Rogue One: Star Wars Story

• USA Rogue One: A Star Wars Story (více)

kajas

A long time ago in a galaxy far, far away... Znáte jinou filmovou sérii, při jejíchž úvodních titulcích nadšeně řičí celý sál? Já taky ne. Je chvályhodné, že se tvůrci nadále snaží uspokojovat fanoušky a udržovat tenhle fenomén naživu. Věřím tomu, že skalní fanoušci najdou v tomhle spin-offu další milovaný snímek, pro ty méně zasvěcené (mezi které se taky řadím) ale bude příběh o Rogue One pouze docela nezáživnou výplní mezi regulérními Epizodami. Ještě nikdy jsem neměla tak nefalšovanou radost z toho, že Vader tasil meč a utnul to dvouhodinové válečné drama plné hrdinů, kteří nebudou nikomu chybět. P. S. 3D naprosto zbytečné. P. P. S. Návaznost na Epizodu IV ale byla výborná. ()

JohnMiller

Ó pozor.. Ide o nekonvenčnú časť Star Warsu... Nemá tie klasické titulky na začiatku.. A je tam aj kung fu majster ktorý opakuje dookola jednu vetu.. A tým sa originalita končí a nastupuje klasická šablóna. Táto síce extrémne neurazila a dokonca ma miestami aj celkom bavila ale keď som zbadal digitálneho Petera Cushinga a Carrie Fisher, tak som nevedel či sa mám smiať, plakať alebo nadávať. To bolo čo? Najhoršie filmové prekvapenie roka. ()

Hamaradža

V modernom mainstream hollywoode treba viac režisérov ako Edwards, ktorí keď točia remake či sequel, tak aspoň vedia prečo a čo bolo v pôvodných filmoch tak dôležité (aj Godzilla). Rogue one sú prvé star wars worthy pôvodnej trilógie a keby som na tejto ságe vyrastal a bola to moja srdcovka, určite by som prihodil aj piatu hviezdu. ()

AffectedFace

Také jsem doufal, že Rogue One bude pro mě, jak již zmińovaným eposem vyvrcholení. Bohužel se tak nekonalo. Moc dílů Star Wars jsem sice neviděl a doteď toho lituju, ale Rogue One se neposunul o nic víc dál. Přišlo mi spíš jakože tvůrci nemají koule vytvořit kvalitní scénář k dalšímu dílů klasické série, tak nám naservírovali oddechové béčko v podobné formě s jinými hrdiny. Ono se s tím dalo celkem i počítat, když studio dostalo z části (od) fanoušku za The Force Awakens vynadáno. Tímto rozhodně nechci na snímek kydat hnůj jenom mi to prostě až tak nesedlo jako počáteční počiny série. Felicity Jones tato role neskutečně sedla a byla fakt lajdácky řečeno "sexy". ()

dawe04

I když jsem se zařekl, že na další Star Wars po tom loňském failu nepůjdu, mám slabou vůli a podlehl jsem Síle. Mašina na generické povídačky Disney tentokrát zlákal nepříliš ostříleného Geretha Edwardse, který zaujal Monstrem a remakem Godzilly, ovšem jeho styl u obou filmu nevyhovoval každému (rozuměj nebylo to barevné, nehláškovalo se tam a bitky nebyly snímané ze všech možných nerealistických úhlů). A měsíci Jedho div se, ono to jde. I když to teda opět dře a řekněme si to na rovinu. Nevěřím, že nás jakékoliv Star Wars uchvátí tak, jak bychom si přáli. Rogue One trpí několika neduhy, na kterých se podepsaly zásahy studia i Edwardsova ještě ne úplně jistá režie. Úvodní půlka je klipovité navštěvování planet a seznamování se s kvantem postav v čele s opravdu sympatickými Felicity Jones, Diegem Lunou, Madsem Mikkelsenem a Donniem Yenem. Nehledě na to, co se píše v českých recenzích, postavy jsou dostatečně prokreslené, motivované a za mě, všechny bych klidně šoupl do hlavního děje. Rogue One je totiž doplňkovým příběhem o získání naděje na zničení právě dostavěné Hvězdy smrti (ano, je tu opět Hvězda smrti, ale je to ta původní a ne nová, uf). A tenhle status vsuvky filmu notně pomáhá, neboť si film jede po vlastní ose, není tu takový fan service a Edwards na diváka 130 minut zuřivě nemrká starwarsáckými suvenýry z dob minulých (což pro některé může být značné mínus). Druhá polovina rozjíždí navíc opravdovou jízdu, kterou jsme v sedmičce marně hledali a konečně si připadáme jako v Předaleké galaxii. Výborně natočená, osudová, akční, zábavná - navíc s opravdu překvapivě dobrým závěrem a lahůdkovým koncem. Který dokonale potlačuje dojem, že jde vlastně o dost zbytečný film, který do univerza nic nepřináší. Je to ale poctivá story, která skoro ve všech směrech napravila reputaci po minulém selhání. 7,5/10 ()

Colby Sawyer

Star Wars je láska vždycky byla a vždycky bude, o tom pro mě není pochyb. Na předpremiéru jsem šel s tím, že si film maximálně užiji, ať bude jakýkoliv. Naštěstí nemusím být nadšený jen z návratu do milované předaleké galaxie, ale i z toho, že film je prostě a jednoduše skvělý. Zároveň je nutno podotknout to i jak je rozdílný. Oproti klasickým epizodám je více drsný a fungující sám o sobě i mimo ságy, i když konec je vyložený cliffhanger na New Hope. Edwards naservíroval krásnou Felicity Jones, super-charismatického Madse Mikkelsena a drsného Dartha Vadera v tom nejlepším Star Wars hávu! ()

higuain

Sedmá epizoda je lepší. Vlastně všechny epizody jsou lepší. Přesto je Rogue One veskrze zdařilým spin-offem, který ostatním filmům ostudu rozhodně nedělá a to je vzhledem k oněm nepopulárním přetáčkám úspěchem samo o sobě. Williams ale chybí. ()

Vědma

Začátek se mi líbil moc, ale potom to tak nějak vyšumělo do ztracena. Ovšem dokud se neobjevil Pán zla Darth Vader a jeho super šermovačka. ()

PP66

Star Wars si to šine v zajetých kolejích, které obohacující hlášky typu "čekám podle rozkazu, ale na obzoru je problém, obzor zmizel". Standardní kvalita, žádné překvapení, až na angažmá mého oblíbence Madse Mikkelsena, který se loni objevil v dalším velkofilmu Doctor Strange - tam v negativní roli, zde jako klaďas. ()

Aleee89

Svět Star Wars nikdy nebyl z těch, kam bych utíkala s nadšením a nad nímž bych učurávala. Ale musím říct, že Rouge One mě bavil stejně jako Abramsova sedmá epizoda. Špinavý příběh, který má spád, akci, napětí a několik humorných scén. Za mě dobrý. ()

hygienik

Tak na toto ľudia stáli hodiny v rade? Smutné! Za tie roky som si zvykol, že SW buduje svoj image na oldies looku. Kepeňa mi ale neberie, prečo sú tie scenáre tak povrchné a nelogické, až mi je to smiešne. Ako náruživý fanúšik ST a SG mám pochybnosti, či si Rogue One vôbec ešte zaslúži prívlastok sci-fi. Vedeckých vecí tam odznie pramálo. Mohlo by to byť fajn fantasy, nebyť nesympatických (po)tvor(ov) s IQ 50. ()

radomiil

-v takovémhle případě má fanoušek obavy vcelku oprávněné, zdali výsledný dojem nepokazí efekt celého předcházejícího a následného příběhu, ovšem zde patrně i přes veškerá úskalí v natáčení, je kompletní obrázek nadmíru přijatelný ()

dee-key

Nemá smysl tvrdit, že to nemělo své limity. Mělo. A těch kiksů bych napočítal asi víc, ať už by to měly být standardní klišé, kdy stormtroopeři slouží jen jako bílé terče na střelnici, občasné nelogické chování některých postav nebo až nemístný entusiasmus. Na druhou stranu ale musím objektivně uznat, že to bylo zábavné, vtipné, hezky provedené (až na CGI ksicht generála Tarkina) a celkově to mělo k původní sérii mnohem blíž, než SW VII., což je tedy hanba. Velký plus za Darth Vadera a celkové napojení na epizodu IV. a celkové zasazení do univerza. Takže u mě hodně dobrý, někdy si klidně dám opáčko a jediný důvod, proč nedávám plnou palbu, jsou prostě stereotypní přešlapy, které by skvělý film mít neměl. ()

Petfruf

Giacchino valí ve stylu Williamse, až mi slza ukápla. Ze začátku jsem měla smíšené pocity, ale časem se děj naladil na tu pohádkovost SW IV. Pokud srovnám poslední díl SW série s Rogue One, tak mi ze srovnání o fous lépe vychází právě Rogue One. Asi to bude i tím, že nemám ráda novou trilogii a tento film mi více připomněl to, co jsem vždy na staré trilogii milovala. ()

Vessper

Chybí tomu drive a hlavní postavy jsou absolutně nesympatické. Vztahy mezi ústřední skupinkou se mění, jak na běžícím pásu, nejdřív se nenávidí, poté milují. Líbí se mi zasazení příběhu do série SW a taky konec, kde všichni tihle neherci umřou. Akce je dobrá, celkově lepší než epizoda VII, ale jinak nic, co bych si chtěl pouštět znovu. Plus dávám za Darth Vadera, Leiu a narážky na původní sérii. 65% ()

Mikarda

Mdlé postavy, směšné kostýmy, žádná zrada, chabá akce, nerealističnost, zbytečnost celého příběhu, v kostce: ztráta času. ()

M.i.k.e

cokoliv co se bude motat kolem,nebo mít přídomek Star Wars to má a bude mít vždycky hrozně těžké a ani Rogue One není vyjímka.Osobně sem nečekal nic do prvních trailerů.Po jejich shlédnutí sem se začal hodně těšit a nějakých 10 hodin po shlédnutí musím říct,že zklamaný rozhodně nejsem.Edwards už s Godzillou ukázal že zvládne takhle velký film a Rogue One to jen potvrzuje.Začátek je sice hodně vlažný a přes všechny ty jména a přehršel lokací jsem měl celkem problém se prokousat.Nakonec se ale film solidně rozjede a jakkoliv to jsou pořád Star Wars ve vši své relativní jednoduchosti a naivitě začíná se konečně trošku víc tlačit na pilu.Celé to sice není dospělejší,ale s atmosférou se tu pracuje na jedničku a ten špinavý look je správně cool.Je sice fakt,že to nostalgické pomrkávání na fanoušky série (C3PO,R2D2,...) je trošku zbytečné,ale nakonec to bohatě vynahrazuje nejen přítomnost již zesnulého Petera Cushinga,ale hlavně celkem solidně promyšlené navázání na epizodu 4 a v neposlední řadě i přítomnost Dartha Vadera,který snad v žádném díle neměl takhle dobře (skoro až ikonicky) vypadající scény.Zapomenout samozřejmě nejde ani na asi nejslepší akční scény,které doposud SW nabídly.Děje se v nich toho sice strašně moc,ale jsou zároveň přehledné a třeba ta ve které hrají hlavní role křižníky impéria se mi na dlouho vryje do paměti.I díky již zmíněnému slabšímu startu jsou to za mě maximálně poctivé 4 hvězdy,ale kdo ví jestli při dalším shlédnutí nepůjdu výše.Záměrně zároveň nezmiňuji žádné postavy.Těch je tu sice hodně,ale o žádné z nich se prakticky nic nedozvíme a ploché jsou až běda.Na druhou stranu o nich tenhle film primárně není a já s tím dokážu žít...80% ()

Jigy

Příběh ze světa Star Wars, ale Star Wars to nebylo. Cítil jsem z toho umělost a snahu spíchnout vše horkou jehlou. Postavy byly ploché a nesympatické, autoři se nepokusili ani o malý náznak překvapení v příběhu a vše bylo celkem suché. Efekty a prostředí hvězdných válek super, ale už by někdo měl stormtrooperům zaplatit střelecký výcvik. Tohle je už trapný. ()

BoredSeal

Velmi sympatický příběh ze světa Star Wars, který měl snad i lepší atmosféru než SW7, velkolepé a pestré prostředí, dobře provázané se SW4. Zatím nejlepší SW film po Lucasově staré trilogii. Mrzí mě jen, že sympaticky napsané postavy nebyly obsazeny trochu charizmatičtějšími herci, ale dobrý sarkastický robot potěší. Hodně dobrá je i hudba. ()

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord