Niekoľko rôznorodých ľudí, bez ohľadu na vek, pohlavie, národnosť, farbu pleti, povolanie či zdravotný stav, sa ocitá v tmavej miestnosti, kde každý jeden z nich stojí v malom červenom kruhu. Uprostred kruhov z podlahy vychádza zvláštny stroj, ktorý vydáva podivné zvuky a šľahajú z neho elektrické prúdy. Koho zasiahne, ten ihneď umiera. Nikto nechápe, nikto ani len netuší, prečo a z akých dôvodov s nimi niekto hrá túto podivnú, krutú hru. Systém je pritom jednoduchý. Vyžaduje "iba" to, aby si prítomní vybrali spomedzi seba jedného, koho stroj zabije. (*CARNIFEX*)

S.Quentin QUALE

Circle je minimalistickým talky filmem s profláknutou selekcionistickou zápletkou, kterou bylo možné vidět v nejednom light, či hard hororu. Mně daná low-budget forma vůbec nevadí, zde je dokonce i originální v podobě jakéhosi hi-tech smrtonostného kruhu, no problém mám s dialogy, které jsou sice logické, ale přišly mi děsně naivní, což se pochopitelně u talky filmu přelévá do celkového pocitu. Pointa marná, sci-fi mimo mísu, horor ne. 40% ()

Corpsegrinder

50 lidí stojí v kroužku a hlasujou každý 2 minuty kdo zařve a hádaj se u toho jak mamrdi. Nesmí se hnout z místa a nesmí na sebe sahat takže film se naprosto zbavil zábavnosti na úkor atmosféry, která je sice nepříjemná, ale za tu hodinu a půl se prostě nic extra nestane a pokud čekáte že po tom všem hádání se film někam přesune tak to tak není. Kromě toho mi to často přišlo nechtěně srandovní, protože nejen že hádky o tom proč by to měli první vodsrat staříci, nebo proč by neměli zabíjet negry, jsou krásně satiricky laděný, ale taková mexičanka co se dobrovolně hlásí aby jí zabili a loučí se LIDI AHOJ to už je fakt nářez :D Občas mi vadilo že kamera nezabírala kdo dostal ránu takže místama v tom filmu už někdo neni a člověk si toho všimne až po pár minutách. Pokud chcete podobnej film tak zvolte HUMAN RACE kterej je víc v pohybu. ()

Magika82

Něco podobného jsem už kdysi viděla...a už vím: Poslední, máte padáka! :oD Omlouvám se za toto odlehčené podání, ale přesně tento "zábavný pořad" mi tento nezdařilý film připomenul....Výjimkou byla mluvená pasáž v závěru, která chtěla osvětlit manipulaci lidskou psychikou jediným jedincem. Bohužel, pro diváka, jenž je alespoň trochu sečtělý, není také nic nového. A závěr samotný, s legračními vesmírnými "plavidly" a přiblížení se manipulátora k další skupince s těhotnou ženou a dítětem, byla průhledná jako právě umyté okno...holt, další repeté bude následovat. Tak takto určitě ne. 25% a jedinou hvězdu dávám pouze za místy "chytlavé" hádavé dialogy. ()

Marceloo

Niekolko desiatok ludí sa preberie na zvláštnom mieste a takmer na nič si nepamätajú. Každý stojí na červenej značke, ktoré spolu vytvárajú kruh. Hneď po prebudení ludia zisťujú, že akýkolvek krok mimo kruh ich ihneď zabije. Začína sa smrtelná hra, z ktorej môže odísť len jeden človek ako víťaz. - Obrovské prekvapenie. Kombinácie hororu a SciFi mi nesedia velmi dobre, lenže toto je hra o život, ktoré zase milujem, takže som takmer celú dobu sledoval na jeden nádych. Postavy boli velmi rôznorodé a myslím si, že by si tu mal každý nájsť svojho favorita. U hororu mám rád štýl čím viac ludí, tým lepšie, kvôli vysokému bodycountu, takže keď som videl počet postáv a zistil som, že pôjdu dole rad za radom, bol som vo svojom živle. Týmto sa však dostávam k najväčšiemu nedostatku tohto hororu. Pozor na jemný spoiler. Všetky smrti sú totálne jednotvárne a po niekolkých desiatkach úmrtí už tento fakt naozaj pôsobí negatívne. Celý čas som čakal, že nastane nejaký obrovský zvrat, lenže až do konca sa nič významné nestalo. Môže to znieť tak, že to bola len nezmyselná vyvražďovačka, v ktorej postavy padali rad za radom úplne nezmyselne, ale tak tomu nebolo. Nebyť toho slabšieho záveru dal by som pokojne 5 hviezd, ale v poslednej tretine sa to stalo napriek niekolkým zvratom dosť ubíjajúce, takže som sa na konci mierne prestával sústrediť. Celkovo je to ale absolútna bomba, ktorá ma nehorázne bavila. + herečka zo Saw V + herec z Nightlight + herečka z Finders Keepers ()

J*A*S*M

Začínající tvůrci Aaron Hanna Mrio Miscione rozhodně našli dobrou cestu k vytvoření dobrého minimalistického sci-fi, vydali se dobrým směrem, ale nedošli imho úplně do cíle. Circle má fajn nápad - podobné věci už se v různých jiných provedeních daly vidět i jinde, ale přímo takhle nastavenou dialogovku si nevybavuju. Circle leccos říká o lidské nátuře, občas hezky vypíchne vybrané lidské předsudky a způsoby uvažování, nebo se o to alespoň snaží. Trochu problém mám totiž s uvěřitelností - již od začátku film působí, jako kdybychom sledovali spíše postavy divadelní hry, s nimiž si tvůrci pohybují dle vlastního rozhodnutí, než živoucí skutečné charaktery. Mluví zkrátka tak, aby to dějově jelo, právě na úkor přesvědčivosti. Škoda, v jádru má ten námět na víc. ()

• Celosvětová premiéra proběhla 28. května 2015 na Mezinárodním filmovém festivalu v Seattlu. (BMW12)