Odebrat z přátel

• USA Unfriended (více)

Laura Barns byla obyčejná středoškolačka, dokud se na internetu neobjevilo video, které do nechutných detailů prezentovalo, jak se sťala na jednom večírku. Dříve všemi obletovaná kráska veřejnou potupu neustála a spáchala sebevraždu. V den výročí její smrti se partička jejích spolužáků „sejde" na videochatu, kde řeší obvyklé teenagerovské problémy, dokud se do jejich skupiny nenabourá neznámý uživatel s přezdívkou Billie227. Kromě toho, že ho nejde ze soukromé diskuze vyhodit, je na tomto uživateli zvláštní i to, že ho velmi zajímá, kdo nahrál na internet ono nelichotivé video. A pak se do diskuze zapojí i jejich mrtvá spolužačka... Pocit, že jde o nechutný vtip, brzy vystřídá absolutní zděšení všech zúčastněných. Neznámý uživatel totiž nezůstává jen u slovních výhrůžek a za pravdou jde doslova přes jejich mrtvoly. (Cinemart)

Cappuccino

Ak by som pred Unfriended nevidel podľa môjho názoru strašidelnejší Cyberbully (2015), so skvelou Maise Williams, možno by sa dal hodnotiť tento film o čoši lepšie. Takže to bude za také slabšie tri, keď vezmem aj do úvahy nepravdepodobnosť toho, že všetci šiesti účastníci boli sama doma, ďalej oproti Cyberbully je Unfriended síce viac gore and bloody, ale reálny hacker s nepríjemným voice (viz Cyberbully) ma vie vystrašiť viac než akýsi duch zo záhrobia, ktorý navyše všetkých potrestal približne rovnakým merítkom, ale ich vina na Laurinom úmrtí bola značne odlišná (ak u niektorých vôbec bola - Mitch, Ken). ()

corpsy

Moja nenávisť voči takémuto štýlu života ( dnes ľudia online pomaly aj vylučujú svoje sekréty ), sa naneštastie pretavila aj do môjho hodnotenia. Keď fandíte tomu, aby ústredné postavy ( chovaním neskutočne odporné náhrady ľudských bytostí ) čo najskôr zažili svoj zaslúžený exitus, niečo nieje v poriadku. Tvorcovia sa snažili ukázať, že takýto spôsob existencie nieje pre človeka dôstojný, ale neurobili to ako sociálnu kritiku, ale ako prekričaný horor-thriller, kde si na konci všetci ( diváci ) vydýchnu, jedni z dôvodu, že to bol predsa len film a nemusia sa báť opäť skočiť na net a chatovať do zbláznenia ( pričom hádžu na facebook svoje selfie [ vlastných výkalov ] ) a tí ostatný preto, lebo sú radi, že sa to už konečne skončilo. Potenciál nebol ani náhodou využitý. ()

Litsarch

Čekal jsem, kdy takový horor přijde a bál jsem se, že až přijde, tak to bude blbost. Kupodivu nebyla a k mému překvapení si film zachovává koncept celou dobu filmu, skvěle a hravě s ním pracuje a herci hrají přesvědčivě, že po nějaké době se divák do filmu prostě zaboří. Není to lekačka ani gore film, ale atmosféra minutu po minutě příjemně nepříjemně thrillerově houstne a to se mi líbí. Sice jsem doufal v nějakou větší logičnost záporáka na síti, ale i tak musím do nadprůměrného hodnocení, protože jsem se upřímně bavil a nenudil. ()

POMO

Byť pred desktopom operačného systému 12 hodín denne a nevyhnúť sa mu ani večer, keď chcem pri filme vypnúť, nie je žiadne terno. A sledovať na ňom (navyše na veľkom plátne!) dialógy znudených, neskôr hádajúcich sa a nakoniec vydesených teens, prerušovaných neustálym vyzváňaním a hang-upovaním Skajpu už vôbec nie. Ale aura skrytého, nadprirodzeného zla v tom postupne začne fungovať a zopár zimomriavok prinesie. Prekvapivo sľubný koncept, ktorý keby bol vymyslený ďalekosáhlejšie, niekoho mohol na jeden večer odradiť od loginu do sociálnych sietí. Čo sa ešte žiadnemu filmu nepodarilo. Slabšie 3*. ()

Othello

Unikátnost formy paradoxně nevynikne natolik v kinosále jako doma na monitoru, kde zpracovává jednu z nejděsivějších hororových premis, tedy že mám na obrazovce Apple rozhraní. Jinak se jedná o vskutku zajímavou exotiku, která sice více snímků neunese, nicméně nyní se jí perfektně daří dostat onen průser až do vašeho pokoje, nehledě na to, že ústřední partička je banda úplných čuráků a mstící se duch není ani tak strašidelný, jako spíš parádní troll dokazující letitou pravdu, že Peklo je 4chan. ()

• Film se natáčel v Santa Claritě v Kalifornii. (rafix)
  • Film se odehrává na notebooku Blaire (Shelley Hennig), proto by její webová kamera nikdy neměla vyrovnávat chvění na své vlastní obrazovce – to se však děje v celém filmu. (LUKICKK)
  • Keď bola Courtney Halverson (Val Rommel) na premiére tohto filmu, v kine niekto stlačil požiarne tlačidlo a celá sála musela byť evakuovaná. Diváci neskôr žartovali, že to musel byť duch Laury Barns. (Marceloo)