Niekoľko rôznorodých ľudí, bez ohľadu na vek, pohlavie, národnosť, farbu pleti, povolanie či zdravotný stav, sa ocitá v tmavej miestnosti, kde každý jeden z nich stojí v malom červenom kruhu. Uprostred kruhov z podlahy vychádza zvláštny stroj, ktorý vydáva podivné zvuky a šľahajú z neho elektrické prúdy. Koho zasiahne, ten ihneď umiera. Nikto nechápe, nikto ani len netuší, prečo a z akých dôvodov s nimi niekto hrá túto podivnú, krutú hru. Systém je pritom jednoduchý. Vyžaduje "iba" to, aby si prítomní vybrali spomedzi seba jedného, koho stroj zabije. (*CARNIFEX*)

adamicka

Hlavní cíl filmu je poukázat na předsudky a s nimi spojenými problémy společnosti.  Film to ale dělá až moc nápadně a nic jiného vlastně ani nedělá. O nějakém rozvinutí charakteru, větší myšlence, rozuzlení, nebo cokoliv podobném se moc nedá mluvit. Kratší třeba 30 minutovou verzi bych si dokázal představit, že se bude promítat na hodinách Základů společenských věd, nebo nějakém festivalu s podobnou tématikou, ale určitě bych na film nešel do kina. I jako domácí shlédnutí někde na Netflixu si myslím najdete řadu filmů, které třeba naráží na podobnou tématiku, ale jsou o poznání zábavnější. ()

honajz2

Přiznávám, nadhodnocuji, objektivně by to bylo "jen" za silné 4*, protože tomu chybí pořádný a hlavně promyšlený konec (ale pořád lepší nějaký konec než žádný konec), ale jinak jsem byl nadšený. Na klony Saw a Kostky mám strašnou slabost a povede se jich fakt jen zatraceně málo. Navíc Saw se mi nikdy nelíbilo, takže jsem rád, když ten klon má blíž Kostce, protože ta mi přijde geniální. A všechny ty fakt povedené klony bych dokázal napočítat na prstu jedné ruky - Exam, Úniková hra... a to je asi tak všechno, ten zbytek buď ujde (a toho taky moc není) a nebo stojí za prd. Circle se snaží o totální šílenost - rozehrát a aspoň základně (a přitom uvěřitelně) načrtnout 50 postav, které se ocitli v divném kruhu, co 2 minuty někdo zemře a nikdo neví, co s tím dělat. Pravda, takových 15 postav je jen křoví, co zemře, protože prostě muselo (a naštvalo mě, že hnedka na začátku šli ti nejstarší, což je takové klasické otravné klišé těchto filmů, JENŽE... nebudu spoilerovat), ale u těch zbylých 35 postav nám tu nějak představeno je, více či méně. Nebo aspoň výrazněji zasáhnou do děje, když už nic jiného. A ačkoli by se dalo hádat o tom, jestli jsou představené dostatečně, tak musím říct, že u takového filmu, který navíc trvá hodinu a půl, většina postav byla představená určitě dostatečně. Z široké škály všemožných lidí se tu určitě najde někdo, komu budete fandit. A jsou tu samozřejmě i ti, u kterých doufáte, že je ten blesk hnedka zasáhne. Do toho všeho se to snaží co nejrealističtěji odhadnout jejich proměnlivé chování a názory (+ nějaké případné "taktiky", v určité části to vypadalo jako krutá verze Survivoru) v dané situaci a i když to ze začátku krapet skřípalo a i pak by se dalo pár drobností vyčítat, podle mě se to tomu film daří docela dobře. Přece jenom, je to minimalistické jak sviňa, na postavách a dialozích to stojí a padá především (přičemž postav je tu hodně), ale funguje to fakt docela solidně. Navíc takhle napnutý jsem u žádného filmu (kór hororu!) sakra dlouho nebyl. Tady jsem fakt nedokázal odtrhnout oči od obrazovky od první do poslední vteřiny. A to je co říct. Do toho ta hudba co tu hraje, hlavně ta před eliminací, ta tomu vytvořila tak strašně silnou atmosféru, že jsem až čuměl. Doslova. Nechci to moc přechvalovat, ale já mám na tyhle klony Saw/Kostky strašnou slabost a takhle nadšený jsem byl naposledy snad jen u Exam. A to už je pár let zpátky co jsem to viděl, pokud se nemýlím. Navíc takhle povedený film svého druhu jsem hledal zatraceně dlouho, ani už jsem nevěřil, že ještě někdy takový uvidím. Circle mi to splnilo. Hodně mi to splnilo. Takže těch slabých 5* dám moc rád. Fakt mě to odrovnalo a bude to ve mě, jak se říká, rezonovat ještě nějakou dobu. Slabých 5* ()

hous.enka

Nápad s (anonymním?) vyřazováním lidí nebyl špatný, ale provedení mě nebavilo. To opravdu čekali, že podobný typ filmu utáhne pár puntíků na podlaze? Navíc nejde o horor (za mě zklamání) a neobjeví se ani emzáci (protože myšlenka na sci-fi mě záhy velmi bavila). No a kdyby závěrečná scéna přišla o půl hodiny až o hodinu dřív, vůbec bych se nezlobila, protože to rozlousknutí stálo zato. Je to takové na půl cesty a těším se na remake, který určitě časem přijde. ()

Esgalnor

Zpočátku jsem si myslel, že to bude na odpad, postupně to ale začalo pěkně ubíhat. Není to nic extra, ale je to poměrně zajímavá a rychle odsýpající jednohubka, která se zvládá otírat o spoustu problémů dnešní společnosti (od rasismus, přes xenofobii až po konflikt stáří vs mládí). Škoda jen, že klouže víceméně jen tak po povrchu a nezabředává hlouběji ani do postav ani do těchto problémů, protože jelikož není čas. Dialogové ztvárnění bez jakékoliv akce občas nudí, avšak je tu spousta prostoru pro nečekané zvraty, především finální plot twist byl senzační. Myslím, že jde rozhodně o kvalitní filmový debut, který měl sice o něco větší potenciál, ale stále se dá označit za celkem zdařilý. ()

Hernycztek

Film na způsob ''The Human Race'', ovšem o trochu horší. Rozdíl je v tom, že se tohle odehrává v jakémsi uzavřeném prostoru a nemá to takovou atmosféru. Mrtvých je hodně, ale úmrtí jsou všechna stejná (zásah bleskem, bez gore) a i tady platí pravidlo, že přežije pouze jeden. Nechybí zastoupení všech věkových skupin, národností, povolání, zdravých i nemocných.. Když pochopili jak to vše funguje, a že mohou rozhodnout o tom, kdo přežije, došlo na klasické psychologické dohady, kdo si to zaslouží víc a podobně. Závěr byl také horší než ''The Human Race'' a tak jednu hvězdu srážím. ()

• Celosvětová premiéra proběhla 28. května 2015 na Mezinárodním filmovém festivalu v Seattlu. (BMW12)