Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Niekoľko rôznorodých ľudí, bez ohľadu na vek, pohlavie, národnosť, farbu pleti, povolanie či zdravotný stav, sa ocitá v tmavej miestnosti, kde každý jeden z nich stojí v malom červenom kruhu. Uprostred kruhov z podlahy vychádza zvláštny stroj, ktorý vydáva podivné zvuky a šľahajú z neho elektrické prúdy. Koho zasiahne, ten ihneď umiera. Nikto nechápe, nikto ani len netuší, prečo a z akých dôvodov s nimi niekto hrá túto podivnú, krutú hru. Systém je pritom jednoduchý. Vyžaduje "iba" to, aby si prítomní vybrali spomedzi seba jedného, koho stroj zabije. (*CARNIFEX*)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (92)

honajz2 

všechny recenze uživatele

Přiznávám, nadhodnocuji, objektivně by to bylo "jen" za silné 4*, protože tomu chybí pořádný a hlavně promyšlený konec (ale pořád lepší nějaký konec než žádný konec), ale jinak jsem byl nadšený. Na klony Saw a Kostky mám strašnou slabost a povede se jich fakt jen zatraceně málo. Navíc Saw se mi nikdy nelíbilo, takže jsem rád, když ten klon má blíž Kostce, protože ta mi přijde geniální. A všechny ty fakt povedené klony bych dokázal napočítat na prstu jedné ruky - Exam, Úniková hra... a to je asi tak všechno, ten zbytek buď ujde (a toho taky moc není) a nebo stojí za prd. Circle se snaží o totální šílenost - rozehrát a aspoň základně (a přitom uvěřitelně) načrtnout 50 postav, které se ocitli v divném kruhu, co 2 minuty někdo zemře a nikdo neví, co s tím dělat. Pravda, takových 15 postav je jen křoví, co zemře, protože prostě muselo (a naštvalo mě, že hnedka na začátku šli ti nejstarší, což je takové klasické otravné klišé těchto filmů, JENŽE... nebudu spoilerovat), ale u těch zbylých 35 postav nám tu nějak představeno je, více či méně. Nebo aspoň výrazněji zasáhnou do děje, když už nic jiného. A ačkoli by se dalo hádat o tom, jestli jsou představené dostatečně, tak musím říct, že u takového filmu, který navíc trvá hodinu a půl, většina postav byla představená určitě dostatečně. Z široké škály všemožných lidí se tu určitě najde někdo, komu budete fandit. A jsou tu samozřejmě i ti, u kterých doufáte, že je ten blesk hnedka zasáhne. Do toho všeho se to snaží co nejrealističtěji odhadnout jejich proměnlivé chování a názory (+ nějaké případné "taktiky", v určité části to vypadalo jako krutá verze Survivoru) v dané situaci a i když to ze začátku krapet skřípalo a i pak by se dalo pár drobností vyčítat, podle mě se to tomu film daří docela dobře. Přece jenom, je to minimalistické jak sviňa, na postavách a dialozích to stojí a padá především (přičemž postav je tu hodně), ale funguje to fakt docela solidně. Navíc takhle napnutý jsem u žádného filmu (kór hororu!) sakra dlouho nebyl. Tady jsem fakt nedokázal odtrhnout oči od obrazovky od první do poslední vteřiny. A to je co říct. Do toho ta hudba co tu hraje, hlavně ta před eliminací, ta tomu vytvořila tak strašně silnou atmosféru, že jsem až čuměl. Doslova. Nechci to moc přechvalovat, ale já mám na tyhle klony Saw/Kostky strašnou slabost a takhle nadšený jsem byl naposledy snad jen u Exam. A to už je pár let zpátky co jsem to viděl, pokud se nemýlím. Navíc takhle povedený film svého druhu jsem hledal zatraceně dlouho, ani už jsem nevěřil, že ještě někdy takový uvidím. Circle mi to splnilo. Hodně mi to splnilo. Takže těch slabých 5* dám moc rád. Fakt mě to odrovnalo a bude to ve mě, jak se říká, rezonovat ještě nějakou dobu. Slabých 5* ()

S.Quentin QUALE 

všechny recenze uživatele

Circle je minimalistickým talky filmem s profláknutou selekcionistickou zápletkou, kterou bylo možné vidět v nejednom light, či hard hororu. Mně daná low-budget forma vůbec nevadí, zde je dokonce i originální v podobě jakéhosi hi-tech smrtonostného kruhu, no problém mám s dialogy, které jsou sice logické, ale přišly mi děsně naivní, což se pochopitelně u talky filmu přelévá do celkového pocitu. Pointa marná, sci-fi mimo mísu, horor ne. 40% ()

Reklama

Caminzind 

všechny recenze uživatele

Představte si, že pro vás někdo chystá obrovské překvapení, dlouho vás napíná, myslím jako fakt dlouho, ne jako já teď, takže musíte snášet dlouhé minuty, ne-li hodiny jeho sáhodlouhý monolog, a pak vám tato osoba předá ono překvapení, které celou tu dobu držela před sebou okázale zabalené ve velikánské krabici................................. A to je konec, chápete? Ta krabice je prostě prázdná, do prdele! ()

Hernycztek 

všechny recenze uživatele

Film na způsob ''The Human Race'', ovšem o trochu horší. Rozdíl je v tom, že se tohle odehrává v jakémsi uzavřeném prostoru a nemá to takovou atmosféru. Mrtvých je hodně, ale úmrtí jsou všechna stejná (zásah bleskem, bez gore) a i tady platí pravidlo, že přežije pouze jeden. Nechybí zastoupení všech věkových skupin, národností, povolání, zdravých i nemocných.. Když pochopili jak to vše funguje, a že mohou rozhodnout o tom, kdo přežije, došlo na klasické psychologické dohady, kdo si to zaslouží víc a podobně. Závěr byl také horší než ''The Human Race'' a tak jednu hvězdu srážím. ()

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Jednoduchá premisa, chytlavé zpracování, nic moc herectví, špatný závěr. Údernější pointa by tomu taky prospěla. Ale stejně se projevuje moje slabost pro tyhle minimalistické, lidskou psychikou v bezvýchodné situaci se zabývající, sci-fi záležitosti. Circle, i když asi mohl být i hlubší a z námětu by zcela jistě šlo vytáhnout ještě i podstatně víc, je v tomto ohledu opravdu zvráceně zábavný. ()

Galerie (4)

Zajímavosti (1)

  • Celosvětová premiéra proběhla 28. května 2015 na Mezinárodním filmovém festivalu v Seattlu. (BMW12)

Reklama

Reklama