The Last of Us - Season 1 (2023) (série)

Vydržet a přežít (S01E05)

(epizoda)
  • USA Endure and Survive
TV spot

Joel a Ellie se snaží uniknout povstalcům a přitom se dostanou do křížku s nejhledanějším mužem v Kansas City. Kathleen pokračuje ve své misi. (HBO Max)

Zagger

tohle bylo konecne trochu lepsi... jinak docela mi vadilo v te bitce, ze mongol je oproti zbytku nejak moc presvicena a prepudrovana, vlastne ve vice scenach, pak to zbytecne evokuje stab, a ze si odskocila od kakaa z cateringu na scenu ()

Jakobo95

Jednoznačne najlepšia epizóda, zatiaľ. Akcia je prvotriedna, nakazení sú správnym spôsobom agresívni aj keď ich je stále málo. Tento seriál sa chvalabohu poučil z chýb podobných zombie projektov a hrá to skôr na atmosféru. Žiadne zbytočné naťahovanie, dej okolo Kansas City skončil a ide sa ďalej. ()

Enon

Tak tahle epizoda… to je moc. K tomuhle nejde ani nic říct, pokud jste do téhle chvíle pochybovali o kvalitách a zpracování tohoto seriálu, tak po této epizodě absolutně ztichnete. PŘESNĚ TAKHLE JSEM SI TO PŘEDSTAVOVAL, takhle se dělá perfektní postapokalyptický produkt. Pokud to bude takto pokračovat dále, tak se pravděpodobně bude jednat o seriál roku 2023. K této epizodě nechci VŮBEC nic říkat, prostě si ji užijte a prociťte to pořádně sami. 97% ()

Miicheleeyy

Absolútne úžasný diel. Krásne ukazuje vzťah medzi Henrym a Samom. Napínavé scény s nakazenými a nechýbal tam aj ten Bloater. Človek vie ako bude príbeh pokračovať, no predsa sa cíti, ako by sledoval niečo nové a nevedel čo sa bude diať. Veľmi prepracovaný, emotívny diel ktorý divákovi dá to, čo od toho čaká, a ešte viac. ()

SimcaJB

Sledovat pátý díl „zombie“ seriálu dle klasické hry potřebuje potřebnou troufalost, aby se lidem, jak fanoušků hry, tak pro neznalé Sony konzole, epizoda líbila.  Tvůrce Craig Mazin patří mezi tvůrce, který dokážou tuto herní sérii zpracovat k odkazu slavné hry. O čem tento díl je? Ve svobodném městě, kde vládne (hodně armádně) lid se Joel s Ellie setkají s dvojicí postav. Henry a jeho bratr Sam jsou vyvrhelé města a jde jim o život. Ale na rozdíl od ostatních lidí jim jde o přežití a snaží se utéct. Proti nim stojí Kathleen, která je vládkyní města s temnou minulostí a pro ní je všechno osobní, když ji Joel a Henry zabijí její nebližší. Příběh epizody je jednoduchý. Je to kopie herní pasáže hry. Není to čistá kopie, je to kopie upravená dle přání tvůrců, kde je opravdu důležité poznat lidi kolem hlavní postavy. Na začátku se seznámí s „dvojící“ epizody, prožijí s ní celý příběh, od jednoduché (strašidelné) cesty tunely, po akční zakončení. Nejen z armádou, ale s armádou zombiků. A co je důležité na konci dílu se hlavní znovu osamostatní a s novými zkušenostmi a zbraněmi cestují dál. Je to obdobný postup jako v třetí epizodě, kdy jsme sledovali příběh můžu, kteří v opuštěném městě žijí svůj život od prvního setkání po smrt. Je to výplňová epizoda, která je jenom o tom, jak poznat apokalyptickou budoucnost a hlavní seriálovou dvojici Joel a Ellie si užijeme pouze jako vedlejší postavy. V páté epizodě nenajdete tolik kontroverzní téma jako je homosexualita, ale jde spíše o to, co všechno lze udělat, aby přežil mladší hluchoněmý bratr. Už jsme přes půlkou epizod, čeká nás už jenom poslední 4 epizody 1. sezóny. Každý díl je opravdu dobrý a mně se hodně libí zpracování tématu dle takového šablonu: Hlavní dvojice se na začátků potká s novými lidmi, bojíme se o ně, hlavní dvojice přežije.  Noví přátele se bojí o život a tak nepřežijí. V každé epizodě je velké seznámení s epidemií, abychom se mohli seznámit, co se stalo a co se děje. Hlavně o tom, jak je důležitá Ellie. Hodnocení: 90 % ()

LenoshACS

Zatím nejlepší díl! Asi fakt není co mu vytknout... A jestli ještě někdo pochybuje o Belle Ramsey, tak ať... si jde pustit něco od marvelu, nebo 158. díl Rychle a zběsile :) je výborná! A to jsem obrovský fanoušek herní předlohy. Jen tak dál! S ohledem na to co by nás mělo čekat podle hry asi ani 5* nebude stačit :) ()

CampaHD

80% lepšie ale stále tomu niečo chýba. Rózu mohol už zabiť Čarlie Hárper a bol by som ok. Dosť mi tam vadila. Odflaknuta škôlka a veľa iných. ŠKODA. Príbeh v hre je uveritelny, tu to pokulhava... ()

darius1706

Jak jsem tu psal vícekrát, hru jsem nehrál a je to vlastně nakonec dobře. I když jsem tušil (tak jsem hráč jiných her), že si těžko ústřední dvojice vezme s sebou další postavy, tak se tu nabízelo více možností, jak to může dopadnout - dopadlo to nicméně tou nejpravděpodobnější, což na zážitku nic nemění, naopak! Každopádně takto nějak si představuji svět po katastrofě - nic není černobílé, je to neustálý boj o přežití a nevíš dne ani hodiny přičemž konečná si nijak nevybírá. I když seriál je top, hlavní kus práce odvedli tvůrci hry, za což si opět zaslouží vyseknout poklonu. ()

SoulAsAGem

Zatím nejlepší díl. Úvod je skutečně pomalejší, protože do děje vstupují nové postavy, okrajově se seznámíme s jejich příběhem a děj se posouvá do přítomnosti, kde se jejich linka střetne s Joelem a Ellie. Následně se děj rozbíhá a nabírá na otáčkách, které drží vysoko až do závěru. Začíná akce a nechybí ani emocionální závěr. Ellie je super. ()

Lum1k

Poté, co HBO uvedlo 3. epizodu, která vlastně pro příběh nemá žádný význam (prostě jen potřebovali znovu poučovat diváky a splnit si kvótu alespoň dvou homosexuálů), jsem se trochu bál. Na 4. epizodu jsem se proto bál dívat střízlivý a díky tomu si na 5. pamatuji jen mlhavě. Ale vím, že se mi líbila stejně jako 1. a 2., které jsem zvládnul sledovat střízlivý, bez nutkavé potřeby vypíchnout si oči vidličkou. ()

Julesk0

Stále je to také... neuveriteľne, až dementné. Fantastická predloha a tak spackaná adaptácia. Dalo sa z toho vyťažiť oveľa viac. Nebyť zbytočnej homolovestory, tak Henry a Sam sa mohli viac vryť do našich sŕdc. Takto ako prišli, tak odišli. Tvorcovia úplne zbytočne naťahujú čas tam, kde to netreba a venujú ho postavám, ktoré sú zbytočné. To ale nie je hlavný problém tohto seriálu.  6/10 ()

megacik

Tá neschopná herečka, lezba a veliteľka v jednom Melanie Lynskey, má hlas ako mníška(resp. jej dabérka), a ani kvér nevie v ruke poriadne držať.... Keď si pozriete aká bola pekná v roku 2011, a teraz po 11. rokoch vyzerá ako stará babka, doslova vyžratá prasnica, ktorá vôbec, ale absolútne nevie hrať. Ale našťastie vyšiel zo zeme veľký šéf, a ukázal jej, kto je tu pán....aj keď ju vykončil v podstate ten najmenší zombík, akého našli.   Takže veľké plus za to, že sa už nemusíme v ďalších častiach pozerať na ten jej neschopný herecký výkon. Ale škoda tých dvoch na konci, mohla to byť dobrá partia, začínali sa mi páčiť. ()

johny298

Po troch dieloch som mal pocit, že sa zmenil scénarista i režisér. A hlavne sa odložil bokom zdravý rozum a logika, ktorý viacmenej zdobil prvé tri časti. Kto aspoň so základným povedomím o vojenstve sa ide brániť nájazdníkom tak, že sa postaví doprostred osvetlenej cesty ako super terč  a odtiaľ na nich strieľa? Tak ako na konci štvorky? Ale úplné orgie nezmyselnosti sú až tu v päťke. Ako vedia rebeli, že v aute bol chlap s dievčaťom? Nikto ďalší tam predsa nebol (okrem Henryho). Prečo vôbec hneď tí traja (vraj ako členovia rebelov)po prišelcoch strieľali a chceli ich zabiť? Je to normálny, logický postup? Do okrajovej štvrte sa hrdinovia vyberú s tým, že tunelmi obídu hliadky a sú voľní. Kráčajú si v nebezpečnej zóne presne stredom ulice, aby ich bolo čo najlepšie vidieť. Zrazu sa tam zjaví chlapík ktorí strieľa po všetkom čo sa hýbe, ktorý vzápätí opäť patrí k rebelom (ako tam vôbec prežíval v takom zamorení a ako v tme vedel že sú to zrovna tí hľadaní ľudia?). A vtom sa komplet rebeli zjavia v tejto, neznámej, temnej, zamorenej časti. Vyrážali iste už dávno predtým, keďže telepaticky vedeli, že hrdinovia tam budú a ničoho sa neboja.  A základ úteku pred rozbehnutým kamiónom je bežať presne po strede cesty a jeho trase. V žiadnom prípade sa nesmie uhnúť niekde k domom a stratiť sa v tme, stratilo by to dramatickosť. A keď sa na vás vyrojí horda nakazených, tak taktiež sa v žiadnom prípade nesmie utekať, ani peši ani autami, stratilo by to taktiež akčnosť. Treba pekne počkať a stojac a strieľajúc bez pohnutia v strede osvetlenej cesty padnúť do posledného. Alebo si sadnúť za najbližšie auto ako hrdinovia  a tam  na nich čakať, v žiadnom prípade sa nesmiete útekom stratiť v tme. Ach jaj, napadajú ma ďalšie hlúposti v tomto dieli, ale už som napísal dosť. ()

goauld

Tak tu máme zase hluchoněmé dítě. To fakt bylo nezbytně nutný tam cpát zase nějakou "anomálii" ?! Co přijde dále?? autista? dejchálek? vozíčkář? ...začínám mít pocit, že tento seriál je nezvykle nadhodnocen.... Asi nedostatek "konkurence"... Navíc mám pocit, že se tam čím dál tím víc žvaní, než dělá. Nevím... ale co jsem dostal "varování" od kámoše, co hrál hru, podle níž je tenhle seriál natočen, tak prý se TO bude kvalitativně zhoršovat a druhá série prý bude totálně o H***. Takže se máme na co těšit kužátka. Pozitivum nakonec: zachránilo to finále, kdy se konečně zase něco dělo a při níž byl hluchoněmec "vyřazen ze hry". Tak chvála bohu ;-) a doufám, že nepřijde něco horšího... ()