrého. 0% ()

Galerie (14)

Zajímavosti (6)

  • Producentem byl režisérův otec Raymond Borderie, na vzniku filmu se celkově podílely čtyři společnosti z Francie a Itálie. (argenson)
  • Natáčení probíhalo například v proslulém pařížském parku Buloňský lesík, na zámku Guermantes nedaleko Paříže a také ve starobylém městě Semur-en-Auxois v Burgundsku. (argenson)

Reklama

Reklama